Keresés

Részletes keresés

_nyunyuka Creative Commons License 3 napja -2 1 1042

Megtaláltam, mókás! De a mellette lévő tápok se piskóták, egy másik ottani úriember a hibátlan dobozoltakat ennek a feléért adta. 

Egy másik cucc viszont nem volt rossz, picit áthekkelve 1,5kW 70 centin folyamatosan! Mint mondta az eladó, erre összesen ketten jelentkeztünk, de én voltam a gyorsabb 🙂. 

 

Előzmény: -Ódon Ödön- (1041)
-Ódon Ödön- Creative Commons License 3 napja -1 1 1041

Nem rádió, monitor a HE-n: "Monochrome Monitor ABS2000 8,5"

 

Egy koszos, beégett (kikapcsolva olvashatók rajta a betűk, számok és vonalak), a matricák alapján talán egy bankban agyonhasznált, hibás (!) monitor (DB9-es csatlakozóval, az meg mihez jó?) 8000 Ft-ért eladó.

 

Vicces. :-)

_nyunyuka Creative Commons License 6 napja -5 0 1040

Szintén Casio, az volt a hazai piacon elérhető. Drága buli volt, a SOTE külföldi diákjai szerencsére vastagon megszponzorálták 🙂.

 

Gyönyörűen "ette" a komplex számokat, differenciál-egyenleteket, kettős integrálokat. Mint írtam, sikeresen átlökött a matek- és mechanika-szigorlatokon, olyan dolgokról, aminek a 99,9%-át abban a formában azóta sem használom. Az előadóink szerencsére nem ismerték, ők a mai napig logarléccel számolnának, ha élnének! 

Előzmény: Rifa-caps_blowup (1039)
Rifa-caps_blowup Creative Commons License 6 napja -5 1 1039

Engem meg majdnem kisöpörtek matek ZH -ról :)

Azért Mechanikától áramlástanig sok tárgynál jól jött a tudása.

Neked milyen van? Nekem régi casio, 2.5ös jack dugós a sorosportja.

 

Előzmény: _nyunyuka (1034)
Qqberci Creative Commons License 2024.03.21 0 0 1038

Azért egy eredeti Tünde-II-n azért elgondolkodnék... vagy egy Siemens biciklirádión (olyanom volt, de könnyelműen elajándékoztam...)

Előzmény: XANTIi (1036)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.21 -4 0 1037

Pár éve ugyanígy jártam Bordányban, fullos szettben egy R-354-gyel. 10e Ft volt a teljes és hibátlanul működő vas, rákerestem az elmebayen, picivel 4000€ fölött kelt el. Jópofa, de ekkora műszaki értéke nincs. 

Előzmény: Dessert Rat (1035)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.21 0 1 1036

Múzeális érték egy ilyen korai darab. Itt is száz típus értéktelen az öregsége ellenére. Azt, hogy melyikből lesz kuriózum, azt kellene előre tudni.

Nemrég egy VT BZS-51 Madison zsebrádiót akart valaki 12 000.-ért eladni. Gyönyörű állapotban volt, az tény. No de egy tömeggyártmány. Nem is igazán ritka a lomi piacokon.

Előzmény: Dessert Rat (1035)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.21 0 0 1035

Sokszor merül fel a dilemma, hogy oké eBay, de valójában mennyiért kelt el?

Ennek a zsebrádiónak a licitjét kezdettől fogva figyelem, közönséges Sanyo AM vevő, magyar piacon ezer Ft, jobban öltözötteknek 1500.    21 licit érkezett rá és a leütési ára 737 dollára lett, amire még fizet a vevő kb 50 dollár forgalmi adót és 12.5 dollár postai költséget, tehát kb  800 dollárért a birtokosa lett.  Igaz, hogy 1958-as gyártmány.

_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.17 -4 1 1034

A programozható számológép elsöpörte a logarlécet is! A másodfokú egyenlet megoldóképletétől kezdve az összes "hülye képletet" beleraktam. Érettségin tilos volt használni, de matek, elektrotechnikai, mechanika szigorlaton óriási segítség volt, főleg az integrál-számításoknál. (Béke poraira!)

