Keresés

Részletes keresés

nofRETRO Creative Commons License 2012.09.09 0 0 185

Semmi gond.

Most nem nagyon lesz időm, de a Rávágy téri állomást kiegészítem egy kis kapott infoval

 

 

"Az a fotó ott készült, ahová beállítottam a térképen. Két vágányos állomásépület, a vágányok felől nézve. Még tovább, az épülettől jobbra (innen nézve) mintha egy kicsi fűtőház lett volna

A másik fotón az állomásépület elé bekanyarodó sín, és a váltó látható. A pálya egy vágányos volt, hogy melyik megállóknál, állomásoknál voltak a kétvágányos kitérők, azt nem tudom."

Előzmény: mintir (183)
Kzella Creative Commons License 2012.09.09 0 0 184

Kezd áttekinthetetlen válni a facebookon...

Előzmény: mintir (183)
mintir Creative Commons License 2012.09.09 0 0 183

Az az igazság, hogy amióta a legtöbben váltottunk a fórumról a facebook csoportra, én is egyre ritkábban nézek át ide. Olyannyira, hogy most szembesültem kedves nofRETRO júniusi hozzászólásoddal... Elnézést!

Bármikor örömmel venném ha írnál pár sort, akár itt, akár facebookon, e-mail-en stb. Szívesen segítek! Egyébként nem véletlen emlegetem oly sokszor az ottani csoportot, megvan a maga előnye a hagyományos értelemben vett fórumos rendszerrel szemben. Aki ott eddig nem regisztrált, annak már csak a régi kecskeméti képek miatt is megéri! Lassan 2800-an vagyunk, galériánk legalább ennyi képből áll, mitöbb túlestünk egy fantasztikus Múzemok Éjszakája programsorozaton és pár találkozót is szerveztünk. Folyt köv! :-)

A feltöltött anyagok és kedélyállapotok egyszerűbb kezelése érdekében 3 lokálpatrióta csoport is nyomon követhető:

"Élet a régi Kecskeméten" - amit fentebb soroltam

"Családi Album" - Személyesebb témájú és tartalmú (kecskeméti!) csoport

"Kecskemét múltja és jelene" - Képekben, véleményekben gazdag csoport a mai Kecskemétről



Legyünk minél többen, részletek odaát! :-)
Kerekes Gyula voltam.

Előzmény: nofRETRO (166)
akóR Creative Commons License 2012.07.02 0 0 182

Aug 11.-re szerveződik egy kis összejövetel a Kisvasút jelenlegi végállomásánál.

Ha megtudok többet -, s ha érdekel Titeket -, ide fogom írni !!!

Előzmény: Cenerentola (172)
Kzella Creative Commons License 2012.07.01 0 0 181

Előzmény: Kzella (180)
Kzella Creative Commons License 2012.07.01 0 0 180

Tegnap voltunk fönt mi is.

Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 179

Jártunk fel, néha bicajjal is (természetesen zárt kapun át). Egyszer fel is tekertem rá végig (versennyel). Utána el is dobtam úgy tíz percre és háton fekve vártam, hogy túlélem-e. :)

Néhány haver éjszakázott is fent, hálózsákkal..

 

Előzmény: mintir (69)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 178

Épp csak az eredetileg beletervezett légkondit hagyták ki. Csak 1993-ban faragtak át néhány ablakot nyithatóra. Persze utána is küzdelem volt, képzelhetitek. Mindenkiről dőlt a víz..

Előzmény: mintir (13)
hoppaaa Creative Commons License 2012.06.28 0 0 177

Akkor tudom mikori vagy :)

Előzmény: nofRETRO (176)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.28 0 0 176

... a Kaszap utcában akkoriban még a Tanítóképző volt, és annak volt gyakorló iskolája. Icipici óvodája is volt :), de nem arról meséltem.

