Keresés

Részletes keresés

miik Creative Commons License 2014.07.15 0 0 47

Akkor jó. Ennyi az egész. Gyerek sem ült rajta akkor, csak az ülés volt fenn.

Előzmény: kivi (46)
kivi Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46

Így egyáltalán nem tűnik vészesnek.

Előzmény: miik (45)
miik Creative Commons License 2014.07.15 0 0 45

Előzmény: miik (44)
miik Creative Commons License 2014.07.15 0 0 44

Igen, délután ha hazaértem melóhelyről, tudok fellökni ide képet róla. Előre is köszönöm h foglalkozol az üggyel.

Előzmény: kivi (43)
kivi Creative Commons License 2014.07.15 0 0 43

Le tudod fotózni?

Előzmény: miik (42)
miik Creative Commons License 2014.07.15 0 0 42

Igazad van, tényleg van alatta egy gumi alátét, de az sajnos lecsúszott valami miatt. Nézegetem, repedést egyelőre nem látok, de mindig azt olvasom, hogy így a vázrepedés, úgy az anyagfáradás, merevség stb., azért nem hagy nyugodni a dolog. Ne foglalkozzak vele, vagy hegesztéssel ki kellene javítani?

Előzmény: kivi (41)
kivi Creative Commons License 2014.07.15 0 0 41

Valami ott alapvetően nem volt jó, mert a gyereküléstartó konzolnak soha nem a fém része ér a vázhoz, hanem mindig van (kell legyen) egy műanyag betét.

Előzmény: miik (40)
miik Creative Commons License 2014.07.13 0 0 40

Sziasztok

 

Neuzer alu vázas (6061) bringámon a gyerekülés tartót túl magasra raktam és a széle kissé megnyomta a felsőcső és nyeregvázcső közti hegesztési varratot alulról. Egy 4mm hosszú és 1 mm mély bemélyedés keletkezett. Szerintetek veszélyes lehet? Elgyengül ettől a hegesztés? Nem fog később megrepedni? Itt a varratot miatt amúgy is vastag az anyag.

 

Grizzly. Creative Commons License 2014.07.01 0 0 39

Konkrét bringaszerviz appom ugyan nincs, de ha opencyclemap-et használsz bringás navigációra vmi ingyenes appal (én most windows alatt használom xmaps alatt), akkor azon jelölve vannak a bringaszervizek egy kis sárga ikonnal (lehet, hogy gmaps-en is, de én azt nem használom).

Előzmény: szakipeet (18)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 38

Udv!

 

Köszönöm a segítséget N14 Liftback és Kivi!

Megoldódott a probléma!Elég egyszerű volt csak az új bukón nemszívesen kisérleteztem volna!Csak 1 határozott mozdulattal ki kell pattintani a villogót!

kivi Creative Commons License 2014.06.25 0 0 37

Az Abus kerékpáros vonalának hazai forgalmazója a Pacific Cycles Kft: http://www.pacificcycles.hu

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.24 0 0 36

Lépj kapcsolatba a forgalmazóval ABUS Hungária Kft.
Lomb u. 31/b.
1139 Budapest
Tel.: +36 1 412 16 46
info@abus.hu

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 35

Üdv!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

 

Van egy "Abus Urban I Signal " bukóm,amiben ugye van egy beépített villogó.Csakhogy nincs feltüntetve sehol,hogy,hogy is lehet elemet cserélni benne!Neten is kerestem,de nemtaláltam semmit az elemcseréről,széttörni meg még nagyon nemakarom!:)

 

Valakinek van tapasztalata akkor megköszönném ha megosztaná velem!!:)

 

https://www.google.hu/search?q=Abus+Urban-I+Signal&client=firefox-a&hs=ePZ&rls=org.mozilla:hu:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=0m-QU-W4M6WEyAPlnoH4Cw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1016&bih=628#facrc=_&imgdii=_&imgrc=s1xIwvjDphCkTM%253A%3BaF5PHf8_3xUGaM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.abus.com%252Fvar%252FImagesPIM%252Fabus%252Fwebl%252Fec77cdf2c09e784f87806e47977e0784.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.abus.com%252Feng%252FMobile-Security%252FBike-Safety-and-Security%252FHelmets%252FUrban-City%252FUrban-I-v.2-Signal%3B1000%3B1000

Elekelek2 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 34

Sziasztok! Kérem, segítsetek. Van két bicikl,i egy férfi és egy női vázas. Ezeket a közös tárolónkban kellene tárolnunk valahol, ami egy nagy rumlitároló, vagyis lent nincs hely, odakötni nem lehet őket semmihez, lényegében bemenni is alig lehet. Ezért arra gondoltam, hogy a falra felakasztanám őket. De olyan fali tároló kellene, ami biztonságosan zárható, merthogy lopnak is a kedves lakótársak. (Már egy bringámat meglovasították és nem szeretném ha ez ismétlődne.)

