Keresés

Részletes keresés

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2022.05.01 0 1 86

És ami után ezt leírtam egy ideig egyből elkezdett nem menni a ruhadarab célbadobás, igy van ez, ha eljár a szád, csödöt mondasz. De épp ez a művészet, most jöttem rá mi a művészet, tewhát ami után elmondtam hogy milyen jól tudok polót vagy nadrágot célba dobni, és azután történt egy visszaesés a a célbalővészeti praktikában, na ez után a visszaesés után ujra meg kell tanulni a célbadobást, és ime, ez lesz a művészet maga, mert ugye igy már nyilvánosan dobok célba inget, gatyát nadrágot..Lehet sapka is.

 

Közbe- elég idő eltelt 'azóta, vettem pisztolyt is, céllövészet is volt már a szobában.Már el is romlott a pisztoly, ugyhogy már csend van. Március 23-án vettem, és ugy egy hónapig működött, lövöldöztem vele amennyit birtam, de már első napokban két - kisebbfajta pre -sziv infarktust is kaptam, olyan nehéz csőretölteni. Ez ilyen manuális, és a legesleggyengébb, szinte játék, úgy is adták hogy ez játék..0, 5 Joule, egy legyet ha elkapod fél méterről, na azt meg lehet őlni vele..

Előzmény: Woodoo - Woodpecker (85)
Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.12.23 0 1 85

Kődobálás

 

Hát annyira biztos eljútottam a kődobálás tanulással, hogy jelenleg itthon a szóbában, ha mondjuk az ágyban vagyok, és leveszem a pólómat és mondjuk, a székre akarom hajítan,i akkor ez a próbálkozás tízből legalább nyolcszór, de kilencszer is sikerül. Jól dobok, megtanultam célba dobni, kő vagy ruhadarab,  mindegy.

 

És volt, s még most is megvan, meg kell legyen valahol, csak nem tudom hol, DOBÓSZŐG- em, úgymond, 12 darab 18 - 20 centis szegem volt..

 

Pont az OXIGÉN GYÁRBAN..Tán most is ott van, mióta nem jártam arra ??? Nem tudom, lényeg az hogy még Kovid előtt bedőlt az Oxigén gyár..

 

Összedöltek a bokrok, és az almafa az almafa alatt.

 

Nyári piros almafa alatt.

 

..

 

De tervbe van, el fogok látogatni az Oxigénbe, asszem ott megkapom ezeket a szegeket. Ezekkel is dobáltam célba, még 2019 nyarán is, de mégis tán inkább kövekkel dobálóztam, könyebb volt felszedni a követ a Fődről mintsem kipakolni a szegeket a tokjukból.

 

Volt szeg tokom is, ja. Ilyen ...Nektáros barack pet féle palack, 7 decis, pont belefértek a dobószögek, mind a 13 - an. De fárasztó lett mindig kivenni - visszatenni.

 

Ezenkívül a szeget ha eldobot, el is vesztődik, kötöttem rá szines madzagot, ragasztottam színes szallagot is, de még igy is sokszor volt mit keresgélni rajtuk.

 

Ezért aztán maradt a kődobálás.

Előzmény: Woodoo - Woodpecker (79)
Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.12.23 0 0 84

Az órát viszont már otthon a kagylóban betettem a mélyvízbe, már otthon elbasszintottam a háztól.

 

És tényleg azt hiszem, két Pobeda volt, egy fehér, az első és a második  egy sötét, az elsőt egész biztos, megtanitottam úszni.

 

A másodikkal már nem tudom mi lett.

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.12.23 0 0 83

Vízhatlan

 

Persze, hogy kipróbáltam,

jártam úszni, másodikba irattak be úszni..

