Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 54

D 870 47682

 

Előzmény: pert2 (53)
pert2 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 53

Leanykeres gocsejben elol hatul elso es masodik resz, ofeon es diadal rekords enekli Gondor Aurel ciganyzenekiserettel kb 1940. Igazabol.nem is eneklihanem szavalja trefas vofelybeszedkent, aminek az alenyege hogy minden mondatban legyen ezy ez l es hatul toldalek.

pert2 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 52

A tolcseres gramafon az kiraj. A matektanarunknak es uttorovezetonknek volt egy, es csak kurblizni kellettett egy picit, es minden aramnnelkul.terjeszthette az uttorotaborban a zenekulturat.

Előzmény: audiopowers (50)
Mono SE Creative Commons License 2019.10.27 -1 0 51

nyugodj már le, béla

Előzmény: audiopowers (47)
audiopowers Creative Commons License 2019.10.27 0 0 50
audiopowers Creative Commons License 2019.10.27 0 0 49

kért ----> két

Előzmény: audiopowers (47)
audiopowers Creative Commons License 2019.10.27 0 0 48

Pont ezt az oldalt akartam linkelni neked, de látom már megtörtént :-)

Előzmény: F. István (7)
audiopowers Creative Commons License 2019.10.27 0 0 47

Ne foglalkozz ezzel a két minden topickba észosztó modortalan sudribunkóval.

Engedd el a véleményüket, kért öntelt pökhendi hólyag.

Előzmény: F. István (39)
pert2 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 46

A legregebbi gramafonlezem 1941- es, nepiesnek alcazott mondokakat tartalmaz, es tele van fentes lent es elol.es hatul.ki es beszolasokkal. Az egyik utolso meg egy ndks beallotolemez a nyolcvanas evek vegerol, van benne feherzaj, egy tucat kulonbozo frekvenciaju es decibelu beallitojel, meg pat zenefele is. Gyartanak meg manapsag beallitolemezeket?

csárlisín Creative Commons License 2018.02.05 0 0 45

smirglis modorú, beszólogatós fráter

méltó haverja a béközéptamásnak

Előzmény: F. István (39)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 44

Van másnak is ilyen "duplikátuma"?

Kiadtak mindent így még 1x, vagy csak a jobban kelendőket?

Előzmény: F. István (24)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.04 -3 0 43

kezd kissé fárasztó lenni ez a xarpofozás ;)

Előzmény: F. István (42)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 42

"A fiákeres nyavajgását viszont tutira nem hallották a kerékcsattogástól."

Értem, vagyis nem értem! Példákat soroltam arra a kérdésedre "..hová hajlik majd a "többség igénye?"

A fiákeresek ugyan úgy kérdezgették hogy hová tart ez a világ, mint ahogy te is kérdezted tőlem.

Előre! Megállíthatatlanúl! Eltiporva mindent ami az útjában áll.

Ilyen esetben szerintem vagy ragaszkodunk a régi dolgainkhoz - beidegződéseinkhez, elutasítva minden újat, vagy eldobunk minden régit és csak az új dolgokban gondolkozunk haladunk, vagy megtartjuk azokat amikről tudjuk, hogy régi-jó dolgok és az új dolgokat felhasználjuk a régi dolgaink erősítésére, kimentésére, megmenekítésére...

Én az utóbbit vallom. Te melyiket?

Előzmény: btamas70 (36)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 41

Kedves Gyuri!

:)

Köszönöm korrekt hozzászólásodat! Nagyon igaznak gondolom amiket írtál!

 

Viszont vitázni akkor vitázok, ha valamit "jól" tudok. Ezt a hobbit még csak szagolom, azért kérdezek sokszor - a hozzáértők szintjéhez képes talán balgaságokat. Van aki nem feledi azt az időt mikor ő is "tudatlan volt" és segítőkész, van akinek ez már homályba veszett.... Tehát nem vitázok, csak kérdezek! :)

 

Igen!! Saját örömömre kezdtem el és szeretném csinálni! Szívem szerint azokhoz húzok, kik az "eredetit" szeretik hallgatni, de - nem leragadtan - az új dolgokra is nyitott vagyok, elfogadom, ha mások másképpen gondolják! Ezért szeretnék több felvételstílust is csinálni, több formában, ahogy írtam, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt! Nem ez lenne a lényeg? Muszáj egy elvnek megfelelni? Ahogy írtad - és szerintem is - az öröm a lényeg!  :)

 

Megtisztelnél majd ha meghallgatnád a felvételeket és esetleg megosztanád róluk majd észrevételeidet!