Szóval tudnátok-e ajánlani oylan fali tárolót, amit le is tudunk lakatolni valahogy, esetleg mindkét bringa ráfér egyben.

Köszönettel:

Elekelek

ino-tech Creative Commons License 2013.07.14 0 0 33

okés, köszönöm szépen

Előzmény: kivi (32)
kivi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32

Ha vezetsz autót, akkor egyszer próbáld meg, hogy 4. fokozatban visszalassulsz 20-ra, majd gázt adsz. Alig fog gyorsulni az autó, mert abban a sebességtartományban olyan kicsi a motor fordulatszáma (és emaitt a nyomatéka) hogy csak szenvedni fog. Pedig semmi nem szorul rajta rendellenesen.

 

Bringára is igaz ez, és bár erre nincs ökölszabály, de síkon 25km/h alatt nem érdemes a nagytányért erőltetni. Válts elöl középsőre, hátul pedig valamelyik kisebbre. El jön majd az idő, hogy a nagytányér is menni fog. :-)

Előzmény: ino-tech (30)
H_G Creative Commons License 2013.07.10 0 0 31

Tanuld meg gyorsabban pörgetni a középső tányéron. Átlagember számára a legnagyobb a lejtők kedvéért van a biciklin.

 

Előzmény: ino-tech (30)
ino-tech Creative Commons License 2013.07.09 0 0 30

Nem sértődtem meg! :) Egyrészt mert nem szokásom, más részt, mert ülőmunka mellett nem rég kezdtem a tekerést, tehát akár még lehet is abban valami, hogy csak én érzem nehéznek. Főleg, hogy ha ezzel megyek (egy héten egyszer) dolgozni, akkor Biatorbágy-Gazdagrét 17 km-én vannak emelkedők is, amiken erősebben érzem ezt a nehézséget. Bár én a sík részeknél is érzem.

Egyébként a könnyebb hajtást (ezzel a gyorsabb haladást) el lehet érni ezen a bicajon?

Előzmény: kivi (29)
kivi Creative Commons License 2013.07.09 0 0 29

Érdekes szervizes kollégák lehettek, akik csak tippelni tudtak, miközben ott volt a kezükben a kerékpár. 3 perc alatt ki lehet deríteni, hogy van-e olyan része a hajtásnak, ami rendellenesen szorul.

 

Abban biztos lehetsz, hogy nincs sebességfüggő szorulás, tehát kézzel is érezni lehet, ha a kazettatest vagy a középcsapágy nem megfelelően forog. Ezért furcsa, hogy neked csak nagyobb áttételnél erződött. Ahogy Marci is írja, azért kell erő a nagytányér és valamelyik hátsó kicsi megforgatásához. Nem leszólni akartalak ami az erőt illeti, de nem tudom mennyire vagy edzett. :-) Van akinek tényleg kihívás a nagytányér.

Előzmény: ino-tech (27)
Marchello13 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 28

Ilyen áttétellel (207cm-es kerülettel, ami egy MTB-nál átlagos), 70-es fordulatszámnál is már 35 km/h-val, 80-as fordulatszámnál meg már 40-nel mész. Síkon ehhez azért igencsak kell erő szerintem ilyen kicsi fordulatszámnál (főleg patentpedál nélkül).

Előzmény: kivi (26)
ino-tech Creative Commons License 2013.07.09 0 0 27

Hogy gyenge vagyok? :) Ez is lehet, bár úgy érzem, hogy amikor már felgyorsaltam, akkor a nagyobb áttételt is tudnom kéne viszonylag könnyen tekerni.

Visszafelé tekerve tök simán megy.

Három szervizest már kérdeztem:

- az első (akitől vettem) azt mondta, hogy teljes hajtómű csere. egyszerű paraszt 34-es kerékre.

- a másodiknak lövése sem volt,

- a harmadik meg azt mondta, (bár ő nem látta a bicajt) hogy szerinte a hátsó aggyal van a baj ill. a kazettával.

 

Hmmm.... érdekes.

