Keresés

Részletes keresés

Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.11.24 0 0 87

Ámen.

(Petrezselyem).…

Előzmény: Rozálka3 (47)
Rozálka3 Creative Commons License 2020.10.01 0 1 86

Ennek nagyon örülök Tesókám!  :)

 

 

 

Előzmény: forgione1 (85)
forgione1 Creative Commons License 2020.10.01 0 1 85

Te örökké a Tesóm leszel, itt és majd a Mennyben is!

 

Csak a nyáron alig jöttem fel a fórumra.

Előzmény: Rozálka3 (84)
Rozálka3 Creative Commons License 2020.09.26 0 0 84

Szia Tesókám!

 

Maszkba, vagy maszk nélkül de látom, hogy te már engem messziről elkerülsz. 

 

Így van?   Már nem vagyok a tesód?

 

Előzmény: forgione1 (83)
forgione1 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 83

Mindez maszkban, aztán majd lehet hivatkozni, hogy kérem szépen másik nőt vettem el nem azt akit akartam, de neki is olyan maszkja volt :-)

Előzmény: Rozálka3 (80)
Rozálka3 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 82

Javítás:

 

Utóirat: A hölgy mondta nővérnek aki intézi ezeket az ügyeket, hogy ő úgy tudja, hogy csak akkor van Isten az életünkbe,  házasságunkba ha behívjuk.  A válasz az volt, hogy - Ilyen mélyen ne menjünk bele.

 

Előzmény: Rozálka3 (81)
Rozálka3 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 81

Hát azért ez nem semmi! 

A katolikus egyház mikor fizetni kell mindent érvényesnek mond.  Csakhogy beszedje a pénzt. Még azert is ami nincs.

Közbe meg ocsmányolja azokat akik nem kötnek templomi esküvőt, hogy paráznaságban élnek.  Mikor pénzt látnak valahonnan, akkor már minden érvényes.

 

Akkor minek cirkuszolni a templomi esküvőkkel???? Ha az is szentségi házasság ami csak polgárilag van megkötve.

 

 

Felháborító!

 

Utóirat: A hölgy mondta nővérnek aki intézi ezeket az ügyeket, hogy ő úgy tudja, hogy csak akkor van Isten az életünkbe? házasságunkba ha behívjuk.  A válasz az volt, hogy - Ilyen mélyen ne menjünk bele.

Előzmény: Rozálka3 (80)
Rozálka3 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 80

Úgy gondolom ezt le kell írni mert talán másnak is jól jöhet ez az információ.  (megvallom, számomra ez felfoghatatlan)

 

Az első férjétől elvált a hölgy. Egyházi házasságot nem kötöttek.

Jelenleg a második párkapcsolatában él.

 

Az első kapcsolat lezárva. A férfi azóta egyházi házasságot kötött egy másik nővel.

 

A hölgynek újabb partneri kapcsolat, egyházi házasságot kötött de polgárilag elvált férfival.

 

Mivel házasságot szándékoznak kötni egyházilag is, így ez év elején a férfi kérelmezte a püspökségnél a házasságának az érvénytelenítését.  Meghallgatták őt is és a tanúkat is az illetékesek, majd döntöttek az érvénytelenítés mellett. Szeptember elején meg is kapta az érvénytelenítésről szóló papírokat. 

Ez eddig sima ügy volt.

 

Itt zárójelben jegyzem meg, ha a két fél közül csak az jelenik meg aki indítványozta az érvénytelenítést, a másik fél nem, az nagyban segíti az érvénytelenítést.  (sokat nyom a latba)

 

 

Mivel a hölgynek az elvált férje is nősülni szándékozik így ők utána néztek a dolgoknak és kiderült, hogy az egyház a nem egyházilag kötött házasságot is egyházinak minősíti. 

 

A kánonjog kimondja, hogy attól függetlenül, hogy ha valaki nem köt egyházi,( csak polgári) házasságot, az egyház azt is érvényes egyházi házasságnak tartja.  Így az újra házasodni kívánt félnek is ugyanúgy érvényteleníttetni kell az "egyházilag meg nem kötött" házasságát mint aki egyházilag is megkötötte.

 

Így most a hölgy kezdi a kálváriát előröl.  Érvénytelenítteti azt ami nem is volt érvényes.  :)

 

Természetesen a 30 ezres stóladíjat ismét le kell róni. 

