Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.18 -1 1 53

Technikai szemle:

 

 

05.00 ébresztő.

06.00 indulás Sztálinszitibe az unokáért.

07.00 indulás JN87NF, Ság-hegy QTH-ra.

08.30 érkezés, körlet elfoglalása.

09.00 összeköttetés felvétele.

 

Hívó frekvencia: 27,385 MHz.

Hívójel: 109HA1672/P/Ság-hegy.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.15 -1 3 52

Trianon-100 Rádiós Találkozó

Annak idején a Hotel Alfa nevében Silvius is jelezte, hogy eljönnének. Ezért a találkozó hivatalos neve, Trianon-100 Rádióamatőr és CB-rádiós találkozó lenne.

Ma voltam Celldömölkön az önkormányzatnál, de sajnos 12 óra után értem oda, így a házban a portáson kívül már nem volt senki, aki tájékoztatást adhatott volna a viselkedési szabályokról, ugyanis a Ság-hegy természetvédelmi terület. Megadta a jegyző telefonszámát, hétfőn felhívom.

 

A ma készült képeket válogatás és sorrend nélkül felteszem, szemlélgessétek!

 

 

 

 

schlumberger Creative Commons License 2020.02.12 0 0 51

Úgy is jó, csak az eredeti nem jó :-)))

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.12 0 0 50

Azért is:

Amikor jobb idő lesz...

Előzmény: schlumberger (49)
schlumberger Creative Commons License 2020.02.12 0 0 49

HA jobb idő lesz, elmegyek a Ság-hegyre, csinálok egy-két fotót és majd eldöntitek, melyik legyen a kitűzőn.

 

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.11 0 0 48

Jobb idő lesz, elmegyek a Ság-hegyre, csinálok egy-két fotót és majd eldöntitek, melyik legyen a kitűzőn.

_nyunyuka Creative Commons License 2020.02.11 0 0 47

Péntek? Annál jobb, biztos ráérek!

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.11 0 1 46

Üdv., 109HA1672 Ervin! :-))

Előzmény: 7ulferi (44)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.11 0 1 45

Szia Feri! Az a helyzet, hogy a nagy nekibuzdulásomban 20-ára hirdettem meg, tévesen. De mivel ez hétvége, péntek, többeknek ez lenne jobb inkább. Próbáld meg 20-ára szabaddá tenni magad. Ez nekem is munkanap lenne, mivel folyamatosban dolgozom.

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy a tűzrakás szabad a kijelölt helyeken. Én egy hetet töltöttem ott a fogadóban tudom, hogy egy csokor virágért, amit ott szedsz, kb. felfüggesztettet kapsz a hóhértól, az egymenetes fojtóval. :-))

A HARC-osok fészbuk csoportjában is szóltam róla. A HARC-osok pont akkor csinálják a NAGYPERPÉ-t. Ennek örömére viszem a CB-t is, 27385-ön QRV leszek.

Előzmény: 7ulferi (44)
7ulferi Creative Commons License 2020.02.11 0 1 44

Sziasztok. 
A Ság hegy SOTA csúcs !! Csak már vas megye!
ND-011 Ság-hegy (Celldömölk)279 m  17°06'57"47°13'49" JN87NF35 1 pont 
Ha Juni 04.-én lesz egy találka, én is szivesen ott lennék.
Sokat rádiózok a hegyről. Amellett, hogy SOTA csúcs, még WWFF terület is : Ság-hegyi TK HAFF-037.
Azon kívül van COTA/WCA pont is a közelben, ez a Kemenesszentmártoni Ref Templom. : HA-00071 SZT. MARTON TEMPLOM.

 

Szóval érdekes a környék. 
A SOTA szabályzatában a legfontosabbak, hogy gyalogszerrel (vagy állati/emberi erővel ) kell elérni a csúcsot. 
Nem szabad hálózati erőforrást használni és a túristákra való tekintettel a csúcshoz képest +/- 20 méter szintkülönbség eltérés lehet a telepítési helyszínben.
A WFF nél, A kijelölt területen belül kell elhelyezkednie az antennának, készüléknek és operátornak.
A COTA/WCA az épület vagy rom 1 Km es körzetéből érvényes az aktiválás.

Mindhárom program saját honlappal rendelkezik.
Az összeköttetéseket fel kell tölteni vagy el kell küldeni a nemzeti kapcsolattartónak (WWFF).

Remélem találkozunk !

 

Feri
HA7UL

109HA1958

 

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.04 0 0 43

Egész évben megemlékezés van, úgyhogy maradhatunk a 20-i dátumnál, ha ez mindenkinek megfelel.

Előzmény: HA5OPI (42)
HA5OPI Creative Commons License 2020.02.04 0 0 42

Az meg csütörtök... az gázos ügy.

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.03 -1 0 41

Ezt elba.... Elnézést, figyelmetlen voltam. 

Nem június 20., hanem június 4.

 

http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/1920_junius_4_a_trianoni_beke_alairasa

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 0 0 40

mobil app

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 0 0 39

Ezt már az elején említettem.

Előzmény: _nyunyuka (37)
schlumberger Creative Commons License 2020.01.28 0 0 38

Erre gondolsz?

Előzmény: _nyunyuka (37)
_nyunyuka Creative Commons License 2020.01.28 0 0 37
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 -1 0 36

Sőt, aki úgy gondolja, SSTV képeket is küldhet. Legyen minél színesebb napunk!

Előzmény: ZMoha_17 (34)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 -1 1 35

Ne is törődj vele, inkább gyere velünk!

