Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.09.28 0 0 51

Nem hiszek, de számít az valamit, hogy én - mint 1 db - miben hiszek ?

Előzmény: Zellem Estelen (50)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.09.28 0 1 50

Inkább árnyék lehetsz, mint sem bölcs, ha ilyen kérdésre érdemben vélsz választ, attól aki kutyulja a fogalmakat is.

Erre rájöhettél volna a felvezető kommentjéből!

Vagy még hiszel a meséiben?

:-)

Előzmény: Bölcs Árnyék (49)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.09.28 0 0 49

akik nem válaszoltak azok vagy 70 százaléka vallástalan lehet !

 

és az LMBTQ mizériát hová sorolod ?

Előzmény: Cleaning Cloths (48)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2023.09.28 -1 1 48

Érvelési mémek a "hívők" értelmetlen halmaz miatt:

 

Nagyon kevés a hívő ember. Aki ellenzi a hagyományos ateizmust, az jellemzően talál magának valami tagadás-pótlékot. Mindig akad valami tagadható Istenféle.

 

Nincsenek nem kételkedő emberek, mert minden ember kételkedik valamiben. A kételkedők vannak a legeslegeslegtöbben.

Ha elég egy istenben, vagy akár Hókuszpók szakállának bűvös erejében hinni, hogy valaki hívő és vallásos lehessen, akkor ugyan ilyen logikai elv alapján elegendő egy istent, vagy bármilyen bűvös dolgot tagadni, vagy kételkedni benne, hogy "KÉTELKEDŐ" lehessen.

 

Tehát te magad sem vagy tudományos, mert olyan halmazokat használsz olyan célra, ami nem létezik a valóságban és az adott célra alkalmatlan is. Kellene még némi fejlődési evolúció a gondolataidnak, mert igen csak elmaradott.

 

Mert lexikálisan az is hívőnek számít, aki a Pénzben hisz, vagy a PoliAteizmusban, vagy a BigBangben, vagy a Napfaló Kockás Krokodilban. A hit és a hívés ugyan is nem csak a vallások kiváltsága.

 

Előzmény: Cleaning Cloths (44)
MemetikaTan Creative Commons License 2023.06.26 -1 0 47

A vallásközi ateisták vannak a legtöbben.

 

Akik egymás vallásainak az "Isten"-eit tagadják. 

 

 

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.09.27 -1 0 46

A KÉTELKEDŐK vannak a legtöbben!!

 

 

11_11 Creative Commons License 2022.09.07 -1 0 45
Előzmény: Cleaning Cloths (44)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.09.07 -1 0 44

A 2022 év októberben kezdődő országos népszavazás kérdőívén az ateizmust a vallások közé sorolták. Egyébként tudományfilozófiailag teljesen jogosan.

 

Most akkor az ateisták fogják feljavítani a vallásosok /hívők értelmetlen halmaz nagyságát?

 

Ateizmus vallási besorolása államilag

 

Megmagyarázta a KSH, miért nem kapnak külön rubrikát az ateisták a népszámláláson

 

"Az ateistáknak a vallás menüt kell legörgetniük, és a többi vallás között kell megkeresniük „az ateista” opciót. Külön rubrikában csak azt lehet bejelölni, ha valakinek nincs vallása,..."

 

Megoldás:

 

"„Azok a nem vallásos válaszadók, akik a „nincs vallása, felekezete” válaszon túl pontosítani kívánják a válaszukat, a vallás mezőben ezt megtehetik pl. az „ateista” válasz beírásával."

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.04 -1 0 43

Hívők csak egy értelmetlen halmaz

 

a Nuuvella írói támogatói oldalon. - (is) olvasható már

 

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.01.01 -1 0 42


 

Hívők csak egy értelmetlen halmaz

 

Érvelési mémek a "hívők" értelmetlen halmaz miatt:

 

Nagyon kevés a hívő ember. Aki ellenzi a hagyományos ateizmust, az jellemzően talál magának valami tagadás-pótlékot. Mindig akad valami tagadható Istenféle.

 

Nincsenek nem kételkedő emberek, mert minden ember kételkedik valamiben. A kételkedők vannak a legeslegeslegtöbben.

Ha elég egy istenben, vagy akár Hókuszpók szakállának bűvös erejében hinni, hogy valaki hívő és vallásos lehessen, akkor ugyan ilyen logikai elv alapján elegendő egy istent, vagy bármilyen bűvös dolgot tagadni, vagy kételkedni benne, hogy "KÉTELKEDŐ" lehessen.

 

Tehát te magad sem vagy tudományos, mert olyan halmazokat használsz olyan célra, ami nem létezik a valóságban és az adott célra alkalmatlan is. Kellene még némi fejlődési evolúció a gondolataidnak, mert igen csak elmaradott.

 

Mert lexikálisan az is hívőnek számít, aki a Pénzben hisz, vagy a PoliAteizmusban, vagy a BigBangben, vagy a Napfaló Kockás Krokodilban. A hit és a hívés ugyan is nem csak a vallások kiváltsága.

