Keresés

Részletes keresés

szőrinszálán Creative Commons License 2022.03.10 0 0 12

 

A tudományos gondolkodás eljutott arra a szintre, hogy a normál és „egyéb logikák” alkalmazásával, láthatatlan, megmérhetetlen, különböző modulusokban és frekvenciákon rezgő, nyílt és zárt húrokból álló konfigurációvá vonta össze a világmindenséget alkotó anyagot. Ebből az összevonásból (még) kimaradt a szellemnek, a tudatnak matematikai nyelven történő megfogalmazása, definiálása. Amennyiben a tudat is energiából, fizikai eredetű rezgésformából kialakulva lett része a valóságnak, akkor a fizika tudományának van lehetősége arra, hogy a matematika módszereivel felkutassa az eredetét. Ha viszont nem lehetséges fizikai, anyagi okra visszavezetni, akkor csak a metafizikának, a fizikán túli gondolkodásnak, a filozófiának van lehetősége erre.

A tudat eredetének kutatására, a hindu metafizikusok komoly irodalmat és vallási irányzatokat hoztak létre. Azzal, hogy az Embert, a teremtő Isten által létrehozott lényként definiálják, az ember tudatát is fizikán túli, isteni eredetre, a lelki világra alapozzák. Ezzel lezárva a további alapkutatást a tudatunk eredetére vonatkozóan. Ez a vallásos istenhit része lett, amit dogmává tettek.

A tudományos hit azt jelenti, hogy a feltevéseiken alapuló modellekben és azok igazolhatóságában, vagy cáfolhatóságában hisznek a gondolkodók. Ezért kutatják az agy működését, az emberi gondolkodásmódokat, a tapasztaló és reflektáló elmét, a pszichikumot. A psziché, másik nevén a lélek halandósága, vagy halhatatlansága továbbra is nyitott kérdés marad a tudományos igazolás, a bizonyítás hiányában.

Amennyiben a fizikai létezők, az anyag örök létező, vagyis nem a semmiből keletkező, akkor az a létforma, ami az anyagból kialakulhat, és átalakulhat egy evolúciós folyamat során, az kvázi halhatatlan. Ennél fogva a lélek is halhatatlan, azonban más dimenzióba, létformációba alakulva rejtve marad az emberi elme, a tapasztalás számára. Ekkor kerül fókuszba az a lelki világ, az Isten országa, amiről a vallásos hívők beszélnek. Ha valóban és igazolhatóan megtörténik az a transz-mutáció, ami az anyag szellemmé, tudattá válása, akkor a fordítottja is bekövetkezhet a transzformációval, a visszaváltozással. Amikor is a tudat, a szellemi létforma alakul anyagi, fizikai létformává. Ennél fogva, csupán nézőpont választás kérdése, hogy melyiket tekintjük elsődleges, vagy a priori létezőnek.

Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2022.03.10 0 1 11

Ez lesz az...

 

Elfelejtett Galaxis

Woodoo Child Creative Commons License 2021.09.15 0 0 10

ÁLAMOMBAN

 

 

eza  ZA...

 

VALÓSÁGOS & VALÓ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLMOK ÁLLAMA

MERT ÉN LENNI AMERIKAI

Előzmény: Woodoo Child (9)
Woodoo Child Creative Commons License 2021.09.15 0 0 9

Szóval nekem OTT volt szerencsém lenni, ebben a KÓMÁS ÁLLAPOTBAN,  de még ezt a kómát, szchizoid vagy minek is mondjam, szchizófréniás kómának szoktam nevezni, többszőr elmondtam: amikor bérugsz és megszakad a film - magyarul ez igy szól...

 

Csak hogy nekem, teszemaszt, folyamatosan egy évig tartott ez a film megszakadás, ez az egy év is olyan körülbelül/sacc, mert alapból a megszakadt filmre, tudja aki tudja, sokan tudják, hogy hát nem mindenre emléxünk. De pölő ha van időm kotorászni az emlékezetemben, ha ráérek előkotorni a memoárt akkor sokminden beugrik kivülről ..ONNAN..azagyhalálból, azaz onnan a külső szakadt filmes anyagból, erre az emlékezet elemzésre volt nagyon jó SITT..Ott volt időm gondolkozni..

 

S az is egy érdekes része a túlvilágnak, legalábbis ennek az általam kutatott túlsó világrésznek, ennek az szkizófréniás apendix kontinensnek, az is külön érdekessége hogy ITT van, az OTT  is ITT van, szóval nem mentem el sehova, ITTHON  voltam, jó, a kocsmában, vagy itt- ott a kollegáknál otthon, mert nem egyedül járkáltam ezen a galaktikus uton..Voltunk négyen ötön, időn ként tízen huszan, de még kétszázas buliban is voltam..ÁLAMOMBAN.. :DD De ez VALÓSÁGOS ÁLOM

Woodoo Child Creative Commons License 2021.09.15 0 1 8

Ezen a világon meglehetősen gyér a túlvilág iránti érdeklődés, ebből aztán a túlvilágról alkotott nézet sem a túlvilág - kultúra, ha egyáltalán beszélhetünk ilyenről,-de nem beszélhetünk(!), szóval teljesen fejletlen ez az elképzelés .. Ez az igazság..

 

Ami itt túlvilági kultúra, az csupán csak pusztai kitaláció..

 

 

Ez szomorú valóság. Lehet, nem is olyan szomorú..:D

 

Majd meglátjuk.. OTT ..

 

Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2021.06.02 0 0 7

Mondom, ez a topic rosszkor rossz helyen indult..

 

 

De nem báj, annál REJTÉLYESEBB..

Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2021.05.04 0 0 6

Facebook- ot...Ott kezdtem én is

 

 

 

Azért nem tartok SEHOL :D  s mégis ajánlom, ez is valami, a SEMMI IS VALAMI !!!

Előzmény: Woodoo Woodpecker (5)
Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2021.05.04 0 0 5

Előképzőnek ajánlom a Facebook- ot...Ott kezdtem én is..:)

 

 

Előzmény: őszszakál (4)
őszszakál Creative Commons License 2021.05.04 0 1 4

Egy önképző körbe, némi előképzés után illik belépni. Mentem is a tanfolyamra.:))

Előzmény: Woodoo Child (3)
Woodoo Child Creative Commons License 2021.04.28 0 0 3

Meg kell adni, elég gyengén indult ez a topic..:((

Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2021.04.22 0 0 2

És..Most látom.. Van 1 MINUSZUNK IS !!

 

 

Na ettől aztán, már egészen biztos, LEGYŐZHETETLENEK  lettünk..

 

 

EZIGEN, KÉREM

Előzmény: Woodoo Child (-)
Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2021.04.22 0 0 1

Egy medálunk már van, varázsló profiljában megtekinthető. Asszem ..

Előzmény: Óz, a nagy varázsló (0)
Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2021.04.15 0 0 0

ha összejön neki, a vudú gyereknek. hogy felnőtté váljon.

 

ha nem jön össze akkor úgy jártál..

Előzmény: Woodoo Child (-)
Woodoo Child Creative Commons License 2021.04.15 -2 0 topiknyitó

NYILVÁNOS KISÉRLETI AUTODIDAKTIKUS TEOLÓGIAI SZEMINÁRIUM

 

Itt válik a vudú gyerek felnőtté..

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!