Keresés

Részletes keresés

Novelist Creative Commons License 1 napja 0 0 4866

Hogy "szerintem" mi van, az tökmindegy. Azt gondolom jó helyen van most 25-30 évig. 

Muskovics ügye sokkal bonyolultabb, mert - állítólag - Orosz szálak vannak benne.

Előzmény: Dr Dee (4861)
F.Rajmond Creative Commons License 1 napja 0 0 4865

Röviden a fegyház is BV intézmény. Látogatás akkor van ha kapsz látogatási meghívást a rabtól. Névre szóló pontos időpontot tartalmaz. Lehet nincsen már ügyvédje nem kötelező. Amúgy a legjobb opció az.  Levelezni akkor tudsz ha a kapcsolattartó bele rakja a saját levelébe azt amit te írtál.  Így be jut az intézménybe, de a rab nem biztos meg kapja! Mivel őrtől függ be engedi-e a nyilvánvalóan szabálytalan levelet! Át olvassák mind, sőt van aki csak a másolatot kapja meg. Kapcsolat tartó a lényeg, vagy az ügyvéd ha egyáltalán van neki, ha van folyamatban büntetőeljárás akkor van neki ügyvédje is. Ha közismert szerencséd van, mert akkor tudod ki. 

Előzmény: Letti334 (4862)
F.Rajmond Creative Commons License 1 napja 0 0 4864

Ilyen jellegű bizonyíték nem igazán van szerintem a hatóságok kezében. Gyárfás ügy is necces volt, még a hanganyag elő nem került.  1-2 vallomás nem elég, főleg amilyen... 

Előzmény: Novelist (4860)
Dr Dee Creative Commons License 1 napja 0 0 4863

Üdvözlöm

 

Én nem nézem annak.

 

Szerintem a legjobb, és legegyszerűbb ha az ügyvédjén keresztül veszi fel vele a kapcsolatot.

Ha esetleg nem tudja ki az akkor érdemes az ügyvédi kamarán keresztül megpróbálni megtudni.

Előzmény: Letti334 (4862)
Letti334 Creative Commons License 1 napja 0 0 4862

Sziasztok.

Légyszi ne nézzetek hülyének a kérdések miatt.

A fegyházakban, hogy működika látogatás?

Szigorúbban mint egy BV-ben ugye?

Ha esetleg fel akarok venni kapcsolatot nem hozzá tartozóként, egy életfogytigos veszélyes bűnözővel a tudta nélkül, mennyi esélyem van rá, hogy sikerülhet?

Ügyvédjén keresztül esetleg meg lehet próbálni?

Levelet tudok neki küldeni?Hangsúlyozom nem vagyok kapcsolattartója, rokona stb.

Látom sokan képben vagytk mindennel is, remélem tud valaki segíteni.

Dr Dee Creative Commons License 2 napja 0 0 4861

Szerinted egyik eddig "rávert" gyilkossághoz sem volt köze?

Előzmény: Novelist (4860)
Novelist Creative Commons License 3 napja 0 1 4860

Már a Kacsa temetése előtt leültünk páran és a  Gyuszi - is - volt a "téma". Mérminthogy hogy hogyan-, és mikor fogják ráverni Portikra a gyilkosságot.

Előzmény: F.Rajmond (4859)
F.Rajmond Creative Commons License 4 napja 0 0 4859

Meg néztem, hát ezek sanyarú sorsok. Főleg ezért nincsen vissza tartó erő a szegénység miatt. Gyakorlatilag a börtönben jobb körülmények között élnek mint kint. Önhibáján kívül sok ember van így.  Azért étkezés, tisztaság meg van oldva bent, ahol laknak ott meg nem. Mostani Magyarországon meg főképp jellemző ez. Az egész bűnözés legalább fele része a szegénységből és tanulatlanságból indul ki. Nem ritka aki csak két-három osztályt tud elvégezni. 

