Keresés

Részletes keresés

Keynes Creative Commons License 2014.07.26 0 0 56

A

.ZsL. Creative Commons License 2013.11.06 0 0 55

Tudomásom szerint a száratföldi békák is tudnak úszni, ha kell (különben könnyen bajba kerülhetnének a nászidőszakban), csak nem annyira, mint a viziek, és nem szeretik a mélyvízet. Ám ha a vízóra akna fala nem tükörsima, akkor az emelkedő vízszint segítségével simán ki tudna mászni. Ami egy kísérlettel eldönthető is lenne...

Előzmény: CBNora (54)
CBNora Creative Commons License 2013.11.05 0 0 54

El tudom képzelni, hogy egy varangyos béka nem lenne elragadtatva ettől a megoldástól.

Előzmény: .ZsL. (53)
.ZsL. Creative Commons License 2013.11.05 0 0 53

Na, ha már mindenki búcsúzkodik ettől a nem is olyan rosszul indult topiktól, akkor az én búcsúm az lesz, hogy elárulom a leginkább magától értetődő megoldást, miután másnak nem jutott eszébe: vízzel kell elárasztani az aknát szinültig, és a béka, ha akar kiúszik. Aztán már csak a vizet kell kiszivattyúzni, de lehet, hogy felissza a talaj. A fagyos idő még odébb van, hogy gondot okozna.

ez-Ben Creative Commons License 2013.11.05 0 0 52

 

 :)                             A béka-macsek láttán tátva maradt a szám

                                 Ügyes voltál, viszontlátásra Fekete Tulipán !

 

                                                              ( Elköszönésféleképpen :)

Előzmény: Tulipe Noire (51)
Tulipe Noire Creative Commons License 2013.11.05 0 0 51

Hali, a brekusz nem mászott fel a neki nagy szeretettel készitett lépcsőn, továbbra is lenn ül és pislog, ugyhogy én feladtam.  Köszönöm a válaszokat. Sziasztok: A fekete tulipán 

 

 

 

Tulipe Noire Creative Commons License 2013.11.05 0 0 50

Előzmény: wastegate (42)
wastegate Creative Commons License 2013.11.05 0 0 49

Előzmény: Tulipe Noire (48)
Tulipe Noire Creative Commons License 2013.11.05 0 0 48

Előzmény: wastegate (39)
.ZsL. Creative Commons License 2013.11.05 0 0 47

Ha már ennyire kritikus a helyzet, illő lesz nekem is beszállni a Problémamegoldó Team "Brainstormingjába", tekintettel ködbe vesző múltamra, amikor még a Teknősmenhellyel foglalkoztam egy főváros-közeli művelődési házban...

(habár a tudományos pontosság kedvéért meg kell említeni, hogy akkor még ZsL helyett GL volt a monogramom) ...és akkoriban, ha az emberi hajlékok környékén észlelt valaki egy gyanúsan tekergőző kígyót, vagy nem eléggé tiszta tekintetű békát, bizony nekem kellett a helyszínre vonulnom, hogy szegény eltévedt állatot elmenekítsem a károsító környezetből.

 

Nos tehát: a szóban forgó, pontosabban vízóra aknában tartózkodó békának az adott körülmények közé kerülésének körülményeit ki kell vizsgálni! Úgymint: lehetséges volt-e egyáltalán, hogy az aknafedélen keresztül, avagy annak pontatlan illeszkedése mentén jutott a számára egyáltalán nem biztosan kellemetlen környezetbe? Mert az sem kizárható, hogy valamilyen oldalirányú hézagon, repedésen, alagúton, járaton, tárnán, folyosón (a megfelelő szó aláhúzandó) került oda, esetleg akár szándékosan is, sőt: eltökélt szándékkal, hogy ottan majd jól érezze magát, az egyik topiktárs által felsorolt házatlan csigák & ászkák mennyiségének stabilizálása érdekében. Még az is lehet, hogy évek óta ott lakik, és eszében sincs olyan körülményes és gyakran veszélyes tevékenységbe keveredni, mint a tavaszi párválasztás & nászjáték.

 

Ebben az esetben ugyanis méltatlanság elkövetésének fennforgási veszélye forog fenn az esetleges kilakoltatása esetén. A ház úrnőjének nem azon kellene mesterkednie, hogy miféle célszerszámmal (bögrével, partvissal, védőkesztyűvel, lapáttal és vödörrel, netán finoman megfogásra is alkalmas krumplinyomóval) ebrudalhatná ki a jámbor és bizalommal eltelt, szelíd lelkületű kétéltűt, hanem inkább azért kellene az összes környékbeli szomszéd segítségéhez folyamodni, hogy aki teheti, gyűjtsön csupasz csigát és pinceászkát a vízóra akna vendége számára!

 

 

andreja Creative Commons License 2013.11.05 0 0 46

Nem biztos, hogy a csók a megoldás, mer lehet, hogy a béka öccse van az aknában.

 

 

http://kukkold.wordpress.com/2011/01/20/mar-megint-moslekoskonder-kiralylany-es-a-beka/

Előzmény: ez-Ben (8)
wastegate Creative Commons License 2013.11.05 0 0 45

Lehet leköltözött az aknába és kidobta a békát mert megirigyelte a törődést ... 

Szegény béka kereshet másik aknát magának.

