Keresés

Részletes keresés

fraTIK63 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1035

Nekem is ez volt a VB új szabályairól a negatív vélemény. Lehet, hogy akkor is nyolcadikok vagyunk, de legalább láttuk volna még a magyarokat és jobban tudnánk igazán hovatenni Őket. Mert "csak" az első háromtól kaptunk ki.

Más kérdés, hogy a dánok nagyon lefáradhattak tőlünk (meg persze a hovátoktól), ha így kikaptak a döntőn. Ha egy tippversenyben valaki 16 gólos spanyol győzelmet tippel a dánok ellen, valószínű bolondnak nézik, vagy ... ( fantázia kérdése ). 

Előzmény: olimpias (1033)
Djurkevic_ Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1034

No ez bennem is felmerült. Gondolatban készültem a magyar-francia meccsre, erre közölte a pultoscsaj az esélylatolgatás közepette hogy 8. a csapat jönnek haza. Néztem az újságot, tényleg. Ha van elnöki kupa akkor ez is simán bele fért volna.

 

A költségvetés helyett én inkább arra gondolok hogy nem volt komolyabb tétje mondjuk az ötödik helynek; pl olimpiai kvalifikáció, biztos részvét a következő EB-n. Két év múlva lehet másként lesz. Nekem ez a lebonyolítási rend nem tetszett. A csoportmeccsek arról szóltak hogy hozni kell a 3 kötelező győzelmet aztán ha nem sikerül bravúr nem baj mert a másik ágon a szlovén-lengyel-szerb trió bármelyike verhetőnek tűnt, így arra az egy meccsre kell koncentrálni és meg van az elvárt nyolc közé jutás. Azt értem hogy azzal hogy a csoport negyedik helyezettjei is tovább léphettek sikerként könyvelik el azok az országok és a kézilabda sport térnyerését, népszerűsítését segíti elő. Mivel a nagyoknak túl sok tétje nem volt a csoportmeccseknek így megágyazták a manipulációt: "könnyebb ág lett volna ha sikerül Algériától lezakózni", " a horvát-spanyol meccsen mindkét csapat a zakóra fog játszani". Végül az említett esetekben győzött a sportszerűség.

 

Szóval keverni kellene a szokásos két lebonyolítást: a kicsik is tovább léphessenek és a nagyok vigyék tovább az egymás ellen elért eredményt.

Előzmény: olimpias (1033)
olimpias Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1033

miért nem volt az 5-8 között helyosztó??

nem fért bele a 4 meccs pluszba az ihf költségvetésébe??

 

creedence2 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1032

Volt egy olyan érzésem,h tudtad :-)

 

Előzmény: Gozo (1031)
Gozo Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1031

Ezt én is tudtam, de valószínű, hogy ő nem vett részt a férfi VB-n. Vagy mégis? :-)

Előzmény: creedence2 (1029)
creedence2 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1030

bocs : német

 

Előzmény: creedence2 (1029)
creedence2 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1029

Englert ,

A németh női válogatott kapusa: Sabine Englert :-)

 

Előzmény: Gozo (1027)
mimi_bacsi Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1028

Egy cikk a válogatottról, meglehetősen szomorú képet fest a csapat utánpótlásáról, a jövőről...(nem mintha kritizálnám az írást, van benne rengeteg igazság...)

 

Bár a véleményem az is, hogy akkor jönnek a fiatalok, ha odaengedik őket....

 

Örök érvényű tézis, a kispadról nem fognak hadrafoghatóak lenni....(Lásd Ancsin...)

Gozo Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1027

De ki az az Englert?

Előzmény: gugugaga (1020)
rush4you Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1026

na ez már off,de sebaj:

nem olyan mérvű ez a kérdés, hogy ezért tartsunk ott ahol, ha valaki menni akar, miért ne menjen?

azért mert az állampolgársági kötelesség felülírja az egyén szabad választásához való jogát?

ha morális okok vannak, azt máshol kell keresni, azok között akik több, mint 20 éve fogják a kötelet, ami a jó hazafiak orrába van befűzve ;)  

 

Előzmény: MahatmaC (1025)
MahatmaC Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1025

Ez elég gyenge erkölcsi megközelítés. Ezért tart az ország ahol tart.

