Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2042

Meglátjuk. Legyen így, eddig sajnos nem az a forma...

Előzmény: peter1970 (2041)
peter1970 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2041

Jövőre, Veletek, ugyanitt! Remélem, akkor is hasonló jeleneteket láthatunk! :-)

 

nicko Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2040

simán nyerjük ;)

 

EB all star csapata mi lett?

Előzmény: kk630401 (2039)
kk630401 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2039

Most érdemes megnézni az állást! Hajrá Zsuzsa!

Előzmény: nicko (2035)
nicko Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2038

:))

én sem.

Előzmény: solozo (2037)
solozo Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2037

Szerintem 10-ből tízen nem arra a Zltára gondoltak...))

Előzmény: nicko (2036)
nicko Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2036
nicko Creative Commons License 2012.12.20 0 0 2035

1. Zsuzsi 58% (1522)

2. Bulatovic 34% (887)

 

1. Karl Erik Bohn (55%, 1,087 Votes)

2. Dragan Adzic (41%, 815 Votes)

 

http://www.handball-planet.com/vote-for-the-best-2012-female-player-and-coach/

fraTIK63 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 2034

Vagy kapjunk ki a németektől a torna során, mi magyarok is - a csoportmeccseknél, ha belefér -,  aztán legyünk Európa bajnoka!

 

De egyelőre örüljünk a bronznak, de nagyon!!! Hajrá csajok!

Aztán januárban: hajrá fiúk!

 

Előzmény: fraTIK63 (2033)
fraTIK63 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 2033

Egy tanulság van. Vigyázni kell Németországra, nehogy ... legközelebb Európa Bajnok legyen!

Hajrá Magyarok!

 

Vagy ha mégis, s mi másodikok, akkor bánja a kánya! ( utólag, mert akkor, közvetlenül a meccs után ... biztosan szomorúak lennénk)

Előzmény: Fradista Utazó (2003)
Bill De Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2032
MocsaiHT Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2031

 Csoda, hogy ilyen melankólikus szart hallgatva hogy tudtak egyáltalán felpörögni a lányok. Természetesen ennek a számnak kellett volna mennie, a címe finom utalás a szövetségi kapitánynak - aki pár figurát is elleshetett volna belőle:

 

 http://www.youtube.com/watch?v=a_426RiwST8

Előzmény: Llaca (1946)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2030

"sem a győri fél évében a hosszú- vagy középtávú koncepciót."

Erősen kétlem, hogy Győrben fél évre szerződtett edzőtől ilyet vártak volna.

Előzmény: FaberK (2021)
Toolfan79 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2029

Sziasztok! Nem tudjátok, honnan lehetne letölteni a kézilabda eb döntőjét és az eredményhirdetést?

Cseszi75 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2028

Így van, ez a szövetség felelőssége.

Előzmény: Bill De (2016)
pupoka Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2027

Évtizednyit visszakerestem a kézis topikokban, de egyetlen edzőt/kapitányt sem cincáltak szét az elvártnál lényegesen JOBB eredménye miatt, mint a KEB-t. Tisztán bebizonyosodott, hogy ami jó volt, azt a klubedzőknek, a segítőinek és a lányoknak köszönheti, ami hiba történt, az pedig kizárólag mind tőle ered.

 

Van honnan merítenie, jó a magyar bajnokság? Igen, így van. Azzal főzünk, amink van.A jó válogatás KIZÁRÓLAG az ő felelőssége. Persze, a jót is el lehet izélni. KEB nem ezt tette, mert az elvártnál is jobb eredményt hozott. Felülteljesített. Megérdemelné a bónuszt.

 

Legalább azt az egy év türelmet. Jövőre VB ugyanott, és talán arra is ki fognak tűzni egy elérendő célt a szövetségben. Amit aztán ha teljesít, vagy netán túlteljesít, azon akkor ismét lehet fanyalogni. És ezen végre el kellene gondolkodni; ki tűzi ki a célt a válogatott elé? Kinek tartozik elszámolással KEB? Vagy netán úgy küldik ki a versenyre, hogy "Aztán nehogy rosszat olvassunk Magáról a  topikokban!"