 

 

Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy házasságkötésekor a hölgy meg sem volt keresztelve.  A férj pedig még akkor református volt.  És mire megtért mind a kettő és a férfi átjött katolikusnak, a hölgy pedig megkeresztelkedett akkorára már el voltak válva polgárilag is. 

Úgyhogy magával a katolikus egyházzal,  a házasságuk alatt, semmiféle kapcsolatuk nem volt.  (a gyerekek sem lettek megkeresztelve)

 

 

Ajánlom mindenkinek, hogy alaposan nézzen utána, hogy milyen szabályok vonatkoznak a kapcsolatára (amit egyházilag is érvényesíteni akar)  mert kiderülhet az oltárnál, hogy bigámiát követ el.

 

altimus Creative Commons License 2019.09.30 0 0 79

kosz a magyarazatot, sokat segitett.

Előzmény: forgione1 (76)
forgione1 Creative Commons License 2019.09.23 -1 0 76

élet elleni büncselekmény, hazaárulás, erőszak.

 

Ezek pont nem számítanak ebbe kategóriába, hogy érvénytelenítsék a házasságod.

 

Bár a férjed tuti elkövette őket, akár többszörösen  és halmozottan is, még ha nem is szándékosan és tudatosan, ahogyan a lakosság 95%-a

 

Előzmény: ancibaba (75)
ancibaba Creative Commons License 2019.09.22 0 0 75

Muszáj? Én is akartam, igaz régen. Közölték, hogy beadhatom a kérvényt, de évekbe telik, és akkor se biztos, hogy felbontják az egyházi köteléket. Ahhoz olyan indoknak kellett volna lenni, mint pl. élet elleni büncselekmény, hazaárulás, erőszak.Mivel ilyen nem volt, maradt minden a régiben. A polgári házasságot felbontották, én ujra férjhez mentem. Mndig gondolkoztam, hogy most én bigámiában élek?Az egyház előtt volt az első férjem, a polgárinál a második. Most már egy sincs.

Előzmény: forgione1 (74)
forgione1 Creative Commons License 2019.09.12 -1 0 76

Ez valóban nagyon laikus kérdés volt

Előzmény: altimus (75)
altimus Creative Commons License 2019.09.11 0 0 75

egy laikus kerdes: miert akar barki is egy templomi eskuvot ervenuteleniteni?

 

 

forgione1 Creative Commons License 2019.08.01 -1 0 74

Csak annyi, hogy megkérdeztem a püspökség által kijelölt egyházi ügyvédet, hogy mennyibe fog ez nekem kerülni és kötelező e ügyvédet fogadnom és azóta nem válaszol.

Ennek már 4 hónapja. Írtam neki emlékeztető levelet és ara se ad választ :-)

 

Képmutatás netovábbja, hogy az ügyvédecske amíg nagy zsozsót remélt addig rendre Dicsértessék a Jézus Krisztust köszönt.

Utána már sehogy :-)

Előzmény: kriszo007 (73)
kriszo007 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 73

Mesélj. Mi történt?

Előzmény: forgione1 (72)
forgione1 Creative Commons License 2019.08.01 -1 0 72

Megélhetési egyházi jogászok.

forgione1 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 71

Senki nem érvénytelenít mostanában?

 

Minden egyházi frigy hepaj?

Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.07.16 0 0 70

Hát igen - amikor már csak a személyeskedés marad...

Előzmény: Rozálka3 (69)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 69

Látom a nevedhez hűen válaszolgatsz.  :)  

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (68)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.07.14 -1 1 68

"Nem rátalál, hanem imádkozik"

Az ateista? Miért imádkozna...?

"Általában így, vagy pedig elválnak."

Tehát pechen vagy szerencsén múlik a boldogság. Nagyon "igazságos".

"Nem mindenki alkalmas a házasságra. "

Mert Isten nem olyannak teremtette?  De a társ iránti vágy viszont ott van. Ígyhát epekedhet egy életen át, és sóvárogva nézheti az andalgó szerelmespárokat. Nagyon "cuki" az istened.

"De egyedülállóként is boldog lehet."

Persze, hogyne, aha.

"Mert a boldogság forrása Isten és nem egy másik ember, vagy egy házasság."