Előzmény: rush4you (1007)
MahatmaC Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1024

Én mondjuk azt sem értettem, hogy miért nem játszanak az 5-8. helyért. Szerintem nagyon nem mindegy hogy 5. vagy 8. vagy.

enndru Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1023

Szerintem is jobb a pontokat tovább vivős téma.

Őszintén szólva itt most a csoportkört nem is nagyon néztem.

Ok, hogy játszottunk a horvátokkal meg a spanyolokkal, de igazán komoly tétje nem volt egyiknek sem.

Előzmény: Tonio 2.0 (1022)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1022

Szerintem meg nem kéne mindent a lebonyolítási rendre fogni.

Nem gondolnám, hogy mondjuk a horvát-francia, a dán-horvát vagy a spanyol-dán a lebonyolítási rend miatt lett volna izgalommentes.

Az más kérdés, hogy mennyire igazságos ez a rendszer: semennyire. De ettől még lehetett volna jó, izgalmas, kiélezett is az imént említett három meccs.

Egyéni ízlés dolga, de én szeretem az egyenes kiesést. Ezzel együtt ez így, ebben a formában valóban nem optimális, túl hosszú az első csoportkör (5 meccs), lényegében csak utána indul a vb. Én spec. a negyeddöntős rendszert pártolnám, amilyen a 2007-es férfi vb-n is volt.

http://en.wikipedia.org/wiki/2007_World_Men%27s_Handball_Championship

Előzmény: FaberK (1021)
FaberK Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1021

Erre csak azt tudom mondani: amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

A nyolcaddöntő bevezetésével devalválták a csoportkört, cserébe kaptak egy izgalommentes végjátékot.

 

A korábbi lebonyolítással izgalmasabb csoportkör után mindegyik csoport 1-3. helyezettje játszott volna még 3-3 meccset. Így meg 1-2 meccset játszottak olyanok, mint a franciák, a németek, a lengyelek vagy éppen mi. Igaz, cserébe láthattuk a tunéziai, a macedón, a fehérorosz és az egyiptomi csapatot is 1-1 nyolcaddöntőn. Plusz előtte ugye a csoportkörök sem azt az izgalmat hozták, mint a korábbi világversenyeken.

 

Kiváncsian várom, lesz-e az IHF oly bölcs, hogy belássa ezt, és visszatérjen a régi lebonyolításra.

Előzmény: gugugaga (1020)
gugugaga Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1020

Nem ez volt a legjobb torna, amit valaha láthattunk az ezer százalék. A két elődöntő és a döntő is végtelenül sima volt. A dánok nem is értem mit akartak ma, totális csőd, Wilbeck edzette válogatottat még nem láttam ilyen szétesetten játszani. A jövő évi EB remélem nem fog ebbe beleesni. 

 

Más. Nálam Englert lett volna az MVP, egyébként kivételesen tökéletesen egyetértek az allstar csapat összeállításával, Entrerrios helyére Hansen és akkor Englert mehet is MVP-nek. :)

Előzmény: Omega12 (997)
nicko Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1019

ja én kevertem..

Előzmény: Tonio 2.0 (1018)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1018

Kevered a dolgokat.

Nenad tudtommal sehány százalékban sem magyar, Krivo anyukája viszont magyar.

Előzmény: nicko (1017)
nicko Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1017

Krivo maradt csak, de ő félig magyar volt már a honosításakor is

 

??

nem kellett a szerb válogatottba és akkor döntött a magyar mellett én így tudom. 

nem Nenadra gondolsz aki valóban vér szerint is 50%-ban magyar?

Előzmény: The AVE (1014)
rich.mond Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1016

Fradista Utazó írása

Előzmény: rich.mond (1015)
rich.mond Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1015

A dánok, a dánok, a dánok ...

