Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vm.tunn Creative Commons License 2023.11.25 0 0 6209

Szia!

 

Igen, úgy is próbáltam.  Már arra is gondoltam, hogy talán a kormánykapcsoló ment tönkre, viszont a kormányon minden funkció jó, az index is működik! Esetleg átvezető szalag?

Előzmény: VolvoDiesel (6208)
VolvoDiesel Creative Commons License 2023.11.24 0 0 6208

Viszonylag hosszan kell nyomni a reset gombot, úgy próbáltad?

Előzmény: vm.tunn (6206)
vm.tunn Creative Commons License 2023.11.24 0 0 6207

Rosszul írtam, 2008- as évjáratú!
:-)

vm.tunn Creative Commons License 2023.11.24 0 0 6206

Sziasztok!

A napokban vettem egy 2088- as v70-t D5 motorral. 2 olyan hiba van, amihez segítséget kérnék!
Az első az, hogy a bal oldali kormánykapcsolón levő reset set ès mode gomb semmit nem csinál a műszerfalon. Elvileg az átlagfogyasztást szeretném beállítani,de azt sem tudom!  Mi lehet a gond?

A másik pedig, hogy a hátsó motor csak kifelé nyit, a gombbal nem tudom lezárni.  Esetleg gomb?

köszönöm előre is a választ

viktor td5 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 6205

Köszönöm!

Előzmény: Ghosen (6204)
Ghosen Creative Commons License 2023.07.16 0 0 6204

Igen, attòl szokott ütni. Igaz  autószerelő,  automata váltós nem vagyok, de így hallottam.

Előzmény: viktor td5 (6203)
viktor td5 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 6203

A szelep tömb-re gondolsz?

Előzmény: Ghosen (6202)
Ghosen Creative Commons License 2023.07.16 0 0 6202

Akár kapcsolhat is a hátsó hajtás, de elvileg az első ès a hátsó kerelek forgás sebesség külömbsége aktiválja.

Az ütés váltáskor szelep hibára utal. Mindegy, hogy fel/le vált, szépen, csendben kéne tennie. Vagy alkudj jóóó sokat az árból, vagy engedd el!

Az automata váltó javìtás sem olcsó, de az összkerékre is lehet költeni rendesrn...

Én végigcsináltam... XC70, 2.4T manuál

Előzmény: viktor td5 (6201)
viktor td5 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 6201

Sziasztok!

 

Remélem nem gond,hogy itt teszem fel a kérdést,de az xc70 topic elég halott.A kérdéses alkatrész más volvóban is van.

 Kipróbàltam a megvenni kivànt autót. Szépen vàltott, de kilencvennél lepadlózva mikor vissza vàlt ütött egyet.Ilyenkor nem kapcsol be a hátsó hajtás. Jól gondolom? Szerintem vàltó volt. Xc 70 awd geartronic.

Előre is Köszönöm!

BeeBaby Creative Commons License 2023.07.10 0 0 6200

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nem járok sikerrel, de gondoltam teszek itt is egy próbát.

Van egy 2001-es évjáratú Volvo S60 2.0T benzines 132 kW-os kézi váltós autóm.

Elvittem szervizbe, hogy eszi az olajat és a szervizben atomjaira bontották a motort, mert, hogy hengerfejes és a motor is szerintük elég ramaty állapotban van. De kaptam egy irreálisan magas javítási árat, így úgy döntöttem, hogy ezért a pénzért nem rakatom náluk össze, ezért eltrélereztettem a kocsit egy másik szerelőhöz, aki megállapította, hogy az olaj fogyást a turbó meghibásodása okozta.

Azóta a motor rendben van, már csak össze kell rakni, csak mivel az összes alkatrészem dobozokban ömlesztve érkezett meg a szerelőhöz akadt egy kis gondja a csövekkel kapcsolatban.

Ami miatt segítséget szeretnék kérni az az, hogy esetleg van itt valaki olyan, akinek hasonló Volvója van illetve valaki rendelkezik ehhez a típushoz robbantott ábrával vagy bármilyen képpel tudna nekem segíteni, hogy összeálljon az autóm? 

Köszönöm szépen előre is.

 

Szép napot!

 

B.

cobra46 Creative Commons License 2023.06.15 0 0 6199

Sziasztok!

 

V70.  2008 D5.

 

EPB modult kell cserélnünk.., 

 

Sima fizikai kicserélés elég, vagy kell csere után még p,Vida- val valamit programozni???

 

Esetleg mire kellene figyelnünk még pl bontott modul beszerzésénél??? Vagy ha volna valakinek eladó., pm irjon pl.

 

Köszi minden segitséget!!!

 

Üdv C.

rossi9011 Creative Commons License 2023.04.20 0 1 6198

Sziasztok!

Kicsit visszaolvastam a fórumot kormányszög jeladó problémával kapcsolatban de már elég régiek az infók ezért inkább megkérdezném hátha van valakinek frissebb tapasztalata a témában.