 

Ki kellett próbálni a vízhatlan óra vízhatlanságát, lényeg az, hogy nem voltam teljesen magamnál, otthon Fütyülő bevezette a napi félóra terrort, én a suliban már az első évharmadban elvertem három osztálytársamat. Addig sose verekedtem, de otthonról, azaz a Fellegvárról hoztam magammal kevéske ökőlvívó tudást, tudtam, mi a gyomorszáj ütés, a balegyenes, a horog ütés, és alkalmaztam is ezt a tudományt..

 

Yogi (Knock Out együttes, Kolozsvár) volt a 3. őt kaptam el a legjobban, úgy elkaptam, hogy még egy kis vér is folyt

 

 

 

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.12.23 0 0 82

Ez is lehetett akár, ki tudja, valami ilyen tipusra emlékszem

 

 

Ez a 60- as években lett gyártva..

 

 

 

 

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.12.23 0 0 81

Pobeda

Nézegetem, hogy nekem vajon milyen Pobedám volt '74- ben, másodikos elemista koromban..Vettek nekem egy Pobedát, de már Fütyülőéknél laktam, be volt indulva a családi terror & perpatvar, így aztán - nem voltam idegileg totál: megnéztem, mennyire vízálló a Pobeda óra, azt írta rajta, vízálló..Elromlott persze, befolyt a víz, úgy emlékszem..

Fütyülő = II. Apám, mostohapám, anyám II. férje - nem volt részeges, alapból volt hülye, - az most is, egy idióta. De anyám aki szint6én nem egy zseni, anyám még jobban elhüllyítette Fötyölőt.

 

 

Ilyen, vagy ilyen, az is lehet hogy 2 Pobedám is volt, ha az egyiket mondjuk szétszedtem, kellett másik, de elég halványan emlékszem..

 

Az első mintha régebbi lenne, túl régi, a sötét az inkább de ezt se tudom, nem kerestem évszám szerint de az se biztos hogy kapok évszám szerint ilyet..Megnézem..

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.12.23 0 0 80

Ez Rogovína nem is tudom, hány éves lehetett itt, ez volt 2015 - ben, szintén az állomás környéke..

Facebookon akkoriban egyenesbe közvetítettem a történteket, ahogy megismertem őket, mindent, Rogovínárol akkoriban "kicsi csorba"- ként irtam a Facen.

 

Nehéz fotózni őket, ha fizetsz akkor igen, de engem nem is az érdekelt az egészben, hogy fotózzak, igy aztán kevés fotó van..

 

https://youtu.be/w8kzkZwbmJA

 

A srác Vlädut, kicsi, szőke cigány, azóta már megnőtt eléggé ő is...

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.12.23 0 0 79

Crenvustila

 

Román mustár, s ez a kissógor pont ilyen mint az ábrában szereplő maszkóta, és  ilyenek a többiek, a többi családtag is mind hasonlítanak egymáshoz, és ehhez a Krenvustilához..

 

 

Ez az Andréj, már amikor kicsi 2 éves volt, már akkor összevesztünk, mert elindultam vele csajokat csípni, ugyancsak az Állomás téren, de csak elindultam, az induéás után rögtön visszakoztam is..Mondom neki, menj mert keres anyád, és meg volt a harag, azóta vele is harcba vagyok, de mind hármójukkal fenn áll a harci állapot, Ludovikával is, Rogovinával is. Rogovinát Rokóvinának ejtik..

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=160220649&t=9017749

Woodoo Allen Creative Commons License 2021.11.19 0 0 78

Hírek

 

Híradó

 

Ko ko ko ko ko ko kov kovi

 

kovi koko kov kovi kovi kovi kovi kovi kovi kovi kovi.

 

Ko ko kovo kodiv koko kodo kokokoko kov kov kov kovi. Kovi kovi.

 

 

Kokokokokokoko ko ko kov kovo kovi kovo koko vo vo kovovovokokokokokó.

 

Kovid.

 

Meghaltak..

 

Ko ko ko ko ko ko kov kovi

 

kovi koko kov kovi kovi kovi kovi kovi kovi kovi kovi.

