Keresés

Részletes keresés

EMSz2007 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 26

Bárka-interjú Ulises magyar hangjával, Molnár Leventével 01:05-től:

Ditta83 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 25

A befejezés viszont nagyon összecsapott volt, ezt nem is nevezném befejezésnek... 

sudenka Creative Commons License 2014.12.15 0 0 24

Baromi jó alapötlete volt,tetszett is,csak néha soknak éreztem a telenovella-vonalat benne.

Ditta83 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 23

Nagyon jó sorozat volt, csak azt sajnálom, hogy ilyen vége lett, és hogy egyáltalán vége lett..... De talán egyszer majd folytatni fogják! :-)

Gice Creative Commons License 2014.02.23 0 0 22

hátha van, aki olvassa még ezt a fórumot :)

 

én végignéztem a sorozatot, mert az alapkoncepció nagyon tetszett, de sajnos nem kaptunk választ szinte semmire :(

Motun Creative Commons License 2013.01.24 0 0 21

Nem sokat változott semmi.

Még mindig úgy isszák a colát mintha kimeríthetetlen készlet lenne, vagy elég ha befutnak egy kikötőbe és  beraktároznak.

Még mindig tele vannak samponnal, tusfürdővel.

A vizet úgy pazarolják mintha semmi gondjuk nem lenne  a tisztítással.

 

A "tanulók" még mindig csak a lábukat lógázzák, nem dolgoznak. Ha viszont lázadni kell akkor elsők.

torrentezo Creative Commons License 2013.01.05 0 0 20

igen, az lett az erdekes :)

 

jo volna mar egy magyar felirat a 9. reszhez :)

Előzmény: Motun (16)
hisztiske Creative Commons License 2012.07.23 0 0 19

Elkezdte az AXN!

Lement az első rész!

Előzmény: Motun (16)
Motun Creative Commons License 2012.07.20 0 0 18

sajnos nem.......

Előzmény: hisztiske (17)
hisztiske Creative Commons License 2012.07.15 0 0 17

Én már nagyon várom!

Szerintem nyári szünet van, az elejéről fogják kezdeni megint az AXN honlapja szerint!

 

A korábbi kérdésemre nem tudod a választ?

Előzmény: Motun (16)
Motun Creative Commons License 2012.07.04 0 0 16

A harmadik évad lesz az igazán érdekes.

Ha eljutunk addig.

hisztiske Creative Commons License 2012.06.16 0 0 15

Bocsánat a 7-ik részben a temetés alatt!

hisztiske Creative Commons License 2012.06.16 0 0 14

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki mi volt a dal címe a temetés alatt? /A Bárka (I. évad 5. rész ebben a részben volt, a végefelé.../

 

Köszi

Glázser Bozsó Creative Commons License 2012.05.10 0 0 13

Ő nem emiatt "ellenség". Hanem azért, mert ő irányít a hajón és vannak, akik magukhoz akarják ragadni a hatalmat. Pl. Gamboa. Hogy ő jusson közelebb és hamarabb az információkhoz. Vagy: megakadályozza a többieket abban, hogy bizonyos dolgokat megtudjanak, a feltételezett szigetre eljussanak, stb.

 

Miért a hajón keresik a válaszokat?

 

Hát hol keressék? :D Csak a víz van, meg az égbolt, oszt jó napot. Meg néhány dolog elrejtve a hajón...

Előzmény: Motun (12)
Motun Creative Commons License 2012.05.09 0 0 12

Csak tipppelek hogy ezt nekem írtad, nincs jelezve.........

 

De ha azt nem értik hogy miért történt ami történt még nem visz előbbre annak megértésében hogy miért a hajón keresik a válaszokat, és a felelősöket.

És ha a kapitány erre nem tud válaszolni akkor miért ellenség?