Előzmény: Novelist (4858)
Novelist Creative Commons License 5 napja 0 1 4858

Nem lett "egész" ember senkiből sem aki hosszabb időt bent töltött. 
Nézzétek meg a Káin gyermekeit, a második részét a filmnek. 

Előzmény: F.Rajmond (4857)
F.Rajmond Creative Commons License 5 napja 0 0 4857

Ebből a börtönből rendes emberként távozni képtelenség. Az M1 későbbi szintén hosszú dokumentum filmje is ezt támasztja alá. Felnőtt börtönben ettől azért jobb a légkör, mindenképpen nyugodtabb - kiszámíthatóbb. 

Előzmény: Novelist (4851)
F.Rajmond Creative Commons License 5 napja 0 0 4856

Köszönöm szépen! 

Előzmény: Novelist (4852)
LAF994 Creative Commons License 5 napja 0 0 4855
Holovácz I és Holovácz II Creative Commons License 6 napja 0 0 4854

Mit számít hogy ki vagyok? Ismerem/tem ezeket az embereket. Takin kívül nem tartom senkivel a kapcsolatot. Amúgy semmi okosat nem mondtam. Tényeket közöltem.

Előzmény: Dr Dee (4853)
Dr Dee Creative Commons License 6 napja 0 0 4853

Ők szerintem nem agyalnak.... nem Istenitem ezeket az embereket.

 

De rólad azt sem tudni, hogy ki is vagy:-)

 

De te megmondod itt az okosat. Jót nevettem most:-))))

 

Előzmény: Holovácz I és Holovácz II (4850)
Novelist Creative Commons License 6 napja 0 0 4852

Itt van Gyuszi: https://pestisracok.hu/ujra-megnyitjuk-a-boros-aktakat-muskovicsot-is-portik-inteztette-el/ Balra Cupi, a nagydarab, Portik, jobbra Gyuszi. Fortuna, cca. '86.

Előzmény: Novelist (4851)
Novelist Creative Commons License 6 napja 0 0 4851
Előzmény: F.Rajmond (4848)
Holovácz I és Holovácz II Creative Commons License 6 napja 0 0 4850

De, ez mostani: https://www.youtube.com/watch?v=Ohy-ZL4fXvg

 

Nekem mindegy miért ad riportot. Nekem semmim újat nem mondott egyikben sem eddig. Se ő, se Tasnádi. Százéves dolgokon agyalnak még mindig. 

Előzmény: Dr Dee (4849)
Dr Dee Creative Commons License 6 napja 0 0 4849

Nem mai a videó. Nem mostani.

El van szépen ő is. Nem feltűnési viszketegségből ad riportot.  Mi az, hogy ez se? Tasnádi aki ezt meglovagolja...szerintem Bandi nem.

Előzmény: Novelist (4845)
F.Rajmond Creative Commons License 2024.03.21 0 0 4848

Köszönöm szépen. Esetleg azt, hogy a Bebukottakban hol szerepel megmondanád perc-másodperc formában? Illetve ha van róla a neten fotó szívesen megnéznénk. Bár néhányat ki ad a Google, de csoportokat inkább, ahol csak ki zárni lehet ki kicsoda, és ki nem. 

Előzmény: Novelist (4847)
Novelist Creative Commons License 2024.03.21 0 1 4847

Hát Gyuszi egy elég horror pali volt. Szó szerint. Gátlástalan és kőkemény.

(A bebukottakban mutatják egy jópár másodpercig.) Mindenféle lopásos, erőszakos ügyért került be.

Miből lett gazdag? Miből nem. Lelőni - úgytudom - egy nagyobb kábszer cucc lenyúlásáért lőtték le.

De haverom azt mondja, hogy súgott is a rendőröknek sokáig. A halála előtt. Azért hagyták mozgolódni. 