 

Ko ko kovo kodiv koko kodo kokokoko kov kov kov kovi. Kovi kovi.

 

Kovid, kovid.

 

Nem támadt fel senki.

 

 

 

Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2021.10.02 0 0 77

GOLFOZZUNK !!!  ELNÖK MONDTA...

 

 

https://youtu.be/zvOskDl0PVc

 

 

Mindenkinek ajánlja Iohannis a gazdagok sportját, szerinte a golf egyáltalán nem csak a kivételezetteké

 

 

 

https://kronikaonline.ro/szines/mindenkinek-ajanlja-iohannis-a-gazdagok-sportjat-szerinte-a-golf-egyaltalan-nem-csak-a-kivetelezetteke

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.06.10 0 0 76

Ezt a nicket...

 

Nincs egy hete hogy létrehoztam, de már -biciklis - egy hónapos..

 

Örvendek, - nem mondom..

 

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.06.05 0 0 75

Louis de Funès

 

A  Forradalmár és az Utolsó Mohikán

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158501658&t=9017749

 

Funes például kaphatta volna a nevét az angol FUN szóból, -melléknév ?

De nem onnan kapta..

 

De így is jó:

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Louis_de_Fun%C3%A8s

 

 

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.06.04 0 0 74

Figyelem,

 

hogy topikunk betöltötte az egy évet..

 

Aladin és a csodalámpa Creative Commons License 2021.05.20 0 0 73

Most kapta meg Nághi a drón lábat, és persze, áthozta

 

Nem zárható ki a' sem, hogy Nághi már akkor, az nap megkapta a lábat, amikor elveszett, de nem akarta ide adni, hogy hát ne mind zavarjál te engem itthon...Mert már háromszor voltam bent nála drón ügyben.

 

S akkor vettem én a két olasz sört, - és adtam oda Nághinak - ezért kegyelmezhetett meg, és áthozta a drónlábat.

 

Fütyülőnek(II.Apám) adta oda a kapuban. Hallottam ahogy beszélnek, és üvöltöztem is utána, hogy "köszönöm, szomszéd"- románul, de azt hiszem már nem hallotta, túl messze volt már..

 

A sörnek mindig megvan a hatása.

 

...

 

Most ragasztottam be a lábata drónba. Az elsőt azt már akkor beragasztottam, amikor a másik elveszett. Vannak csavarjaik, azaz voltak, mert valahova úgy elraktam, hogy nem tudom, hova raktam, nincsenek meg a csavarok. Kicsi csavarok.

 

Előzmény: Mon dieu (71)
Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2021.05.17 0 0 72

Itt a multheti, mult hétfői Nagy Kaland:

 

(sört is bevittem Nághinak, két olasz sőrt).

 

8. részletben a Rét, a Gödör, és a környék..

 

https://youtu.be/VZ_xohU5Ei4

 

https://youtu.be/Deg5uTkhwiY

 

https://youtu.be/YsUcTtCbYNc

 

https://youtu.be/HmHiUAj_5RM

 

https://youtu.be/k4-7fV6Y1Hc

 

https://youtu.be/_r7dBtz_wlU

 

https://youtu.be/YodsLzOAgIk

 

https://youtu.be/qmExXykJN9E

 

 

 

Előzmény: Woodoo Woodpecker (70)
Mon dieu Creative Commons License 2021.05.17 0 0 71

Most kapta meg Nághi a drón lábat, és persze, áthozta..

 

Most, amikor már csináltam neki másik lábat drón drótból...

 

Most is jó, hogy meg van, jobb az eredeti mint az amit én fabrikáltam, bár az se rossz.

 

 

Előzmény: Woodoo Woodpecker (70)
Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2021.05.11 0 0 70

Naghit irtam ?

 

Azzal adrónnal 3x voltunk Naghinál.

Látom, Vuskánt beírtam.

 

De úgy március közepe tályán, ez a drón kikészült .

