Keresés

Részletes keresés

G. Lorant Creative Commons License 2013.12.27 0 0 1879

„Tudom, hogy Magyarországon is rengetegen szeretnek és szorítottak értem, amikor kórházban voltam. A csapatommal, a lányokkal is szeretnék találkozni. Azt terveztem, hogy együtt nyerjük meg a jövő évi hazai rendezésű Eb-t. Azonban most már csak szeretnék elbúcsúzni tőlük, s a magyar barátaimtól is."

Karl Erik Böhn


rich.mond Creative Commons License 2013.12.27 0 0 1878

A magyar csapat szereplése a VB-n

Véget ért a kézilabda-világbajnokság. A magyar csapat 7 mérkőzést játszott, ezeket egyenként is értékeltük, most megkíséreljük áttekinteni a teljes világbajnoki szereplésünket. Magyar szurkolók a Románia elleni mérkőzésen (Fotó: Lendvai Róbert) [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

G-T15 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 1877

 Többször visszanézve majdnem minden meccsünket, szerintem az alábbiak hatottak ki a helyezésünkre:

 

 - Egyértelműen, hogy másik kapitányt kellett választani(Siti Bea nagyon inteligens játékos volt, amit tud átad a csapatnak és tüzeli Őket! A Fehérvár miatta is tud úgy szerepelni, ahogy)! Hajdú úr a szokásos tapasztalatával meccselt. Sajnos feladta a spanyolok elleni kezdő csapatot a brazilok ellen.

 - Sajnos a Fradista játékosok keresték magukat, amit csak azon személyek tudhatják miért, akik minden napot Velük együtt töltenek

 - Brazilía jobban védekezett középen, mint mi! Láttuk kik voltak és mit tettek védekezés gyanánt nálunk(ehhez a fenti megjegyzésem is hozzátartozik)

- A nagy Meglepetés Czifra mellett ideje lenne tartósan kipróbálni a volt győri beállókat. Igaz jelenleg csak ifi szinten van nagyobb nemzetközi tapasztalatuk, viszont évek óta meghatározó játékosuk csapataiknak!

- Duplán aláhúzva, maximálás lábmunka és ütközés védekezésben!

- Maximális bizalom egymásban a válogatott körül is!

 

 Igazából ez egy vélemény most a részemről, egyébként valószínű én is hasonlóan cselekedtem volna a kapitány helyében.

nicko Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1876

viszont mi lettünk a 2. legjobb csapat azzal a döntetlennel a rendes játékidőben :D

Előzmény: olimpias (1872)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1875

Hát, mert egy VB-n csak egy világbajnok lehet.

Előzmény: olimpias (1872)
pupoka Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1874

"a brazilok VILÁGBAJNOKOK helo.

mi miért nem???"

 

Mert kikaptunk a világbajnoktól! Ami ugye nem akkora szégyen?

Előzmény: olimpias (1872)
pupoka Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1873

"A játékvezetésre egy szavunk nem lehetett:18 perc kiállítást kaptak hazai pályán"

 

Neked! Mert Te a számokat nézted (ezzel hülyítik a balekokat), én pedig a mérkőzést!

 

A brutális védekezésük miatt majd' minden győri támadásnak kiállítással kellett volna végződnie! Jó részüknek véglegessel!  De a hazaiak tudták, hogy a jv-k ezt nem merik meglépni! Így is lett!

A Podgorica bármi áron nyerni akart és tisztában voltak azzal, hogy játéktudásban, tehetségben kevesek! Csak brutalitással nyerhettek.  Bejött a számításuk!

 

Szerencsére a szövetség is rájött arra (valószínűleg északi nyomásra), hogy a brutalitás zsákutca! Nem kívánatos Európában!

 

 

"KEB pedig rosszul meccselt"

 

Szerinted!

Szerintem pedig  KEB is és a lányok is sportemberek és nem agyatlan állatok. 

A csalással, brutalitással, bundával, stb szerzett siker szart sem ér! Önbecsapás! Oda vezet, ahol most dekkol a magyar labdarúgás! A bányászbéka segge alá!

 

Előzmény: Cseszi75 (1867)
olimpias Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1872

hagyjátok már ezt a kebes győrözést.

 

 

a brazilok VILÁGBAJNOKOK helo.

mi miért nem???

