Keresés

Részletes keresés

tibor200 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 13

Minap beléptem egy szexoldalra , szex társkeresőnek hirdeti magát. Rengeteg nő sok képpel. Na írok az egyiknek , látom ám hát nem lehet . Adjam meg telefonszámomat. Na jó megadom írok neki üzenetet. Visszaír valaki de látom nem normál telefonszám. Akkor kapcsolok na jól van jól behúztak az emeltdíjas telefonszámos csőbe. Felhívom a Voda ügyfélszolgálatot na igen ez így van ez emeltdíjas telefonszám : a küldés is és fogadás is 300-300ft . Kérdezem le lehet e tiltani?? Azt mondják le lehet de ezek már ismerika  számomat amit ezután küldenek azután fizethetek. Tehát nekik joguk van küldözgetni bármennyi sms t evvel jogot adtam nekik le se lehet tiltani. H anapi 100-at küld avval se tudsz mit csinálni !! Mert hiába kéred a tiltást már előzőleg megköttetett nem tudod letiltani !!! Hogy ez mekkora biznisz !! Egy egy pali kell aztán nekik agyba főbe küldik az sms t már megérte . Két három embert kifosztanak és ő le se tudja állítani. 

Töröltem is magam az oldalról d ehiába még utána is jött egy sms. " Na mi van csak szórakozol velem nem is akarsz ismerkedni kérdéssel? "

Vodafonos adott egy telefonszámot ők az emeltdíjas szolgáltató kérjem tőlük a szolgáltatás visszavonását. Ott egy hölgy veszi fel aki kedélyesen megígérte, hogy visszavonják 24 órán belül. De mint tudjuk szó elszáll... Vagy megteszik vagy nem ha mégsem akkor mehetek a sóhivatalba !! Jogbiztonság ohne...

Modernkori legalizált bűnözés = emeltdíjas telefonszámok

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 12

Egyszer volt már a tv-ben is ilyenről szó, hogy percekig dumáltatnak, dumálnak, aztán nagy semmi.

Ugyanis nem ígérik 100%-ra hogy kapsz hitelt.

Nem is fogsz.

Aki hitelképes, az ezek nélkül is kap hitelt.

Aki meg nem, az ezekkel sem. Senki sem hülye , az uzsoráson kívűl, hogy esélyteleneknek adjon pénzt. Az uzsorás meg leveri rajtad.

Vagy még mindig ott a "csodálatos" hivatalos uzsorás, a provident, a maga combos heti törlesztőivel, és THM-jével.

Előzmény: Reformervámpír (11)
Reformervámpír Creative Commons License 2012.01.26 0 0 11

Asszem erről a hirdetésről van szó, a Metropolban majd' mindennap benne van:

 

MÉG MA INTÉZZ EL KÖLCSÖNÉT!

Nagyobb összegre van szüksége?

100 000 - 5 000 000 ft-ig

Mindenki számára kezesség és

kezes nélkül 24 órán belül.

Munkanélküliek, vállalkozók,

nyugdíjasok és alkalmazotti

munkaviszony számára is.

Gyors és megbízható Kölcsön!

06-90/603-603

8-20 óráig

Szolgáltatást technikailag biztosít FULLMEDIA Ltd.

Technikai info: 06-70-892-310

hívó szám díja 635 Ft percenként

 

Szerintem ez nagyjából egyértelmű hogy hazugság, nagyjából 8 osztállyal is látja az ember, hogy ilyen feltételekkel sehol, senki sem nyújt kölcsőnt.

Viszont ha felhívja a számot, gondolom zenélnek, váratják stb., négy-öt percet is eltölthet vonalban, az meg ugyebár....

Nem hiszem hogy egy PSZÁF-os vagy csak egy sima rendőr ne hívhatná fel, és ne deríthetné ki öt perc alatt hogy ez szimpla bűncselekmény.