 

Az alany egy 2008-as S60 D5 motorral és kormányszög jeladó problémával küzdök valószínűleg. Láttam itt hogy stevie-13 kolléga épített ki kapcsolatot ennek a javítására nem tudom az még működik-e vagy esetleg kit javasolnátok a javításra jelenleg persze amennyiben menthető az alkatrész? Átböngésztem már a netet is a fellelhető javítások után, valószínűleg a hétvégén nekiállok a szétszed, szemrevételez, takarít folyamatnak ehhez kapcsolódóan van valakinek tanácsa vagy tapasztalata esetleg valami összeszedett információ vagy videó?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

zorko Creative Commons License 2022.12.31 0 0 6197

mk2-esre fel lehet tenni utolag, minden elo van keszitve, nem kell furni semmit. Youtube-on is van font errol video. 

Előzmény: T-omti (6195)
Ghosen Creative Commons License 2022.11.14 0 0 6196

Sziasztok!

 

Nem porosodik otthon valakinek gyári R17-es Pegasus felni?

Egyre vevő lennék...vagy kettőre!

Előre is köszönöm!

T-omti Creative Commons License 2022.09.14 0 0 6195

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, 2007-es (185le) v70- re utólag könnyen fel lehet tenni a tetőkorlátot (csak csavarozni kell), vagy ahhoz meg kell fúrni a tetőt és megbontani a kárpitot.

 

Köszönöm szépen a válaszokat 

 

_cseszo Creative Commons License 2022.09.07 0 0 6194

Marellis a fojtószelep vagy Bosh? Ha Marelli akkor az lesz a beteg. Nekem pont így halt meg

Előzmény: Greendragon1983 (6192)
Ghosen Creative Commons License 2022.09.02 0 0 6193

Szia!

 

Én az üzemanyagszűrőre tippelek! Mikor volt cserélve?

Amikor jár, nincs egyenetlen, "egy henger kimarad" hangja?

Ha igen, lehet trafó is, bár akkor nem állna le 20 mp után!

 

Előzmény: Greendragon1983 (6192)
Greendragon1983 Creative Commons License 2022.08.31 0 0 6192

Tisztelt Tagok!

 

Volvo S60 2.0t 2001-es kiadás automata váltós gép.

Beindul aztán ingadozik az alapjárat majd kb 20 másodperc után leáll.

Cseréltem a gyertyákat.

Az összes vákuum csövet.

Olajlevalasztot.

A folytószelep tiszta.

A jelenség ugyanaz beindul és leállt

Hibakód olvasás nem ír hibát.

Járt már valaki így?

Mi a megoldás?

 

mezak Creative Commons License 2021.11.30 0 0 6191

Üdv Mindenkinek!

 

Hozzáértők tanácsát szeretném kérni. Adott egy 2004-es 2.4d D5244T2-es motorkódú (131 LE-s) autó ami úgy került hozzám, hogy már előtte elkezdték bontani és hiányzik az ECM-je és nem volt kulcsa sem. Van egy S60 2004-es 2.4d D5244T-s motorkódú (163LE-s) autóból bontott ECM, CEM és Immo és kulcs. A V70-be beépítve az S60-as ECM és CEM modulokkal sajnos a műszerfal sötét és semmi nem működik, de indítózik (a motor még nincs olyan állapotban, hogy be is induljon). Kérdésem az lenne, hogy VIDA eszköz használatával működhet-e az az elképzelésem, hogy az S60-as ECM és CEM beépítésével a programmal eltávolítom az ECM-et, majd beépítem az autóba a saját V70- es CEM-jét és oda pedig felprogramozom a korábban az "S60-ból eltávolított" ECM-et? Ezek után gondolom fel kell tanítani az S60-ból származó immós kulcsot is.

 

Vagy esetleg engem nem zavarna az sem, ha a VIDA a későbbiekben S60-nak látná a V70-et, csak működjön minden, tehát ha az S60-as CEM és ECM kerülne bele, akkor feltanítható-e a műszerfal, illetve lesz-e a V70-en hátsó ablaktörlőm, ami ugye az S60-on nincs?

 

Előre is köszönöm!

nohab Creative Commons License 2021.10.18 0 0 6190

Ja, és én első körben (amíg a kályha jósága a kérdés) nem Volvóshoz, hanem profi kályháshoz vinném, akiből nem sok van az országban, a nevezett tag pedig biztosan benne van a legjobb háromban. Nekem több autómban is van webasto, szívtam vele eleget önjelölt szakértőkkel, ő pedig pusztán a tünetekből megmondta a megoldást arra, amire két "szakértő" több diagolás és alkatészcserebere után sem jutott el (és persze utána meg is javította, azóta sok éve is jó).

Előzmény: szlaca9 (6188)
nohab Creative Commons License 2021.10.18 0 0 6189

Keresd itt az index fórumon gibbonpitti tagot, ez egyértelműen állófűtés (kiegészítő fűtés) probléma. Beltérben azért nem csinálja, mert csak akkor próbál rásegíteni a víz melegedésére, amikor egy adott hőfoknál alacsonyabb a hűtővíz hőmérséklete.

Súlyosnak nem súlyos, az autó nem fog megállni tőle, de érdemes rendbetenni, és nem egy nagy művelet úgy átalakítani (átprogramozni?), hogy állófűtés legyen belőle, ami nagy királyság.

