Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2021.01.06 0 0 21

A húsleveskocka állítólag csont-őrleményből készül, a következőképpen:

Ólomlemezzel bélelt vaskádba sósavat öntenek, majd bele a csont-őrleményt. Amikor már nem pezseg a trutyi, nátronlúggal (marónátron) semlegesítik. Ekkor némi konyhasó keletkezik (NaCL), s emiatt már külön nem is sózzák a kotyvalékot. Jön a szikkasztás, és a kockákra vágás.

Hogy ebben mennyi a peptid, azt nem tudom.

Valahol olvastam, hogy teli vagyunk polipeptid-láncokkal. Nem ártalmas ez? Legalább komposztálható?

Előzmény: Arth_ur (19)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2021.01.06 0 0 20

hova kell ezt fújni?

 

Arth_ur Creative Commons License 2012.04.01 0 0 19

EMBEREK!

Mindenki eszik peptidet!!!

Sokat, és sokfélét. Minden fehérje amit megeszünk peptid, és a peptidek közül is a polipeptidek közé tartozik. A húslevesben (beleértve a legsilányabb zacskós levest is) szinte végtelen variációban fordulnak elő a rövidebb peptidek is, amika fehérjék darabolódásából keletkeznek. Egy egyszerű húsleveskockánál jobb peptidkészítmény a büdös életben nem fognak csinálni.

 

Felejtsétek már el ezt a brutális parasztvakítást, ne dőljetek be az ilyen tudományosságot imitáló gagyinak!

Előzmény: Piperin (17)
nagyvaradijj Creative Commons License 2012.03.27 0 0 18

Sziasztok!

Kértem tanácsot(mit-mire), a honlapon szerplő tanácsadó hölgytől. Korrektnek tünt. Még nem rendeltem.

Kérem, ha valaki alkalmazta már, írja meg tapasztalatát! Üdv. J. 

Piperin Creative Commons License 2012.03.03 0 0 17

Ha valaki szedett/szed peptidet kérem írja meg a tapasztalatait!

Nem találtam semmilyen hiteles fórumot erről, csak a termékértékesítők oldalán olvasni a sok "csodát".

 

csemarti Creative Commons License 2011.09.15 0 0 16

Azért az érdekes, hogy a peptidekről a híradóban is volt szó.

Talán némi igazság is lehet a dologban, de nem tudom, nem vagyok szakértő. Viszont sokkal jobban örülnék egy ilyen fogkezelésnek, mint a hagyományosnak.

http://www.hirado.hu/Hirek/2011/08/24/13/Fogregeneralas_furas_nelkul_.aspx

selgir Creative Commons License 2011.04.19 0 0 15

ha valamit ekkora pofával harangoznak be (állatvédelemre gondolok), akkor gyanús:)

 

nekem afféle "kasmírkivonat" dezsavűm van tőle...

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 14

Elkezdtem silabizálni a sok rizsát, de nem volt türelmem eljutni oda, hogy most akkor végül is: mennyiért is mérik ezt a kütyüt?

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 13

a cikkeiben írogat többféle (általában természetesen kialakuló és ezért a szervezetben megtalálható, de a kísérletek mennyiségi igényei miatt mesterségesen szintetizált) tetrapeptidről (Lys-Glu-Asp-Trp és Ala-Asp-Glu-Leu)... de a leendő vásárlók számára mindez csak zavaró extra információ lenne, szerintem

- a todományos háttér meg méginkább megzavarhatná őket, mert esetleg még rákérdeznének arra, hogy pl. egy sejtkultúrából nyert akármilyen hatás vajjon hogyan s miként alkalmazható az adott szer bőrre kenésekor (mint kozmetikum...)

 

mellette: van egy friss (2010-es) összefoglalója, amelyben már 6-12 éves klinikai alkalmazási tapasztalatokról számol be.

Előzmény: Arth_ur (12)
Arth_ur Creative Commons License 2011.04.18 0 0 12

Az meg, hogy "borjúpeptid" kb. annyira értelmezhető, mint az "embergén", vagy "növénygén".

Hogy stílszerű maradjak, annyi információértéke sincs, mint a halovány bornyúfingnak...

Előzmény: Törölt nick (-)
Herold Creative Commons License 2011.04.18 0 0 11

Hát te? Visszaengedtek?

Na mire jutottál ezzel a cuccal? Kamu vagy nem?

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 10

Kicsit azért belemhetnék jobban a tudományos hátérbe...

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 9

Hümm hümm... szóval akkor jól sejtettem hogy bűzlik itt valami...

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8

a Bulletin of Experimental Biology and Medicine belterjességét említettem: hozzá kell tenni, hogy csodapeptidászunk a nevezett lap szerkesztő bizottságának tagja... ;-)

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7

Én úgy gondolom, hogy közel áll a topikcímben alkalmazott besoroláshoz, de részemről ez inkább csak benyomás, amelyet a következők támogatnak:

 

:ami túl sok dologra egyszerre és egyöntetűen jó, az nekem gyanús, nehezen tudok olyan hatásmechanizmust elképzelni, amikor valami kozmetikum is meg gyógyszer is, ráadásul akármerre szerteágazó hatásokkal

 

:'feltalálónk' rendelkezik egy pár közelménnyel, de ezek egy része orosz nyelvű, a többi nagy része pedig a Bulletin of Experimental Biology and Medicine lapban jelent meg - ami első ránézésre OK, de nekem kicsit gyanús, hogy bár a Springer gondozza, valójában orosz... a Russian Library of Science része, és az ott megjelent legutóbbi cikkek között nem találtam olyat, amelyet ne orosz(os) nevű szerzők jegyeztek volna... nekem ez azt súgja, hogy belterjes 'hazai lap', ahova nagyjából minden mehet.