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.25 0 0 10

Ha felhívod egy cég figyelmét, hogy törvénytelen dologhoz járul hozzá, és ebből neki haszna is van, akkor ha nem tesz semmit, egy szemét sunyi cég.

Nem kell túlragozni.

A szerződésekben aligha van az, hogy nesze itt a 2000Ft-os emeltdíjas sms szám, használd csak amire akarod.

Előzmény: johanna178 (9)
johanna178 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9

Pont erről beszéltem, te nem vagy bíróság, s nem dönthetsz arról, törvényes vagy sem a bérbevevő tevékenysége.  Tudom, nem egyszerű ezt megérteni, de -ha valóban iylen társaság evzetője lennél- tudnád, egyszer tévedj csak ebben az esetben, és saját magadnak okozol óriási gazdasági kárt, mert a gatyát is leperlik rólad az erkölcsi veszteségről nem is beszélve. Minek kockáztasson akkor feleslegesen. Hidd el, nem olyan egyszerű ez. A hamis árut árulók ellen (pl. Immunotic, amit rákellenes csodaszerként hirdetnek) én is megteszek mindent, feljelentem őket ahol lehet. De másoknak nem fogom megmondani, mit tegyen. ha ő a törvényes utat járja, s vár a hatóság határozatásra , akkor igaza van, ugyanis az a törvényes. A gyakorlatban kevesen választják a törvénytelen utat ilyen esetben, s nem bontanak szerződét hatósági jelzés nélkül.

 

Azaz mégegyszer:

Azt kimondani hogy milyen a törvényes és mi a törvénytelen, nem a telkó feladat, hanem a hatóságé. Ettól te magad a saját vállakozásodban még azt csinálsz amit akarsz, de számolj a tévedés követkeményeivel is.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.25 0 0 8

Ha jön egy jelzés, nekem, akié a telefonszám a tulajdonom, hogy az egyik bérbevevő kiadta másnak, és az úgy buzdít 2000Ft-os emeltdíjas sms-re, hogy nem közli az árat, illetve semmit sem ad cserébe, akkor legyen már annyi gerincem, hogy magam teszek feljelentést, mikor erről meggyőződtem magam is.

Vagy mondjuk illegális fájlok letöltésének lehetőségét adom az sms-ért cserébe.

 

Persze dől a zseton nekem is, nem teszek semmit.

 

Ha olyan dolog van, amiből nekem károm származik, egyből tudok lépni:

kb 6-7 éve lehetett egy szerb ingyen sms küldő oldal, ami a Pannon gsm valamelyik kártyáját használta sms-re. Egyszercsak megszűnt a szolgáltatás. Kiderült, a Pannon megtudta és letiltotta a kártyát.

Előzmény: johanna178 (5)
macusnéni Creative Commons License 2012.01.25 0 0 7

Mindenütt vannak simlisek.Nálunk a hírdető újságban a személyi szolgáltatásban hírdették magukat az örömlányok,maszirozás cimen.Most ki van írva,hogy ápr.1-től csak aki bemutatja a szakképesítést igqzoló dokumentumot,az hírdethet masszást.Ugyagy hírdették a főzött pálinkát is,de tudvalevő,hogy az eladás állami monopólium volt,de most is.Másnap már ott volt ellenőrizni a hivatal.Nem foglalkoztak,hogy ki mit hírdet.Az emelt díjas telefonokról hetente felhívták a figyelmet,hogy mennyibe kerül,s kerüljék el.A telefon társaságnak a pénz a lényeg.Nem érdekli,hogy mit csinál az a valaki ott.A pénz az jöjjön!

Előzmény: johanna178 (5)
Betfair user Creative Commons License 2012.01.25 0 0 6

Engem nem zavar, nincs szükségem hitelre és a blikk nevű szennyszart sem szoktam olvasni. 