Aki rádiózni akar, mindegy melyik sávon lesz.

Előzmény: ZMoha_17 (34)
ZMoha_17 Creative Commons License 2020.01.28 -1 0 34

Köszönöm neked az információkat, de úgy látom valaki kóstolgatni akar, így inkább eldugulok. Jó időjárás esetén összejöhet a kapcsolat, igaz csak az UHF sávon leszek.

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 31

Tudom, hogy nem nekem címezted a kérdést, de megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.

A MRASZ honlapján különösebb szabályt nem találtam a SOTÁ-val kapcsolatban, egy angol nyelvű bejegyzésen kívül, mert, hogy a SOTA onnan származik.

5KDR honlapján találtam utalást a frekvenciákra ill. az üzemmódokra, ezek a következők:

 

7032 kHz, CW;

10118 kHz, CW;

14285 kHz, SSB.

 

Ezek is a SOTA kitelepüléseknél használatos antennák és tunerek miatt szerepel itt.

https://www.ha5kdr.hu/2018/01/mi-is-az-a-vegen-taplalt-felhullamu-antenna#more-25140

 

Mi is az a SOTA?

Tudom, hogy nem szeretitek a családregényeket, de főleg a linkeket nem. Ezért inkább az előzőhöz tartom magam és leírom, amit a másik lapon olvasok.

A SOTA, mint Gyalográdió ötlete Krüpl Zsolt, HG2ECZ-től származik. Zsolt, a kirándulásai alkalmával a hegycsúcsokról csinál összeköttetéseket. A britek által létrehozott SOTA mozgalom szigorú kiírásai miatt nem mondtunk le a Gyalográdióról.

Bővebben: http://gyalogradio.ham.hu/

A hegycsúcsok listába vételének a briteknél szigorú szabályoknak kell megfelelni, de önállóan is eldönthetjük, hogy mit akarunk. Lehet diplomát is is szerezni, de ez most nem célunk, hisz a Ság-hegy nem szerepel a SOTA listán.

Bővebben a Veszprém megyei csúcsok: http://gyalogradio.ham.hu/

 

Arra nincs szabály, hogy a magaslaton milyen építményről vagy természetes csúcsról lehet rádiózni. A lényeg a QSO. Ha sor kerül a kirándulásunkra, akkor ezen a fórumon meghirdetjük, hogy ott vagyunk, lehet a QSO-kat gyártani.

Előzmény: ZMoha_17 (30)
ZMoha_17 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 30

Mivel nem ismerem a SOTA szabályait így a következőket kérdezném.

A csillagok kedvező együttállása esetén kipróbálnám csak úgy kíváncsiságból. 

 

Van-e valami SOTA specifikus információ amit ilyenkor közölni kell a forgalmazáskor?

Csak az otthoni állomásról lehet forgalmazni?

Kitelepülés esetén ( Misina, Hármashegy, Kövestető) szabad-e mesterséges építményt is igénybe venni? ( kilátó, adó torony, három szögellési pont)

Van-e ilyenkor valami dedikált frekvencia vagy keresgélni kell, hogy hol válaszolnak?

 

Köszönöm

Előzmény: HA5OPI (8)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 29

Szeretném én is és nem politikai megfontolásból, amitől sokan fáznak. Egy találkozón nem kötelező semmi. Ha a társaság néhány tagja meg akar emlékezni, akkor meglátogatja az emlékművet. Addig a többiek mással is foglalkozhatnak. Pl. tűzrakás, bányamúzeum stb. Előtte még személyesen is meglátogatom a helyet és készítek kedvcsináló képeket.

Előzmény: HA5OPI (28)
HA5OPI Creative Commons License 2020.01.27 0 0 28

Én azért bővebb létszámmal tervezek menni.

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.27 0 0 27

A következő, hogy egyeztetek a fogadóval, hogy legyen asztal. De még várok, hátha még valaki jelentkezik.

_nyunyuka Creative Commons License 2020.01.26 0 0 26

Fasza! Hátha addig sikerül a csere.

Előzmény: Törölt nick (24)
HA5OPI Creative Commons License 2020.01.26 0 0 25

Ez jó lesz.

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.26 0 0 24

A következő tájékoztatást kaptam e-mail-ben a celldömölki önkormányzat illetékesétől:

 

"A Ság hegyen vannak kijelölt tűzrakó helyek, a Sághegy Fogadó és Étterem mögött fedett, oldalt nyitott pihenőhelyek is vannak, ez talán alkalmas is lehet Önöknek. Amennyiben nem lesz abban az időben tűzgyújtási tilalom országosan, akkor lehetséges itt nálunk is.

A terveink szerint nem abban az időben lesz a Trianon-megemlékezés, így nem zavaró az Önök látogatása, megemlékezése."

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.20 0 0 23

Az összes növényfaj védett, úgyhogy senkinek ne jusson eszébe virágot szedni...de, ha legdrágábbnak a legdrágább csokrot akarja...úgy pár százezer magyar pénzt kapcsol le a szerv.

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.20 0 0 22

Én azért bejelentkeztem az önkormányzat kulturális és idegenforgalmi referensénél. Választ majd imélben küldenek arról, hogy mikor és hol lehet tüzet rakni, ill., hogy az önkormányzat rendez-e valami megemlékezést, csak, hogy egymást ne zavarjuk. De főleg azért, hogy időben lefoglalhassunk a Sághegy Fogadó teraszán néhány asztalt.

Jó buli lesz, csak gyertek elegen! :-))

Előzmény: boldog Bulldog (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!