 

Végül, de nem utoljára; hogy a magamfajta fotelszakértő, vagy a keménymag jeles képviselője, illetve a többiek,  mit írnak ide,  az nem oszt, nem szoroz.  Hála Istennek!  Bár mindenkiről a jószándékot feltételezem, de mint azt tudjuk, a pokolba vezető út is......

 

Mivel megöregedtem, egyre szentimentálisabb vagyok. Ezért aztán számomra talán mindennél többet mutatott, hogy a lányok a körtáncból kiszaladtak és körbeölelték a kapitányt.  Lehet, hogy ez az egység az EB legfontosabb hozadéka? Ez a szeretet és bizalom? Amire most már lehet építkezni? Mert ha igen, akkor ebben támogassuk.

 

 

 

 

norka67 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2026

...és azt se felejtsük el, hogy az utóbbi 10 évben a női kézi válogatott szövetségi kapitányát mindig kinevezték , nem igazán saját akaratából vállalta el. És amikor elvállalták, rögtön egy kiskaput is fenntartottak maguknak, hogy csak eddig vagy addig vállalom.

Lásd akár Hajdú vagy Mocsai . Minden edző tisztában van vele, hogy az a széthúzás, összeférhetetlenség ami jellemezte a válogatottat még Magyar viszonylatban is sok. Úgy tűnik KEB legnagyobb érdeme, hogy ezt sikerült  leküzdenie, és valjuk be , ez azért nem semmi!

Előzmény: Bill De (2017)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2024

>Mert a kek gyozelem az csak egy ketnapos esemeny, oda el sem kell jutni : 2010-ben 10. lettunk a menetelo gyor+fradi jatekosokkal.

Milyen "menetelő"? 2010 decemberében egy jegyzetlen szlovák csapat (HK Banovsky Gabor) elleni győzelmen voltunk csak túl. Azt azért nem nevezném nagy "menetelés"-nek :-)) Akkor kezdett összeállni csak a Fradi, az előző évben a bajnokságban 5.-ek lettünk, volt pár új játékosunk. Én speciel a viborgi túrát akkor úgy kezdtem el szervezni, hogy biztos voltam abban, az az utolsó külföldi utunk a szezonban (aztán jött még két francia és egy spanyol út, elvitte az összes pénzem :-))

Előzmény: Törölt nick (2023)
FaberK Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2022

hajjaj

Előzmény: Bill De (2018)
FaberK Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2021

"a csapatépítésnél most tényleg fontosabb volt az eredmény"

Igen, hajlok igazat adni.

No nem azért, mert jaj, mi lett volna, ha pl. egy 23 év átlagéletkorú csapattal csak 11. helyen végez a KEB. Hiszen azt értékelheti úgy a szakma, a szövetség, és utóbbinak kötelessége is volna úgy kommunikálni, hogy egy négyéves program első fázisaként megfelelően teljesített a csapat és a stáb.

De kétségtelen - amit már többször leírtam itt is - hogy vétek lett volna nem a kihasználni a jó szériában lévő népligeti és győri játékosok, illetve edzőik által végzett munkát. Lehet, hogy csak büszkeségből tette így KEB, lehet hogy átlátja a magyar valóságot, a kihagyott világversenyek utáni felfokozott elvárást akár a közvélemény, akár az új szövetségi vezetés részéről, de mindegy is.

 

"Most két nyugodt évünk következik, ha így sem kezd bele, akkor már fel lehet hozni ezeket a dolgokat."

Ne legyen igazam: nem fog.

Nem látom, nem láttam sem a válogatottnál töltött másfél éves munkájában, sem a győri fél évében a hosszú- vagy középtávú koncepciót.