 

Azért köszönöm szépen :)

Üdv I

 

Előzmény: kivi (26)
kivi Creative Commons License 2013.07.09 0 0 26

Tökéletes kép, erre gondoltam. A lánchossz ideális, tehát az nem okozhatja a nehezebb hajtást. Nem nagyon tudok elképzelni látatlanban egyéb hibát, ami azt okozza ami írsz.

 

Nem lehet, hogy egyszerűen csak (ne haragudj! :-) nem vagy elég erős, hogy megforgass mondjuk egy 44-11-es áttételt? Esetleg azt kéne még megpróbálni, hogy abban a fokozatban ami szerinted indokolatlanul nehéz, visszafelé forgatni a pedált. Ha úgy is nehezen megy, akkor valószínű hogy valami technikai hiba van, de ha úgy könnyű, akkor ez egy érdekes dolog. Jó lenne elvinni egy szervizbe, mert most már végigrágtunk minden olyan hibát, amit távolról is lehet diagnosztizálni. Most már próbálni kellene.

Előzmény: ino-tech (25)
ino-tech Creative Commons License 2013.07.09 0 0 25

valamiért ua. az a kép ment kétszer, szóval itt a másik

Előzmény: ino-tech (24)
ino-tech Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24

Elől hátul a legnagyobb fokozatba, vagy a legnagyobb fogaskerékre? Na mindegy lefotóztam így is-úgy is :)

Szóval bal kézre van ugye az első f.kerék váltója. Azt 3-as ban, tehát a legnagyobb keréken nagyon nem is tudom használni.

Van a jobb kézre eső váltó, azt a legkissebb fokozattól a legnagyobbig tudom használni, de ha az első váltó a közepes f.keréken van, akkor a hársó váltót már 7-8-ason nehezen tudom tekerni, inkább csak erős lejtőn. 

A lánc nem feszes!

Ha a két legynagyobb f.kereket használom (használnám) akkor lenne keresztben a lánc. Azt nem szoktam.

 

köszi

Üdv I

 

Előzmény: kivi (23)
kivi Creative Commons License 2013.07.09 0 0 23

Elméletileg a lánchossz okozhatja ezt (túl rövid), de azért az már nagyon durva lenne, ha emiatt lenne nehezebb hajtani. Véletlenül nem úgy váltasz, hogy elöl a nagylánckerékre, és hátul is valamelyik nagyobbra, ami közelebb van a küllőkhöz?

 

Kézzel tekerve a pedált válts fel elöl-hátul a legnagyobbra (ne menj így a bringával) és fotózd le nekünk a bringát jobb oldlaról.

Előzmény: ino-tech (22)
ino-tech Creative Commons License 2013.07.09 0 0 22

Help Me!

Üdv Nektek, szeretnék segítséget kérni.

Vettem egy használt Wenson MTB-t és olyan gondom van, hogy magasabb fokozatban nehéz tekerni. Igen tudom, hogy a nagyobb áttétel miatt eleve nehezebb, de amikor eléárek egy magasabb tempót, és szeretnék feljebb váltani, akkor megteszem és olyan érzésem van, mintha valami feszítené, nagyon nehezen tudom tekerni a pedált!

Mi lehet az oka?

előre is köszi

üdv I

joska61 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 21

Köszi mindenkinek az infókat. Váltó rosszalkodik, kerekekre is ráfér némi javítgatás, úgyhogy én biztos nem állok neki. 5kerben lakom, úgyhogy az erzsébet tér esik legközelebb, de még keresgélek.

joska61 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 20

Vagy csak egyéb dolga volt tegnap délután. Meg néha dolgozik is, és van, aki offline munkából él.

Előzmény: Törölt nick (16)
újmóni Creative Commons License 2013.05.24 0 0 19

Köszi, megnézem. :)

Nekem csak a MyTracks van a telefonomon, de azzal csak a saját útvonalaimat tudom rögzíteni.

Előzmény: szakipeet (18)
szakipeet Creative Commons License 2013.05.24 0 0 18

Jaja, egy olyan app jó lenne, bár én csak kocabringás vagyok, otthon-meló-bolt.. :) Egy-két hétre szoktunk baráti társasággal kimozdulni, Balaton, Tisza-tó, Velencei-tó, ilyesmi. Úgy egy ezrest nem sajnálnék érte. Amit linkeltél oldalt, ott van a bringapontokról egy http://bringapont.mol.hu/?page=mobil-app

Előzmény: újmóni (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!