... talán nem angyalok; ráadásul ma nem is ők komédiáztak, hanem mások ővelük. Az viszont már önmagában is komédia, hogy ki lett a VB legjobb játékosa. Került viszont egy magyar is az All Starba - nem nehéz kitalálni, hogy kicsoda, de a cikkünkből amúgyis kiderülne.  [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

The AVE Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1014

Én sem szeretem a honosítást, de mint látjuk, mindenhzol megy. Sterbik ráadásul ha nem is VB-esélyes, de azért jó csapatban védhetne. Ha Jamali ahhoz kell, h megmaradjunk a felsőházban, akkor lenyelem a békát, különben inkább ne. Amúgy mostanra szépen kifogyott a kubai-"szerb" vonal, Krivo maradt csak, de ő félig magyar volt már a honosításakor is, igazából nem is sorolható az előbbiekhez. Szóval néha elfér 1-1 honosítás.

Előzmény: Tonio 2.0 (1006)
nicko Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1013

na és a dánok mikor kaptak ki ennyivel? :)

Előzmény: FaberK (1009)
nicko Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1012

igen így pontos .)

Előzmény: FaberK (1009)
Omega12 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1011

Persze, hogy nem kell akkora valagat keríteni neki. Viszont a másik félnek sem szabad terelni, ha már meg akarja lépni,  annak ellenére hogy itthon ebben a sportágban a magasan legelismertebb és megbecsültebb játékos. Ki kell állni mindenki elé és megmondani a tutit, nem pedig hadoválni összevissza.

 

Most szerinted mennyivel van beljebb a magyar kézilabda mint akkor, mikor elkezdődött az a bizonyos hercehurca? Szerintem semmivel, csupán a spanyoloknál nincs annyi pénz. Mondom ezt annak ellenére, hogy most világbajnokok lettek.

Előzmény: rush4you (1007)
FaberK Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1009

ha gólaránynak mondod, tényleg megdőlt az is, de csak épphogy

sztem igazából gólkülönbségre gondoltál

Előzmény: nicko (1008)
nicko Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1008

nem semmi rekord dőlt meg ma ami a gólarányt illeti. :)

VB döntőben eddigi legnagyobb gólarányú győzelem 55 ével ezelőtt volt!

1958. március 8. NDK

döntő:

Svédo. - Csehszl.

22 - 12

rush4you Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1007

Az,hogy milyen nemzetiségűként tekint az ember egy másikra aki váltott nem kérdés.

Ha spanyolra váltott akkor spanyol.Ám, ha valaki úgy érzi ezt meg kell lépni,akkor nem kellene köré ekkora

valagot keríteni, mint amekkora anno volt, mindenkinek egyéni döntése melyik zászló alá áll.

Nézetem szerint aki élsportoló, annak elsősorban "sportoló" a nemzetisége (nem egy 8 órás állás ), pláne, ha időszakosan szemköztszarják szülőhazájában, ugye..

De nincs baj Nagy László is VB 8., remélem a következő EBn vagy VBn kicsivel beljebb tudunk kerülni.

Sztem nagyon rendben volt amit ez a ritkuló keret elért.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1006

Grat a spanyoloknak, jó ágra kerültek, és a versenyló a döntő napján futott a legjobban.

Dán válogatottat így összeomlani ellenben még sosem láttam. Érdekes. Abszolút nem erre számítottam, de erre szerintem senki sem. Jövőre, hazai pályán az Eb-n nyilván vissza akarnak vágni.

Honosítás-témához: alapvetően én sem vagyok a híve annak, hogy egy kb fél éve itt játszó srácot honosítsunk. Hosszú távon ez nem megoldás, és remélem, eljut a magyar up arra a szintre, hogy nem szorulunk rá ilyesmire. Amíg azonban ez nincsen így, meg kell ragadni a lehetőséget.

Nem gondolnám, hogy a spanyolokban rossz érzés lenne Sterbik honosítása miatt (tudom, ő régebben véd ott, de kb annyira spanyol, amennyire Jamali magyar).

Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1005

Tekintve, hogy őt bízták meg azzal, hogy építse újjá a kézilabda-utánpótlást, nem meglepő, ha a jelenlegi helyzetet lefelé igyekszik minősíteni :-)) 

Egyébként a férfi kézilabdában tényleg igaza van, azt el kell ismerni.

 

Nem olvastam a cikket, de gondolom, ő is a férfi up-ra gondolt.

Előzmény: Fradista Utazó (948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!