Elővesz némi varázsport, széthinti az öltözőben, a játékosok levetkőzik a korábbi gátlásaikat, felszabadultan kihoznak magukból 120%-ot, öröm, kacagás. Aztán jön a másnap. Oda az újdonság varázsa, a felszabadultság tompul, a figurák kiismerhetőbbé válnak, emellett kopik a védekezés koncentráltsága (utóbbi Győrben az elmúlt 6 év sikereinek alapja volt, ahogy mindenhol máshol, lásd pl. Montenegro, Buducnost). Mindez úgy, hogy nincs semmi előkészítés alatt, ami 1, 2, 3 vagy 5 hónap múlva beérve újabb impulzust adjon a keretnek, a játéknak.

 

Emellett úgy gondolom, példátlan az, hogy egy kapitány az első EB-meccse után döbbenjen rá, hogy a csere, mint eszköz adott játékhelyzetekben segítségére lehet a csapatnak. Azt meg lehet az emberi nagysága, őszintesége bizonyságának tekinteni, ahogy Siti érdemeiről beszél, de sokkal inkább csak egy kísérlet arra, hogy a korlátait jópofasággal elfedje.

 

KEB munkája hasznos, mint mentális tréner akár az egyén, akár csapat szinten (bár előbbiekről nemigen szerezhetünk tanubizonyságot). Nyilván értékes munkát végeznek a norvég segítő az elemzések tekintetében.

A fő véleménykülönbség néhányunk és sokat közt abban van, hogy fenti erények számomra nem predesztinálják őt szövetségi kapitánynak, mert annak ennél sokkal, de sokkal összetettebb feladatai, kötelességei, képességei kell legyenek, míg a többség szerint ez így jó, ahogy van.

Meglátjuk. Remélem, egy rioi arany a többség vélekedését igazolja majd, mi meg itt szórhatjuk a hamut a fejünkre! Legyen így!

Előzmény: Dhomasson (2012)
nicko Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2020

Hazaérkeztek Szerbiából kézis lányaink

http://www.digisport.hu/video/12315

Toolfan79 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2019

Sziasztok! Nem tudjátok, honnan lehetne letölteni a kézilabda eb döntőjét és az eredményhirdetést?

Bill De Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2018

TT-nek: Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.i

Előzmény: xxx7 (2014)
Bill De Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2017

http://www.kezi.hu/cikk.php?opid=51&cikkid=10831

 

Érdemes megnézned.

Csapatot gyúrt. Az utóbbi pár évben a  többi edzőnek nem sikerült, de neki igen.

 

Ha egyszer végre levennéd a Konkoly - Róth szemüvegedet, talán jobban látnál. Ez nem sértegetés.

Előzmény: Cseszi75 (1950)
Bill De Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2016

Csak akkor ki kell jelenteni, hogy ne fanyalogjon senki, ha éppen valakitől kikap a csikócsapat, mert mi éppen építgetjük az új generációt.

Előzmény: Cseszi75 (1943)
kisricso Creative Commons License 2012.12.17 0 0 2015
xxx7 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 2014

Grat a CSAJOKNAK! 

 

minek is köszönhető a bronz érem én TÓTH Timi szavait idézném "most tényleg van csapat egységnem csak a médiának szól" ezen a mondaton szépen mindenki átsiklot. A lányok tényleg egymásért harcoltak és nem volt szét huzzás. És mért is nem volt kik nem voltak ott? Kik voltak a renitensek?  Csak nem a csoda kapusunk?

 

Másik szélsőt kellet volna? KIk Orbán ki ugyan olyan mint Mónika? (fegyelmezetlen, a védekezés hagy magaután kivetni valót. KEB Mónika és Orbisz közül választott és a rutin döntöt. Bódi mindenképen utazot volna. Vincze vagy Szepesi? Szepesi az ETO-ba is csak csere még a kis 16 éves lányka is többet van pályán mint ő. A végjátékba 15.000 füttyögő szerbnél bemertétek volna cserélni a zöld fülű szélsőket? 

