Keresés

Részletes keresés

parsifal hendrix Creative Commons License 2019.09.01 0 0 40

A jövő héten jelenik meg Nagy-Britanniában Paul McCartney első, gyermekeknek írt képes mesekönyve, amely a szerző által felolvasott hangoskönyv-változatban is kapható.

A Beatles egykori tagja elmondta, hogy a Hey Grandude! (Hé, nagyhaver!) című könyvet unokái ihlették.

„A gyerekek egyszer csak viccből elkezdtek nagyhavernak hívni. Én meg úgy gondoltam, hogy ez mulatságos. Így aztán írtam néhány történetet nagyhaverról” – mesélte McCartney a The Times szombati számában.

--- ezért is illik majd valami díjat adni

parsifal hendrix Creative Commons License 2019.08.17 0 0 39

miből lesz a cserebogár. bob dylan 3O éve nem csinált semmit aztán megválasztották az év emberének. aztán kapott egy nobel díjat is. irodalmit. jövőre lehet, hogy megkapja a kémiait is. 

 

 

                                                        díjak és értékek

                                                          média sötét hatalma

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2014.09.26 0 0 38

A "könnyűzene" siralomvölgye:

Grammy-Stiftung: Bob Dylan zur "Person des Jahres" gekürt

Dylan soll die Auszeichnung als "Person des Jahres" im Vorfeld der Grammy-Gala im Februar 2015 erhalten, teilte die Stiftung MusiCares am Dienstag mit.

In früheren Jahren waren unter anderem Ex-Beatle Paul McCartney und Rocker Bruce Springsteen von der Stiftung der Grammy verleihenden Recording Academy zur "Person Of The Year" gekürt worden.

Mc Cartneynek volt legalább 4-5 meghatározó éve. Brucenak kb. 6 jó hónapja. Bob Dylannek meg néhány jó hete. A többi az "évtizedes langykaki". Abban lubickolnak a grammisok.

Nyilván, hogy a közönséghez/ zenegyárakhoz/kereskedelmi TV-khez   süllyednek le az előadók /szerzők(aki meg nem süllyed le, azt meg lenyakazzák) , de érdekes módon, a filmművészet, akármilyen közönség és pénzfüggő is, azért fel tud mutatni néhány VALÓBAN  értékes személyiséget/ alkotót.

A "könnyüzenénél" (és a jazznél) csak a képzőművészetek süllyedtek mélyebbre az elmúlt 3-4 évtizedben. 

De legalább nem lett TELJESEN  igaza Hegelnek:  nincs vége a művészetnek még a XXI. század elején se.

 

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2012.07.31 0 0 37

Sopánkodnak McCartney -n. Nos ő már vagy 30 éve feldobta a bakancsot, csak a társadalom az ilyesmit nem nagyon veszi észre.

" Lehet, hogy eljött az ideje Sir Paul McCartney visszavonulásának - vélekedett keddi írásában egy neves brit publicista, aki a Beatles 70 esztendős egykori basszusgitárosának az uralkodó gyémántjubileumi ünnepségén, illetve a londoni olimpia megnyitóján mutatott teljesítménye alapján jutott erre a következtetésre"

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2012.04.26 0 0 36

Ez a hónap se múljék el McCartney nélkül:

http://fidelio.hu/tanc/hirek/paul_mccartney_balettoscart_kap

 

[fidelio] NagyFranz Creative Commons License 2012.02.05 0 0 35

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420792_342946815728225_178446845511557_1109417_594796664_n.jpg

Előzmény: [fidelio] violino (30)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2012.02.05 0 0 34

Vagy akár Wagner. A RING után, ha paul példáját követi, akkor  egy jó kis sírós-kacagós, tortadobálós  hacacárét írt volna. (Kb. ekkora fordulatot követnek el paulékpiciékferóék. )

Érdekes világban élünk.  Régen volt Páli fordulat. Kopernikuszi fordulat. Kanti fordulat.

Ma van Paul fordulat. Pici fordulat. Feró fordulat. Különös, különös világban élünk.

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2012.02.05 0 0 33

Közben megragadom az alkalmat és "kiosztok" pár lájkot régi harcostársaimnak. De hol van ennio? De hová tünt emerzoli? De hová tünt debut? (ő már csak a sporttopik által van közöttünk.)

KacsintásÜvöltés

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2012.02.05 0 0 32

http://fidelio.hu/jazz_vilagzene/magazin/sir_paul_es_a_hatsocsokok

 

Paul nyomul tovább. Akkor már inkább a Korda. Ő nem hazudtolta meg annyira magát, mint a "beatle". Nem tudom, hogy a hajdani "komolyzenészek" is végeztek-e olyan pálfordulást és mélyrepülést mint például Paul, vagy Pici vagy Fero?