Akkor minek a házasság, ha úgysem számít? Valakinek mégis megadatik, bár úgysem számít? Milyen "igazságos". És ha ateista, akkor hogy legyen boldog a házasságtalan? Más viszont boldog házasságban él, pedig ő is ateista. Milyen "igazságos"...

Előzmény: Rozálka3 (67)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 67

>>>És ha mázlija van, rátalál.<<<

 

Nem rátalál, hanem imádkozik érte és elkéri Istentől azt a párt akit Isten mellé teremtett.

 

>>>Ha peche van, akkor meg él egy boldogtalan párkapcsolatban,<<<

 

Általában így, vagy pedig elválnak.

 

>>>nem mindenkit teremtett házasságra Isten.<<<

 

Nem mindenki alkalmas a házasságra.  De egyedülállóként is boldog lehet.

Mert a boldogság forrása Isten és nem egy másik ember, vagy egy házasság.

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (66)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.07.13 -1 1 66

Tehát mindenkinek alkotott Isten egy párt az elméleted szerint. És ha mázlija van, rátalál. Ha peche van, akkor meg él egy boldogtalan párkapcsolatban, mivel nem találta meg a neki teremtett párt. Ráadásul elméleted szerint nem mindenkit teremtett házasságra Isten. Így vannak, akiket szingliknek szánt, és kimaradnak a boldogságból. Milyen "igazságos"...

:-/

Előzmény: Rozálka3 (65)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 65

Minden ember életében munkálkodik Isten. Akár tud róla, akár nem.

A hívő tud róla és igyekszik együttműködni Isten kegyelmével. Míg a hitetlen  a kegyelemnek ellene  állhat mivel nem tud róla. 

 

Akiket Isten házasságra teremtett azoknak egy hozzá illő párt is alkotott.  Nem csak úgy akárkit, hanem akik kiegészítik egymást.

A mennyben már össze is kötötte őket a szeretet kötelékével.  Ha ez a pár egymásra talál akkor életük végéig boldogan élhetnek.

De ha csak úgy akárkihez hozzámegyek, hogy ne legyek egyedül, vagy már éppen terhes vagyok, akkor az nem valószínű, hogy tartós házasság lesz.

 

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (64)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2017.07.06 0 0 64

Igen, de mégis vannak, akik boldogok, pedig hit nélkül kötöttek házasságot - esetleg templomban...

Előzmény: Rozálka3 (41)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 63

Az már nem lesz mert a koma lezárta a kapcsolatot.

Előzmény: forgione1 (59)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 62

Az egésznek akkor volna értelme ha nem csak a böjt idejére  fogadalom, hanem az esküvőig tisztaságban élnének.  Fogadalom nélkül.  Mert ha szeretem az Istent akkor megtartom a parancsait.

 

Ez így, ahogy csinálják, egy  marhaság!!!

 

Kicsit megtartóztatom magam, aztán háromszor annyira meg vissza ugrok a bűnbe. 

 

Jaaa, persze veregetem a saját vállamat, büszke is vagyok rá,  hogy milyen jó keresztény vagyok.  Meg kérkedek mindenkinek. (nem csak én tudok róla)  Lássák, hogy mit tettem Jézusért.

 

A lényeg!, hogy Istennek ezért fizetni kell!  Legalábbis azt várja, hogy kibéküljenek. 

 

Isten miért nem adja már meg neki??? 

Előzmény: forgione1 (61)
forgione1 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 61

Viccet félre, az egészet ott rontották el, hogy te tudsz róla.

Vagyis kiadták másnak is, holott ez kettőjükre és az Úrra tartozik.

 

Ez pont olyan, mint az adakozásról szóló tanítás, hogy ne kérkedj vele.....

Előzmény: forgione1 (59)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 60

A csaj biztos örülne neki!  :)))) 

Előzmény: forgione1 (59)
forgione1 Creative Commons License 2017.05.16 -2 0 59

Hogy mi lesz ebből?  :)

 

Szex :-)))

Előzmény: Rozálka3 (58)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 58

Van egy ismerős pár akik paráznaságban éltek egészen hamvazószerdáig.  Akkor megfogadták, hogy a nagyböjtben tisztaságban fognak élni.  Meg is tartották.  De az ördög húsvét után úgy össze veszítette őket, hogy már ott tartanak, hogy "örök harag".

 

Hogy mi lesz ebből?  :) 

Előzmény: forgione1 (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!