 

A tárgyi tudást nem helyettesíti, hiába tud sokat a gép, ha a használó nem tudja, mikor mit kellene számolni!

Előzmény: galaxi46 (1033)
galaxi46 Creative Commons License 2024.03.17 0 1 1033

Én 1982-ben logarléccel számoltam a közös érettségi-felvételi-t, mikor mindenki más számológépet használt. Utána azért kiderült, hogy vannak feladatok, melyeket nem lehetett a megadott időn belül kiszámolni. Mondjuk komplex szám logaritmusa.  

Előzmény: Qqberci (1026)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.17 -4 0 1032

Ez mindent visz, a szomszéd topikból. Ha a KSH betenné ezeket az inflációs kosárba, mennyire jönne ki? 🤣

 

(Sokadik nickjén árulja, de a telefonszám elárulja, kicsoda...) Az első Bánya utcai Burabun 12e Ft volt egy ilyen komplett 107T02 szett HA8ZW-nél, teljesen sorszámazonos, hiánytalan készlet! 

 

Előzmény: Illés Lajos (1027)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.15 -4 1 1031

Meg a "loft". 

Előzmény: DJ Szegecs (1024)
-Ódon Ödön- Creative Commons License 2024.03.14 -4 2 1030

Nagyjából idetartozik... de csak nagyjából:

 

 

njjana Creative Commons License 2024.03.13 0 2 1029

"vérnyomásmérő periszkóppal "

 

Kedves Szegecs!


Én, ma kivételesen úgy értem haza, hogy elegem van a világból. De elolvasva ezt a sort, kiröhögtem magam, és rájöttem, hogy nincs is semmi gond. KÖSZÖNÖM!

Előzmény: DJ Szegecs (1024)
-Ódon Ödön- Creative Commons License 2024.03.13 -4 2 1028

Egyébként engem az a "retro" jobban bosszant - egy egész ország használja rosszul azt a szerencsétlen szót. Ugyanis a "retro-" előtag visszát jelet; visszatekintést, visszafelé hatást. Ami készülék és "retro", azt most készítik, csak réginek néz ki, régen használt funkciói vannak stb. A régi meg egyszerűen "régi". Angolban van rá külön szó: vintage. Már amennyire az különálló a szürettől és borterméstől - de legalább nem "retro".

Illés Lajos Creative Commons License 2024.03.13 0 1 1027

Csodálatos! :)

Ez ugyan az az ember. Az árakkal nem fukarkodik.

Előzmény: DJ Szegecs (1024)
Qqberci Creative Commons License 2024.03.13 0 2 1026

A fiamat megtanítottam logarléccel számolni, használja is, gyorsabb, mint bármilyen kalkulátor...

Előzmény: _nyunyuka (1022)
Qqberci Creative Commons License 2024.03.13 0 1 1025

A DSP-t basz/6, ha az alap 8,xx GHz-t nem tudod lekeverni...

Előzmény: Valaki Alfonz (1023)
DJ Szegecs Creative Commons License 2024.03.13 0 1 1024

A szocreál, ill. a kádár (sic!) szavak az árazásnál háromszoros-négyszeres szorzóval számítanak.

 

Ugyanonnan vérnyomásmérő periszkóppal (!):

Előzmény: Illés Lajos (990)
Valaki Alfonz Creative Commons License 2024.03.12 -4 2 1023

De legalább a DSP-hez értenek ? ;)

Előzmény: Qqberci (1021)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.12 -4 3 1022

Hazai autógyár fiatal gépészmérnöke a hagyományos tolómérőt nem tudja leolvasni. Mi még hetedikben, technikaóra keretében is tanultuk, a középiskolai tanműhelyben alap volt!

Előzmény: Qqberci (1021)
Qqberci Creative Commons License 2024.03.11 0 1 1021

Fiam oktat mostanában radarosokat és elszörnyedve meséli, hogy sokan nem tudják, mi az a szuperheterodin meg KF-vevő...

