Keresés

Részletes keresés

aivaek Creative Commons License 2017.08.11 0 0 697

Felesleges kérdést beküldeni. Évekig küldtem be, mindig leszavazták. Viszont megnézem néha a mostaniakat. Sorozatban a milyen helyett "mien" van. Már nevetni sem tudok ezeken a butyuta kérdéseken.

 

Előzmény: Starfleet (696)
Starfleet Creative Commons License 2017.06.24 0 0 696

Nem lenne jobb, ha nem a játékosok döntenének a kérdésekről mint régebben? Így egyetlen normális új kérdés nem fog játékba kerülni. :-(

Dance Again Creative Commons License 2016.10.24 0 0 695

lehet beküldte valaki hamarabb :)

Előzmény: exell (694)
exell Creative Commons License 2016.08.29 0 0 694

Egy ismerősöm küldött be kérdést ,ami kiesett. Egy hónap múlva találkozott a kiesett kérdéssel. Ti tapasztaltatok már ilyet?A kérdése a következő volt. (Mi a Babirussza ?)

Lev Yashin Creative Commons License 2016.08.28 0 1 693

Ezzel nagyon nagy hibát követtél el, tudásfejlesztő kérdést akartál beküldeni? Ilyet még nem is hallottam, leragadtam annál, hogy melyik kutya a Frakk a macskák réme főszereplője, és a kiről nevezték el a Kossuth utcát, de még a melyik együttesben szerepelt Bob Marley kérdés is az élmezőnybe tartozik, bocsánat, hogy sokat kihagytam, de nem akarom tovább sorolni.

Mi bajod a sporttal? 

Előzmény: Paris57 (692)
Paris57 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 692

Küldtem be tudásfejlesztő, értelmes, nyelvtanilag helyes kérdéseket. (Ez a mostanában az indításkor feltett kérdések jó részéről nem mondható el) Több döntőbe jutott, de hogy azután mi történt, nem lehet tudni. Vajon miért?

Ügyeltem rá, hogy sem nagyon nehezek, sem primitívek ne legyenek a kérdéseim. Legyen benne új információ is, ugyanakkor ne legyen túl aprólékos, a játékosok többségének agyát feleslegesen terhelő részletkérdés. De az itt nem kell. Aladdin és Kis hableány kell, meg a hány gólt rúgott XY.

A Honfi ír, hogy küldjünk új kérdéseket. Úgy gondoltam én nem fogok. Nem érdemes.

Leo Zelig Creative Commons License 2016.03.28 0 0 691

Szép nap ez a mai :) Megragadnám az alkalmat, hogy önzőn megemlékezzek a tavaly március 28, március 30 és március 31-én döntőbe jutott kérdéseimről. Meg azokról is, amelyek kukában végezték. Szeretném megköszönni mindenkinek, aki fáradt az elolvasásukkal és értékelésükkel. Boldog szülinapot, drága kérdéseim :)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 -1 0 690

Annyira borzalmas , hogy már jó :)

Előzmény: aranyláz (688)
heroica Creative Commons License 2016.02.04 0 0 689

Inkább azt mondanám, hogy hallgatható. PP :)

A klip viszont borzalmas.

Ellenben a kommenteket olvasgatva jókat röhincséltem a szöveg átköltéseken. :))

Volt egy pár kreatív ötlet, ami sokaknál kiverte a biztit, én bezzeg jól szórakoztam rajta :))

 

Előzmény: aranyláz (688)
aranyláz Creative Commons License 2016.02.04 0 0 688

Elég nagy sláger volt, jó kis nóta, hallgasd meg https://www.youtube.com/watch?v=9Qf6vmELIhI

 

egyébként Péterfy Bori :) 

Előzmény: heroica (684)
bintamas_matek Creative Commons License 2016.01.02 0 0 687

Nem tudom, mit kell tenni, nekem csupa 18+-os ötleteim vannak. :)

Előzmény: heroica (684)
heroica Creative Commons License 2016.01.02 0 0 686

Ez egy akkora magas labda, hogy nem lehet nem leütni...

Ha másoknak legalább olyan széles érdeklődési területe lenne, mint nekem, nem ilyen "ócska" kérdést küldenének be... kedves nem nyavalygó játszótársam...

Előzmény: Megfelelő Jelszó (685)
Megfelelő Jelszó Creative Commons License 2016.01.02 -1 0 685

másnak lehet, hogy kicsit tágabb az érdeklődési köre, mint neked, kedves nyavajgi heroica...

Előzmény: heroica (684)
heroica Creative Commons License 2016.01.02 0 0 684

Ez bezzeg bekerült a játékba:

 

Mit kell tenni Péterfi Bori szerint ha mélyen belenézünk a szemébe?