 

:O(

 

w

Előzmény: ez-Ben (44)
ez-Ben Creative Commons License 2013.11.05 0 0 44

 

 :)) No-no ! Csak óvatosan, engömet már majdnem békává változtatott " Tulipán Fekete", szerencsére pertuban vagyok a jó tündérrel és így, mégiscsak királyfi lettem.

 A fekete ( mágia ) sok títkot rejthet... (... mint vízóraakna a brekakukát !:)

 

Előzmény: wastegate (42)
erzsi724 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 43

Szerintem minden vízóraaknában van béka!

De csak ennek az egynek van saját topickja!

Szeretnénk egy képet róla!

wastegate Creative Commons License 2013.11.05 0 0 42

Nem csak a békáról ... :O))))

Az sem kizárt hogy érdemes békátlanítani menni :O)

 

Tehát 2 kép ... 1 a békáról és egy a zasszonyról + telószám (nem a békáé)

 

 

 

:O)

Előzmény: ez-Ben (40)
szálkaaszemben Creative Commons License 2013.11.05 0 0 41

Meg kell várni amig kitollasodik és kirepül,,,:-)

ez-Ben Creative Commons License 2013.11.05 0 0 40

 

 :) Nagyon jó meglátás. Mert ha pl. kecskebékával van dolgunk, máris nyert ügyünk van.

  A ház Asszonya beletesz egy fűzfaágat a vízóraaknába és lágy hangon énekelni kezdi : Kecskebéka felmászott a fűzfára...

...erre úgye a brekusz mászni kezd felfelé, márcsak kiváncsiságból is a más asszonyára. Nos, amikor felér a csúcsra- mármint a béka- zsuppsz fűzfaággal együtt átdobni a szomszédba.

 Muskátni le az aknába. A topiknyító- örömében- csókot hint a fórum résztvevőnek a sok hasznos tanácsért. ( Happy end ! )

 

Előzmény: wastegate (39)
wastegate Creative Commons License 2013.11.05 0 0 39

Még azt sem tudjuk milyen béka ... képet kérünk ... :O)

 

w

Qqberci Creative Commons License 2013.11.05 0 0 38

Tegyél be mellé egy gólyát...

Előzmény: Tulipe Noire (10)
nézek Creative Commons License 2013.11.05 0 0 37

A békának természetes helye a vízakna, a muskátlinak nem...

 

ahol béka van(él) ott nincs semmiféle káros környezeti hatás....  és akkor megjelenik az ember..

andreja Creative Commons License 2013.11.04 0 0 36

Hogy jobban megértsetek valami olyasmire gondoltam, hogy rádobni valamit, hogy ne tudjon elugrani

 

Veszélyes rádobni, mert esetleg megsérül. Mellé kell dobni egy kis földet. Amikor arra fölmászik, akkor megint mellé kell dobni egy lapáttal, és így tovább, amíg szépen megtelik az akna. Akkor ki fog majd mászni, mert keresnie kell egy másik vízóra-aknát. Amikor elment a szomszédba, akkor ki lehet lapátolni az immár fölösleges földet az aknából, az általában szokott menni azoknak a férjeknek is, akik a békát egyébként nem merik megfogni.

Előzmény: Tulipe Noire (10)
CBNora Creative Commons License 2013.11.04 0 0 35

Mondjuk embert keresni lehet télen is, tavaszra.

Előzmény: szega (32)
CBNora Creative Commons License 2013.11.04 0 0 34

Azért nem olyan sok idő az már, télen inkább nem kellene kirakni, csak míg tud keresni jobb helyet.

Előzmény: szega (32)
Tulipe Noire Creative Commons License 2013.11.04 0 0 33

Bárcsak :)))))

Előzmény: szega (32)
szega Creative Commons License 2013.11.04 0 0 32

Semmi gáz, tavaszig van időd megfelelő embert találni...

Előzmény: Tulipe Noire (31)
Tulipe Noire Creative Commons License 2013.11.04 0 0 31

Nem tudom rávenni. Hogy mi jár a fejében valójában....irtózik-e, vagy tényleg fél, hogy megnyomja, nem tudom, de nem erőltetem, mert én sem merek hozzányulni, akkor meg .....

Előzmény: szega (30)
szega Creative Commons License 2013.11.04 0 0 30

Ja, ha nem írtózik tőle, akkor ő is megpróbálhatja. Nem kell tiszta erőből megszorítani, hanem finoman, és akkor semmi baja nem lesz. Kockázat nincs, legfeljebb kiugrik a kezéből, és lehet újra próbálkozni.

Előzmény: Tulipe Noire (29)
Tulipe Noire Creative Commons License 2013.11.04 0 0 29

azt mondja a férjem, fél , hogy  valami kárt tesz benne, összenyomja, vagy ilyesmi.  

Előzmény: szega (28)
szega Creative Commons License 2013.11.04 0 0 28

Sokaknak az a fő bajuk a békákkal, hogy hideg és nedves, ráadásul nagyon mocorog. Kesztyűvel viszont az első kettő kilőve...  :)

Előzmény: Tulipe Noire (27)
Tulipe Noire Creative Commons License 2013.11.04 0 0 27

Megpróbálom majd, bár kesztyűt már a férjemnek is ajánlottam. Nem jött be. Igaz, nem vizóraleolvasó:)

Előzmény: szega (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!