 

Pedig ez a radaroknál alapkérdés lenne...

Előzmény: Dessert Rat (1019)
boborjahn Creative Commons License 2024.03.08 0 2 1020

Ebben a magyarázatban tömören minden benne van mint az öszes törvény a Tízparancsolatban!
Részenként én is így gonoltam,de nem így összerakva. :-D
Köszi!

Előzmény: Dessert Rat (1019)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.08 0 5 1019

 mi lesz a gyűjteménnyel, ha nem lesz az ember?

 

Az lesz ami velem, az enyészeté. Valamelyik ősömnek bizonyára nagyszerű kard és sarkantyú gyüjteménye lehetett, de egyetlen darab sem maradt meg belőle - a rádiókból se fog maradni egy se.

Amúgy sem gyüjteményként kezelem, hanem pillanatnyi örömként. Mások ettől sokkal több pénzért filmet nézznek, koncertre mennek csápolni vagy sört isznak amit másnap kipiselnek, számomra  megfizethetetlen olyan ruhákban járnak amit ingyért sem vennék fel, olyan ételeket esznek amit nem szeretek.  Én meg belenézek a rádió dobozába, előkeresem a dokumentumait, utána járok a korabeli technikáknak és leirásoknak, esetleg megjavitom, megjáratom, aztán polcra kerül. Egyszer majd valaki elviszi vagy beolvasztják - ez minden dolog sorsa a világon.  A mának az örömét szolgálja és semmi mást, nem veszem el semmi elöl a pénzt, szinte csak a fölöslegest költöm ilyen szórakozásra. Utána majd fű nő a helyén - nincs mit siratni a világ és a dolgok elmúlásán.

Előzmény: HG7JOE (1014)
Veterán kezdő Creative Commons License 2024.03.08 -1 0 1018

Természetesen az USA-beli ár és jövedelmi viszony nem hasonlítható össze

az itthoniakkal.

https://www.rescienceinc.com/product-page/mcvan-instruments-powerscope-ii-881a-oscilloscope

Ez egy céges ár, nem ebay.

Itthon ez utóbbinak kb. negyede, harmada érvényesíthető. Akinek ez kevés, az próbálkozzon az

eladással és a szállítással(!) külföldön.

Az hogy valaki meghirdetés előtt egy típust képtelen beírni a keresőbe tájékozódás okán, az magára

vessen ha áron alul kínálja a portékáját.

Persze akik lakások "kilomtalanításával" foglalkozva jutnak ilyesmikhez és abszolút fogalmatlan, majd

hogynem analfabéta lomisok, azokkal nem kell jóenberkedni, megtalálják a maguk boltját másban (is).

Ha vágynál egy ilyenre, Tajvanról tudok egy harmadikat egy ezresért. :-)

https://www.ruten.com.tw/item/show?22031001217997

Az új ára '85 környékén 4000+ AU dollár volt!

A tudása ma is tekintélyt parancsoló. 4 differenciál bemenet 660V rms vagy +/-1000V bemeneti fesz.

DC to 20MHz /-3dB 20mV/div to 200V/div

 

Előzmény: HG7JOE (1014)
HG7JOE Creative Commons License 2024.03.08 0 0 1017

Ahogy a világ halad, egyre inkább a konténer a "lehetséges eset", úgy 99%-ban....

Előzmény: _nyunyuka (1016)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.08 -4 0 1016

Mi lesz a gyűjteménnyel, ha nem lesz az ember?

 

Amíg él, büszke rá, örömét leli benne. Utána két eset lehetséges:

 

-vagy kidobják az egészet az örökösök a szemétbe,

 

-vagy értelmes az örökös, bejön a rádióklubba, az egészet megveszi a klub, meg a klubtagok saját maguknak. Mondjuk nem gyűjtemény, hanem profi műhely, olyan mennyiségű minőségi alkatrésszel, hogy a Vidit vagy a Mechlabort simán újra lehetett volna indítani pár hónapra. Mindkét fél jól járt.