Köszönöm a bátorítást! 

Jó egészséget, kellemes Gramofonhallgatást! :)

Előzmény: Ebesi Gyuri (35)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 40

Előzmény: F. István (39)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 39

Ugorni csak partnerrel lehet, te a jelek szerint nem vagy partner!

(A jelek szerint könnyebb kitérni a kérdések elől, mint megválaszolni azokat)

Ha marad ilyen a stílusod kérlek X-lj ki vagy ne reagálj semmilyen balfékűségemre!

Szerintem lesz majd itt olyan ki tud tisztességesen kommunikálni, nem lenéző hangnemben.

Köszönöm eddigi hozzászólásaidat!

Előzmény: Mono SE (34)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 38

Hümm.. Visszaolvastam, de nem találtam semmi olyat ami miatt ilyen stílusba kellene szólnod rólam.

Előzmény: Mono SE (31)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.02.04 0 0 37

Gondold el, milyen lenne levélben fórumozni! :)

 

Na, ez az! Régen gond nélkül játszottak sakkpartikat levélváltásokkal és nem érezték, hogy lassú lenne, hanem örültek a kor modern vívmányának, a postának :-))

 

Nem a gramofonnal van a baj, hanem mi lettünk telhetetlenek :-((

Előzmény: Ebesi Gyuri (35)
btamas70 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 36

"A fiákeres ezt kérdezte a lokomotívval 30 km/h-val száguldó vad autósoktól!"

 

Pestiesen szólva nem lehetett semmi, ahogyan a vad autósok lokomotívon száguldoztak:ĐĐĐ

A fiákeres nyavajgását viszont tutira nem hallották a kerékcsattogástól.

Előzmény: F. István (33)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2018.02.04 0 0 35

Kár ezen vitatkozni. A fonográf és a gramofon feltalálása óta már birtokában vagyunk az elektromosságnak is. Persze, hogy használjuk a mindennapjainkban, akár digitalizálásra is. Gondold el, milyen lenne levélben fórumozni! :)

Állj neki, csináld a saját örömödre. Ha sikerül úrrá lenni a problémákon, én szívesen veszem, ha néhány "originál" felvételt megosztasz velem.

 

Gy

Előzmény: F. István (33)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 34

"Tényleg szeretném megérteni ezt!"

 

Reménytelen, ugorgyunk.

Előzmény: F. István (32)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 33

"..hová hajlik majd a "többség igénye?".."

Pontosan ugyan oda, ahova a Gramofon lemezek "juttatták" az emberiséget, ugyanis az élő előadást jobbnak tartók ugyanezt kérdezték a gramofonlemezt gyártók, terjesztők és hallgatóktól.

Ugyan ezt kérdezték a Mozi, a TV elterjedése kapcsán is!

A fiákeres ezt kérdezte a lokomotívval 30 km/h-val száguldó vad autósoktól!

..és minden más technikai vivmánynál is pontosan ugyan ezt kérdezték!!

 

..hová hajlik majd a "többség igénye?"

Előzmény: btamas70 (30)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 32

Őszinte leszek: Tényleg nem értem amiről most írtál! Igazából azt nem veszem ki, hogy mit is nem értek!?

Mi az a "különböző médiumok által történő rögzítésének a problémája" ?

Ha a szó legszorosabb értelmét vesszük - ezen a fórumon márpedig erre oda kell figyelni ;-) akkor igazad van!

Origináltnak én azt neveztem (el) hibásan (akkor) amibe nincs belenyúlva digitálisan, hanem ahogy kigyött a drót végén, úgy lett elmentve. Mi a helyes szó akkor az ilyen felvételekre? Alapfelvétel, szűretlenfelvétel, digitálisan nem belemókolt?