 

Vettem másikat olyan három hete, ez Speedy Gonzales

 

https://youtu.be/Dcx8jlEcfo0

 

Ezzel is voltam Naghinál 1x. Naghival már így vagyok. Ma viszek neki 2 sört, vasárnap vettem meg.

Speedy- nek az egyik lába ott maradt, mult vasárnap, Naghinak a virágágyásában valahol, minden erőt megmozgatva kerestük, nem kaptuk meg.

 

De ennél most sokkal nagyobb kalandunk volt, a Gödör szélén. A Gödör közepén ugyebár vár van, hogy mondjam, az lehetett a vár vagy a vár fala, de mintha föld - fal lenne, szóval vannak a kapuk, a Bécsi kapu és a Viz kapu s a kettőt föld - fal köti  össze, s ezen a föld- falon fent sétány van és kis tisztás. Erre a tisztásra és egyáltalán itt a két kapu közötti részre beköltözött valami vendéglő..

 

És ott építettek valamit, a tisztás tehát a vendéglő terasza, de különben, lévén szabadtéren, az egész vendéglő egy terasz. S akkor a tisztásunk a teraszok közül a felső, mert a tisztás fent van, fent a két kaput összekötő föld- fal tetején. Nem valami magas vár, olyan 15 méter, ez a Gödörből.

 

És lent vagyok a Gödörben, itt a tisztás terasz alatt, a Rét felőli részen, lent vagyunk a drónnal, ketten, elinditom a drónt, megy két percet hármat, forgatom, egyszer csak felemelem mit tudom én, olyan husz méterre..Látom elindul a terasz irányába, jó szeles idők vannak, elkapta a szél, magasabban már elvesztem a kontrolt, s felakad Speedy egy akácfára, de fent, a terasz magasságában..Mit csináljak ? Felkúszok, négykézlább, ott az emberek, valami srácok, ötön, haton huszonöt harmincöt közöttiek épitettek ott valamit, volt fa- anyag, targonca, lapátok nem tudom még mi. Oda érek, jó napot, románul, mondom, hogy né, a drónom, micsoda, a drón, lássuk, és jönnek, közel voltak, csak kimászni volt a nagy akro - jelenet, ahogy utána másztam. Normális embernek semmi, simán kimászik de én nem az vagyok úgy látszik, lejönni ott szóba se jöhet, nekem. De edzek, és hátha majd egyszer, de tényleg MINDENKI  le jön ott csak én nem, ösvény van, meredek, azt meg kell adni..

 

S az egyik csávó, a fiuk közül, a legidősebb, jó derék barna alacsony, fogja magát, én már szédültem is ahogy kimásztam, ez kimegy a fához, akác, meghúzza az ágat, azt hiszem letört az ág, el lehetett száradva, letörik az ág..Az ág ki volt nyúlva a  semmibe, szóval a kinyúló ág alatt a mélység volt, ahonnan felkapaszkodtam egyébként, szóval a Gödör. Letöri az ágat, drón leszáll, azaz le esik, csávó felszedi, és hozza, hiányzik az egyik propelvédő, hagyjuk, mondom, a csávó nem, megy megnézi, a propelvédő fent maradt a fán, egy másik ágon, vagy nem tudom hol. mert az eredeti ág letört, vagy nem tört le az egész ág, csak a felső fele. S ami megmaradt azon csüngött a propelvédő, a srác meglátta, leszedte, összeraktam úgy ahogy, nem volt semmi  baja, működött is, féltem mert fent voltunk a hegy ormán, nem magas, de a drónnal, és a szélben és az egész kaland után, féltem elinditani, volt bennem kicsi reszketegség is, de vidám volt a hangulat, a fiuk jól szórakoztak az eseten, én is szórakoztam de egy kicsit ki voltam merülve, lefárasztott az egész.

