Keresés

Részletes keresés

Spy der Man Creative Commons License 2023.05.06 0 0 96

https://index.hu/tudomany/2023/05/06/foldonkivuliek-uranusz-urkutatas-foldon-kivuli-elet/

 

 

A NASA tudósai szerint ugyanis

az Uránusz Titánia és Oberon holdjainak óceánjai is elég melegek lehetnek ahhoz, hogy fenntartsák az életet, ami egyben azt is jelenti, hogy földön kívüli életre az ember is ott találhat jó eséllyel döntő bizonyítékot. 

joy Creative Commons License 2017.02.26 0 0 95
joy Creative Commons License 2017.02.26 0 0 94

Számtalan életforma létezhet, nem csak a C-alapú, mint a mienk.
Minek gyarmat, ha számukra haszontalan?
Ahhoz elébb is ide kéne jönniök.
Mire mennek a szupertudású-technikájú lények a törékeny, könnyen meghibásodó, rövid életű, önmagával is békéttlen, arrogáns emberrel?

Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 93

Hogy már gyarmatként használnak minket az nem esélyes?

Előzmény: steamroller (92)
steamroller Creative Commons License 2017.02.24 0 0 92

Van.Bőven.

Miért nem tudunk róluk?

A hozzánk hasonló,vagy fejletlenebb létformák ugyanazzal küzdenek,mint mi,képtelenek olyan távolságokra elérni,még elektronikus eszközökkel is,

hogy akár csak észlelni is tudnák a másikat.

A nálunk fejlettebb létformák meg egyszerűen ugyanúgy viselkednek velünk szemben,mint mi az egysejtűekkel.

Vizsgálják őket,tisztes távolságból.(nekünk tisztes).

De azt, amit tőlünk tanulhatnának,már évezredek óta tudják.

 

LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 91

Kedves 1xt ,

     Le a kalapokkal , az emberi IQ-d 200 korul mozog (enyem csak 137 , nyugdijas szobafesto)...

    Nem tudom hol elsz , nekem elmeny lenne veled beszelgetni ...

lxt Creative Commons License 2017.02.23 0 0 90

Szerintem van földönkívüli élet.

Vagy tudjátok mit! Mégsincs. Még nem döntöttem el.

 

Ja.

Mert ugye, egyelőre attól függően létezik - vagy van, vagy nincs - földönkívüli élet, hogy erről mit gondolunk. Vagy mégse?

Ugyanakkor még senkitől nem hallottam, sehol nem olvastam: mit is kezdenénk annak bizonyosságával, hogy van, vagy hogy nincs; bár ez utóbbit akkor se volna szabad publikálni, ha még a mikrobák szintjén is, átfésültük volna az egész univerzum minden négyzetcentiméterét – elérve az univerzum minden határfelületét::-). Az a bizonyosság károsabban hatna ránk, mint e mostani bizonytalanság, hogyaszongya: van-e földönkívüli élet? (Ez a kvantumállapotunk.:-))

És ha van?

És ha nincs?

Gondoljunk bele. Mi változna (azonnal), ha nem csak hinnénk egyiket vagy másikat (0 vagy 1:-)), hanem ismernénk a tényeket?

(…)

Bár, ha jobban bele gondolok, inkább annak a tényével nem tudnánk mit kezdeni: (fikció!) csak ebben a galaxisban, úgy 3 ezer olyan létforma létezik (ami maximum 3 ezer bolygót jelenthetne:-)), ahol a háziállatok IQ szintje, meghaladja az emberét. Felháborító, már maga a felvetés is - nemde? Bár nem értem, attól mi miért ne tudnánk teljes életet élni a földön – a magunk szintjén.

(Mondjuk ezért már kitiltottak egy zárt halmazból – a maguk szintjén, megoldottnak látják a problémájukat.:-))

joy Creative Commons License 2017.02.19 0 1 89

http://www.delmagyar.hu/vilagvevo/szenzacios_felfedezes_szerves_vegyuleteket_talaltak_egy_torpebolygo_felszinen/2507808/

A tudomány sohasem tagadta a földön kívüli élet lehetőségét, ellenkezőleg, mindent megtesz föllelésére.
Még a civilizációkat is próbálja meglelni -SETI-, csak épp ez már keményen a tér-idő korlátaiba ütközik.

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 88

A Tejút 200 milliárd csillag , 300 milliárd bolygó , a lakhatósági zónában legalább 10 milliárd föld típusú bolygó található.

Laniakea szuperhalmaz kb. 100.000 galaxis , 520 millió fényév átmérő. (világegyetem : 13-15 milliárd fényév)

10 milliárd X 100.000-rel az = rengeteg... ezek közül csak van pár tucat IQ-s létforma.

Luficica Creative Commons License 2017.01.11 -1 0 87

Nem, ö bértollász ;)

Előzmény: Fényhajó (86)
Fényhajó Creative Commons License 2015.07.10 0 0 86

Ahogy Te is!

Előzmény: emem (85)
emem Creative Commons License 2015.07.10 0 1 85

a mitokondrium is csak hologram... 

