Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2016.12.01 0 0 12

Köszönöm a levélbeli választ, sínen van a batáta tárolásom!

Előzmény: Ali-bá (11)
Ali-bá Creative Commons License 2016.09.20 0 0 11

A karalábét lelevelezve műanyag vederbe teszem,  aztán csak le a pincébe. Télen fogyasztjuk, tavasszal meg kidobjuk a veder alján lévő rothadtat.

 

Én azt szeretném tudni, hogy a batátát hogyan tároljam?!

Előzmény: baby-lon (9)
baby-lon Creative Commons License 2013.08.26 0 0 9

Köszönöm, hogy próbáltok segíteni. Nos remélem jó lesz, a krumpli már be van tárazva. Sajnos almát nem tudok tárolni benne, mert akkor mást nem tudok. Répa, retek, petrezselyem már o.k., homokba fogom, ládába. A gondom a káposztával van. 2 db 240 literes fagyasztó van tele, és van 30-40 fej káposztám a kertben :-). Savanyítani nem szeretném. Ezen kívül van 40-50 karalábém is, amit tárolni szeretnék. Csak nem tudom, hogy hogy kell.

Előzmény: gergerg (7)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.26 0 0 8

Savanyítva:) Meg mint Gergely írta, elkészítve lefagyasztva.

Nálam sosincs annyi káposzta- és zöldségféle, hogy tárolási gondjaim lennének. Krumplit szoktam tárolni pincében, de az enyém nedves, nem a legjobb neki.

Előzmény: baby-lon (6)
gergerg Creative Commons License 2013.08.26 0 0 7

A káposztát én leginkább paprikában tárolom, besavanyítva. :-) De káposztáslepényhez lesütve fagyóba is szoktunk tenni.

 A krumpli szerintem jól fogja magát érezni a pincédben. Én rekeszekbe tartom, de az én pincém nem jó, mert ott van a kazán, ezért száraz is, és meleg is. Ezért most, mivel neked köszönhetően lesz értékelhető krumplim, átviszem őket az asszony nagyannyának a pincéjébe, neki nagyon jól eláll benne, tavasszal olyan, mint amikor levisszük. Ő az alsó rekeszbe almát tesz, azt mondja akkor nem megy bele az egér.

Előzmény: baby-lon (6)
baby-lon Creative Commons License 2013.08.26 0 0 6

Leginkább a káposztafélékkel kapcsolatban várnék tapasztalatokat...

baby-lon Creative Commons License 2013.08.20 0 0 5

Nos, már megérte megnyitni a topicot. Sütőtök megy a garázsba :-)

Előzmény: CBNora (3)
baby-lon Creative Commons License 2013.08.20 0 0 4

Szia!

 

2x2X2 méteres terménytároló, betonból. Nincs benne más, csak egy szivattyú. Nem lesz más benne mint termény.

Előzmény: gergerg (2)
CBNora Creative Commons License 2013.08.20 0 0 3

Ahol jól eláll a sárgarépa, krumpli, retek, ott a tök megrothad. A töknek nem jó a párás hely. Nálunk a garázsban áll el a legjobban, ami bent van a házban, nincs fűtve, de ott mennek a csövek és ott van a kazán. Jó szellős.

Előzmény: baby-lon (1)
gergerg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 2

Hát.... kérdés hogy mennyi ideig? Egy-két hétig vannak tippeim. :-)) Viccen kívül, előbb tisztázzuk milyen a pincéd, mi van benne?

Előzmény: baby-lon (1)
baby-lon Creative Commons License 2013.08.20 0 0 1

Konkrétan ezek érdekelnének:

 

Pincébe szeretnék tárolni sárgarépát, petrezselymet, burgonyát, fekete és őszi retket, sütőtököt, gumós édesköményt, cukkinit, patisszont, céklát.

 

Köszönöm aki segít a tapasztalatával.

Tombolda Creative Commons License 2013.08.19 0 0 0

Pard0n.

Előzmény: baby-lon (-)
baby-lon Creative Commons License 2013.08.19 0 0 topiknyitó

Zöldségek, gyümölcsök, fűszerek tárolásával kapcsolatos tapasztalatok, ismeretek gyűjtőhelye.

 

Csak az eredeti formában történő tárolás a topic témája.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!