Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.16 0 0 365

tudom senkit nem érdekel, amíg nem a saját bőrén érzi. de tudd, hogy a gyilkos Lama Changchub Oslobol. asszisztensei meg akadnak bőven, itt is a fórumon. 

https://www.ktl.no/inspirasjon/med-hilsen-lama-changchub/

 

az egész egy rohadt nagy hazugság. a nagy jóságában emberéleteket tesz tönkre.

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.16 0 0 364

egészen elképesztő a szociálisan érzéketlen emberek gyülekezete. az egy dolog, hogy valaki tudatlan, a gonoszság, érzéketlenség meg egy másik kategória. 

Előzmény: Törölt nick (363)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.16 0 0 363

ismertek olyan újságírót, aki kompetens ilyen kérdésekben? 

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.17 0 0 362

"halott"-nak azt nevezik, akit az üresség és az együttérzés, önzetlenség tanával akarat nélkülivé tettek, de nem engedték, hogy elérje a megszabadulást. az akarat nélküliség szolgáltatja ki az egyént a lámának, aki ezáltal megszállhatja a "halott" testét és kedvére használhatja, amíg a saját teste biztonságos palotájában, vagyis a hívők által épített és fenntartott templomában vagy kolostorában van, ahol látszólag szűzies és ártatlan életet él. persze a hívők még saját buddhista - lamaista tanulmányaik után sem hiszik eol, hogy mikre képes a láma, mert egy naiv, jóságosságba vetett hit elvakítja őket.

Előzmény: Törölt nick (361)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.17 0 0 361

https://mek.oszk.hu/09700/09728/09728.pdf

 

ezt olvassátok el. tudom, hogy mesés és hihetetlen nagy része, de aki ezek után azt mondja, hogy a tibeti buddhizmus és a megszabadultak ügyködése normális dolog, az beteg.

a tibeti buddhizmusban mindent szimbolikusan kell érteni. hogy ez mennyire így van, azt csak az elmúlt pár évben fogtam fel magam is. ami engem illet, a láma halottnak nevez engem, és asszem pont ebben a könyvben olvastam egyszer a halotttáncoltatásról, hogy a láma a halott nyelvét hogy ragadja meg és dugja a pöcsét a hullába. akkor mint abszurdat és érthetetlent mellőztem, viszont mostanra megértettem mit jelent ez. képletesen, mesébe öltöztetve - de még így is durva - leírnak módszereket arról, hogy kikkel mit lehet csinálni. tényleg úgy van, hogy a jógi akármit kezdhet az élőlényekkel, megvalósíthatja vágyait, az pedig már egy másik kérdés, hogy senki nem válhat jógivá, csak egy szűk kiválasztott réteg. a mesék, a buddhista stb filozófia pedig csak arra jó, hogy az emberek számára eladhatóvá tegyék mesterkedéseiket.

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2021.01.12 0 0 360
Előzmény: Lan Dorr Dalai (359)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2021.01.12 0 0 359

Van benne igazság hamár jól

akarsz élni.

Előzmény: Blade-Runner (358)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.11 0 0 358

ha együtt éreznél, akkor eszedbe nem jutott volna indián népmesével fárasztani.

Vannak szép azerbajdzsáni népmesék vagy dél-afrikai népdalok.

Előzmény: Lan Dorr Dalai (357)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2021.01.11 0 0 357

 Együtt érzek azokkal.

 

Előzmény: Blade-Runner (356)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.10 0 0 356

:D 

 

jól megpszichológizálnád azt akit egy hernyó satuba fogott?

Előzmény: Lan Dorr Dalai (355)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2021.01.10 0 0 355

Indián mese.

 

Egy este az öreg Cherokee indián mesélni kezdett az unokájának arról a csatáról, ami minden emberben zajlik. Azt mondta:

–Fiam, a csata két farkas között zajlik, akik mindannyiunkban ott lakoznak. Egyikük a Rossz – a düh, irigység, féltékenység, sajnálat, szánalom, kapzsiság, erőszak, önsajnálat, bűntudat, harag, kisebbrendűség, hazugság, hamis büszkeség, felsőbbrendűség és az ego…

 

 

Másikuk a Jó – az öröm, béke, szeretet, remény, nyugalom, alázat, kedvesség, jóindulat, empátia, nagylelkűség, igazság, együttérzés és a hit.