 

Hátizsákom, tele pénzzel(10 euro) és a telefonom is lent maradtak a Gödör alján, ott sátoroztam..VOLNA..Körbe kellett menjek, nem tudtam leereszkedni, lehet, öreg vagyok, körbe mentem , megkerültem ezt az egész vendéglős teraszos helységet, rövidgatyában, el vagyok szokva, egész télen, hát kéthavonta mentem ki a házból.

Amikor megvolt a másik drón, azzal még kimentem a télen is a Rétre, de túl messze  nem mentem, és ilyen kalandjaim se voltak, azaz itt a közeli szomszédoknál igen, Vuskánnál, Álbunál.

 

Azonkivül még Schullernél voltam, nem volt otthon, bemásztam, két kutyája van, és Schuller nem haver, berepült a Syma, a kicsike.

 

Speedyvel szintén megint, itt is voltunk szemben Jóskánál, itt egy cég van, kutya, mult szombaton repült be Speedy. Tisza, a kutya, símán beengedett nem szólt semmit, kijött az ólból, Tisza öreg 14 éves alig mozog, most mondja a gazdi, hogy de amikor fiata volt, volt vele gond. Tiszával. Dalmáciai de korcs,  szeköndből vették ki.

Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2021.03.12 0 0 69

Az akár milyen nagy profik is, havonta összetörnek legalább egy drónt/ahogy nézem.

 

A profik profi drónt, a prolik proli drónt törnek össze, ugyebár ..

Aladin és a csodalámpa Creative Commons License 2021.03.03 0 0 68

A karantén 2020 március 16- tól egy hónap, kétszer két hét volt.

 

Fingusz, a Felső Fingusz vagy a Fennvaló Fingusz Kukisz az én vagyok a Facebookon, azaz én az alsó Fingusz vagyok a Facebookon, mert visszamentem Facere, és a Felső az a felső én, a az Aladin csodalámpa szelleme..

 

Ha így vesszük......

Előzmény: Aladin és a csodalámpa (67)
Aladin és a csodalámpa Creative Commons License 2021.03.03 0 0 67

Jött ma valami büntetés a fináncoktól, a karantén alatt büntettek meg négyszer, 4x 2000lej, de az el lett símítva s mégis úgylátszik megmaradt egy 2000 lejes. Tévedés, persze..Vagy a Felső Fingusz mester 'dolgozik', azt mondja, így amatör politikusnak nem árt néha benézni a törvényszékre, és tényleg, mond ő valamit a Felső Fingusz, a spiritista, tudjuk ki az, aki nem tudja annak még elmondjuk, vagy járjon utána, mert én már épp eleget koptattam a billentyűzetet a téma kapcsán..Na és, már most amikor a napokban volt Bukarestben ez a zsandár rendőr párbaj, akkor jútott eszembe hogy el kellene meséljek ezt - azt erről a karantén idején beinkasszált büntetéseimről, négy darab. Nyolcszór igazoltattak, a karantén előtti egy igazoltatással, ez lehetett a bemelegítő, ezt is feltehetőleg a Felső Fingusz küldte, a fennvaló Fingusz Kukisz, szóval ezzel kilenc. Kilencszer igazoltattak, amiből négyből lett büntetés. Első, a karantén előtti igazoltatás a Fellegváron, aLá Gazette körül, semmi különös, de a többiben, néhányban néhány ilyen karanténos igazoltatásomban tényleg, volt egy két mozzanat amiről érdemes lesz beszélni, kifejteni..Folyt. köv..

Baj Keverő Creative Commons License 2021.02.27 0 0 66

Vuscannál(Vuskán) voltunk csütörtök este,

ennek is a felesége él már csak,

Vuscan szekus volt,

akkor.

 

Megy a drón,

az Inter Régió,

Vuscan a 6a alatt lakik, mi a 7 szám alatt,

ennek ellenére messze van,

50 méter lehet kevesebb de nincs közel.