- szóval nem találtam olyan közleményét, amely 'rendes' nemzetközi lapban jelent volna meg ebben a témában

 

:a feltételezett hatás tudományos hátterének kérdésében nem vagyok elég tájékozott - és némi keresés után azt látom, hogy más se... ennek a témának alig van tudományos irodalma

Előzmény: Törölt nick (-)
mcc Creative Commons License 2011.04.14 0 0 6

Tuti nem próbálta ki olyan körülmények között, mint egy gyógyszert. És még a gyógyszerek nagy része is átverés. 

 

Node ki állna neki tételesen cáfolgatni, mennyiért, kinek van ilyen perverz hobbija? Vannak ugyan mániákus fogyasztóvédők meg csalóvadászok, de én nem tartozom közéjük, és van jobb elfoglaltságom. 

Előzmény: Törölt nick (4)
mcc Creative Commons License 2011.04.14 0 0 5

Pontosan ezt kérdezném, hogy közérthetően, laikus számára is egy szakértő kifejthetné,

 

értelek én, de ki a macska ér rá erre.

 

A dumája totális áltud. halandzsa. Ettől még a borjúpeptidjei lehetnek az örök élet titka, csak sose fog kiderülni.

 

Az OÉTI honlapján kint vannak az engedélyezett étrendkiegészítők, ha tudod a pontos nevét, megkeresheted. Nem tudom persze, ez mit segít, sokmindent árulnak, aminek nincs engedélye. A tömegnövelőkhöz pl. nem is kell.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4

Gyááá azé legyémá kicsit közlékenyeb he...

 

Mellesleg hiába szótárazom ki, mert ott egy csomó más szó is amit nem értek... Pl aminosav meg ilyenek... jó valami halovány sejtésem emlékfoszlányom van középiskolai kémiából és vagy bioszból ezekről, de totál homály az egész. Pont talán ezzel élnek vissza a karvalybizniszmenek.

Bedobnak olyan zaftos neveket, amikről az átlag hülyének fingja sincs. Mint MSM, L-kazei, Bifidusz Esszenzis, Telomer stb...

 

Most kitalálták hogy ez peptides anyámkínyja... Sok zombi meg nyálcsorgatva veszi megfele, mert majd ez a tuti...

 

Pontosan ezt kérdezném, hogy közérthetően, laikus számára is egy szakértő kifejthetné, hogy ez most hiteles dolog (ha igen, miért, ha nem, miért) vagy ez is csak egy biznisz átverés...

 

Nem az a kérdés hogy jót tesz-e, mert ha lemegyek sétálni a friss levegőre az is jót tesz, oszt mégsem vásárolható MLM rendszerben egy valag pénzért (egyelőre még legalábbis) és nem mondják rá hogy hiperszuper életelxír csodaszer... naugye?

 

Tehát itt a kérdés, hogy ez a peptides izé, most tényleg ilyen csuda cucc, élethosszabító, öregedés visszafordító, mittutoménmicsináló cucc (tehát a reklámszövegek a frankót mondják) vagy ez az egész már megint csak egy újabb, nagy parasztvakítás a sok közül...???

Előzmény: kínai balos (3)
kínai balos Creative Commons License 2011.04.14 0 0 3

előbb szótározd ki, hogy mi az a peptid, és utána gondolkodj el, hogy miért ez a szóválasztás van mégis és már meg is válaszoltad magadnak a kérdéseidet.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.14 0 0 2

A kérdés a topicímben van. Áltudomány? Valós? Csupán üzleti ámítás? Vagy valami több? Van-e tudományos alap? Stb

Előzmény: mcc (1)
mcc Creative Commons License 2011.04.14 0 0 1

mi a kérdés? tök baromság. Ettől ugyan jót tehet, de a duma hozzá, az kemény.

bindera Creative Commons License 2011.04.14 0 0 0

Alv0 nulla

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 topiknyitó

Nos?

 

 

http://netkereset.ning.com/group/peptide

 

 

Az Orosz Föderáció Orvostudományi Akadémiája mellett működő Szentpétervári Bioregulációs és Gerontológiai Intézetben létrehozott teljesen új,  nagy hatékonyságú technológia, amely a fiatal állatok (borjak) szervezetéből és szövetéből nyeri ki a kis molekulatömegű peptid frakciót, lehetőséget nyújtott arra, hogy kizárólag cégünk részére létrehozásra kerüljön Dr. Khavinson munkája által, a 7 egyedülálló készítményt magában foglaló természetes étrend kiegészítők új osztálya, a világon egyedülálló folyékony peptidek lánca, a mesotel termékcsalád,  és sejtkozmetika termékcsalád. Dr. Khavinson egyedülálló munkája cégünkön keresztül jut el az emberekhez.
Fontos megjegyeznünk, hogy ezen, fiatal állatok, nem kísérleti állatok, és semmilyen körülmények között nem okoznak nekik fájdalmat. Egy állatot egyszer műtenek meg, mégpedig altatásban, a műtét után pedig megfelelő, nyugodt, steril környezetben tartják őket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!