Keresés

Részletes keresés

87Mira87 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 31

Szerintem a legfontosabb, hogy milyen minőségű terméket használsz. Régen nagyon sok olcsó drogériában kapható terméket használtam. 2 nap után viszketett a fejbőröm. Ezért kerestem olyan terméket, melyek táplálják, védelmezik és erősítik a hajat, megszabadítva azt a káros anyagoktól, és ragyogóan szép megjelenést adnak. A fodrászom ajánlotta a Kevin Murphy samponokat. Én elsősorban a Plumping Wash-t használom, mert vékonyszálú a hajam. Eddig nagyon pozitív a tapasztalatom. 

OperatívAndromedaTörzs Creative Commons License 2020.06.04 0 0 30

Szerintem csak az a lenyeg, hogy nem kell tul sok mesterseges ramatyot osszeenni, meg mindenfelet rakenni, meg rafujni a hajra. En pl. samponon kivul nem hasznalok semmit, a hajam alig ritkult valamit, pedig elmultam 40 eves ffi. A hatam kozepeig er. Schauma for men, vagy glem vital for men jott be nalam. Balzsamot meg ilyen hulyesegeket se hasznalok.

Linkata01 Creative Commons License 2018.06.07 -1 0 28

Sziasztok! Számomra az egészséges haj a fénnyel teli dús, nem töredezett hajat jelenti. Néhány éve kezdődött nálam a probléma, a hajam állapota szörnyű lett. Akkor rengeteg segítséget kaptam ezen a fórumon, ezért most megosztom veletek, hogy nemrégiben rátaláltam a catalase kapszulára és az ősz hajszálaim száma eddig kb felére csökkent, de még gyorsabban is nő a hajam és kevésbé hullik. Szóval a kataláz enzim segített eddig nekem a legtöbbet. Időigényes, de megéri. 

Sarah-Miss Creative Commons License 2016.02.02 0 0 24

Sziasztok! 

Otthoni hajformázáshoz keresek kíméletes módszert, ötleteket, tippeket, praktikákat.

Eredetileg hullámos-göndör, vállig érő hajam van, de ilyenkor télen lehetetlen normálisan beállítani, mert száraz, és szétálló-borzas-pufók. 
Kivasalva jól néz ki, de mivel így sincs a topon minőségileg, nem szeretném még ezzel is roncsolni. 

Valami ötlet, praktika, hogyan tudnám formázni (hogy esetleg még fényes és sima is legyen [bár erről még álmodni se nagyon merek]) anélkül, hogy rosszat tennék vele?

szinetarolga Creative Commons License 2015.11.12 0 0 23

Sziasztok, amit ajánlok Olaplex hajkezelés. Én ezt leteszteltem, és az eredmény teljesen döbbenetes. Ha szeretnél ilyet, akkor írj, és megírom, h hol csináltattam. Kérlek, h NE ide írj, hanem az email címemre:olga.szinetar@hotmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 22

Én természetes hajfestéket használok (Khadi), attól nekem nagyon szép fényes a hajam. + Varga samponnal mosom, ami szintén természetes, növényi összetevőket tartalmaz csak.

Előzmény: minyon22 (19)
Vattapamacs. Creative Commons License 2015.07.28 0 0 21

Hajolaj az jó.
Igény esetén szerintem bármelyik fodrászüzletben rendelnek neked, egyébként a nagyobb áruházakban van külön fodrászbolt ahol aztán minden van.

Előzmény: minyon22 (19)
minyon22 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 20

Látom, ez a téma nem igazán kelendő, próbálkozom máshol... :S

 

minyon22 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 19

Szép napot mindenkinek!

 

Elég régi bejegyzést találtam csak arról, hogy mivel tehetném fényessé a hajamat és a link már nem is él, amit betettek... :( 

 

Van esetleg tippetek, hogy mit lehetne használni? Ha fodrásznál járok, utána mindig szép fényes a hajam és persze ha megkérdezem, hogy mit tesz rá, akkor hadovál össze-vissza. Volna tippetek, hogy mit és hogyan kellene használnom? Akár sampon vagy balzsam, akár spray csak szép fényes legyen tőle a hajam. (Amúgy festetem, ha ez számít valamit...) Az is nagy segítség lenne, hogy hol lehet beszerezni fodrászos szereket, ha nem vagyok fodrász.