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.29 -1 0 41

többség átverés:   

 

A tudományban és a logikában nem szavazással és többséggel dőlnek el a dolgok, de sokan még is használják ezt az inkább pszichológiai eszközt, mint igen primitív átverést. Ráadásul igen sokszor még értelmetlen halmazokat hoznak létre. Példák ezekre:

 

- "hívők" ; Mert lexikálisan az is hívőnek számít, aki a Pénzben hisz, vagy a PoliAteizmusban, vagy a BigBangben, vagy a Napfaló Kockás Krokodilban. Vagy éppen egy ateista egyház, vagy vallás tagja. A hit és a hívés ugyan is nem csak a vallások kiváltsága.  Továbbá még a vallásokon belül is a vallások a legtöbb esetben tagadásai és konkurenciái egymásnak. Nem lehet azonos csoportot létrehozni belőlük, azon alapján, hogy "valamiben", de egymásnak teljesen ellentmondóan hisznek, hiszen ilyen elv alapján "tagadók" vagy "kételkedők" is lehetnének.

 

forrás

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 1 40

lehet. de nekem sem kell senki. én csak kíváncsi vagyok.

Előzmény: ErkölcsTan (39)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.24 -2 0 39

Akiknek már van képzeletbeli barátja, annak te már valójában nem kellesz.

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 38

nem tudom. van akinél igen, van akinél nem. nem lehet általánosítani. de nem mindegy? ezzel nincs semmi baj. ő dolga. nem kötött bele semmibe, csak kiposztolt valamit, ha nem tetszik, ne olvasd. nehogymá ez is baj legyen. én szeretem olvasni az imákat, mert kíváncsi vagyok rá más hogy érez. örülök annak, hogy más érez, és gondol dolgokat.

Előzmény: ErkölcsTan (35)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.24 -2 0 37

...  és mit teszek???

 

- Valódi erkölcsi tanítást adok nekik

- Gyógyítom őket az Isten-mémből és további más kényszerképzeteikből is.

- Azt javaslom legyenek Önálló Egyéniségek.

-Ne itt csesszék el az életüket, hanem éljenek !

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 36

(nem érdekelnek a minuszaid. minek nyomogatod? amúgy is látom mit gondolsz a hozzászólásaidból. egyébként én jobban szeretnék egyfajta baráti viszonyt elérni itt a fórumozókkal. engem őszintén érdekel mit miért mondanak.)

Előzmény: Törölt nick (33)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.24 -2 0 35

Saját maga prostituálja az imáját, hogy nyilvánosan teszi azt, sokszor, érdekből és nem intim környezetben, azokkal, akikkel illik.

 

 

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 34

én nem így látom. többnyire alja az, aki itt fórumozik, mert eleve rossz a motivációja. de vannak,  akik csak unatkoznak, magányosak, frusztráltak, és emberi társaságra vágynak. ezeket az embereket fel kell ismerni, és nem szabad őket megbántani.

Előzmény: ErkölcsTan (32)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 33

ez ugyanaz a vita mint az ateisták és a vallásosak között. az ateista minden megnyilvánulása tuskó, és kártékony. a vallásos ember aranyos, és jót szeretne.max buta, de az imája akkor is sérthetetlen.

Előzmény: ErkölcsTan (29)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.24 -2 0 32

Pontosan.

 

Az amit tenni lehet a legjobbat a másikkal, az hogy békén hagyod.

 

Itt sem hívők vannak valójában , hanem hit-komisszárok.

Térítők és más ideológiát megsemmisiteni igyekvők.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 31

attól függ. lehet segítségkérés, amit te alja módon elutasítasz. én nem bántom azt, aki imádkozik. egyébként sem nekem szól.

Előzmény: ErkölcsTan (29)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 30

te csömört csinálsz magadból. ez tény.

 

egyébként én is azt hiszem, hogy az emberek jobban tennék, ha gondolataik nagy részét megtartanák maguknak.

Előzmény: ErkölcsTan (27)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.24 -2 0 29

Ha már kiszórja magából, akkor az.

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 28

az ember belső érzése soha nem szemét.

Előzmény: ErkölcsTan (27)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.24 -2 0 27

Nyilvánosan tenni és értelmetlen szemetelés szinten, na az ami valóban az alja dolog.

 

Mitől lenne az érték, amit szemét módjára szétszórnak százassával, ezressével?

 

Az aki valóban hisz valamilyen vallási értékben, az nem kérkedik vele, nem mutogatja.

... és főként nem járatja le azzal, hogy csömört csinál belőle másoknál és az itteni fórumozóknál.

 

Az sem hívő, hanem hit romboló valójában.

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 26

szerintem nagyon alja  primitív dolog más imáinak a bombázása.

Előzmény: ErkölcsTan (25)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.24 -2 0 25

A saját ima-topikjaira írja, ahol felrak egy tucatnyi imát váltakozva több százszor.

... és saját nickjein kívül alig van más hozzászóló.

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 24

úgy érted fórum? vagy csak topik?

Előzmény: polária (22)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 23

hm?

 

Előzmény: ErkölcsTan (21)
polária Creative Commons License 2021.05.24 -1 0 22

Az egész topik merő UNALOM

Előzmény: Törölt nick (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!