Keresés

Részletes keresés

mdani0309 Creative Commons License 2023.12.13 0 0 273

Sziasztok, Buderus Logano kázán Logamatic 2107es szabályzóval. Le kellene butítanom a kazánt úgy, hogy egy külső jelre ( feszültségmentes záró kontaktus ) induljon el és egy beállított vízhőfokot csináljon amíg ez a jel megvan. Találtam kapcsolási rajzot, de a saját termosztátjaival feszültséggel kommunikál így arra nem tehető ebben a formában. Köszönöm ha segítesz! 

kétbalkezesnő Creative Commons License 2023.10.17 0 0 272

Nyitva. A kazántól 10 cm-ig meleg a fűtéscső.

Előzmény: Gyurco78 (271)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 271

Radiátorszelepet kinyitni?

Előzmény: kétbalkezesnő (270)
kétbalkezesnő Creative Commons License 2023.10.17 0 0 270

Sziasztok!

Vadiúj Bosch Condens 2300i. Beüzemelés rendben, minden működik. Most fűteni kellene, de a kazánban melegszik a víz, de a szivattyú nem forgatja a meleg vizet. Meleg víz van.  Hibajelzés egyáltalán semmi, szivattyú hibát nem jelez zöld lámpa. Szűrők kitisztitva. Mit próbájak még?

NickNick3 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 269

az öreg itthagyta a gépet úgy hogy szét van szerelve.. sok mindent megéltem de ilyet nem..

NickNick3 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 268

sziasztok, tud valaki segíteni vagy korrekt buderus szerelöt?

van egy buderus logamax-om. nagyon jó gép soha nem volt gond vele.

sajnos a karbantartás sokáig nem volt megcsinálva, aztán mikor jöttek karbantartani, az egy 5 perces porszívózás volt.. utána jött egy öreg aki szétszedte rendesen, kipucolta, karbantartotta, ment is tovább.

egy éve volt az elsö meghibásodása, az ionizációs elektróda lett cserélve és szépen ment tovább, ahogy a nagykönyvben meg van írva. kb 2 hete nem indul el a meleg víz, azonnal kigyullad a piros égö. az elektróda úgy látszik egy évet sem bírt ki, ami elég fura, alig volt használva (vagy az se jó?), cserélve lett az elektróda. akkor kipróbáltuk az öreg szerelövel és ment rendesen. kipróbáltuk több alkalommal minden helyen a meleg vizet és rendben volt. a fütéssel nincs gond.

na akkor az öreg szerelö ahelyett hogy szakszerüen csavarozta volna, ahelyett hogy szétszedte volna hogy szakszerüen tudja csavarozni, elkezdte feszegetni (mert lusta volt hogy szétszedje és rendesen tudja csavarozni) hogy vissza tudja csavarozni. az elektódát is így cserélte ki. a csavarozás után megint nem indul be. az egyik fórumon írták hogy a víznyomás kapcsolót kell finoman megkoccintani. az öreg úgy látszik már nem ért hozzá. jó erösen rácsapkodott meg más csövekre is, hiába szóltam rá hogy FINOMAN MEGKOCCINTANI.

azóta nem indul többet a melegviz, pedig elötte jó volt már.. nem egyszer, nem kétszer, hanem 4-5 alkalommal lett próbálva minden helyen és müködott rendesen.

az öreg szerint most romlott el.. szerintem meg nem szakszerüen járt el.

tudna esetleg valaki valamit mondeni? elöre is köszönöm.

tutyimutyikatalin Creative Commons License 2023.05.17 0 0 267

kondenzcsöbe fúj bele erösen, karbantartásért könyörög a kazán

Előzmény: NZoli69 (260)
tutyimutyikatalin Creative Commons License 2023.05.17 0 0 266

mehet róla ! de inkább a szünetmentes ajánlott

Előzmény: István Marosán (264)
blackbile Creative Commons License 2023.03.25 0 0 265

Junkers W125 V2P átfolyós vízmelegítő ügyében szabad itt kérdezni?

Melegvízcsapot megnyitva nem jön melegvíz, de a víz folyik, az égő fölött körbemenő csőkígyó nem melegszik... mi lehet a baj? Szomszéd szaki savazna, én mint nem hozzáértő membrán szakadásra gondolnék inkább...

István Marosán Creative Commons License 2023.02.05 0 0 264

Sziasztok!

Régen volt itt az öreg...(de akkor segítettetek)

Kérdésem, üzemeltethetem-e a kazánomat aggregátorról? (Bud. logáno 124 régi)

Egyre többször van áram szünet... és az a fránya "fázisérzékenység" miatt kérdezem!

Köszönöm ha válaszoltok.

Dr.Fenyvessy Egon Creative Commons License 2022.12.18 0 0 263

Sziasztok!

 

WZ 23 KE cirkóval kapcsolatban lenne kérdésem, hátha valaki tudja a választ!

 - Meleg víz használat közben (pl. zuhanyzás) a víz hőfok ingadozik kicsit. 60 és 75 c fok között váltakozik a hőfok a kazánban és hallani, hogy vissza szabályozza a lángot, aztán megint felnyomja.