Előzmény: hoppaaa (175)
hoppaaa Creative Commons License 2012.06.28 0 0 175

Nem voltam óvodás :) A fa lépcső illatára még most is emlékszem...

Előzmény: nofRETRO (171)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.27 0 0 174

Nosztalgiával gondolok rá én is, de érdekes módon csak erre az oldalára, a város felőli homlokzatára nem emlékszem.

Előzmény: Cenerentola (172)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.27 0 0 173

A problémám az, hogy az ide feltöltött szkennelt állomásfotóról levette valaki a vízjelet, és egy másik közösségi oldalra feltöltötte. Lehet elkérni, esetleg nagyobb felbontásban is, hiszen megvan tif-ben,  akár vitatni a rajta lévő adatot. Itt. Nem pedig elvinni, megváltoztatni szó nélkül. Ezek egyébként nem profi fotós profi felvételei, közel sem olyan élesek, mint a tablókép, a számítógépes felvételen is látszik.

 

 

Előzmény: nofRETRO (170)
Cenerentola Creative Commons License 2012.06.27 0 0 172

Még a bazi nagy vörös csillag dacára is kellemes, nosztalgikus érzéseket kelt bennem ez a kép, mert kissrác koromban sokat utaztam innen a kisvonattal mindkét irányban: Orgovány felé is, meg Majsa felé is.

Előzmény: Kzella (169)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.27 0 0 171

Az én generációm a Kaszap utcai gyakorlóból ment át pár évre a Sárgába. Korszerűség (épület) tekintetében visszalépésnek számított, de a Kaszap utcában sem vízöblítéses WC volt tudtommal, hanem a bal oldalon lévő udvar végénél egy sor fapados. Viszont óriási udvar, hatalmas fákkal. Gyerekparadicsom. A térburkolata néhol fű, néhol keményre taposott anyaföld. Arra jól lehet sántaiskolát rajzolni.

Előzmény: hoppaaa (167)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.27 0 0 170

A tablóképen igen, az egészen más műfaj volt, talán ma is az.

Az állomás fotóin hátul sincs hivatalos szignó. A labormunka lehetett hivatásos fotós munkája, a kattintás pedig azé, akit feltüntettem.

Előzmény: Kzella (169)
Kzella Creative Commons License 2012.06.27 0 0 169

Rajta van a fotós neve is.

Előzmény: nofRETRO (166)
hoppaaa Creative Commons License 2012.06.27 0 0 168

Bocsánat, nem WC, hanem budi...

Előzmény: hoppaaa (167)
hoppaaa Creative Commons License 2012.06.27 0 0 167

Három generáció járt tőlünk oda, én a középsőbe tartozom. Az olajozott fapadlót és a fa lépcsőt a régi szárnyban '66-ban cserélték le. A kongatás később is volt, ha nem működött a csengő valami miatt - megvolt mindig a csengetés felelős, szerettük csinálni. Szerintem a WC is '66-ben tűnt el.

Előzmény: nofRETRO (164)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.25 0 0 166

Kedves mintir, figyelmedbe ajánlom ezt a fotót, talán segít egyértelművé tenni a kép forrását:

 

A képeket szkennelésra kaptam kölcsön, van több is, mindenféle, és negatívok is. Az itt látható háromból kettőt töltöttem fel a netre, ide az index fórumra, máshová nem.

 

A forrást mindig tiszteletben tartom, de néha sajnos előfordul, hogy véletlenül lemarad. Vízjelet viszont soha nem szoktam leszedni, még véletlenül sem. Egyrészt nem tartom korrektnek, ráadásul azt véletlenül meg sem lehet tenni.

(ezt te tudod, hogy miért írtam)

 

Munkádat (ami nem könnyű) továbbra is nagyra tartom.

(Ha az itteni mailcímed működik, lehet hogy küldök majd levelet is. Majd itt megírod, hogy nem zavar-e.)