 

Megy az Inter Régió megy,

majdnem az utca sarkáig küldtem, az már biztos, hogy megvan 50méter.

 

De kezdjem az eleitől, ugye, itt, a ház előtt ahogy kimentem vele,

egyből felmászott a villanydrótra,

és a jóistennek nem akart lejönni onnan.

Rózsit, a felmosót hoztam elő, ilyen nyeles mint egy kapa,

csak nem kapa, hanem rongy- felmosó rongy. Ez Rózsi.

És lekaparom valahogy Inter Régiót a drótról a drónt.

Leesik, el is tört, akkor tört el egyik propel védője azt hiszem, mindegy, két védő el van törve, csináltam másik kettőt amelyek viszont túl nehezek, 

húzzák a drónt.

Erre - arra.

Lejön onnan, ez a ház előtt volt majdnem, a Tudor háza előtt, Tudor is meghalt, ő halt meg legrégebben, és a Tudorné is, Tudor rendőrezredes és neje, ők a 7a alatt laktak, most a lánya és családja gondozza inkább mintsem laknák az emeletes  házukat.

Az unoka még tart egy két bulit, de már az is elvégezte az egyetemet, komoly már nem egész nap.

 

Még nem nős.

 

Lejön onnan, erről a drótról,

fel a másikra, magasabbra, ez a házelőtt három méter,

előbbre küldtem, korom sötét volt, nem láttam hol van, hol nincs, nem volt messze, egy kicsit lehet láttam. És próbálok csinálni egy drón- bukfencet, és hát nem fenakad megint, de, megint fennakadt, de ezennel legalább hat vagy hét méterre.

De burrogtatom, berregtetem, és leesik.

Ekkor is eltörhetett valamilye, de nem emlékszek pontosan.

 

És csak innen, ezek után mentünk Vuskánhoz,

ki akartam próbálni meddig megy el,

el is ment,

még Vuskánékon túl is nem sokkal mert már ott van majdnem a sarok,

jön egy kocsi, felemelem Inter Régiót, a kocsi elmegy alatta, semmi gond,

csak már nem tudtam leengedni,

elkapta a szél vagy mi kaphatta el, a hoppáré, és bement Jutkáékhoz, úgy láttam előszőr, Jutkához ment, csak amikor közel mentem láttam, hogy Vuskánnál van.

Az udvaron, a fenyőfán. Tuja, mondjuk.

 

Én házikabátban a távoli szomszéd digitálisan zárt kapuja előtt,

cipő volt rajtam és pufajka,

rövidnadrágban, házikabáttal, kalappal, az a...

Bohóckalap...Mit csináljak ? Nézem a kapu telefont, gőzőm nincs, hogy kéne ott, oda becsengetni, formázok is pár számot, megnyomok minden lehetséges gombot..Kínlódok ott, SEMMI.

 

A drón ott villog a tuján.

 

Futok haza, hozzam el Rózsit, a felmosót,

elemlámpát, és húztam nadrágot is.

Az elemlámpával villogtattam a Vuskánné ablakán, első emelet, villogtattam amíg aztán kijött tényleg.

Leküldte az unokáját Andrei-t,

s Andrei ideadta.

Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2021.02.05 0 0 65

Átrepült a szomszédba,

második szomszéd

Albuékhoz.

Nem láttam hova ment,

kimentem vele a kertbe, lássuk milyen,

most érkezett meg,

Jászvásárról hozta a Fan- curier, Wizzair- t, az új drónt.

 

Visuo a márkaneve eredetileg, onnan kereszteltem el ..

És nahát ez erősebb az eddigieknél,

nyolcadik drónom,

ez a legperformánsabb, kezdő szint ez is, de ez már nagyon profi utánzat.

 

Leporelló is nagyon profi JÁTÉK drón,

de Leporellónak még kamerája sincs,

kezdő kaszkadőrnek  leginkább ajánlanám.