Érdekes persze a befogadó közeg is. Nyilván "kettőn áll" a vásár. Mi készteti a recepcio közeget arra, hogy ez az önmagát és elveit szempeköpő kötsög még mindig szinte bármit eladhat? Persze üzlet is. Persze emberi butaság is. Persze emberi igénytelenség is. Multifaktoriális betegség.

                                             "végig a csúcson tudott maradni" - még a cikkben is ezt írják. Milyen csúcson??????????????????????? Könyörgöm. Milyen csúcson?

Mintha Beethoven (nem mintha hozzá hasonlítanám ezt a szőrt) az Eroica után nem a Missa és a Nagy Fúga után törekedett volna, hanem kis operett szerű mindennapi huncutságok, ostobaságok, tingli-tanglik felé. 

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.03.02 0 0 31

Psszzzz! Szól az Orfeusz! (Orbánék ugyan zavarják, megszakítják néha a Hangtárt,de azért így is hallgatható...)

Előzmény: [fidelio] violino (30)
[fidelio] violino Creative Commons License 2011.03.02 0 0 30

Lennon zsenijével nem vetekedhet. :-)

Abban a bizonyos utolsó interjúban, amit halála előtt adott már teljesen elhülyülve, megkérdezték tőle, mi ihlette a szövegeket? Azt válaszolta, hogy ki kelett tölteni a sorok rímeit, ezért keresett egy odaillő hangzású szót :-)) Persze a szerkesztő jó érzékkel kivágta az interjúból, de ez attól még Lennon ars poeticája volt a fű mellett.

McCartney nyílván más, kevésbé fennkölt elvek alapján komponálta kórusművét ;-)

Előzmény: [fidelio] parsifal hendrix (29)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.03.02 0 0 29

Olyan mint Presser Pici vagy mint a Szörényi Levi!  Elnyűhetetlen!

Ha misét lehet írni, akkor azt ír, ha balettet, akkor azt.

http://www.fidelio.hu/tanc/hirek/paul_mccartney_es_a_balett

Musicalt is írt már biztosan. Már csak pár vonósnégyes hiányzik, meg esetleg néhány  szimfónia, meg ha Isten is úgy akarja,  akkor egy kis klemzer egyveleg.

Meg kellene hívni egy vacsoracsatára, Nagy Feróval biztosan elmenne  szívesen!

