Keresés

Részletes keresés

csuka12 Creative Commons License 2020.06.03 0 0 34

Üdv !

Jár erre valaki.

Látom rég írtatok a témában.

Egy kis segítség kellene.

István79 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 33

Üdv! Autóba szeretnék egy mélynyomót építeni az ülés alá. Vagy akár mindkettő alá. Magas az ülés, elférne egy kb: 20l-es doboz. Az lenne a kérdésem, hogy a hangszóró lehet-e a tetején az ülés felőli oldalon, vagy kell légtér a hangszóró előtt, és inkább oldalt legyen? És ha trapéz alakú akkor még nagyobb is lehetne. Vagy inkább legyen szabályos alakú? Lehet, hogy amatőr kérdések, de még csak normál zárt ládákat építettem. Ha válaszolnátok nagyon hálás lennék. 

Fényhang Creative Commons License 2014.03.16 0 0 32

Te! TE!(se szívd mellre)

 

De, láttam eleget, éppen ezért javasoltam, amit írtam, a vastagabb hangszóróvezetékkel is sokat javul a meglévő cucc hangzása is.

Egyébként mindenki azt tesz-vesz amit akar.

 

Üdv!

Előzmény: Mono SE (31)
Mono SE Creative Commons License 2014.03.15 -1 0 31

"használj legalább 1,5mm-es keresztmetszetű hangszóróvezetéket" 

 

hát te még nem láttál ilyen konzumhifit vagy hozzávaló szubládát közelről, de szerintem még távolról se... :Đ

 

(azért ne szívd mellre a dolgot:)

Előzmény: Fényhang (30)
Fényhang Creative Commons License 2014.03.15 0 0 30

Ez is egy lehetséges megoldás. (Csak kicsivel több hangszóróvezeték kell hozzá.)

 

orygabor:

 

Akkor ilyen csatlakozásokkal rendelkező szubládát kell keresni.

(Mellesleg, használj legalább 1,5mm-es keresztmetszetű hangszóróvezetéket, vagy még vastagabbat, az is segít a mélyhangok jobb lesugárzásában.)

 

Üdv!

Előzmény: Ebesi Gyuri (29)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.03.15 0 0 29

Nincs erre szükség, a sub hátulján ott vannak hangszóró csatlakozók is. Átfűzöd rajtuk a hifi hangszóró kimeneteit.

 

 

Gy

Előzmény: orygabor (28)
orygabor Creative Commons License 2014.03.14 0 0 28

Jó, hogy szóltál, erről elfeledkeztem. Nem sokra mennék a puszta mélyekkel. Majd ha lejár a garancia, akkor lehet, hogy belenyúlok.

Előzmény: Fényhang (27)
Fényhang Creative Commons License 2014.03.14 0 0 27

Ha a fejhallgatót bedugod, akkor leválasztja a hangszórókat?

Ha igen, akkor a külön mélyláda csatlakoztatása nem megoldott, illetve csak akkor, ha belenyúl az ember a készülékbe és megkeresi azon pontokat, ahonnan kivezethető a jel a mélysugárzó részére és még a két meglévő hangsugárzó is szól. Tehát egy plusz csatlakozót kellene kiépíteni és arról vezérelni a szubládát, mélyládát, mindegy minek  nevezzük.

Ha ezen az úton indulsz el, akkor érdemes olyan aktív mélyládát keresni, amelyik a későbbeni házi-mozis élményeidhez is hozzá tud járulni.

 

Üdv!

Előzmény: orygabor (6)
Főlökött Creative Commons License 2014.03.14 0 0 26

Sok sikert a megvalósításhoz !

 

Egy kis forrás, az élvezetekhez :

 

http://www.youtube.com/watch?v=TRCQmNMOqUY

 

:)

Előzmény: orygabor (14)
orygabor Creative Commons License 2014.03.14 0 0 25

Köszönöm! _pery_-nek is!

Előzmény: Ebesi Gyuri (16)
gabocza1 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 24

Most már mindent értek! Fejétől bűzlik a hal....:)  (lábfejétől)

Előzmény: Mono SE (23)
Mono SE Creative Commons License 2014.03.14 -1 0 23

rá se menne a kalucsni

 

Előzmény: gabocza1 (22)
gabocza1 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 22

Itt lebzselő... persze... Te meg a toronyból szemlélődsz... ne kábítsál már, öreg róka vagyok már ehhez...:)

(hogy minek húzol rá kalucsnit? Mert az mindent jól elfed, és azt mondasz róla amit akarsz...:) )

Előzmény: Mono SE (21)
Mono SE Creative Commons License 2014.03.14 -1 0 21

Rólad - és néhány itt lebzselő olvtársról - viszont tíz év óta ugyanaz jut eszembe: krónikus...  :Đ

(a kalucsni jópojén, de minek húznék ilyent vietnami papucsra? :)

Előzmény: gabocza1 (20)
gabocza1 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 20

Ahogy így olvaslak, mi más jutna eszembe a Te korodban, veled kapcsolatban...:) 

(egyébként azt hiszed, ha kalucsnit húzol, eltakarsz vele mindent? :) )

Előzmény: Mono SE (19)
Mono SE Creative Commons License 2014.03.13 -1 0 19

talán a témához próbálj hozzászólni - bár ezek szerint folyton a klimax körül forog az agyad :)

(vigyázz, rá ne lépj a cipőfűződre a nagy igyekezetben :Đ

Előzmény: gabocza1 (18)
gabocza1 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 18

Komám, ne ülj fel mindennek! A "vénembernek" heveny klimaxos rohamai vannak, és már vagy egy hónapja próbál egy kis balhét kavarni ezzel a "bakancsos" régi dumájával, és ha sikerül neki, vigyorogva elvonul megint egy jó időre! El kell ereszteni a füled mellet...:)

Előzmény: _percy_ (17)
_percy_ Creative Commons License 2014.03.13 -1 0 17

Húbakker! :-)

Ha már megvette a kollega azt a mini cuccot miért ne köthetne rá még egy szubot is? (attól függetlenül hogy én nem használok ilyesmit, de ettől még más használhatja és ezért nem üvöltöm le senki haját)

Gondolom az említett jack kimenet a fejhallgató csatlakoztatási pontja, de egy próbát tuti megér.

