Keresés

Részletes keresés

ricsko7208 Creative Commons License 2020.08.10 0 0 5

Sziasztok!

 

Néhány éve használok egy Nikon D3200-at, 18-105VR obival.

A tavalyi nyaralás óta gondolkodom azon, hogy le kellene cserélni egy MILCre súly és méret miatt.

 

Elolvastam sokféle gép paraméterlistáját, tulajdonságát, de abban a tekintetben nem lettem okosabb, hogy mire lenne érdemes cserélni a 3200-ast, ha sem árban, sem pedig minőségben/tudásban nem szeretném alul vagy felül lőni a választást.

 

A Nikonnal RAW-okat lövök aztán Lightroomban vagy PSban állítom véglegesre a tulnyomó részt természet és családi fotókat.

 

Esetleg tudnátok tanácsot adni, hogy merre lenne érdemes mozdulni?

 

 

Köszi

_r

lxt Creative Commons License 2020.07.20 0 0 4

Ha írt márt valaki megrendelésre programot, az tudja, ismeri a(z általános) felhasználói (szintű) elvárások leglényegét: Legyen egy (nem több) gomb (magára bízom, hogy az hol legyen, elvégre ön a szakember), amit ha megnyomok, az történik, amit szeretnék.

 

Ilyen egy jó fényképezőgép is. És tényleg, minden gyártó pont erre gyúr.

Olyan ez, mint az okos otthon. Vagy az okos fakanál (©).

A (helyes) kérdés mindig az: mit szeretnél? Csinálni valamit, vagy átélni/vetíteni annak illúzióját, hogy csináltál valamit?

Ha én hirtelen, csak egy fotót akarok csinálni (azonnal, mert tudom, elszáll a pillanat), akkor csak megnyomom azt az egy gombot. A végeredmény? Az attól függ, mennyit fizettem azért az egy gombért.

 

Ez pénzkérdés.

Mindig a legdrágábban kapod a legjobbat. Ez, ma már egy olyan fizikai állandó (és ebben rengeteg munkánk van), amihez képest a fénysebesség, relatív állandó.:-)

XNC Creative Commons License 2020.07.20 0 0 3

Nem lenne jó 1 kompakt gép?

Előzmény: Griffi1980 (-)
eref Creative Commons License 2020.07.20 0 0 2
florg Creative Commons License 2020.07.20 0 1 1
Qqberci Creative Commons License 2020.07.20 0 0 0

Valamilyen Nik0n?...

Előzmény: Griffi1980 (-)
Griffi1980 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 topiknyitó

Kedves fotós csoporttagok!

 

 

Mobiltelefonjainkat kiváltva szeretnénk venni egy rendes fényképezőgépet az alábbi kondíciókkal:

 

- Elsősorban családi események, utazások (tájképek), megörökítéséhez, gyakorlatilag mindennapi használatra


- Örülnék, ha lehetne vele szép makrofotókat is készíteni.


- Tudjon 4K videót készíteni


- A legjobb lenne, ha nem kellene objektívet cserélni mindehhez, hanem 1 objektívvel megoldható lenne


- Nagyjából 250 ezer forintot szánnék rá, kizárólag új készüléket vásárolva.

 

- Lehetőség szerint nem tükörreflexes gépet keresnék.

 

 

Ezek alapján milyen fényképezőgépet lenne érdemes megfontolni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!