Leporelló, mert leporolta a csillárt a könyvespolcot a szekrényt a szekrény tetejét Leporelló leporolt mindent.

És Leporelló, egy kerek hónap tanulmányi használat után MÉG MŰKÖDIK,

A feltöltő kábele,

azzal van valami kicsi defekt,

a többivel semmi gond.

 

És akkor ..Kimegyek Wizzel

reggel, délben, délelőtt a ketbe,

két perc nem telik el,

átrepül Sanyiékhoz látom,

a szél vitte el, elkapta a szél.

azt néztem, hogy milyen magasra tudom emelni

50 ...100 méter is a hatékonysága neki.

Az eddigiek 10 maximum 20 méter, nem mehet magasra, se messze.

Ez aztán elment!

Megyek Irénkenénihez, Sanyiiiiíííí!!! SEMMI, nézem a kerjükbe, az udvaron, SEMMI SENKI, drón NINCS.

 

Visszajövök a mi kertünkbe, mert Irénke azt mondta ne másszak fel arra a hordóraa mert nem tudom miért, hogy nézzem meg a háztetőn.

Visszajövök haza, nézem, eszembe jut, állj meg nem is arra ment, valószínübb átment Albuékhoz.

 

Albu novemberben halt meg.

 

És becsengetek, sose jártam ott de Daniela haverina, Albu lánya.

Kijön az anyja, nagy kutyáik vannak kettő.

Autómata kapú kinyílik,

ott a drón, a Wizzair,

egy dzsíp- külső kerék gumi mögött,

pont a gumin keresztül látszott.

Álbunak dzsépje volt,

dzsíp megvan, csak Albu már nincs. Író volt, nem olvastam két sorát, vagy épp annyit Facebookon, nem egyeztünk jól. Annál jobban egyeztem a lányával. S most a feleségével is. Megijedt az asszony, már Daniela is asszony.

 

Hogy mi van ? Mondom..

És mutatom, látja ? Nem látta,

megint mutatom, megint nem látja, a kapuból,

aztán elindul, aztán meglátja,

mondom nem mozog nu misca, úgy érti nu musca, nem harap.

Jó!

 

Elkapta a szél, nyomtam a gombokat két kézzel, nyomhattam hiába.

Akárhogy is nyomtam, húztam tóltam,

a szél nem hagyta vitte vitte. hát ennyi az ereje az új szerzeményemnek.

369, 78 lej volt.

 

Ingyen hozták el Iasiból.

 

 

 

Előzmény: Óz, a nagy varázsló (64)
Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2021.01.28 0 0 64

Kárpátok gyűrűjéből..

Szállj fel, - és ne kárpálj!

Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2020.12.26 0 0 63

Arrol van só, hogy...

 

Megnéztem, vagy meghalgattam egy szemészeti szaktanácsadást a rádióban, azt hiszem,  és azóta nem írok a fórumra.

 

Azon kivül, benézek, megnézem milyen nickek vannak, s ha nem tetszenek, vagy ha nagyon nem tetszenek, szintén nem írok a fórumra. De az első ok, az hogy a szemem..

 

 

A nickeket illetően, én csinálom wudúból a fórumra a nickeket 1995- ből, ezért van egy csomó ilyen összefüggéstelenül meggondolatlan, fantáziátlan nick..

 

Anno, '95 nem voltam egészen totál, ezért tudtam wudúzni is. Normális ember nem wudúz..Nem azért nem mert nem keresztényi szokás, azért is, de nem is tudsz wudúzni ha nem vagy bekattanva eléggé.

 

Megnézem, s ha nem tetszenek a nikckek, - SZTRÁJK! Sztrájkot hirdetek magam ellen. Ide, a Senki szigetére lehet irogatni, úgyse olvassa Senki. De itt, az Irodalmi fórumrészben is megvannak bolygatva az elmék, nem is annyira az elmék, csak a külalak, de problémának még ez is pont elég, okos elég  , hogy nem csak nagyanyó, háziasszony, sokunokás szupegagyi nagyi..és ezeken kívűl is van jó pár, ezek a legkirívóbbak...

