Keresés

Részletes keresés

inverz Creative Commons License 2013.04.12 0 0 4064

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/a-west-balkan-aldozatainak-szulei-megerdemlik-a-bortont-2184211

hát (mi) ezt is megértük.... remélem a pótmagánvádban érintettek is elnyerik méltó büntetésüket, mert bizony a hatóság(ok) is erősen hunyók ebben az ügyben...

 

inverz Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4063

és most mi van?...

megvan már a jogerős itélet?...

vagy az idő homályában szép csendben elolvad a bünti?....

Előzmény: T.Tanácsos (4039)
T.Tanácsos Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4062

Három nőt halálra tapostak Madridban

Pánik tört ki egy halloweeni partin, a tömeg megrohanta az egyetlen kijáratot. Tovább »

forrás: Index.hu

soldat inconnu Creative Commons License 2012.09.13 0 0 4061

Néha akadnak ilyen miniszterelnökök is...

 

23 évig hazudott a rendőrség a hillsborough-i áldozatok rokonainak

 

A brit labdarúgás legsötétebb napjának, a 96 szurkoló halálát követelő Liverpool-Nottingham Forest FA-kupamérkőzésnek eddig eltitkolt részleteire derült fény. 1989. április 15-e óta hazudott a rendőrség a közvéleménynek.

 

Több, mint huszonhárom esztendeje történt a Hillsborough-tragédia, amely 96 ember halálát okozta. Ez a majd' negyed évszázad kellett ahhoz, hogy az információk birtokában végre kiálljon valaki az emberek elé, és elismerje, hogy nem a szurkolók hibáztak.

 

A tegnapi napon ez történt. A britek miniszterelnöke, David Cameron személyesen kért elnézést azoktól a családoktól, akik érintettek a tragédiában.

 

(hvg.hu)

tamikati Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4060

helo! ne haragudj,nem tudnál másik nevet választani ? a hszeid jok,de a neved,baromi bunko!

bocsi!

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (4046)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.07.03 0 0 4058

 Derék rendőreink arra vadásznak, hogy valaki hogyan parkol. Pl. az egyirányú uccában ha fodítva,  akkor keményen büntetnek, igaz az az ótó is ugyan annyi helyt foglal el, de ez őket nem érdekli.

T.Tanácsos Creative Commons License 2012.07.03 0 0 4057
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4056

Szívesen! :-)

Előzmény: Törölt nick (4055)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4055

Azt nem ismerem, utánaolvasok, kösz a jelzést.:)

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (4053)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4054

Én nem akartam a felelősségeket csökkenteni, csak a politikai szálat szerettem volna kiemelni. Téged nem zavar az elvárt ítélet, engem mérhetetlenül, ennyi.

Előzmény: Brixbrax (4052)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4053

Nézd, az általam eddig lefurcsábbnak tartott ítélet, a "Oktogoni lövöldözőé" volt:

 

Első bűntényes, pszihésen instabil ember kapott TÉF-et...

Előzmény: Törölt nick (4051)
Brixbrax Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4052

Azért ne legyen már mindenki áldozat ebben az ügyben!

A kiindulási pont az volt, hogy 3000 emberen többet lehet kaszálni, mint az engedélyezett 300-on. Csak páran meghaltak.

Előzmény: Törölt nick (4047)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4051

Nyilván megvan itt a felelőssége az érintetteknek, több-kevesebb mértékben. Én csak egy elem ellen ágálok ilyenkor, folyamatoan, mert utálom: amikor az állam belenyúl és elkezd elvárásokat megfogalmazni a bíróságok felé, hogy milyen ítéletet kellene hozni.

Ez hihetetlen pontossággal tettenérhető volt a veszprémi kézilabdás ügyben, amikor az elsőfok hozott egy politikai megrendelésű, elképesztően eltúlzott ítéletet, majd a másodfok helyretette, mert kb. annyi volt benne, amit a másodfok  kimondott, majd a fideszesek elkezdtek kérdezgetni, az igazságügyi miniszter meg presszionálni az ügyben, na ez a hatalmas gáz. Jogállamban ilyen nincsen. És a társadalom véleménye az sokszor teljesen elfogult, itt csak szakmai érveknek van helye.

Utálom a politikailag kiemelt, megrendelt, elvárt ügyeket, ennyi, és ezt a jelen ügybeli bűnösségektől és felelősségektől függetlenül mondom.

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (4050)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4050

Drogpartit nem lehet gondatlanságból szervezni, x-ember helyett nem lehet

véletlenül 5x-et beengedni, főleg úgy, hogy már az 5x embernek készül karszalag.

Voltak ott még állítólag kéjgáz palackok is, na az sem vihették oda véletlenül.

 

A bérbeadó személy, az lehetett minden rossz szándék nélküli.