Előzmény: johanna178 (-)
johanna178 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 5

Az, hogy mi a csalás, a bűnözés, vagy a bűnös szándék, kb. 200 éve a hatóságok mondhatják ki európában.
Nem a középkorban vagyunk, tehát a telkó nem léphet, amíg valamilyen hatóság nem jelez neki.

Tudom ez fáj egyeseknek és van akinek nehéz ezt megérteni, de így van akkor is. Vannak szabályok és szerződési fegyelem is,

 

Ellenben egy napilap a saját belső hirdetési szabályzatában simán előirhatja, hogy csak olyan pénzügyi szolgáltatók esetében vesz fel hirdetést, akik rendelkeznek PSZÁF engedéllyel. A Blikk és még páran nem élnek ezzel  lehetőséggel, mások igen. 

Előzmény: Törölt nick (3)
Degeczi Creative Commons License 2012.01.24 0 0 4

mert jókora bevételük lehet belőle...

 

emelt díjas SMS szolgáltatók képesek akár 60-70%-ot is leemelni a fizetett összegből - ami egy része nyilván a telkóknál landol...

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3

Adok valakinek valamit, az pedig bűnözésre használja. Nekem szólnak róla mások, én meg tojok rá.

Majd ha a zsaruk szólnak, akkor lépek valamit.

 

Szerintem a telkók is gazemberek.

Előzmény: johanna178 (2)
johanna178 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 2

A telkócég nem hatóság, s nem vizsgálhatja mi folyik a számon amit kiadott.  Még akkor sem ha nyilvánvaló lehúzásról avn szó.
Ellenben a PSZÁF és a többiek sem tesznek semmit igazából, csak malmoznak. Ez a gond szerintem.
A telkó le fogja majd tiltani, ha valamelyik hatóság erre utasítja, de addig nem léphet, mert simán perelhető lenne a számot bérbevevő által.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (1)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2012.01.24 0 0 1

Az van, hogy kurvanagy biznisz az emberek lehúzása.

Emeltdíjas sms, vagy hívás, mindegy.

Vannak akik adnak is ezért szolgáltatást, vannak akik semmit.

 

Akinek még nagy buli ez, és sosem tesz ellene semmit, az a telefonos szolgáltató, akié azaz emeltdíjas szám, és kiadta valami cégnek. Az meg esetleg másiknak.

Az összeg fele is a zsebében landolhat.

 

Az már évekkel ezelőtt el lett mondva, sose fizessünk előre olyanért, amit nem kaptunk meg.

Az emeltdíjas sms meg hívás úgyis csak lehúzás. Azokat messzire kerülni kell, menjenek csődbe.

De sok a pénzük az embereknek, és telejósdától a szavazáson át a csengőhangig minden szarra költik ész nélkül, és a csalók pont az ész nélkülit használják ki.

 

Aki hitelt szerző közvetítő, az a hitelt adó cégtől szerzi meg a jutalékát, és nem a hitelt kérőtől.

Ha nem így dolgoznak valakik, lehet rájuk gyújtani a kócerájt.

Gazemberek.

Előzmény: johanna178 (-)
schekley Creative Commons License 2012.01.24 0 0 0

Mert csal0k mindehol vannak.

Előzmény: johanna178 (-)
johanna178 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 topiknyitó

Miért ad teret a Blikk és a többi lap is az emeltdíjas csalóknak?

A 2012. január 16-i számban is ott van a gyorskölcsönt percenként 635 Ft-ért adó cég újabb hirdetése.

Valami szlovák szélhámos társaság áll a szám mögött állítólag, mindenki tud róla, tv-k is foglalkoztak vele már sokszor, s főleg a Blikknél kellene hogy ismerjék a témát, mégis lehozzák a csalók hirdetéseit.  Undorító. A szám a 06 90603603, régebben az un. "KÉK HITEL"-t ajánlották.

 

A PSZÁF szarik rá, azt mondja, mivel küldöldi, semmi köze hozzá.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!