 

Szóval mindez enyhén abnormális.

Woodoo Woodpecker Creative Commons License 2020.11.19 0 0 62

Seven Electric Shock - OFICIAL SHOW - EU & RO

 

Show –hivatal/hivatalosan- must go on

 

Ahogy jóból is megárt a sok,

Ugyanúgy jogból is megárt a sokk..

Ártalmasan sok a hivatali show

De Jó lenne ide../

 a’ kellene ide/ sok, sok, sok, sok.

…  7(seven) electro shock.

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156476082&t=9244912

Aladin és a csodalámpa Creative Commons License 2020.10.19 0 0 61
Aladin és a csodalámpa Creative Commons License 2020.10.19 0 0 60
Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2020.10.11 0 0 59

Megvan, ne keresd..

 

A..... BOLSEVIK.........

 

Magyarország területén azért van inkább elterjedve mert ott voltak a..BOLSEVIKOK..az

oroszok fizikai jelenléte miatt épűlhetett be a kifejezés a magyar közbeszédben.. Itt, Kolozsváron a szinüket nem ismertük, még 1x, tudjuk mit jelent, láttunk is bolsevikot, valszeg googlizni is lehet, láttunk, én legalábbis képen láttam, és biztos, filmen is, személy szerint, amerikai katonát többet(1) azaz EGY db) láttam mint orosz katonát(0, azaz nulla darab).

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156142030&t=9214985

Óz, a nagy varázsló Creative Commons License 2020.10.02 0 0 58

JÓ! Ütős, az tetszik, pölő számomra a Black Sabbath, ELP, Pink Floyd voltak a legjobbak, ehhez mérten a progressziv metál alatt nem találok hasonlót, a könnyű műfajban inkább, vagy még a rapben is.

 

Billie Eilish - bad guy

 

https://youtu.be/DyDfgMOUjCI

 

 

 

 

Amikor volt Pavarotti, Placido Domingo, Gipsy Kings  vagy akár Julio Iglesias, akkor a Kolozsvári operában is Énekeltek az Énekesek, Táncoltak a Táncosok, Játszodtak a Szinészek, amióta lett a langyi jazz azóta a klasszikus műfaj is 1 NAGY LANGY,  beleértve a szimfónikus metált is, utóbbiban ott az anyag ahogy nézem, de az előadók, nahát végülis  az előadók is ott vannak valahol, csak éppenséggel kímélik magukat a munka nehéz, fárasztó szegénykéknek, a hangszereseknek még a végén elkopnak az izületeik, érthető, hogy miért nem törik össze magukat. Nincs az a pénz se..

Nem is a fiatalok, a vénhedt részeges motorosok a szimfónikus metál közönsége, Északon, Svédben, Kolozsváron a kivénhedt gyalog vagy közszállitásos részegesek még a János Vitézre csápolnak, mindegy, de az egész valami kivénhedt retro romantika szinten, ennél a 3+2/kombinált kombiné  jobb volt.A János Vitézzel se lenne gond, nem a mű rossz, valahol máshol van elcseszve.

 

Aki jelenleg mindent belead, az néhány igazi underground mondjuk orosz vagy afrikai rapper, itt a dikh TV- Zseraldin vagy Dorina is jobb, belevalóbb mint akármelyik svéd szaros hiperiskolázott fotelzenész, ahogy a politikában is uralkodó a semmittevés úgyanúgy a művészetben se csinálnak semmi LYÓTT! :)

Szerencse, vannak szegények, mélyszegények onnan lehet még remélni némi őszintébb, igazi kultúrát.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156057821&t=9005529

Aladin és a csodalámpa Creative Commons License 2020.09.23 0 0 57

Révay

 

Révai

Előzmény: Bubi, a jó isten (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!