 

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat és szép napot mindenkinek!

Bencsik Szabi Creative Commons License 2012.06.29 0 0 17

Olvastam a problémádat... elsősorban egy jó fodrász kellene, aki úgy festi be a hajad, h ne sárguljon :)... ebben tudnék segíteni, amennyiben Bp-en neked is megoldható. Nyilván a hajnak nem tesz jót, ha például állandóan vasalva van. Ha nem csak az a gond, h sárgul, hanem egészségtelen vagy nehezen fésülhető, akkor arra is van megoldás, a keratinos kezelés. Ez lényegében egy hajegyenesítés, amitől a haj kb. 3 hónapig egyenes lesz, nem kell vasalni, emellett a keratinnak köszönhetően puha és fényes, könnyen fésülhető lesz. Ha érdekel, írj emailt, vagy nézd meg a tartoshajegyenesites.blogspot.hu oldalt,  üdvözlettel, Szabi

 

Előzmény: violakrisztike (12)
Tomcsi87 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 16

Hello!

 

Én a Viviscalt ajánlom! Tudom, hirtelen amikor mindenki tudomást szerez arról, hogy mennyibe kerül akkor elkezd gondolkodni.

De komolyan eza legnagyobb probléma vagy az amikor már nincs hajunk és akkor vágunk bele mindenféle dologba, hogy újra legyen valami a fejünkön amit tapinthatunk. Sokan elmennek hajbeültetésre... igaziból semmikivetnivalóm nincs csak annyi, hogy annak aztán van ára és ha belegondoltok ha azt a helyet ahová beültetitek az uj szálakat meddig maradnak ott. Mert logikusan átgondolva ha egyszer onnan kihullott a hajad akkor megvolt rá az oka és ha ujat teszel oda ugyanúgy kifog hullani.

Én azt mondom és azért is ajánlom ezt a terméket mert a lényeg az, hogy belülről kell táplálni a hajhagymákat. Fontos a a felszínes tísztítás is de azzal nem sok rá az esély, hogy a hajhagymák elkezdjenek növekedni. Természetesen sok minden befolyásolhatja ezeket a dolgokat pl.: stressz, dohányzás, alkohol...stb.

Így ha valaki mégis hajbeültetésen gondolkodik annak ugyan úgy tanácsolom ezeket a tablettákat mert ezek belülről fogják erősíteni a hajat.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 15

Étrend kiegészítők, amelyekre orálisan fixálódtam

Sok ilyen dolgot eszem, öm.de kevés van közöttük, amely megváltoztatta az életemet. Felsorolom azokat, amelyekhez ragaszkodom. 1. Pueraria Mirifica. Mert nőiesebb lettem tőle, jobban alszom, sugldául nem teszi egyenletessé, tehát egyik sem kiváltható a másikkal.árzóbb a bőröm.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

elpontel Creative Commons License 2012.03.28 0 0 14

Sziasztok!

 

Én a ricinusolajat ajánlom! Tapasztalatból. Hetente legalább 1x, minimum 6 órára, de lehet akár egy éjszaka is rajta... Én általában a vasárnapot szánom rá, reggel felkenem a hajtövektől kezdve a végekig, ezután folpack és végül törölközővel jó melegen tartom. Délután vagy este pedig lemosom. 

Első tapasztalatom az volt, hogy sokkal jobb tartása és erősebb lett a hajam. Kb. a 4. hét után pedig rohamosan nőni kezdett a hajam... és nem utolsó sorban a hajvégeknek is nagyon jó. Pláne, ha frissen van vágva, elkerülhető a töredezés.

Jó tanács lehet, hogy csak akkor tegyük fel, ha biztosan van rá elegendő időnk, mert hosszan rajta kell hagyni, így viszont hamar látható pozitív eredmény.