 

 

Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1871

a szakmát és az emberi érzelmeket kevered.

Előzmény: Törölt nick (1870)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1870

Szégyenletes dolognak tartom, hogy egyesek -élen Cseszi75-tel-  még mindig, még most is, ebben a helyzetben is, ráadásul itt OFF topicként is csak azzal foglalkoznak, hogy KEB-en ment volna el az ETO elsö BL-címe. Ami egyrészt színtiszta hazugság, másrészt semmi mást nem bizonyít, csak azt, mennyire utálják KEB-et, ilyen-olyan okok miatt.

FaberK Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1869

pedig a védekezés feladása éppen egy bl-győzelembe került

Előzmény: pupoka (1866)
bendeguz90 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1868
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1867

A játékvezetésre egy szavunk nem lehetett:18 perc kiállítást kaptak hazai pályán. n volt védelmünk, KEB pedig rosszul meccselt

Előzmény: pupoka (1865)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1866

"összességében elvett egy BL-győzelmet,"

 

Ugyan-ugyan!

Nem vett el ő semmit, de engedte végre játszani a játékosokat! Kibontakoztatta a tehetségüket!

Előzmény: FaberK (1864)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1865

"Amit aztán el is vesztett a Győr, játékban semmit nem előrelépve,"

 

Te így láttad, én másként.

 

Bár a kupát a Budus.. nyerte, a játékban magasan jobbak voltak a győriek. A Podgorica  győzelméhezhez még így is kevesek lettek volna, kellett a jv-k vitathatatlan támogatása is. Szemérmetlenűl csaltak, a délszlávok meg kíméletlenűl verekedtek. Annak a mérkőzésnek kevés köze volt a sporthoz.

 

Ami pedig Martin munkáját illeti; hidd el, hogy nem kell őt  ellenem védelmezned!

Én csak egy fradidrukker vagyok, a győrieket ritkábban látom. Így számomra szembetűnőbb a változás, mint egy győrinek!

Előzmény: Cseszi75 (1861)
FaberK Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1864

KEB-nek is meg volt a feladata. Nem volt az rossz, hogy játszatta a lányokat. Az egy másik dolog, hogy összességében elvett egy BL-győzelmet, de talán az is kellett, hogy a tavalyi év úgy sikerüljön, ahogy sikerült.

Előzmény: Cseszi75 (1846)
Omega12 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1863

Ahogy tavaly nűanszokkal kaptak ki a döntőbe, most úgy nyertek az elődöntőbe. A román csappat ellen igen csak rezgett a léc. 

Történhetett volna ez is és az is másképp. 

Előzmény: Cseszi75 (1861)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1862

Ugyanis ezt írtad: A kézilabda gyönyörű sport, amiben ma a győrieké a csúcs.

Előzmény: Cseszi75 (1861)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1861

Amit aztán el is vesztett a Győr, játékban semmit nem előrelépve, majd jött Martin, előtérbe került a csapatjáték és a védekezés és lőn BL győzelem

Előzmény: pupoka (1860)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1860

"De ezt a játékot Ambros Martin tanította be, a védekezésre alapozva"

 

Telepatikus úton?:)

Ugyanis a Budusnoszt elleni döntő idején KEB irányította a csapatot!

Előzmény: Cseszi75 (1859)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1859

De ezt a játékot Ambros Martin tanította be, a védekezésre alapozva

Előzmény: pupoka (1857)
RnD Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1858

Egy gólon múlt hogy nem nyert az ETO 2012-ben BL-t, vagyis azon h a Buducnost több gólt lőtt idegenben. És az is tény hogy KEB új lendületet vitt a csapatba Konkoly után, az ETO támadójátéka akkor volt a leglátványosabb. Martin alatt vannak meccsek ahol a csapat (magához képest) szenved elöl támadásban.

 

Szóval ne legyél KEB-bel ennyire szigorú...

Előzmény: Cseszi75 (1855)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1857

". Az öncélú szépség még nem jó játék."

 

Lelked rajta!

De ha azt az agyatlan verekedést művelnék hétről hétre a lányaink, mint a Buducsnoszt, akkor én nem nézném hétről hétre a női kézilabda bajnokságot. Mint ahogy iszapbirkózást és wrestlinget sem. Nem érdekel.