Előzmény: szlaca9 (6188)
szlaca9 Creative Commons License 2021.10.17 0 0 6188

Sziasztok,

 

Szeretnék segitséget kérni,próbáltam itt a fórumon keresgélni de szinte csak ugyanazt a problémát találtam meg.

"hello. Volvo s60-am van (2004-s diesel, 2.4 163Ps). Néha eddig is, főleg hidegben, megálláskor (de nem csak leálláskor) visszapöfögött a jobb első kerék táján, nagyjából olyan füstöt, mint amit a Trabantok szoktak. Mostanában már elég erős állandó hangot ad (mint egy repülőgép modell, csak hangosabban) a motorház bal oldalán, kísérve egy hüppögős hanggal, és persze jön a füst - bár az nem mindig. Ami érdekes: ha zárt térben állok le (pl plaza garázsban) akkor nem csinálja, csak a szabadban és általában hidegben.Nem nagyon értek hozzá, az internetes keresések a motorblokk fűtés problémájára utalnak (helyenként webasto-gondot emlegetnek). Kérdésem: ez súlyos? (merthogy pl a számítógéps emmit sem jelez). Másik kérdésem: mit tudok tenni vele? Kell szerelő?

Illetve ha felengedem a kuplungot váltás után,miközben ugymond jön felfelé a pedál kattan egyet,van ugyanez a jelenség a pedál benyomása közben is.

Várom megtisztelő pozitív válaszaitokat.

VolvoDiesel Creative Commons License 2021.10.07 0 0 6187

Sziasztok!

 

Ez:

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2021/10/06/robbano-legzsakokat-hiv-vissza-a-volvo/

szerintetek a magyar Volvokra is érvényes lesz?

Honnan tudható meg, hogy az ember autója érintett-e?

Köszi!

_cseszo Creative Commons License 2021.07.23 0 0 6186

Hát sajna ebben nem tudok neked segíteni mert az enyém nem kormányról vezérelhető.... Szimpla egyszerű 

Előzmény: imike79 (6185)
imike79 Creative Commons License 2021.07.20 0 0 6185

Köszönöm szépen! Én is ehhez a gyártóhoz jutottam. Ráadásul itthon lehet is kapni, csak a Bluetooth nélküli verziót. Még annyi kérdésem lehetne, hogy Neked a kormányról vezérelhetőség megmaradt? Mert arról viszont olvastam ezt is, azt is, és nem tudom mitől függ.

Előzmény: _cseszo (6184)
_cseszo Creative Commons License 2021.07.20 0 0 6184

Nekem ilyen van benne a 403-ashoz. Bluetooth, USB, Aux kihangosító. jól kezeli a telefont is.

Aliról van

Előzmény: imike79 (6183)
imike79 Creative Commons License 2021.07.20 0 0 6183

Sziasztok! Csatlakoztam én is egy 2002-es V70-nel, remélhetőleg hosszú távon, és boldogan. 😊 Mivel az autó valóban jó állapotú, így csak azzal a kérdéssel kezdenék, hogy tudnátok-e ajánlani HU-603-as fejegységhez CD tár emulátort, ami tényleg jó minőségű? A Bluetooth annyira nem fontos, valószínűleg az AUX úgyis szebben dolgozik. Köszönöm szépen előre is!

nohab Creative Commons License 2021.05.17 0 1 6182

Pusztán a motor oldaláról nézve az szerintem a még éppen elviselhető kategória, a kérdés az (lesz), hogy gyorsul-e a fogyás üteme. A DPF szempontjából nagyon fontos, hogy a lehető legalacsonyabb hamutartalmú olajjal járj, mert ha folyamatosan fogyó olaj a kipufogórendszerbe jut, akkor a hamutartalma a DPF-ben fog letáborozni.

Nyilván a motor olajfogyasztása is orvosolható, azt azért jó lenne kideríteni, hogy hol fogy el az olaj, nincs-e valahol akna a rendszerben. Ha sokáig akarod még használni, akkor érdemes elvinni egy komplex és alapos kivizsgálásra.

Előzmény: V70Gyuri (6181)
V70Gyuri Creative Commons License 2021.05.17 0 0 6181

Sziasztok!

Új vagyok a csoportban, nem tudom, hogyan kell rákeresni egy bizonyos témára, nem tudom volt-e már szó róla, tehát felteszem a kérdést, hátha tud valaki segíteni:

 

Nem régóta vagyok tulajdonosa egy utolsó kiadású V70-nek (D4, 181LE), ahogy azt kell a megvásárlás után leszervizeltettem, mindent rendben találtak a Volvo szervízben, viszont azóta számomra kiderült, hogy fogy belőle az olaj - 5000km alatt kb 1 liter - van aki azt mondja, hogy ez belefér a normális kategóriába, van aki azt, hogy nem. Tanácstalan vagyok.

Köszönöm!

_cseszo Creative Commons License 2021.03.16 0 0 6180

Hello hát ez az ECU-s a mai napon már 250 nettónál tart szállítás nélkül.....

Előzmény: gagarin- (6179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!