A hőfok érzékelőket megnéztem, kipucoltam, jónak tűnnek.

A kazán nem rég lett szétszedve ,kipucolva. A hőcserélő és a kazán része ki lett savazva, átmosva.

Miért lehet, hogy így ingadozik a meleg víz?  Nem vészes a dolog, élhető, használható, de kicsit bosszantó, hogy nem egyenletes.

 

Köszi, ha van valakinek ötlete, hogy mit nézzek meg! 

 

Üdv!

Egon

Zippi Creative Commons License 2022.09.28 0 3 262

Sziasztok,

 

Van egy Buderus kazánom annak a tetején csücsül egy Logamatic 2107 vezérlő, a szobában meg egy BFU termosztát.

Na a gondom csupán az, hogy beállítom a termosztáton a 20 fokot, de a kis disznó fűt mint a barom, 21.5-22 fok van bent.... A két darab (egy hagyományos meg egy digitális) hőmérő a termosztát mellett van és mutatja a 22 fokot, míg a termosztát 20-ra van állítva....

A vezérlőn ha nézem a dolgokat precízen írja hogy a beállított hőmérséklet 20 fok a szoba hőmérséklet 22-23 fok...

Na hogy lehet ezt a dögöt rávenni, hogy 20 fok legyen, annyi amit a termosztáton beállítok?

 

Köszönöm szépen.

NZoli69 Creative Commons License 2022.09.25 0 0 261

Egy nap állás után elindul a kazán, tölti magát, majd elkezd fűteni. 10-20 perc után viszont folyamatosan erősödően előjön ez a lubickoló hang, olyan, mint ha a hajó propellere csak félig ér bele a vízbe. Valami fellevegősödik, de a radiátoroknál nincs levegő. Aztán elkezd lassan lecsökkenni az elmenő víz hőfoka, de nem vártam meg a hibakódot, lekapcsoltam. Jön a didergés :-) 

Előzmény: NZoli69 (260)
NZoli69 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 260

Sziasztok! Találkozott már valaki ilyen hibával? Mit lehet felhasználóként tenni?

A nyári leállás után elindítottam a BOSCH Condens 3000 kazánt (termosztát 3-asra, szobatermosztát 18 :-) ). Először töltötte magát egy ideig, de végül tegnap előtt próbafűtöttünk egy kicsit. Ma viszont már nem indult el a kazán, hangos "lubickoló" hangot hallat és pár perc után EA hibakódot ír ki (és villog). A víznyomás megvan (utántöltöttem), de ez a lubickoló hang  a bekapcsolás után kb. fél perccel elkezd előjönni. Hallani, ahogy többször próbálkozik a szivattyú, közben kicsit mozog fel-le a víznyomás jelző, majd a kazán erős morgó hanggal "leszabályoz". Párszor eljátssza, majd EA hibakóddal leáll. Gáz van (remélem... ) hallani a gyújtást, viszont a lángot magát nem tudom megnézni. A visszajelző egy ideig jelez, a vízhőfok is felmegy egy kicsit)

Az EA kód a leírás szerint "nem érzékeli a lángot", de ezek a nem várt hanghatások érdekesek. Mivel a kazán még garanciális, nem veszek elő csavarhúzot, csak hát miért is ne hétvégén b.szódna el. 

kazanka Creative Commons License 2022.09.24 0 0 259

Segítségre lenne szükségem,hátha van itt olyan szaki aki ért a Buderusokhoz.Van egy Buderus UO12-24 kazánom,valószínűleg a panelja nyúlhatott ki mert a gázhiány piros led világít és a resset gombra nem reagál.Az egyik ismerősömnek van egy bontott UO12-24 K tipusú készüléke.Mennyire kompatibilisek a két készülékben lévő alkatrészek egymással? Segítségeteket előre is köszönöm

 

5day Creative Commons License 2022.09.08 0 0 258

Szia!

 

Nekem is hasonló gondom lehet: egyelőre azt tapasztalom, hogy a HMV tároló szigetelése alól csöpög ki a víz.
Mivel rendesen be van szigetelve, nem tudom pontosan, hogy hol engedhet. Te mennyire jártál utána, szét lett szedve? Ha kiderült, pontosan hol csepeg, megírnád?

Tényleg cserélni kell a tartályt?

 

Aki ért hozzá: Ha átállnék a kazánnak csak fűtésre, akkor a melegvíztároló kiiktatható? Köszi a segítséget!

Előzmény: Rosco sheriff (246)
J.Utasi Creative Commons License 2022.02.02 0 0 257

Szia! Az adatlapodon vagy itt megadhatnád az e-mail címed, hogy fel tudjam venni veled a kapcsolatot!

Előzmény: Peter Virag (254)
zsozso1973 Creative Commons License 2021.12.02 0 0 256

Sziasztok, 

Leesett a nyomás a kazánba (Bosch) és utána szerettem volna engedni, de hiába hallom, hogy sistereg mikor a csapot elcsavarom, a nyomásmerő óra nem mozdul. Tudja valaki mi lehet a gond? Nem találok semmi rendelleneséget.