E rendszer összértékéből (olyan 60-70k szubbal együtt) amúgy sem lehet nagyon "ugrálni" .....

Szerintem :-)

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 16

Ne zavartasd magad senki által. Roger Watersnek is aktív szubja volt, amikor a Puskásban muzsikált, semmi kivetni valót nem találtam benne!

 

Gy

Előzmény: orygabor (14)
Mono SE Creative Commons License 2014.03.13 -1 0 15

akkor még többen fognak xarrá verni, mert a kezdő lúzerekbe még könnyen bele tudják törölni a sáros bakancsukat a botfülű hifisták :#Đ

Előzmény: orygabor (14)
orygabor Creative Commons License 2014.03.13 0 0 14

Legközelebb úgy nyitok topikot, hogy zárójelben hozzáteszem: "belépő kategória".

 

De köszönöm a válaszokat.

 

Főlökött Creative Commons License 2014.03.13 0 0 13

Én pedig nem személyeskedtem, csak válaszoltam a feltett kérdésre :) <pont :)

Előzmény: Mono SE (12)
Mono SE Creative Commons License 2014.03.13 -1 0 12

kb. ennyire vagy képes értelmezni egy másik ember kérdését. <pont

Előzmény: Főlökött (11)
Főlökött Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11

Nem kevertük a rendelkezésre álló rendszerét az otthoni hi-fi rendszerrel.

 

Nem csak én, előttem szólók is leírták : Egy ilyen berendezéstől nem kell csodát várni ! Ennyit tud.

Ha igencsak ki akarja szélesíteni az otthoni hangképet, alsó és felső kategóriában is, akkor a rendelkezésre álló eszköz, ezen nemes cselekedethez nem igazán jó. Igaz játszani-játékra kiváló :).

Előzmény: Mono SE (9)
Főlökött Creative Commons License 2014.03.13 0 0 10

"Megalomán házi hi-fi" :)

 

Mono SE Creative Commons License 2014.03.13 -1 0 9

Ne dőlj be a megalomán ostobaságnak, egyáltalán nem kell a kis cuccod hangját és funkcióját összekeverni egy átlagos házi hifi-rendszerrel sem - és főleg, nem kell rá a saját árának a többszörösét ráköltened, hogy több örömöd legyen benne. Sajnos rossz fórumra keveredtél... :Đ

Előzmény: orygabor (8)
orygabor Creative Commons License 2014.03.13 0 0 8

Egyébként az árához képest korrekt szerkezet, főleg, hogy 90 pénz helyett hozzájutottam 50-ért az amazonon (újonnan!). Egy baja van, hogy audió ki és bemenete csak egy egy 3,5-ös jack van, nincs lemezjátszó bemenete.

Persze, nem várok csodát tőle, mindössze anyit, hogy kiszolgálon addig, amíg kialakulnak a további elképzeléseim. Ezért megyek bele kisebb összegű ideiglenes megoldásokba.

Előzmény: Főlökött (7)
Főlökött Creative Commons License 2014.03.13 0 0 7

Javaslom az 5 hsz. első mondatát elolvasni. 

 

Egy ilyen berendezéstől ne várj csodát! Ennyit tud.

 

 

Én Enigma, Gregorian párti vagyok, az összes lemezük megvan, tehát van orgona rendesen. Nálam kijönnek a mélyek, igaz összesen 26 db hangszóró szól /8 hangfalon/. Ebből 4 db 40 cm, 4 db 30 cm átmérőjű mély.

Tehát ha dübörögni akarsz, mint a gazdaság :) fejlesztened kell. Egy sub beüzemelése pedig csak látszatmegoldás, majd megtapasztalod.

Előzmény: orygabor (6)
orygabor Creative Commons License 2014.03.12 0 0 6

Egészen mély hangokról van szó, nem mondjuk egy basszusgitárrról, hanem egy orgona legmélyebb regisztereiről. Fejhallgatón rendesen megvannak ezek a frekvenciák, tehát az erősítő teszi a dolgát.

 

 

Előzmény: Fényhang (1)
Laikus Testvér Creative Commons License 2014.03.12 0 0 5

Mondanám, hogy vegyél rendes erősítőt és két rendes frontsugárzót és nincs probléma a basszussal. Nálam egy Technics SA-TX50 szól 2 db B&W DM604S3 frontsugárzóval, és senki se mondhatja, hogy szub kellene a rendszerbe :-)) A Technics erősítőn nincs is loudness gomb, ennek ellenére amikor a Battleship című filmben eldörrennek az USS Missouri csatahajó ágyúi, akkor konkrétan le szokott lökni a kanapéról a hang...

 

Csakhogy ez nem túl olcsó megoldás, míg a Yamaha yst-sw80 szubot megkapod 15-20 eFt-ért. A Yamaha szub hangja elég jó, tényleg fel tudja dobni a rendszer hangzását.

Előzmény: orygabor (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!