Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2024.01.02 0 0 23

"A minőséget mert leszarom,"

Helyesen: meg.

Előzmény: XNC (22)
XNC Creative Commons License 2024.01.02 0 0 22

"valamelyik direkt műholdas szolgáltató komolyabb minőségű boxa"

.

Na, ezt nem igazán tudtam értelmezni. A képe nagyjából ugyanolyan mindegyiknek.

A minőséget mert leszarom, mert nekünk ingyen bérelt beltérink van a Digi-től; és ha elromlik ingyen megjavítják.....

Előzmény: Qqberci (14)
XNC Creative Commons License 2024.01.02 0 0 21

Hát ez 1 kör antenna lenne, csak adtak neki 1 kis dizájnt.

Láttam már "szögleteset" is ilyenbe.

A "körnek" szembe kell néznie az adóval.

De gondolom logikus, hogy úgy állítod be, hogy a lehető legtöbb jelet fogja.

Előzmény: lapar (20)
lapar Creative Commons License 2023.12.31 0 0 20

Van egy kérdésem olvtársak, de nem találok igazán frissen működő topicot.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166045435&t=9017968

 

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 19

Már 2éve a kliensük vagyunk és ez az, ami köll:))))

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.12 0 0 18

miért nem?

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.10 0 0 17

Én 5 ève nem nézek tv t

Előzmény: Mindig_TV (16)
Mindig_TV Creative Commons License 2021.01.07 0 0 16

A mindig szabad csatornáit a szobaantennával príma minőségben tudom fogni:) Jobb, mint a tányéros upc! Egyébként az upc-vel tele lett a hócipőm, hogy még az Eurosportot is megszüntették egyenesen pofátlanság, ennyi pénzért:(

Mindig_TV Creative Commons License 2021.01.07 0 0 15

Kedves olvtársak ki tudja, hogy a mindigtv prémium szobaantenna és dekóderrel müxik e? közvetlen rálátásom van az adóra:)

Qqberci Creative Commons License 2020.02.16 0 0 14

Mi két lakásnál vagyunk érintettek. Korábban mindkettő UPC-s volt, de a cég emelte az árat és rontotta a választékot, így onnan kiszálltunk. Az AH mellett szólt, hogy mindkét lakásból rálátás van a Széchenyi hegyre és az eredeti csatornaválasztékkal a MindigTV jobb volt, mint a UPC. Árban valamivel alatta volt a UPC-nek és set-top box ide sem kellett. Aztán két-három év alatt az idegennyelvű csatornák kikerültek a szolgáltatásból és most a váltással előkerült a set-top box is, ami nem csak azt jelenti, hogy két távirányítóval kell bűvészkedni, hanem azt is, hogy a TV-készülék szolgáltatásai többé nem elérhetők (időzített bekapcsolás, időzített váltás valamelyik csatornára, időzített felvétel USB eszközre). Sajnos az előfizetés mindkét helyen ki van fizetve június közepéig, de inkább veszni hagyom és váltok...

 

(Viszont ha már set-top box, akkor valamelyik direkt műholdas szolgáltató komolyabb minőségű boxa jöhet számításba, az sem lényegesen drágább viszont a műsorkínálat sokkal nagyobb)

Előzmény: dave_dömper (13)
dave_dömper Creative Commons License 2020.02.16 0 0 13

Az előző hsz. - ommal egyáltalában nem azt szerettem volna írni, hogy kizárt az, hogy ez az egész egy

gagyi. Én mindig is azt hittem, hogy mindenkinek jogában áll megválasztani a kábel,- stb. Istenatudója,

milyenrendszerű média - szolgáltatóját. De legalábbis hallottam már ilyesmiről. Emellett nálunk például

már régóta az UPC a szolgáltató. Igaz korántsem ingyenes és nem nagyon ócsósított, nem is túlzottan

baráti az ára. Ezzel szemben minden hűségnyilatkozati időtartam elteltével jogunkban áll visszalépni az

újra - szerződéstől, módosítani annak tartalmán, stb. nagyon sok tekintetben.

 

A gyermekeink a 2000 - es évek elején költöztek itt, dél - Budán egy tök új építésű társasházba, ahol a

média - szolgáltató az építő vállalkozóval konzorciumban a beköltözést követő egy évre biztosította a

saját szolgáltatási monopóliumát is. Ez nem volt egy túlzottan baráti gesztus a részéről. Talán éppen

ennek volt betudható, hogy az un. "kisérleti" év elteltével nagyon sokan éltek a szolgáltató - váltás

lehetőségével esetleg úgy, hogy a minőséggel és talán még az ellenértékével kapcsolatban sem volt

alapvető problémájuk. De a kényszer nem jó tanácsadó, akármilyen kis kvantumokban érkezik felülről.  . .

Előzmény: Qqberci (12)
Qqberci Creative Commons License 2020.02.15 0 0 12

Én eddig négy AH-s előfizetővel beszéltem, mind a négyen ugyanúgy szívnak, mint mi...

Előzmény: dave_dömper (11)
dave_dömper Creative Commons License 2020.02.15 0 0 11

Abból, hogy térítésmentesen adják, nem kell következzen az, hogy gagyit adnak. Én sokkal inkább

azt tudnám hozzátenni, hogy ha és amennyiben mégis tolakodnak - tülekednek érte, úgy csak hat

valamelyest a reklám ereje (még akkor is, ha a delikvenseknek idővel rá kell jönneiök, hogy kissé

átverték őket esetleg. Én azért a szomszédban (a környéken) élőket-lakókat is meginterjúvolnám,

hogy ugyanezt tapasznyalják - e, mint ti.

