Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Justice189 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 3

Sziasztok! A fent leírt problémával küzdök én is. Leállításkor a motor nem áll le egyből, hanem 1-2 mp-ig a motor nem egyenletesen de tovább jár majd mintha lefulladna utána. Jártam szerelőnél, ki lett takarítva, szelepfedél cserélve lett. A hiba megmaradt. Nekem is azt mondták, hogy nem kettőstömegű. Új Denso iridiumos gyertyák. Nem nagyon értek hozzá. A vezérlésben 25 ezer km van, de kétlem, hogy abban lenne a gond. Valaki találkozott már hasonlóval?

És igen, motordiagnosztikát is fogok majd csináltatni.

Javaslatokat és hozzáértő hozzászólásokat szívesen fogadok!

Ja és még valami, olyat produkál a motor, hogy 1 nap állás után hidegen indítva mintha le akarna fulladni a motor. Pöccre indul de van, hogy 2mp után lefullad. Újra indítózom, kisebb gáz pár mp-ig és megszűnik a jelenség. Ugyan ez van ha nem fullad le, akkor hullámzik az alapjárat egy kis ideig.

Lehet nem függ össze a két probléma! De gondolom lehet hozzá köze.

Esetleg alapjárati motor hiba lenne?

Üdv.: Szilveszter, Opel Astra sports tourer 1.6 T 180Le

Rumcice Creative Commons License 2020.01.24 0 0 1

Ahelyett, hogy megkeresné az Astra J fórumot, és ott kérdezne, esetleg elárulná, milyen motor és hány km van az autóban.

 

Diagnosztika kellene a motorról, élőadat vagy Y diag, hogy leállításkor mi történik a motorban. Leáll a benzinbefecskendezés és nincs gyújtás? Esetleg kopogásos égés áll fenn? Izzó koksz van a hengerekben, ami a befolyó benzint begyújtja? Milyen a főtengely és a vezérműtengely egymáshoz képesti fordulatszáma? Ezer kérdés.

Amala1984 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 topiknyitó

Opel J astra motir léállításnál fémes hang. Nem kettös tömegű

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!