Előzmény: F.Rajmond (4846)
F.Rajmond Creative Commons License 2024.03.21 0 0 4846

Hogyan került Tökölre?Miként lett gazdag? Legfőképp miért ölték meg!?  A könyvben meg fogott a karaktere és valószínű azért, mert akkoriban sok esküvőt tartottak mostanában meg alig. Esküvői dolgokkal foglalkoztam sokáig. 

Előzmény: Novelist (4844)
Novelist Creative Commons License 2024.03.21 0 1 4845

Ez "új" videó. De semmi újat nem mond soha. ugyanarról beszél az összes - ilyen - videójában. Ez se bírja elviselni hogy qrvára nem érdekel már senkit...

Előzmény: Dr Dee (4843)
Novelist Creative Commons License 2024.03.21 0 1 4844

Mármint milyen információ? A Bátyja - Feri - huszonéve' el az USA-ban. Gyuszi meg '95-óta a földalatt van...

Előzmény: F.Rajmond (4834)
Dr Dee Creative Commons License 2024.03.21 0 0 4843

Vajon a Kis Bandi riportja miért került újra elő?

Fidel Nasztro Creative Commons License 2024.03.20 0 1 4842

Igen, az eddigi ismereteim szerint ez kb. így van, ahogy mondod.

A Kedvezményt szerintem elfelejtheti, mivel azt megdönti az egyik itélet (a legutolsó) hatálya. 

Az életfogytiglan a gyakorlatban akkoriban (1998-ig) 25 évet jelentett, sőt, 96-ig meg csak 20-at. Ezért is vagyunk bajban Balogh Lajos nevű sorozatgyilkost illetően, mivel ő lényegében már le is ülte a maga életfogytiglani büntetését.    
Ehhez a büntetési formához nem kapcsolódik olyan kedvezmény, ami a számos itéletek jellemzője (feltételes szabadlábra bocsájtás), az meg vicc lenne, ha az életfogytiglant más itéletekkel összbüntetésbe fogalva, az nem érné el a 25 évet. Amúgy is törvényi kitétel, hogy az összbüntetésbe foglalással a mely itélet időtartamát hogyan kell beszámítani, összbüntetésbe foglalni. 

Az, a jelenlegi állás szerint abszolút esélyes, hogy Portikból, 70 éves kora előtt aligha lesz szabad ember. 

 

Előzmény: F.Rajmond (4841)
F.Rajmond Creative Commons License 2024.03.19 0 0 4841

Gyakorlatilag 25 évet kapott összesen, mivel nem tényleges életfogytos? Bármilyen kedvezményre látsz lehetőséget az ő ügyeiben? Például harmadolást vagy negyedelést? 

Előzmény: Fidel Nasztro (4840)
Fidel Nasztro Creative Commons License 2024.03.19 0 1 4840

Hogy halmozódnának már?

A jogerős elitéltetés előtt elkövetett cselekményekért járó büntetéseket összbüntetésbe kell foglalni, annak mértéke pedig max. 25 év. A "számos" (értsd. ami nem életfogyt.) itéletnek ez a maximuma. 

Valószinű, hogy ezért is kapott ilyen, relatív enyhe büntetést Portik, mert a bíró ezzel tisztában volt. Meglehet, az itélet indoklása is ezért olyan, amilyen.

 

 

Előzmény: martinaxe7 (4839)
martinaxe7 Creative Commons License 2024.03.19 -1 0 4839

De a büntetések halmozódnak

Előzmény: Fidel Nasztro (4838)
Fidel Nasztro Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4838

Ez tévedés.

Az itéleteket, az elkövetéskor érvényben lévő jogszabályok alapján kell, hogy meghozzák. 

Akkor meg még nem voltak ilyen szigorúak a törvények, és az életfogyt is "csak" 25 év volt.

Ebből következik, hogy 25 évnél többet nem kaphat. 
Igaz, hogy kevesebbet sem.

 

Előzmény: F.Rajmond (4835)
Dr Dee Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4837

Szerintem még ül 15 évet és kint van.

Előzmény: F.Rajmond (4835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!