 

Azt se tudtam, hogy ki ez a nőszemély (úgy kerestem rá utána), de hogy miért is kéne nekem mélyen a szemébe néznem, arra még mindig nem jöttem rá. (Felteszem, ez egy dal, ami legalább annyira híres, mint az Omega, LGT... stb. zenekarok, meg az örök érvényű, lassan klasszikusnak számító újra és újra feldolgozásra kerülő zeneszámok. Jól gondolom?)

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 683

Aug.8. óta döntős a beküldött kérdésem. Mindig arra biztat a honfi, hogy küldjek újabbakat. 

NEM fogok. Miért? Csak azért, hogy a valóban jó kérdéseimet gyerekek leszavazzák, vagy a döntős kérdés is marad a lecsóban?

 

Calder Benson Creative Commons License 2015.12.15 0 0 682

De ha jól értettem a máshol leírtakat, és a sejtéseim nem csalnak, maga a "kérdésbeküldés rendszere" is szoros, elválaszthatatlan  kapcsolatban áll az egész  új verzió üzemeltetésének a módjával.

Előzmény: Calder Benson (681)
Calder Benson Creative Commons License 2015.12.15 0 0 681

No a cset- és korrektségcsontok rágcsálásán túllépve tényleg aktuális lesz a kérdésbeküldés témáját csócsálni.

 

Sokan, sokszor leírták már, nem jó a kérdésbeküldés rendszere, úgy vélem, ezt ma már csak a vak nem látja. Persze, hogy ez ennyire nyilvánvalóvá vált, ahhoz az is kellett, hogy maga a játék úgy egészében  "lezülljön".

Előzmény: Leo Zelig (679)
Calder Benson Creative Commons License 2015.12.15 0 0 680

 

Azért annyit hozzátennék, az általad említett "egyebek" a világ többi részén sem működnek tökéletesen, ott is sok gond van velük, mindenesetre olyan drasztikus lépésekre nem került sor, mint idehaza.

És minden ellenkező híresztelés ellenére nem mibennünk, magyar játékosokban, a játék eltartóiban /fenntartóiban van a hiba, hanem azokban, akik képtelenek megfelelően egy játékoldalt üzemeltetni.

 

(És nehogy valaki megkérdezze, hogy hány emelt díjas SMS-t küldtem be a játékba... Egyáltalán, óriási dilettantizmusra vall, ha az üzemeltetők ezzel akarják a felhasználókat szembesíteni -  sajnos, ez a szégyen  már megesett itt a fórumon jó párszor.

 

Előzmény: Leo Zelig (679)
Leo Zelig Creative Commons License 2015.12.15 0 0 679

A világ többi részén működik, itt nem annyira.
Azóta kiderült, a világ többi részén sok minden egyéb is működik (cset, szövitiltás, stb) ami itt nem annyira. Lehet, hogy a honfoglaló magyarok nem is csak hátrafelé nyilaztak, de egyenesen háttal ültek a lovon?

No a cset- és korrektségcsontok rágcsálásán túllépve tényleg aktuális lesz a kérdésbeküldés témáját csócsálni. Most, hogy már nem kell a trágárok, meg a miattuk panaszkodók ügyeivel bajlódni, esetleg juthat idő a kérdésekre is. Pár hete említették, hogy átalakulások várhatók az oldalon, a cset eltüntetésével az átalakulási folyamat vajon lezárult, vagy lesznek még egyéb változások is?

Előzmény: Calder Benson (677)
Calder Benson Creative Commons License 2015.12.14 0 0 678

Természetesen ez szintén egy olyan probléma, amit még ha "anyagi" vagy "jogi" problémák merülnek is fel, előbb vagy utóbb rendezni illenék.

Előzmény: Calder Benson (677)
Calder Benson Creative Commons License 2015.12.14 0 0 677

A fejlesztőknek elmondtam a véleményemet. Meghallgatták. És azt a verziót alkották meg. Most mi legyen? A világ többi részén működik, itt nem annyira. Ez van.

 

Semennyire sem működik itt, mint ez mára teljesen kiderült. (És az azért tényleg tiszteletre méltó, hogy így jó pár év után  még mindig ott van a nicked a háesz fölött...)