Előzmény: pk1 (83)
Fényhajó Creative Commons License 2015.07.09 0 0 84

Az egyház és a tudomány (először 1500 évig a dogmatikus egyház, aztán 300 évig a materialista tudomány) a jelenségek ideológikus megközelítését alkalmazza minden természeti és társadalmi jelenségnél, anélkül, hogy azokat valóban átélné, azaz megtapasztalná a valóságát!

 

Ezért a természeti népek tudásban és tapaszaltalatban mindig közelebb álltak a valódi tudáshoz, mint az utóbbi 2000 évben az ún. civilizált népek!

 

(És ha nem lenne még mindig világos, hogy mi az az ideológikus, vagyis fogalmi megközelítés: "mitokondrium" egy elnevezés, amely csak az agyadban él, mivel valamikor kritikátlanul valakitól - akinek mai napig hiszel - átvetted az elnevezését, amely semmi más, mint szómágia, vagyis ugyanaz, mint amit a teológia művel! Puszta fogalmi gondolkozással azonban sohasem lehet eljutni oda, hogy mi is a mitokondrium valójában, mivel azt személyesen kell megtapasztalni - ha viszont megtapasztalod, akkor már nem adsz nevet neki!

 

Ez vonatkozik egyébként minden földönkivüli és "para"-kérdésre is - fogalmi gondolkozással vagy tagadni, vagy csak elvi lehetőséget lehet adni nekik, de hogy mik is azok valójában, olyan szintre a régi gondolkozás már nem juthat el!

Előzmény: pk1 (83)
pk1 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 83

Talán a mitokondriumokat is az egyház és a tudomány csempészte sejtjeinkbe, hogy úgy tűnjön, nem is egységes a genetikai kód?

Előzmény: Fényhajó (82)
Fényhajó Creative Commons License 2015.07.08 0 0 82

A tapasztalat alapján, melytől minden korban az egyház és a tudomány akarja megfosztani az embereket, hogy uralkodjanak rajtuk!

Előzmény: pk1 (40)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 81

pk1 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 80

Visszatért. Csak (egyelőre) nem emberrel.

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.22 -1 0 79

pk1 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 78

ráadásul a sátán masináját vette igénybe, hogy ezt megossza velünk :o)

Előzmény: dave6847 (77)
dave6847 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 77

"ellentétben a mai földi tudománnyal, amely 17. századtól kezdve részben, a 20. század elejétől kezdve pedig teljesen a sötétség szolgálatába állt, azaz emberiség elleni elnyomás és tudati kontroll egyik kulcstényezője lett!"

--------------------------------

Ha a szerző ennyire szubjektiv,ellenséget lát ahol nincsen,akkor már nem is érdekel a cikk :)))

Ez az idézet tipikus ÜLDÖZÉSI MÁNIA !

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 76
joy Creative Commons License 2015.05.14 0 0 75

Emmeghogyafrancbakerülide?

Előzmény: Törölt nick (73)
joy Creative Commons License 2015.05.14 0 0 74

Csak erre voltam kíváncsi.
Köszi.
:o))))

Előzmény: pk1 (72)
pk1 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 72

Sok kérdés volt, melyik maradt ki? Talán ez: "A "létrehozók" hogyan jönnek létre?"

 

Ők is természetesen, vagy mesterségesen. Nyilván azt kérded erre: de mi van a lánc végén?

 

Az én honnan tudhatnám? (Erre nem kell válaszolni :)

Előzmény: joy (71)
joy Creative Commons License 2015.05.11 0 0 71

Nem a föltett kérdésre válaszoltál, de mind1, Käse.

Előzmény: pk1 (67)
joy Creative Commons License 2015.05.11 0 0 70

Ha a megismerhető tényeket (Földtörténet) figyelembe vesszük, szükségszerű a technikai civilizáció kialakulása.
Kérdés csupán az, hogy az élet kialakulásának optimális körülményei között, mennyire lassul a folyamat különböző kozmikus katasztrófák miatt, és az alkotó tudat megjelenése után, mennyire fékezi azt a tévhitek eluralkodása.

Előzmény: .ZsL. (65)
panthera negra Creative Commons License 2015.05.11 0 0 69

Nem tudom mi az hogy "we" te és a családod? Én is ide tartozhatok. Akik viszont már találkoztak azok a "they". 

Előzmény: Truman Bethurum (68)
Truman Bethurum Creative Commons License 2015.04.28 0 0 68

10 Reasons Why We Still Haven't Met Aliens

https://youtu.be/LOdNf_JsGPA

pk1 Creative Commons License 2015.04.28 0 1 67

Kérdeztél, hát válaszolnom illik.

A maganyag köszöni, jól van.

A túró németül Quark, az meg stabil egy neutroncsillagon.

Tudom, hogy épül fel egy atom, ismerem szerkezetét.

 

Mit szeretnél még megtudni? :)

 

Előzmény: joy (63)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 1 66

"Eredményét, azaz következményeit tekintve a technikai civilizáció alighanem káros mellékjelensége az itteni bioszféra evolúciójának."

 

érdekes megközelítés ehhez kapcsolódóan a Médea-hipotézis, amely szerint az élet, jellegéből adódóan, öngyilkos hajlamú folyamat, amely éppen ezért igen ritkán fordulhat elő :-)

(a fenti összefoglaló csak igen rövid, de Ward könyve(i) jóval részletesebb és meggyőzőbb érveket hoznak)

Előzmény: .ZsL. (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!