Mayer jöhetne csak ne lenne ő is fegyelmezetlen. Kisfaludy hamarabb fog bekerülni a keretbe. 

Kapust én vagy PÁsztor vagy Bíró Blankának szavaznék bizalmat de melyik kapus helyett?

doki74 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 2013
Bár tudom hogy nem leszek szimpatikus ezzel a véleménnyel de vállalom hogy azok a fiatalok akik kb fél éve játszanak nb1-ben még nem alkalmasak arra hogy egy világversenyen szerepeljenek. Klivinyit ott volt most korosztályában mindig a legjobbak között volt de még nem az a szint hogy sorozat meccseken játszon .Akár egy külföldi példát is hozhatnék a hollandok Estevana Polman nevezetű játékosa korosztályában szinte mindig MVP , de a felnőtt mezőny még neki is sok sorozatban,de akár a norvégoknál is csak egy egy játékos kap lehetőséget .
Nem tehette meg ma ez a magyar válogatott az előzményeket figyelembe véve hogy 4-5 fiatalt vigyen mert tehetséges de kb 5 hónapja játszik az nb1-ben hetente.
Meg ez az állandó lobbi ha valaki kicsit ügyesebb és győri kötődés már nyomjuk a válogatottba évek óta ez megy ami később nem mindig vált be.
Írta valaki mert már most egy év hátrányba kerültünk szerintem ez nem is rossz ahoz képest hogy voltunk vagy öt év hatrányban.
Dhomasson Creative Commons License 2012.12.17 0 0 2012

Bár magam sem vagyok egy KEB rajongó, de a kritikákkal csak részben értek egyet.

Szerintem a csapatépítésnél most tényleg fontosabb volt az eredmény. Tudjuk jól milyen a magyar közvélemény. 2 éve nem voltunk világversenyen, előtte pedig 8-ba is alig jutottunk. Őt azért nevezték ki, hogy ennek véget vessen. Ráadásul a szakmán belül és a kézilabda rajongók körében is bőven volt ellenlábasa.

KEB-nek most úgy sikerült eredményt elérnie, hogy pluszban sikerült kiharcolni, hogy a  következő 2 világversenyen biztosan ott leszünk. Ennél jobb lehetőség nem is kell egy csapatépítés megkezdésére. Rióig még így is bőven van idő. 

Ha most behívott volna még 4-5 fiatalt és ne adj Isten ismételten leszerepelünk, akkor a kézi meccset csak elvétve néző szurkolók is őt szapulnák, hogy lám ez sem jobb semmivel és mindenki a fejét követelné. (biztos vagyok benne,  hogy azok is, akik most a csapatépítés hiányát hozzák fel) Ráadásul megint összejöhetett volna számunkra egy bitang kemény selejtező, ahol ismételten eredmény-kényszerben játszanánk, ott aztán tényleg nem férne bele az építkezés. Esetleg megtörténhetett volna, hogy ki sem jutunk a következő VB-re, s az már tényleg maga lett volna a mélypont. A közvélemény, média végképp elfordul a válogatottól, szponzorok, stb.

 

Lehet, hogy szakmailag bőven lehet kivetnivalót találni a kopaszban, de ezt a csapatépítéses dolgot én nem érzem hibának. Most két nyugodt évünk következik, ha így sem kezd bele, akkor már fel lehet hozni ezeket a dolgokat.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.17 0 0 2011

Lehet, bár az még önmagában nem válogatott szint.

 

De persze nem a képességeivel van gondom: ha egy 24 éves élsportoló elhízott (nem túlsúlyos), akkor ott vagy mentalitásbeli problémák vannak, vagy vmi egészségügyi nyavaja, aminek a végére kell járni. Ezt a súlyt cipelni kell, ezzel vissza kell futni, stb. Egy komoly meccsen igenis számít, hogy 1-2 mp-cel később ér vissza.

Előzmény: Cseszi75 (2006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!