Az unoka elgondolkozott egy pillanatra, majd megkérdezte nagyapját:

–És melyik farkas győz?

Az öreg indián mosolyogva így válaszolt:

–Az, amelyiket eteted.

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.03 0 0 354

röhej és horror egyben.

Előzmény: Blade-Runner (353)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 353

itt van 1 hangoskönyv.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gSDKVtsbPNg

 

Aki szeretné élőben látni, az kezgyen a Hit Gyülekezetébe járni. Mindig hátsó soron üljön, hogy minél többet lásson

Előzmény: Blade-Runner (352)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 352

most hogy olvaslak eszembe jutott egy film. Zúzos film, a főszereplő egy erőszakos figura, aki az őrületbe kergeti a környezetét. Az arroganciájával. Szerintem nézzed meg, bár lehet inkább ne, mert ha az ember satuba van fogva, akkor nem tud úgy elvonatkoztatni.

 

https://www.youtube.com/watch?v=evQqw9ZVP4w

 

Jobb ötletem van.

 

Van egy könyv. Bartus László: Fesz van.

 

Bár csak ne lenne benne egyetlen szó se igaz, pedig az.

emlékeim szerint van benne egy sztori mikor valaki kiment a Duna parthoz hogy beugrik Németh Sándor elmebaja miatt.

 

Én pár éve kurva sokat tanultam másoktól, igyekszem túlélni mások hülyeségét.

Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.03 0 0 351

hát itt is ez van.

Előzmény: Blade-Runner (344)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.03 0 0 350

annyiban állhat távol, amennyiben van egy konkrét tény, hogy a láma molesztál (amit ugyebár nehéz lenne nem észrevenni), ez az objektív része. És van erre egy magyarázat. A magyarázat szubjektív, és lehet nem teljesen pontos, mivel nem  tudom miért teszi, egyedül teszi-e, milyen vége lesz stb.

 

 

Előzmény: Blade-Runner (343)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.03 0 0 349
Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.03 0 0 348

a lámával való kapcsolatom elején, mint korábban mondtam, a google kereséseim időnként teljesen abszurd, rossz érzéseket okozó képeket, videokat dobtak fel. az egyik egy kínai lányról egy térfigyelő kamera felvétele volt. nem néztem meg nagyon alaposan, és többször, de egy kínai lány volt, aki valami vaslépcsőszerűn ment fel, és látszólag magában beszélt, majd egy vas víztárolóba ugrott és megfulladt. sokszor gondolok erre a videora, nyilván mert kívülállók számára az én viselkedésem is fura lehet, bár én nem szoktam hangosan beszélni a lámával, mivel minden gondolatomat tudja, tehát kár időt pazarolni a hangokra. Viszont más lehet máshogy reagál ilyenekre. Mostanában megpróbáltam megkeresni a videot, és ahelyett rábukkantam egy arra eléggé hasonlító másik esetre, lehet ti hallottatok róla. Elisa Lam halála, akit a hotel liftben lévő térfigyelő kamerája vett fel. A lány magában beszélt és furán viselkedett, aztán a hotel víztárolójában találták meg a hulláját, meztelen, a ruhái meg mellette voltak a vízben. Persze elmezavarra hivatkozva intézték el az esetét. Lehet korábban valami hasonlót gondoltam volna én is. Most azonban már látom, hogy nem feltétlenül elmebaj az, ha valaki más számára nem láthatókhoz beszél, és árt magának, csakhogy megszabaduljon tőlük.

Afrikában például emberek arról számolnak be, hogy megerőszakolják őket szellemek. Afrikában nagyon súlyos dolgok mennek, mintha nem is ezen a bolygón lenne. Nézzétek meg Reggie Yates dokumentum sorozatát Dél Afrikáról. https://www.bbc.co.uk/programmes/b03w79fx Netflixen fenn van.