Gyógyszertárban szoktam venni, 170- 200 Ft körül mozog az ára. Csak ajánlani tudom, és remélem tudtam Nektek segíteni.

Sok sikert! (:

Üdv: L

qeqw Creative Commons License 2012.01.23 0 0 13

jól:D

violakrisztike Creative Commons License 2012.01.23 0 0 12

Nekem a hosszú szőke haj kezelésére kellene valami jó ötlet. Festett a hajam és mint ahogy egy cikkben olvastam be is sárgul egy kicsit. Kipróbáltam a kékítő samponokat, akkor meg olyan zöldes árnyalat felé ment el, pedig csak természetes szőke hajat szeretnék.

Ötlet?

vircsike Creative Commons License 2011.11.15 0 0 11

Sziasztok! Ajánlok Nektek egy igazi csodaszert, folyékony aranynak is hívják, ez az argán olaj! Tényleg csodát tesz a hajjal, nem nehezíti el, hanem nagyon szép fénylővé varázsolja és volument is ad neki! Most bárki kockázatmentesen kipróbálhatja, nézzétek meg ezt a linket, hol vehetitek át a termékmintátokat! Siessetek, mert csak az első 50 vendégnek jut! http://selective.hu/argan2.html

szemi25 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 9

Nekem totál egyenes hajam van, de annak sem használ a túl meleg levegő. Szerintem a vékonyszálú haj sérülékenyebb akár göndör, akár egyenes.

 

Közben használgatom a gliss kur erősen sérül száraz hajra való termékcsaldját, és egész jó. Már a sampontól érzem ,hogy sokkal simább puhább a hajam, a balzsamtól pedig könnyen ki tudom fésülni. Persze pakolást is használok, szóval most egy tortúra a hajmosás :-)

Előzmény: Biharyandrea (8)
Biharyandrea Creative Commons License 2011.08.14 0 0 8

Tippek - Trükkök a göndör haj kezelésére és ápolására itt olvastam hogy a göndör hajú nők rémálma is lehet a hajszárító,  nekem példaúl tönkreteszi, szó szerint.

Géppuskaszájú Rapper Creative Commons License 2011.08.07 0 0 7

Tudom! De nem volt jobb ötletem.

Előzmény: szemi25 (1)
szemi25 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 6

Sziasztok!

 

Tegnap voltam fodrásznál, hát nagyon izgultam ugyanis eddig nem hozzá jártam meg a hajam is nagyon gáz volt (magamnak köszönhetően). Nagyon szépen helyrehozta a színét, igaz a sérülést ő sem tudta már helyrehozni, de adott valamilyen spéci pakolást,meg majd hozatok vele balzsamot is.

Ja és azért hazafelé megvettem az új gliss kur erősen sérült hajra való termékcsaládot: sampon, kiöblítős balzsam,pakolás, nem kiöblítős fényhajpakolás....Annyira nem is volt az ára vészes a pakolás pl 990 ft, de 300ml-s.

Majd beszámolok a tapasztalatokról....és persze most szedem majd 3 hónapig a biovanne-t, vagy egyéb B-.vitaminos cuccot.....

szemi25 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 5

Hát sajnos én is tudom, hogy csodákra semmilyen szer nem képes....baromira bánt, hogy sikerült roncsolnom a hajam és hogy miért tettem azt sem értem......ahogy mondani szoktam "valami jött az agyamba...." . Pénteken megyek fodrászhoz majd mondom neki, hogy valahogy vágja át a végeit a sérült részen, attól még a hossza megmaradhat mert inkább a választékomnál középen vannak töredezett részek hátul nem annyira.....

 

Csak ezek után szeretném a hajnövést turbózni és ezért is érdekelnek ötletek....

Előzmény: Kőkapu1 (4)
Kőkapu1 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 4

Sziasztok!

 

 

Szemi, nem akarlak elkeseríteni, de a töredezett hajra csak az olló a megoldás, helyreállítani a sérült hajat már semmi sem tudja. Sajnos tapasztalat.

Viszont jobb minél előbb megszabadulni a töredezett résztől, mert ha nincs levágva, akkor mindig feljebb-feljebb ér majd a töredezettség.