 

A kézilabda gyönyörű sport, amiben ma a győrieké a csúcs. És tény, hogy a délszávok csak megverni tudták őket, legyőzni nem! Mert ahhoz játéktudásban magasan jobb volt  az ETO.

Előzmény: Cseszi75 (1855)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1856

Én öreg fradista vagyok, vélhetően az is maradok már mindvégig.

De egy jobb eredményhez a vb-n  - szerintem - az általam is nagyrabecsült Elek Gábor is kevés lett volna.

 

De talán ennyit a külföldiek nélküli Fradi is képes játszani. Mert összeszokott! Mert ugyanaz az edző ugyanazt tanítja, követeli tőlük évek óta. Mert ismerik egymás gondolatát! Mert előre tudják, hogy mi a másik szándéka és hogy ki mire képes.

 

Hangsúlyozom, a csapat két részből áll; egyrészt a játékosok, másrészt az edző! Akinek a munkája perdöntő!

 

Tehát mi köze Hajdu Jánosnak a fradistákhoz? Ugyanannyi, mint a többihez. Nem sok. És semmi több.

Na, ennyivel voltak jobbak a brazilok. Illetve szerencsésebbek! És mégis csak egy hajszálon múlt!

 

Előzmény: Llaca (1850)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1855

És védekezés nélkül és ugyanúgy nem nyertek BL-t, mint korábban. Az öncélú szépség még nem jó játék.

Előzmény: pupoka (1852)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1854

"..de ahhoz edzo is kellene."

 

Ne verjük el Hajdun a port! Jó, hogy elvállalta, köszönjük meg!

Az pedig sajnálatos tény, hogy nem ő a megoldás! Valamint ehhez a csapathoz ma nincs megfelelő kvalitású edző edző a magyar mezőnyben. 

Előzmény: jasszgeri (1849)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1853

"ebből vond ki a külföldieket"

 

Nem vonom! Kétségtelen tény, hogy a külföldiekkel együtt ilyen erős a bajnokságunk! És többek között ennek köszönhető a fejlődés! De a bajnokság értékéből ez mit sem von le!

 

"és rögtön kiderül, hogy válogatott szinten kapus poszton, állóban, balszélen komoly gondjaink vannak."

Ezek nem komoly gondok,  hanem megoldásra váró feladatok az régi/új kapitánynak.

Tökéletes csapat nincs (talán csak a Győr)! Szerintem első kapus kellene  /gyere vissza Pálinger :) /, mert a Herr Orsi másodiknak megfelel  és beállókat kellene kinevelni! Amihez pedig jó edző kell, mégpedig a klubcsapatoknál!

 

A többi sajna úgy van, ahogy mondod!

 

 

Előzmény: nicko (1848)
pupoka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1852

Nincs kizárva, hogy tévedek, de én a győrieket felszabadultan és látványosan "játszani" a KEB érkezését követően láttam.

Előzmény: Cseszi75 (1846)
Llaca Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1851

(valamilyen adatot csak találtam: a braziloknál a hyposok átlag a játékidő 73%-ában a pályán voltak, a Fradisták a magyar válogatottban a benevezett meccsek játékidejére vetítve átlag 45%-ot... tehát ott azért persze mégis inkább a hyposokra épült a csapat, mint nálunk a Fradistákra...)

Előzmény: Llaca (1850)
Llaca Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1850

> "A brazilok lényegesen előnyösebb helyzetben voltak, mert egész évben együtt játszottak  - Amorim kivételével - Hypo néven!..."

 

 

Csak az információ finomítása érdekében:

A brazil keretből 6 játékos játszik jelenleg a Hypoban (Diniz, Nascimento, Da Silva, Rodriges, Arenhart, Cavalerio)

A magyar keretből 7 játkos játszik ugyanabban a klubcsapatban (írjam, hogy melyikben és hogy kicsodák?...:)))

 

Az viszont igaz, hogy náluk az adott klub és a válogatott edzője ugyanaz, nálunk viszont ((még???)) nem.  És bár nem találtam rá adatot, statisztikát, de a brazil kezdőben szerintem általában nagyobb arányban voltak hypo-sok, mint nálunk Fradisták.

 

De összeszokottságban a keretösszetételt nézve nem igazán voltak előnyben.

Előzmény: pupoka (1842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!