Előzmény: mintir (125)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.25 0 0 165

Megtaláltam a kapcsolódó cikket, tényleg ez volt az első

 

"a Petőfi iskola volt a város első népiskolája, 131 éve kezdte meg működését."

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/koltozik-a-sarga-iskola-448176

 

Előzmény: nofRETRO (164)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.25 0 0 164

A Sárga akkor lehetett korszerű, amikor átadták. Az építéséről, átadás idejéről  nem tudok semmit. Azt tudom, hogy az 50' évek végén fekete, olajozott fapadlója volt a tágasnak mondható tantermeknek. Az akkori iskolapadok hosszúak voltak, 4-vagy 6 gyerek ült egymás mellett, és két padsor volt. A ki/be-csöngetés (a felsősök privilégiuma) úgy történt, hogy egy gyerek leszaladt a felfüggesztett U-vashoz, és jól megkongatta :). De lehet, hogy csak rövid ideig kellett ezt a szolgálatot átvenni egy esetleges pedellustól, ezt nem tudom. Az udvara nem volt túl nagy (persze ez a mihez képest értendő), és az egyik végén volt a fapados WC-sor.

 

Úgy tudom, ez volt az első, nagy elemi iskolája Kecskemétnek.

Előzmény: hoppaaa (163)
hoppaaa Creative Commons License 2012.06.21 0 0 163

Bezár a Sárga.... amit részben sajnálok, részben nem. Az épület egyáltalán nem felelt meg a modern (de már a korábbi) igényeknek sem. Körbeépített, ezért bővítésre nincs lehetőség. A piac miatt a forgalom és a zaj állandóan nagy. Eltűnik újra a múlt egy darabja...

Socok Creative Commons License 2012.06.18 0 0 162

Hogy mi maradt itt? kecskeméti képeslapok:

 

.... Látjátok feleim, szem'tekkel, mik vagyunk: Por és hamu ... .... és az élet megy tovább....

nofRETRO Creative Commons License 2012.05.01 0 0 161

Hmm, azt csiripelik a verebek, hogy a  facebook fórumon már le van retusálva a fotós neve.

 

 

Előzmény: mintir (125)
nofRETRO Creative Commons License 2012.04.03 0 0 160

Köszönöm, a városnak ezen a részén képzeltem el.

 

Előzmény: Cenerentola (159)
Cenerentola Creative Commons License 2012.04.03 0 0 159

A Sport- és Játékbolt a Rákóczy út és a Wesselényi utca sarkán volt évtizedeken át. Sakk-készleteket is ott árultak. Most valami ruhaüzlet van a helyén.

Előzmény: nofRETRO (158)
nofRETRO Creative Commons License 2012.03.31 0 0 158

Guszti bácsira nem emlékszem sajnos. Még arra sem, hogy hol vettük a sakkészletet. Pedig nagy esemény volt, és majdnem "látom" a helyszínt, de nem ugrik be. Sportbolt? Játékbolt? És hol? 50-es évek.

Előzmény: Cenerentola (156)
Kzella Creative Commons License 2012.03.30 0 0 157

Arről mit tudtok, van még keret befejezni a kerékpárutat a nyugati körúton (csalánosi út?).

Cenerentola Creative Commons License 2012.03.28 0 0 156

Örülök, hogy így megélénkültek itt a dolgok! Valaha a Nagykőrösi utcában, a Bizományi Áruház előtt (ma már, sajna, az is kínai kézben van...) igen pezsgő élet folyt. Miközben odabent Klein becsüs szorgalmasan értékelte alá a kop. pecs.-nek minősített nagykabátokat, kint hatalmas sakkcsaták zajlottak egy Guszti bácsi nevű öreg kerékpármegőrző és alkalmi partnerei között. Jelen sorok írója is megmérkőzött jó párszor az öreggel. Általában 2-10 forint volt a tét. (A 60-as évekről van szó!) Véletlenül nem volna valakinek egy idevágó fotója? Nagyon megköszönném!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!