Előzmény: *Zolika (161)
igyekszem megváltozni Creative Commons License 2015.09.09 0 0 676

3.918-al is kiesik a kérdés. Elég nehéz olyan sport kérdéseket küldeni, ami 4 vagy 4 fölé fog menni. 19/1 éppen, hogy az is benne van, 4.069-el. Javasolnám, hogy csak az tudjon szavazni egy kérdésről, aki tudta a választ, vagy pedig ne a játékosok szavazzanak. Mert szerintem így nincs értelme kérdéseket küldeni, 10 játékosnak minimum a fele utálja a sport kérdéseket, az automatikusan a nemre fog menni, a maradék 5-ből 3-nak közömbös,néha egy egy kérdést "beszavaznak", a további 2, aki kedveli a sportot/sportkérdéseket, szerintem ők sem akarhatták láthatni a kérdéseimet,mert nem abból állt, hogy melyik futballcsapat városa xy,a kérdések negyede a 3-as átlagot sem érte el, pedig nem abból állt, hogy hány olimpiai aranyat nyert xy.... Valójában az ok, amiért leszavazták a kérdéseim csak annyi, hogy 1, nehéz kérdések voltak, érdekességekkel,2 csak, mert nem szeretik a sportot.

babacicamedve Creative Commons License 2015.09.07 0 0 675

Teljes mértékben egyetértek. Tényleg kisebb arc kellene.

Előzmény: aivaek (674)
aivaek Creative Commons License 2015.09.07 0 0 674

Miért kell azt a lecsóba küldeni? Lehet javítani, ha hibás. Szerintem kisebb arc kellene:(

Előzmény: heroica (667)
babacicamedve Creative Commons License 2015.09.06 0 0 673

Nem tolonganak a kérdésbeküldő-érmes játékosok. :)

Tudom hogy sokan védelmükbe veszik majd a kérdésbeküldő rendszer megalkotóit, de ami a súgóban olvasható erről a témáról az nagyon karcsú. Úgy értem rendben van hogy ha bekerül egy kérdés a játékba, akkor a kérdésbeküldő érmet kap. De mikor is? Minden héten kapok értesítéseket az új kérdésbeküldő bajnokságok indulásáról. Mindegyiken részt is veszek. Több tucat kérdésem döntőbe jutott. Mi áll a statisztikában? Ez:

 

Döntő. Hátralévő idő a végeredményig: 00:00

 

Mégis hol találom meg a végeredményt? Van 4.6-ot kapott döntős kérdésem is. Minek a részletes kimutatás, ha a lényeg lemaradt. Ha nem került be, miért nem jelzik? Ha bekerült, hol a jutalom. Ha majd később lesz elbírálva, miért jelzi azt hogy megszületett a végeredmény? Több hónapja beküldött kérdésekről van szó, amiket aktívnak jelez a rendszer, de semmi információ.

 

Tudja közületek valaki hogy van-e értelme konkrét eredményre várni? Vagy kb. 500 kérdésem megy a levesbe, köztük a döntősek is? Ez elég lehangoló és nem motiválja az embert.

Előzmény: Leo Zelig (665)
igyekszem megváltozni Creative Commons License 2015.09.06 0 0 672

19 kérdésből 1 bejutott a döntőbe, fantasztikus eredmény. Van aki jobb eredményeket ért el sport témakörben?

bintamas_matek Creative Commons License 2015.08.31 0 0 671

Na ja, kellett egy dorogi bányászgyerek a csapatba, hogy a volt levente Grosicsot kiegyensúlyozza politikailag. :)

Előzmény: Delej1987 (659)
igyekszem megváltozni Creative Commons License 2015.08.31 0 0 670

Erre biztos több esély van, hogy bevegyék.

igyekszem megváltozni Creative Commons License 2015.08.31 0 0 669

Úgy látom felesleges kérdést beküldeni, amíg játékosok szavazhatnak. Hiába küldök be érdekes sport kérdéseket, akik utálják a sportot alapból nemre szavaznak, akik meg szeretik is a sportot jobban szeretnének olyan kérdéseket látni, hogy "Az alábbiak közül melyik klub spanyol?"-Real Madrid.Lehet az a probléma, hogy nem ilyesféle kérdéseket küldtem be:Hány betűből áll az úszás szó? Hány magánhangzó van a labdarúgás szóban? 

sédrék sábiH Creative Commons License 2015.08.30 -1 0 668

Ezt nagyon összecsaptad. Azért bízom benne, hogy nem szó szerint teszed azt, amit leírtál (pl. lepontozod azokat a 'Mikor'-ral kezdődő mondatokat, ahol az lenne a helyes, kiütöd a nagybetűvel kezdődő tulajdonneveket [amik úgyszintén főnevek] tartalmazó kérdéseket, stb.).

 

,,elég egy rossz helyen elkövetett vesszőhiba.''

,,A válaszoknál ha nagybetűvel kezdődik és nincs a végén írásjel (pont) szintén lecsó.

Ezért érdemes kisbetűvel írni, mert akkor nem kell írásjel.''

 

Ebben minimum (!) egy vesszőhiba (elég látványos helyen) van. Akkor ez a gondolatod mehet a lecsóba?

 

Aki ideges, az miért nem vár a hozzászólása megírásával addig, ameddig le nem higgad?

 

Szívesen.

Előzmény: heroica (667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!