Tehát "Origináltnak" nem vehetünk egy -akármilyen felvevő és lejátszó technikával készített felvételt!

..No de akkor a gramofon lemezek sem origináltak! Az akkori kor adott vívmányai és lehetőségei által létrehozott felvételek.

Így csak egy előadást nevezhetük origináltnak, mégpedig az élő adást amit ott és akkor hallunk!

Viszont ha valamiről a mai kor vívmányaival felvételt készítünk, akkor az szerintem nem ördögtől való cselekedet!

De ha csak a Gramofonon lemez lejátszását tartja valaki elfogadható és egyedüli művészetnek, egyedüli lejátszási eljárásnak, akkor ezzel a többi ember, kinek nincs módja erre - egyszerűen kirekesztődne még a digitalizált felvétel meghallgatásától is!

Ha nem erről van szó a digitalizáltság ellenesség kapcsán, akkor mi az ok, kik ellenzik, támadják?

Tényleg szeretném megérteni ezt!

 

Szerintem a photosoppos példám is jó volt, épp ezért mondok másikat is! :)

Ha valakinek birtokában van egy ritka könyv, festmény, ékszer, kézzel írt egyedüli kotta, stb. és azt csendes magányában nézegeti, lezárva tartja, nos azt minek hívhatjuk(?)...

Ha lefotóztatja, lemásoltatja, le digitalizálja... és közszemlére, közkinccsé teszi/teteti, mert a másolat /még ha az eredetit megközelítőleg sem hasonlatos példánya is/ azzal örömet okoz akár milliónyi embernek.. nos melyik a jobb?

(tudvalevő, hogy sok kiállított kincs, múzeumi tárgy "csak" másolat, még Lenin a mauzóleumban is az volt már régóta)

Az emberek nem örültek/örülnek annyira a látottaknak, hallottaknak a másolatok kapcsán?

Valahogy így képzelem nagy vonalakban a Gramofon lemezek digitalizálásának miértjét.

Előzmény: Mono SE (27)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 31

mit nem értesz? csak keveri a sezlonyt a faxxal;)

Előzmény: btamas70 (30)
btamas70 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 30

Nem értem, miről beszélsz, hová hajlik majd a "többség igénye", minek a hatására, és legfőképpen, mi okból történne említésre méltó változás??

 

Előzmény: F. István (29)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 29

A photósoppos hasonlatom arra szólt, hogy a mai modern társadalomban szinte minden most megjelenő médiafotó korrigált, vagyis efelé kezd hajlani a többség ízlése, erre van igény.

A zene sem kivétel ez alól.

Előzmény: btamas70 (26)
F. István Creative Commons License 2018.02.04 0 0 28

"...A művészetet akarod kiszolgálni, vagy a "fogyasztói társadalmat"?.."

 

ezt írtam a végefelé:

"...válasszon mindenki kedvére, ízlésének megfelelően..."

 

A 2 típusú felvétellel, az ORIGINÁL-ok (tisztítatlannok) és a tisztított példányokkal szerintem ez teljesül.

Előzmény: btamas70 (25)
Mono SE Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 27

Nem "nézetekről" van szó, hanem arról, hogy alapvetően nem értetted meg a valóság különböző médiumok által történő rögzítésének a problémáját - egyrészt.

 

Másrészt meg ne nevezzük már egy bármilyen analóg hang(vagy bármilyen)felvétel digitalizált verzióját "origináltnak" mert - sokak nagy örömére ;Đ - rögtön tökönszúrom magam, vagy ilyesmi >>  

Előzmény: F. István (23)
btamas70 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 26

"Oda-vissza átgondolva"

 

Előbb talán azt kellene átgondolni, mitől nonszensz a photoshopos hasonlatod.

 

Előzmény: F. István (23)
btamas70 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 25

"a modern fogyasztói társadalom, a tisztított hangzást kedveli"

 

Költői kérdés: mi köze a mai, magát rohadtul igényesnek képzelő fül "igényeinek" a gramofonlemezek zenei világához? A művészetet akarod kiszolgálni, vagy a "fogyasztói társadalmat"?

Előzmény: F. István (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!