Előzmény: Blade-Runner (347)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 347

én magyarországi esetről tudok, többet is. Öngyilkosság és halálba, lebetegedésbe űzés keresztényi szeretetből.

 

ez itt ez romániai eset:

 

https://kulturpara.blog.hu/2018/04/22/egy_kegyetlen_ordoguzes_a_roman_apaca_halala

 

Azért osztom, hogy lásd: mázlid van. Még van lehetőséged eljutni Ibizára. Hogy sikerül e, na az más kérdés.

 

A golgota gyülekezetben egy csajt daráltak és ő Máltára (hülyeséget írtam, nem oda mindegy) vagy hova menekült ki. Ne kérdezd hogyan, miből. Tuti vért izzadt a projektért de megcsinálta. Sokat dolgozott, meg tavaly én is utaltam neki egy 10-est.

Előzmény: Blade-Runner (346)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 346

nem tudom, hogy. De keresztény közösségekben szarrá ment életek, házasságok és haláleset is van. 

Előzmény: Blade-Runner (345)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 345

akkor ezek szerint a láma úgy sztárolja önmagát, mint egyes keresztény gyülekezetek (inkább szekták) lelkipásztorai. Upsz, jó nagy szar van ezen a bolygón. amúgy őket azok önképét azok hizlalják, akik csodatevőnek, istenembernek tartják őket.

Előzmény: Törölt nick (340)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 344

ja még annyi. Mikor szektásszarban voltam, több helyen vagy nem hittek, vagy zombiként hallgatták a sztorijaim.

Előzmény: Blade-Runner (343)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 343

Figyuz, az hogy nem ugranak rá a hszeidre nem jelenti , hogy nem olvasták.

 

bennem az első kérdés az volt, hogy a szubjektív igazságod mennyire áll az objektív igazságtól.

 

Lehet, hogy közönyösnek tűnik akár még bunkónak is. De valamiért elkezdtél egy hülye helyre járni.

 

én keresztény gyülekezetben jártam meg, a sztorim akár hasonló is lehetne. De én akkor olyasvalakikre támaszkodtam akik ismernek és én is ismerem őket. Gyerekkori barátok. Több tíz éve nem találkoztunk. Apám barátai stb. A velük való beszélgetések, átbeszélések segítettek kimászni a alja szektás gödörből.

Meg voltam pszichiáternél, pszichológusnál is,de az nem ingyen van, arra áldozni kell.

 

Mondok példát.

 

nekem se mondta senki, hogy járjak keresztény szektába. Senki nem mondta, hogy bízzak meg gazdasági bűnözőkben. Senki nem mondta, csak a szektatagok, hogy nekem ott kell maradnom.

 

Ismerek egy csajt, aki nem bírta a szektás légkört, darálták és külföldre menekült, ott dolgozik most. 

rendőrségtől,stbtől ne várj nagy segítséget, mert ezen a fos téren gyerekcipőben járnak.

 

én lelkésznél is voltam és ő is sokat segített. Az hogy meghallgatott etc

Van a Máltai Szeretetszolgálat, ők is foglalkoznak bajbajutott embereken. most így hirtelen ennyi.

Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.02 0 0 342

persze, halgassatok csak. nehogy valaki megkerdezze ki vagyok, es mit tehet ertem. de remelem amikor ti szarban lesztek, nektek ugyanugy senki nem fog hinni. hadd jatszanak ezek a rohadekok veletek is. 

Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.02 0 0 341

Tsering Changchub a ribivel

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.02 0 0 340

Egyébként valaki meg tudja mondani, hogy egy láma minek vesz részt egy ribanc jógaoktatásán, amikor a láma saját irataik bevallása szerint akármit meg tud szerezni, amit csak akar, beleértve egészséget stb (ha engem meg tud gyógyítani, vagy akár változtatni kedve szerint, akkor gondolod magát nem?)? Csak nem a nő az, amit meg akar szerezni? Mondanom sem kell, hogy nem érdekelne, ez a nyomi láma kivel kavar, ha lekopna rólam, és nem zaklatna 0-24. De az valahogy nem korrekt, hogy engem azért szív le, hogy ribancokkal hetyegjen, és hazudjon a külvilágnak.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.02 0 0 339

egyébként meg jellemző rátok, hogy tényleges élettapasztalatokra nem reagáltok, vagy ha igen, akkor hárítotok, vagy leredukáljátok a saját szintetekre. Amire haraptok, az az intellektuális szájtépés, ahol nem lehet számonkérni benneteket. De amint valami konkrét esemény van, inkább hallgattok, minthogy kiderüljön a hozzá nem értésetek. Pedig a tény az, hogy fingotok sincs arról mi történik valójában. Mégis tépitek itt a szátokat gátlástalanul. Csak tudnám, hogy minek.

Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.02 0 0 338

felfrissíteném a topikot. előzmény: korábban itt próbáltam embereket elérni azon engem és családomat ért igazságtalan szemétség miatt, amit Lama Changchub, az osloi Karma Tashi Ling vezetője művel velünk. Engem közvetlenül, fizikailag és érzelmileg bántalmaz, a családomat pedig érzelmileg lehetetleníti el. Remélem itt egyes moderátorok nem akadályozzák meg, hogy egy ilyen mértékű visszaélésről és társadalmi méretű hazugságról az emberek tudomást szerezzenek. Az emberek fejében és hitvilágában egészen más kép létezik a buddhistákról, mint a valóság. Pedig a tény az, hogy a szerzetesek nem a semmiért mondtak le a "világi" élet lassú és korlátozott kapcsolatairól, hanem azért, mert a megszabadulás után teljhatalmat kapnak bizonyos lények felett. Ezek a lények, emberek ott vannak közvetlen holdudvarukban, konkrét kapcsolatban velük, és vannak olyanok, akik nem szolgálnak fizikai közegükben étellel, pénzzel, egyéb ellátással, akár gyerekkel, családdal, hanem akiknek tudomásuk van a megszabadulás mibenlétéről, ezért képesek őket (a lámákat, megszabadultakat) a távolból is különösebb fennakadás nélkül beengedni, kommunikálni velük, és hagyni, hogy azok őket fizikailag és érzelmileg teljesen hatalmuk alá hajtsák. Ezeket különféle néven hívják, dákini, konzort stb a buddhizmusban, azonban ez a név és funkció véletlenül sem egy méltóság, ahogy a név a laikus külvilággal elhitetni próbálja, hanem egy megalázó, alávetett, igazságtalan szerep. Aki kicsit is ismeri a buddhista filozófiát, annak fenn kéne akadnia azon, hogy vannak haragvó lények. Ha gyakorlod a buddhizmust, akkor a harag egyszerűen összeegyeztethetetlen az érzelmi világoddal, hiszen a konfliktusokon együttérzéssel emelkedsz felül. Mégis, akkor hogyan lehetséges, hogy vannak haragvó "szent" lények? Mégis mire haragszanak? A saját tapasztalatom alapján az őket ért, lámák általi igazságtalanság miatt haragszanak, és nem az átlag érző lényekre. Azokra nincs miért, hiszen öntudatlanok, és nem tehetnek arról, ahogy cselekszenek. A lámák viszont tehetnek, a szemétség, amit veled tesznek, az kitervelt, igazságtalan, aljas, és nem lehet tőlük megszabadulni. Minden okod megvan a haragra és bosszúra.Ha valaki tud más magyarázatot a haragvó állapotokra, az írjon nyugodtan. Szerintem más magyarázat nincs a haragra, mint ha ok nélkül, indokolatlanul ártanak neked olyanok, akik nem különbek nálad, hanem egyszerűen tudatosan, öncélúan visszaélnek a hatalmukkal.

 

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2020.10.31 0 0 337

A tökélyharcost hatalmas 

együttérzés tölti el,

de nem rettenti hogy káprázat

minden.

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2020.10.29 0 0 336

Jó utat magdolka!

Ne add fel soha!

 

namaszte

 

Előzmény: Törölt nick (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!