Előzmény: Törölt nick (2)
Qqberci Creative Commons License 2020.02.15 0 0 10

Mi is elég ritkán néznénk, de ha akkor sem lehet normálisan...

Előzmény: Pomber Béla (9)
Pomber Béla Creative Commons License 2020.02.15 0 0 9

Az egyik jobb mint a másik.

 

Még jó, hogy nem nézünk TV-t.:-)))

Qqberci Creative Commons License 2020.02.15 0 0 8

A digi hirdet olyat, hogy ad kártyát a Conaxhoz és 100+ csatorna jön. Állítólag optikával nyomulnak, a végberendezés ad TV-t, internetet meg egy IP-telefont (ez utóbbira nncs szükségem, de +250 Ft-ért elfér) Set-top boxot nem akarok, a direct műholdas verziókhoz meg elkerülhetetlen...

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.15 -1 1 7

Az a másik trágyahalom. Ott is van már román-cigány tv (dikh mán murodé), de csak az önreklámozó SuperOne van, nem lehet rendesen rejszolni rá, ráadásul nem lehet csak kártyát venni, a Nagra3 kódolással csak az ő hullafos beltéri egységükkel működik, azt meg rádiós szakiként rühellem, hogy odajön nekem egy mókus antennát állítgatni, meg nekiállt fotózgatni a szupertitkos antenna-állomásomat. Ha nem kell szerelni, akkor is ki kell fizetni a szerelést. Nekem maradt a UPC-direkt. Ott van csak kártya felállás, aminél ők adják a szolgáltatást, a többit ha akarja megoldja az ügyfél, úgy ahogy szeretné... Nem fog itt nekem ruhaszárító-kötélnek való rezezett acélbeles koaxxal szerelgetni senki sem ;-)

Előzmény: Qqberci (5)
Qqberci Creative Commons License 2020.02.15 0 0 6

"szegényes és egysíkú műsorkínálat"

 

Ezt mondtam én is... Pl. nincs külföldi hírcsatorna...

 

Előzmény: Törölt nick (3)
Qqberci Creative Commons License 2020.02.15 -1 0 5

Ennyiért Comax modult is lehetett volna beszerezni, van olyan a piacon, amelyik tudja a DVB-T2-t, de annyit nem ér az egész, hogy megvegyem. Marad a Digi...

Előzmény: Törölt nick (2)
Qqberci Creative Commons License 2020.02.15 0 1 4

Reklamálni felesleges, marad a szolgáltatóváltás, ezt meg kenják a hajukra...

Előzmény: Ligeti fényár (1)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.15 -1 1 3

Amúgy meg egy fosadék az egész, AH, amióta "nemzeti" lett. Én rühellem a franciákat, de velük ezerszer különb volt. A Euronewst száműzték, a Viasat History csak exra csomagban van, ahol van. (E multiplex.) Viszont van cigány tv, zsidó tv, katolikus tv,  református tv, a maradékon orbán van, vagy győzike. Rejszolni kizárólag 23-óra és reggel 5 között lehetne, de azon a nyomorult SuperOne-on, a reklámoktól az acélfasz is lelohad...

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.15 0 2 2

Berci, abból, hogy ingyen adják, milyen minőséget tetszett várni???

Előzmény: Qqberci (-)
Ligeti fényár Creative Commons License 2020.02.15 0 0 1

Reklamálási-, visszalépési- és csere-lehetőségek?

Előzmény: Qqberci (-)
Woorim Epsom Creative Commons License 2020.02.15 0 1 0

SET-T0P B0X

Qqberci Creative Commons License 2020.02.15 0 0 topiknyitó

Megkaptuk az Antenna Hungária csomagját a MindigTV új kódolás szerinti vételéhez. A meghirdetettekkel ellentétben nem egy új dekódert, hanem egy set-top boxot, egy HDMI kimenettel rendelkező meglehetősen butácska vevőkészüléket kaptunk. Ez azt is jelenti, hogy a korábban sok kényelmi szolgáltatással rendelkező TV-készülék egy primitív monitor szintjére lett lebutítva. Elveszett az az előny is, ami  miatt az AH-t választottuk, hogy egyetlen távirányítóval kezelhető a TV.

 

A kiszállított vevő érzéketlenebb, mint a TV: azzal az antennával, amivel a TV tökéletesen működik, bekockásodik a kép és szaggat a hang. A set-top box szolgáltatásai szegényesek, az antenna esetleges beállításához sem ad támpontot (a TV kijelezte a jelerősséget és a jelminőséget) A képernyőn megjeleníthető guide nehezen áttekinthető és rosszul olvasható, sokkal primitívebb, mint a TV eredeti guide-ja.

 

Az új távirányító kezelése nehézkes, feliratai nehezen olvashatók, nagyon apró betűsek.

 

Összességében: sikerült egy, még a hirhedett „Tacskó-gazdaságos” szintet is mélyen alulmúló DTT-0109 tipusjelű kínai eszközt forgalomba hozni. Korábban is fontolgattam, hogy a szegényes és egysíkú műsorkínálat miatt szolgáltatót váltok, ezt eddig kényelmi okokból nem léptem meg. Most az AH megkönnyítette a döntést.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!