Én még "lánykoromban" mindig fontam apró tincsekre a hajam, hogy hullámos legyen, és végül a gumik miatt iszonyat ronda lett. Kenhettem én arra akármit, semmi sem használt, csak az olló.

Azóta viszont rendszeresen, legalább két havonta vágatok belőle, ha növesztem is, legalább 1 centit, és szép, egészséges a hajam, pedig évek óta festve van, néha melírozva is.

 

 

Ági, nekem hajhullásra a Varga hajcseppeket ajánlották, amikor hullott a hajam a terhesség után, és jó volt. Most is elkezdett, úgyhogy megyek is majd venni.

http://www.vargacseppek.hu/termcsepp.html

 

 

 

Esetleg Szemi, úgy látom, van nekik hajerősítő cseppjük is...

szemi25 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 3

Agneza: de jó hogy benéztél :-)

Hajhullás....hugim küzd vele, ő használ Bánfi hajszeszt hajmosás előtt hetente szerintem vagy kétszer biztos és szed valami B-vitaminos dolgot....de épp ma mondta, hogy majd megnézi nekem mi is az. Ha megmodja megírom Neked! Amúgy neki is egészséges  a haja meg minden csak hull....

A B-vitamin mindenképp kell a hajnak is, szóval ha olyan vitaminos készítményt veszel amiben az is benne van az jó rá szerintem.

 

Lekopogjam nekem n em hullik ,viszont most ki lett tolva vele és egy rész sérült...úgyhogy most ezerrel erősítenem kell.

Alfaparfos cuccokat láttam a neten amik nagyon sérült hajra vannak ...háát kissé hitetetlen vagyok és elég borsos az áruk is,ezért is várok tapasztalatokat másoktól.

Előzmény: agneza (2)
agneza Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2

Jó kérdés.... nekem veszettül hullik, így megyek fogorvoshoz (persze időpont 1 hónap mire kaptam) mert vagy fog vagy nőgyógyászati gyulladás lehet főleg. Persze lehet vitaminhiány.

Amúgy nekem nagyon szép a hajam a Revalid sampontól, az minden hajtípusra jó, balzsamot kenőset, lemosandót nem használok csak fújósat. Ebből most a Gliss Kúr Satin Relax- száraz, rakoncátlan hajra valót, de mindig mást veszek.

Amikor nekem nagyon töredezett volt a hajam, akkor hetente 2szer a Loreal elseve méhpempős hajpakolását használtam, igaz, hogy éreztem utána, hogy kicsit elzsírosítja  a hajat, viszont sokat javított. Vágatni akkor is kellett több centit a végéből mert ami nagyon tönkrement azzal a pakolás sem tud mit kezdeni, de sokkal jobb lett a minősége a hajamnak pár használat után.

 

Hajhullásra ha valaki tud valamit.... nekem nem töredezéses hullás, mert tőből, hajhagymákkal együtt jön ki a haj, végigsimítom a kezemmel és 4-5 szál mindig bennemarad, a reggeli (kíméletes) fésülésről nem is beszélve....

szemi25 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1

Ez humornak baromi gyenge.....

Előzmény: Géppuskaszájú Rapper (0)
Géppuskaszájú Rapper Creative Commons License 2011.08.03 0 0 0

Én nyestzsírral kenegetem.

0.

Előzmény: szemi25 (-)
szemi25 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Tudom, hogy a "házi-barkács" mindig rossz ötlet nem erről várok intő véleményeket, hanem azzal kapcsolatban, hogy kinek milyen hajápolószer,vitamin, pakolás stb vált be a sérült, töredezett haj regenerálására?

Sajnos most nekem volt egy rosszul sikerült melír........és hát egy része a hajamnak sérült és töredezett.....Vettem Biovanne + kapszulát, régen már szedtem a sima Biovannet , erről mi a vélemény?

 

Illetve most találtam kifejezettem roncsolt hajra való alfaparf termékeket, ezeket valaki ismeri esetleg?

 

Ha van kedvetek osszuk meg egymás közt tanácsokat , bevált hajápolási ötleteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!