 

Előzmény: Glázser Bozsó (11)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2012.05.04 0 0 11

A történet fikció, sok elemében meseszerű és valóban, a történéseknek sok életszerűtlen része van. Meg koppintások más sci-fi filmekből... ;)

 

Ezek közé illik az is, hogy soha nem fogy ki a készlet és "terülj-terülj asztalkám" van. De van ennek egy más olvasata is: tudják, hogy véges a készlet, de azért nincs katonai fegyelem és kiporciózás, mert legalább addig szeretnék élvezni az életüket és nem megvonni maguktól semmi kis örömöt - már amennyire a körülmények engedik - ameddig csak lehet. Ha mégsem találnának szárazföldet, vagy meg kell halniuk mielőtt eljutnának odáig, akkor nem mindegy úgyis?! (Ez a gondolkodásmód egyébként a magyaroktól idegen, sajnos...)

 

Aztán meg a lázadások. Mit nem lehet érteni azon hogy eltüntek a szárazföldek.

 

Nem azt "nem értik". Hanem azt, hogy ez miért történt, véletlen vagy szándékosan előidézett katasztrófa következett be? Ha az utóbbi, akkor kik a felelősök és mit akartak elérni vele? Ki melyik "oldalon" áll? A sánta fiú szerintem csak úgy gondolja, hogy akkor tesz jó lóra, ha a többiek ellenében Gamboa-val szövetkezik. Őt esélyesebbnek látja a túlélésre.

 

Egyébként szerintem nem iskolahajó, hanem kutatóhajó (ösztöndíjas egyetemistákkal). A technikai személyzet (pl. gépészek, matrózok) a háttérben van, a diákok nem az ő munkájukat végzik. A jelenetek többsége nem azt mutatja be, hogy mit tanulnak, hányszor vizsgáznak stb. (azért vannak ilyen jelenetek is!), hanem a napi/éjszakai történéseket, amik a történet egésze szempontjából fontosak. Munkaidőn kívül mi van? Reggeli, ebéd, vacsora, fürdés-wc, szünetek, délutáni pihenő, szabadnap, ünnepnap, éjszaka, hajnal. ;)

 

Ami engem borzasztóan idegesített, az Aihnoa és Ulysses "szerelmi drámája", vergődése. A II. évadban szerencsére már nem szerepelnek. :D

Motun Creative Commons License 2012.05.03 0 0 10

Nem a szinkron miatt.

Hanem olyan fércmunka hogy az fáj. Maga az alaptötlet jó, csak szarul van megírva.

 

 

Az alaptörténet szerint iskolahajó. És mégis a legénység soha nem dolgozik. Legalább is a tanulók.

Állandóan csak henyélnek. És amikor csinálnak valamit akkor is olyan módon mintha minden a legnagyobb rendben lenne.

Mosnak, sütnek főznek, zuhanyozhak, samponoznak  mintha kimeríthetetlenek lennének a tar- talékaik. Nincs egy raktár, és a katasztrófára való tekintettel egy beosztás.

Kihalászták a kaját, és azonnal szemrebbenés nélkül itták a cólát. Mintha az autómatát majd valaki megint feltölti eset lenne.

Aztán meg a lázadások.

Mit nem lehet érteni azon hogy eltüntek a szárazföldek. A sánta végül is mit akar? Vagy mit remél ha a kapitány ellen van? Nem a kapitány tehet a kedvese haláláról.

A Gamboa tetteit valahol értehetőek. De a sánta?

Na meg a kapitány lánya is érthetetlen. Miért nem mondja meg az apjának hogy Gamboa gyil- kosággal fenyegette. Csak neki hinne az apja nem Gamboának.

Ha a másik hülye gyereket be tudták zárni akkor Gamboát is.