 

Klasszikus gyűjteményre is egy pozitív végkifejlet:

 

https://magnomuzeum.hu/

Előzmény: HG7JOE (1014)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.08 -4 1 1015

Szép fogás, pláne ennyiért!

 

Az említett 706-ost 25e-ért vettem meg. Tényleg tiptop, újszerű, gyári doboz, benne volt az UT106, de a hibája is. Tápra téve fölvesz 3A-t de nem csinál semmi mást, agyhalott. Valóban az, a "kis drágám" processzor-hibás. Mind HA5NP Robi mester, mind a DND (mint ICOM képviselet) szervizese azt mondta rá, tudják javítani, ha hozok alkatrészt. Ami persze aranyáron sincs sehol! (Ha lenne, én is ki tudnám cserélni.)

 

Előlap, mechanikus elemek, kijelző, enkóderek, potik, kapcsolók, végtranyók, hangfrekis végfok, csatik, kvarcok stb. jók. Hogy megérte-e? Van két másik ilyen, hibátlan rádióm, donornak jó lesz.

 

(Van aki biztos köpköd, hogy már megint én, egyéni szoc. probléma...)

Előzmény: Dessert Rat (1013)
HG7JOE Creative Commons License 2024.03.08 0 0 1014

Értem a példát, habár az említett 10USD/45USD nincs arányban a 800 USD/15.000 HUF értékkel, de azért felfogtam :-)

Teljesen emberi dolog ez, ki nem érez örömet, hogy olcsón vettem valami -számomra, vagy valóban-értékeset.

Izgalom, öröm, gyűjtemény, ki  ne örülne ezeknek a dolgoknak?

Csak az emocionális oldalán (tulajdonlás) túllépve bennem fel szokott merülni, hogy mi lesz a gyűjteménnyel, ha nem lesz az ember?

Persze, mondhatjuk azt, "az már engem nem érint", legyen az örökös dolga.

Persze nem azt mondom, hogy én puritán, "csak az az enyém amit megeszek" ember vagyok, de egyszerűen feleslegesnek tartom bárminek a gyűjtögetését.

(Sőt, kicsit betegnek is...) De ez legyen az Én problémám...

Előzmény: Dessert Rat (1013)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.08 0 2 1013

Példa:  Sea Hawk 25-ös hajórádió az eBay-on 9.95 dollárért, cirka 3500 Ft. Az eladó tipikusan bigyókat, játékokat árul, ez valahogy a hozzá került és meghirdette licitre. Végtelenül rosszul van fotózva (és beárazva), a lényeg a periférián van, középen az üres doboza aminek a gyűrött állapotát külön ecseteli, de nem dobozt akar senki venni hanem rádiót, azt meg alig látni. Mellé egy könyv, egy 1961-es ráióamatőr vizsgára felkészitő, amit az eladó a rádió manuáljának hisz - vallásszabadság van alkotmányosan.

   Egy héten át senki nem licitált, én sem akartam licitálással felhivni rá a publikum figyelmét (az emberek olyanok, ha másnak kell akkor nekem is  - ezért van annyi sajnálkozás ha valaki olcsón vesz vagy drágán ad el).  Hogy mégis adjak esélyt mindenkinek, a lejárat reggelén rátettem  egy automata licitet 15 dollárig, amiből látszik hogy nemigazán kell ez nekem (akkor 30-40-ig tettem volna), csak hecc mert még nincs hajórádióm, adok 5 órát másoknak az érvényesülésre. Délután járt le, hát megnyertem 9.95 alapáron. Simán el lehet adni 40-ért.

Az eladó sem fog ezen keseregni az ő 3200 pozitiv minősitésével, hiszen keresett 10 dollárt amiből két finom sört is vehet, vagy három nemfinomat.  Mindenki magára vigyáz, eladó és vevő, felnőtt emberek vagyunk.

 

 

Itt egy ugyanilyen 45-ért: https://www.ebay.com/itm/186332004448

Előzmény: HG7JOE (1011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!