Peter Virag Creative Commons License 2021.09.10 0 0 255

Sziasztok! Tudnátok ajánlani ehez a kazánhoz valakit aki ért is hozzá szeretnénk egy karbantartást csináltatni és a termoelemet kicseréltetni! Komárom Esztergom megyei szerelő lenne az ideális! Köszönöm! 

Előzmény: J.Utasi (252)
Peter Virag Creative Commons License 2021.09.10 0 0 254

Szia! Elerhetőséged megadnád telefonon szeretnek. Kérdezni tőled ezzel a típusú kazannal.kapcsolatban! Köszi 

Előzmény: J.Utasi (252)
Sony Black Creative Commons License 2021.03.18 0 0 253

A gáznak nincs köze az áramszünethez. Őrláng addig van amíg gáz van.

Nem kell feltétlen nyárira kapcsolni letekered a termosztátot és kész. Nem fog fűteni nyáron.

Előzmény: J.Utasi (252)
J.Utasi Creative Commons License 2021.03.07 0 0 252

Kedves Csoporttagok! Adott egy Junkers ZW 20 KD23 cirkó. Kérdéseim:

Áramszünetkor mi történik vele? Megmarad az őrláng? Ha igen, hány órát bír így, vagy a végtelenségig, amíg kap gázt? Nyári üzemmódra muszáj átállítani? Mi van akkor, ha csak letekerem 5 C-re a termosztátot? Akkor sem fog bekapcsolni, nem? Van valami más "tulajdonsága" a nyári-ra tekerésnek, vagy elég, ha csak a termosztátot tekerem le annyira, hogy sose kapcsoljon be a fűtés? HMV-re szükség van.

Köszönöm a válaszokat. Képünk illusztráció.

kukiskakis Creative Commons License 2021.02.19 0 0 251

akkor meg kell venni az mm 100 modulokat is !

q8  mehet a lecsóba

 

Előzmény: csjoco74 (250)
csjoco74 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 250

T. Tagok!

 

Egy Bosch condens 2300i kazánom van, a földszinten padlófűtés és az emeleten radiátor, a kétféle hőmérséklet szétválasztására Csollák féle "befecskendezős" osztó-gyűjtőm van termosztáttal és keringető szivattyúval. Beépítettem két zónavezérlő szelepet is amit jelenleg még nem vezérlek.

Computherm Q8rf -et használok, egy érzékelő az emeleten egy a földszinten, a vezérlő kapcsolja a kazánt és a padlóköri keringető szivattyút (és tudná kapcsolni a zónavezérlőket ).

 

A kazán jobb kihasználása érdekében -és hogy ne kelljen az előremenőt állítgatni - CW400-as vezérlőt tervezek, ezzel kapcsolatosak  kérdéseim :

 

- Az emeletre egy CR10 (slave) , a földszintre CW400 kerül és ezek kapcsolódnak az EMS buszra, a külső hőmérséklet érzékelő az on/off termosztát kapcsára. Ez így működik?

- A padlóköri szivattyút vezérléséhez kell egy mm100, jól gondolom?

- a két zónavezérlőt ha szeretném vezérelni , mi kell hozzá?

 

A CW 400 beállításához egyelőre a kezelési van csak, még nem rágtam át rajta, minden tanácsot megköszönök!

 

Köszönöm a válaszokat!

kukiskakis Creative Commons License 2021.01.12 0 0 249

sikertelen gyújtás , gázhiány

Előzmény: bastyaiakos (248)
bastyaiakos Creative Commons License 2020.11.20 0 0 248

Sziasztok!

Van egy Buderus Logamax (U002-24) kazánunk. Radiátor légtelenítés után furcsa mosógépszerű, illetve csobogó hangot adott ki és nem volt nyomás. Fel lett töltve 1-1,5bar közé, de viszont most nincs fűtés se meleg víz. Bekapcsolás után kis idő elteltével ki villan a képen látható ikon melletti lámpa. Mit tehetek ez esetben? Válaszaitokat előre is köszönöm.

grobi26 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 247

Sziasztok! Bosch Condens 3000 gázkazán valtószeleppel volt már valakinek 

dolga? Lehet javítani,honnan lehet nem horror áron beszerezni?

Rosco sheriff Creative Commons License 2020.10.11 0 0 246

Sziasztok!

 

Van egy Junkers Ceraclass Acu ZWSE24-5MFA kombi cirkóm, amiben megadta megát a HMV tároló. Van valakinek bármi ötlete, hogy mit lehet vele kezdeni? Tudjátok esetleg, hol lehet ilyet használtan szerezni (az új tartály ára 300+ eFt)? Olyan használt kazán is érdekelne, amiben ilyen tartály van. Cikkszám alapján ilyet szereltek Buderus Logamax, Bosch GAZ/Condens 5000 kazánokba is.

 

Köszi előre!

nixon70 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 245

Nem.

A tartályban levegő van.

Próbáltad a töltőcsapot kinyitni és zárni?

Előzmény: halmoore (244)
halmoore Creative Commons License 2020.10.05 0 0 244

A kazán töltő csapját kizáróan mert nem enged át ahogy nézem! A tágulási tartályából is bejuthat a hálózati víz???

Előzmény: nixon70 (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!