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.09 0 0 28
Hát nem egy webmester. Biztos azért nem ismered.  :-DDD
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.08 0 0 27
Ki az a Webber, és mit akar?
[fidelio] contrapunct Creative Commons License 2006.09.08 0 0 26
nem musicalt, hanem új kórusművet - bocsánat. Különben P.H. [24]-ben eléggé fején találta a szöget ...
[fidelio] contrapunct Creative Commons License 2006.09.08 0 0 25
Valóban. A Beatles úgy volt jó, ahogy volt és akkor kellett megszűnnie, amikor megszűnt. Az összes "utózmány" (Wings stb.) csak azért jöhetett létre, mert volt rá pénz. Nem az a baj, hogy balkezes gitárosunk musicalt ír és az sem, hogy bemutatják, hanem AZ A BAJ, hogy MÁR MOST azt kell hinnünk, hogy ez valami nagy szenzáció és nagy mű készül. Mi garantálja ezt? Sokkal nagyobb várakozással tekintek pl. az új Vajda opera elé, mert ott valóban várható valami ... pláne, hogy vígopera (a mai világban)... Ez persze nem mérhető McCartney nemzetközi ismertségéhez, Vajda még csak az LGT tagja sem volt. :-)))
[fidelio] ennio Creative Commons License 2006.09.08 0 0 24
[25] 10 pont a 10-ből. 1000%-ra veszem, hogy hatalmas tehetségektől szívja el a lehetőségeket az ex-beat: most az Ő kategóriájára és műfajára gondolok elsősorban. McCartney valószínüleg a Beatles UTÁN önmagában már semmit sem hozott létre 1-2 jó számon kívül. Azóta csak egy chrilliárdos zombi.
[fidelio] emerzoli Creative Commons License 2006.09.08 0 0 23
Rájöttem, hogy előzhetném meg Sumakkert! Ha sok pénzem lenne, mint mekkartninak, vennék egy Ferrarit, aztán megvenném a többi autót. Azokba nem ültetnék senkit, így, ha 30-40-el végigmennék a pályán, Forma 1-bajnok lehetek! Én is bajnok lehetnék, mint egy valódi versenyző. Ennyit mekkartniról és a valódi művészekről
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.09.08 0 0 22
Elöször is a válóper,aztán gyorsan egy vagy két plasztikai mütét,majd könnyes búcsúbulik Tony Blairrel ne adj isten valahol a tisztára bombázott Bagdadban,esetleg még egy vegetáriánus szakácskönyv majd jöhet az oratorium.Ez a hatalmas alkotói hevület.(John Lennon is imádta a vietnámi háborut.-nyilván örömel bámulja onnan föntröl volt dalszerzö társát)
[fidelio] gabodick Creative Commons License 2006.09.07 0 0 21
A bécsi "Mentsük meg a Stephansdom"-ot kuratóriumának fötitkárnöje, Maria - Luise Heindel, megbeszélései végsö stádiumában van sir Paul McCartney menedzserével. Az "Ecce Cor Meum" címü oratórium bemutatójára készülnek. Egy bemutató volt már ugyan 2001-ben, de azóta az ex Beatle több változtatást is végzett a müvén: hangsúlyt fektetve a gyermekkórus, és a szoprán szóló anyagára, ami eredetileg sokkal nehezebb volt, mint a most, a valószínüleg a Stephansdomban bemutatásra készült végsö változat. A mü már CD-n van, és szeptember 22-én fog megjelenni. Az élö bemutató idöpontja még ismeretlen: McCartney jelenleg jobban van elfoglalva a válása körüli procedúrával. Ha megtudom az idöpontot, akkor jelezni fogom.
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.10 0 0 20
((([17] Talán a nagy lesz tenor, a kicsi meg efkulcsos, de még a mutálás odébb van. Először a kisfiú-szólamra gondoltam.)))
[fidelio] gabodick Creative Commons License 2006.08.10 0 0 19
Kedves "zsölény"! Elöbb nézz utána a pontos szövegnek, és csak utána írjál! Nem a darumadár kezében van az a vándorbot.
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2006.08.10 0 0 18
Ez az a darumadár, amely vándorbottal a kezében (sic?) hazafelé sírdogál?
[fidelio] gabodick Creative Commons License 2006.08.08 0 0 17
"Alienor" Köszi, egyetértek! ès ezt a 16. sz alatt ki is fejtettem. Hallottad Svéd Sándort operettet énekelni? (Persze csak lemezröl) Vagy a Darumadár fönn az égen....senki nem énekelte olyan csodásan, mint Ö!
[fidelio] alienor Creative Commons License 2006.08.08 0 0 16
16 Kicsit más, de Székely Mihály és Domahidi László énekelt magyar nótákat is, és remekül csinálták! Pedig nem biztos, hogy az operaszeretők a magyar nótában is utaznak. Engem beleértve. Azért kicsit mindig fázom attól, ha egy operaénekes poposat énekel, mert nem tudom, hogy a mű erényei miatt vállalja-e el, vagy pedig azért pl. mert pl. Webber neve igen jól cseng a világban.
[fidelio] gabodick Creative Commons License 2006.08.08 0 0 15
Kedves "Kabát"! Nem tudom, hogy ki vagy, de valamelyik (?) fiadnak kívánom, hogy énekelhesse el azt a bizonyos Webber Requiem tenor szólamát. (Ha hallható lesz, akkor légy szíves értesítsél)
[fidelio] gabodick Creative Commons License 2006.08.08 0 0 14
"alienornak" Igen, a Webber Requiem szerintem nagyon jó. Nekem még "csak" kazettán van meg a gyári fölvétel; - és itt most valószínüleg sokaknak nem fog tetszeni a véleményem - ugyanis ennek a Requiemnek a tenor szólamát Webber kimondottan Domingonak írta - nem véletlenül. Nem véletlenül vállalta, és énekelte el Domingo. Hát akkor miért tiltakozunk egykori népszerüisetett "közzenét" írók ellen, ha egy tenorsztár (akkoriban) ezt a "szerepet" el is vállalja? Házi Erzsébet is énekelt operettet!
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.08 0 0 13
[13] A Webber Requiem nagyon jó. Bár énekelhetné majd valamelyik fiam.
[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.08.08 0 0 12
[12] Beatles-rajongó voltam, McCartney volt a kedvencem a négy közül. Mégse hiszem, hogy maradandót tud alkotni „komolyban”. Az más világ, mint a popdal. Mellesleg dalszerzőként is eléggé elfáradt a Beatles feloszlása után.
[fidelio] alienor Creative Commons License 2006.08.08 0 0 11
12: Örülök, hogy valakinek tetszik a Webber Requiem. A barátaim úgy mentek el a koncertről, hogy nem is köszöntek el tőlem!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!