Előzmény: Törölt nick (4047)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4049

Igen.:):/

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (4048)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4048

"Minden politika"

 

Mondta Belmondó, a kívülálló c. filmben.

Előzmény: Törölt nick (4045)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4047

Nézd, gondatlan bűncselekmények esetében az elkövetőt is lehet szerencsétlennek nevezni, tipikusan oda nem figyelés, nem megfelelő gondosság miatt keverednek emberek ilyen rettenetesen rossz helyzetekbe. Én sajnálom az áldozatokat is nagyon, de ezt a négy embert is.

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (4046)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4046

Nem nevezném őket szerencsétleneknek, nem voltak ők kispályások,

a többit én is úgy godolom, mint Te.

 

Ebbe az országba bármit meg lehet tenni bűntetlenül,

viszont bárkit el is kaszálhatnak.

Előzmény: Törölt nick (4044)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4045

Ugyanis az, hogy a négy vádlott, akik között szervező, rendező, és tulajdonos is volt, cselekvősége és bűnössége azonos legyen, az lényegében fogalmilag kizárt, ez csak fidesz-országban lehetséges. Na mindegy, nem akarok politikát vinni bele, csak megjegyeztem.

Előzmény: Törölt nick (4044)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4044

Ez egy érzésem szerint az utóbbi két évben megszokott, politikai megrendelésre, vagy inkább elvárásra hozott ítélet. Nagy társadalmi felháborodás (jogosan), rendezetlen jogi környezet, erre mind a négy vádlott ugyanazt az ítéletet kapja, ugyanannyira felelős a bíróság szerint. Namost ilyen- természetesen szerintem- nincsen, vannak jobban és kevésbé felelős hatáskörű-felelősségű személyek, ennyire tellett a bíróságtól, kecske-káposzta, mind a négy szerencsétlent ugyanannyi időre be kell tenni hűvösre, és megnyugszanak a kedélyek és meg van oldva.

Nagyon kíváncsi leszek a másodfokú ítéletre, hogy ezt a tisztán bírói mérlegelésre alapított mechanikusan-leegyszerűsítetten hozott egységes büntetést a vádlottakra helyben hagyja-e vagy sem.

Brixbrax Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4043

Talán itt is "biztosítottak" a rendőrök, akárcsak a Hajógyári szigeten:

 

A bírónő kiemelte, a rendőrök is mulasztottak, amikor a számos bejelentés ellenére nem mentek azonnal ki a helyszínre. Erről a 107-es segélyhívó rögzített hívásai tanúskodtak.

„Nincs levegő, jöjjenek ki, fuldoklunk, pánik van, úgy hallottam, megkéseltek valakit, nagy a tömeg." A válasz azonban az volt: „Ne járjon buliba, akkor nem lesz tömeg." A másik hasonló bejelentésre pedig ezt mondták a rendőrök: „Tegyen feljelentés könnyű testi sértésért, nem megyünk ki." 

Előzmény: inverz (4042)
inverz Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4042

szerintem nem... még az sem kizárt, hogy az ő helyein is szerveztek ezek a srácok bulikat... de ezt nem tudom biztosan...

Előzmény: zöldleveles csipkebokor (4040)
inverz Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4041
Előzmény: T.Tanácsos (4039)
zöldleveles csipkebokor Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4040

ezek konkurrenciának számítottak a vizoviczki-féle biznisznek?

T.Tanácsos Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4039

WB-ítélet: valamennyi vádlott 2 év 8 hónapot kapott

Az elsőfokú ítélet szerint mind a négy vádlott ugyanakkora, letöltendő fogházbüntetést kapott. Tovább »

forrás: Index.hu

inverz Creative Commons License 2012.06.08 0 0 4038

ma már nem sokakat érdekel ez atéma.. persza anno... csak úgy pörgött... de hát minden csoda három napig tart... persze az elhunytak családtagjai , rokonai, barátai valószínűleg nem így gondolják... és azok a jóérzésű emberek sem, akiket felháborít a felelősség és következmények nélküli szituáció... de hát mi itt élünk, egy ilyen orzságban... én mindezek ellenére szeretem, ezért is járatom a szám...

Előzmény: T.Tanácsos (4037)
T.Tanácsos Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4037

A védők szerint a politika is beleszólt a West Balkán-ügybe

Felmentést kért a hely tulajdonosának és a tragédiába fulladt buli szervezőinek ügyvédje is. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: inverz (4036)
inverz Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4036

tartok tőle elsumákolják a felelősség kérdését...

Előzmény: T.Tanácsos (4035)
T.Tanácsos Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4035
inverz Creative Commons License 2012.03.29 0 0 4034

ki tud valami fejleményről?... felelős(ök)?... következmény(ek)?...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!