 

Előzmény: Glázser Bozsó (9)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2012.04.30 0 0 9

Szerintem neked azért nem tetszik, mert a magyar szinkron pocsék (a fordítás sem jó itt-ott...), nem illik a karakterekhez. Egyszer véletlenül elcsíptem, ég és föld a különbség az eredetihez viszonyítva! :P

Előzmény: Motun (4)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2012.04.30 0 0 8

Ha (itt) csak az 1. évad ment le, akkor biztosan. ;)

Előzmény: Motun (6)
Motun Creative Commons License 2012.04.30 0 0 7

Megjött a folytatás, de semmivels em jobb mint az első évad.

Maradt ugyanaz a hülye legénység. Tudják hogy eltünt a szárazföld de meg sem próbálják beosztani a kaját.

A tanulók soha nem csinálnak semmi értelmes munkát. Nem tudom pl a vitorlázatot ki a fasz kezeli.

 

A Gamboa vonal is egy vicc. Halálosan megfenyegeti a kapitány családját és ahelyett hogy az apjához menne és elmondaná kussol.

A sánta is egy fasz. Mit  képzel? Mi a faszt akar, forradalmat? Mit nem ért azon hogy szarban vannak.

Motun Creative Commons License 2012.03.09 0 0 6

Lesz egyáltalán folytatás???

Van erről valami hír?

Vgyuri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 5

Mikor folytatódik? Most már kiváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle. Persze ha úgy lesz, mint a Lost-ban, hogy több kérdés marad nyitva, mint ahányat megválaszoltak ...

 

Motun Creative Commons License 2012.02.13 0 0 4

Rászántam magam hogy leszedjem a Bárka című sorozatot, és megnézzem.

Nem ájultam el tőle.

Összecsapott fércmunkának tartom.

 

Az alapötlet remek, scak valami huszadrangú író csinálta meg a forgatókönyvnek nevezett borzalmat, és egy még  tehetségtelenebb rendező filmre vitte. Aki ezt így elfogadta mmehet a víz alá száradni.

 

Elindulnak két hónapi élelemmel, és beüt a krach. Kiderül hogy nincs számottevő szárazföld többé. Tehát ipari mezögazdasági és egyébb létesítmények sem nagyon maradtak.

Mégis tovább pazarolják az élelmet. Ezstelenül és meggondolatlanul isszák pl. a cólát.

Ugyanúgy használják töméntelen mennyiségben a sampont-túsfürdőt. Aztán amikor az üzemanyag kifogy akkor meregetik bambán a szemüket.

 

Semmi leltározás, beosztás, porciózás. Majd kikötünk oszt tele rakjuk a raktárt.

Aztán a fiatalok sem lehetnek ekkora hülyék. Nem értik meg hogy nincs.

fz Creative Commons License 2011.10.11 0 0 3

Furcsa elegye a Lostnak és egy brazil szappanoperának. Az alapötlet jó, a karakterek többsége érdektelen, a színészi játék pocsék. Ha a lost kerekedik felül, nézni fogom, ha a szappanopera, akkor nem. Még adok 2-3 résznyi esélyt.

nincsparmezán Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2

Szaporodjatok, és népesítsétek be a földet.

ironthehorse Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1

persze kaját és ruhát majd ők is szintetizálnak, v mi a fax volt anno az űrgammákban :D :D

Előzmény: Törölt nick (-)
3x Creative Commons License 2011.10.09 0 0 0

0 izgal0m

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 topiknyitó

Most vetítik az AXN-en a Bárka sorozat 1. részét

 

"Mi járna a fejedben, ha egy napon arra ébrednél, hogy a Föld utolsó lakói közt vagy néhány utastársaddal együtt egy hajó fedélzetén, és a bolygó összes többi embere megmagyarázhatatlanul eltűnt volna?
Amikor Genfben beindítanak egy részecskegyorsítót, hiba csúszik a rendszerbe, és a kutatók világméretű katasztrófát okoznak. Ezt csak egy maréknyi iskolás él túl, akik épp egy hajó fedélzetén utaznak az incidens idején. Most életük nagy kalandjának lehetnek részesei - összezárva egy 50 méter hosszú hajó fedélzetén, talán örökre..." 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!