Keresés

Részletes keresés

Fanyűvő14 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 5045

Sziasztok!

 

Szép karácsonyt mindenkinek, nekem úgy szép ha motorszerelés is van benne. (200 GT Piaggio) Megnövekedett fogyasztás miatt kaptam szét a karbit. Automata szívató témához van kérdésem. A gyújtást bekapcsolva a szívató csatlakozóján nem tudtam 12 V-ot mérni, a + 12 ott volt de nem volt test. A vezeték dzsumbujt nem tudtam végig követni, úgyhogy most adtam neki egy direkt testet, így működik. Jó lesz ez így? Mármint azt nem tudom, hogy a negatív az eredetileg direkt testen van e, vagy az a drót máshonnan jön. Ha valakinek van valami lövése a dologhoz, szívesen meghallgatom.

 

Üdv Fanyűvő

sirbedevere Creative Commons License 2023.11.26 0 0 5044

A történet folytatása, hogy szorult a szabadonfutó, ráadásul a lendkerékre nem oldódó menetragasztóval ragasztotta valaki a 3 imbuszfejű csavart, és egyet sikerült elnyírnom. Ezért inkább lendkerékkel együtt bontóból vettem (a lendkeréken lévő szám fontos, mert több fajta van, és máshol csinál gyújtást...).

Elhatároztam hogy végére járok a hidegindítási nehézségeimnek is:

A benzinpumpáról lehúztam a vákum és a kivezető csövet, beleszívogatva zubogott ki a benzin, tehát itt nincs gond.

Kiszereltem az automata szivatót a karburátorból:

Rákötöttem így kiszerelve a 12V ot, és szépen kitolta a dugattyút vagy 4 mm-re. Tehát működik.

Befogtam a karburátoron a helyének a nyílását és ráindítóztam. Pöccre indult a hideg ellenére. Valami pedig akkor még sem stimmel. Megmértem tolómérővel, milyen mélyen zár a dugattyúja a peremhez képest. És kiderült hogy hideg, behúzott dugattyú állapotban is ZÁRT! Akkor néztem, hogy a szivató műanyag teste két darabból van, és egy hosszú finom menettel csatlakoznak egymáshoz. Talán direkt azért hogy állítani lehessen a henger belógását? Kb 5 mm széjjelebb tekertem, mert úgy mértem, hogy ekkor hideg állapotban még 2-3 mm kell a záráshoz, felmelegedve pedig pont lezár. Beszereltem, és pöccre indult! Kb 1 perc után a kezdeti magasabb fordulatszám szépen beállt az alapjáratra. Hátha másnak is hasonló probléma okozza a hidegindítási gondot.

sirbedevere Creative Commons License 2023.11.12 0 0 5043

Lebontottam és kiderült, hogy az indítómotor jó, a szabadonfutót megforgatja, de a lendkerék néha fordul vele egyet, de többnyire áll indótózáskor. Nincs lendkerék leszedőm, ezért itt egyenlőre elakadtam. Talán a lendkerék ékelése halt meg? De akkor a gyújtás elmászott volna amikor korábban így viselkedett indításkor. Vagy a szabadonfutó adta fel?

sirbedevere Creative Commons License 2023.11.12 0 0 5042

sirbedevir Creative Commons License 2023.11.10 0 0 5041

Sziasztok! 150-es rotax scarabeom önindító nehezen tekert az utóbbi időben, pedig szinte új az aksi. Aztán most a hidegben többet is kellett indítózni, egyszer csak a bendix elkezdte nem forgatni a főtengelyt.Az öndítóval nem szarakodnék és kicserélném, de a bendixet is le akarom ellenőrizni. Láttam bal oldalon a két csavart ami fogja az önindítót, az tiszta ügynek látszik. A bendix viszont a jobb oldalon, az olajpálca oldalán van: a jobb oldali dekni az száraz ugye, nem olajtér? Nem találtam robbantott ábrát sem róla. Köszi

Apuci50 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 5040

Szia, Amég össze nem kopik  addig nem lesz jobb a sűrítési végnyomásod sem, de szimeringet is nézz!(cserélj.)

óvatosan járatni kell és miután bekopott minden akkor mérni kompressziót! (kérdés: a mérés hideg - meleg állapotban volt? aztán másik : szakszerűen? teljes gázt adva vagy akár karbi nélkül?)

 

Sok hibaforrása lehet annak hogy nem jön meg a kompresszió.

Előzmény: Genius68 (5038)
Szere28 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 5039

Nem a kompreszió határozza meg a motor erejét. Kompreszió az egy érték vagy kevés levegő jutt be a motorba vagy nem olyan hengerfej van rajta mind kéne vagy valahol kifuj. kb ennyi lehet

 

Előzmény: Genius68 (5038)
Genius68 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 5038

Sziasztok!

2007-es Scarabeo 50 2T  problémám lenne.

35000km van benne, újonnan vettem.

Elgyengült, 7-es kompresszió.

Kapott új gyári hengert,dugót,gyűrűket,felső tűgörgőt,talptömítést.

Viszont a kompresszió 7.5.

Mi lehet a probléma?

Köszi.

Sucipityu Creative Commons License 2023.08.11 0 0 5037

Sziasztok! Scarabeo 50 4T elektromos rajzot keresek! Köszönöm.

Kisvillszer Creative Commons License 2023.07.22 0 0 5036

Szia! Azt nem tudom h. hol a fesszab. a 4t-n, a kétüteműn a minarelli blokkoson az akku mellett van bal oldalon, a piaggio blokkoson elől a burkolat alatt lehet,azt még nem kellett cserélnem. Az első lámpa is gyenge vagy csak a hátsó? Érdemes lenne rámérni azért egy multiméterrel. 

Előzmény: Geri1983 (5035)
Geri1983 Creative Commons License 2023.07.13 0 0 5035

Üdv 

 

Segítséget szeretnék kérni. 

50 4t scarabeo. 

Járó motornál nincs féklampa,  de simán  gyújtásnál igen.

Egyébként a világítás is halvány nagyon hátul. 

Én feszültség szabájzora gondolok.

Merre található?

Előre is köszönöm. 

Lonesome Rider Creative Commons License 2023.06.19 0 0 5034

Az alsóban van.

Előzmény: Apuci50 (5033)
Apuci50 Creative Commons License 2023.06.19 0 0 5033

Üdv.

Lenne megint egy érdekes gondolatom :))

 

Mikor le csupaszítottam a mocit akkor nézegettem az üzemanyag rendszerét is, meg azt hogy 2 tankja van.

De  üzemanyag jeladót a felsőben láttam csak, vagy van az alsóban is?

Mert nekem olyan gyanúsan méregeti a benzint, mutató szerint 3/4 ig volt a tank, de 8 litert rá tudtam tankolni!

 

Kinek mi a tapasztalata mennyire lehet hinni a mutatónak?

És 1 tankkal mennyi kilométer a reális?

Eddig úgy számoltam az átlag fogyasztásom olyan 4,5L/100km

Kisvillszer Creative Commons License 2023.06.18 0 0 5032

Én mindenbe az OMV 100-asat rakom, most tankoltam helyben Orlen kúton 95 -öst. Azóta hidegindítási problémák vannak nemcsak a robogónál,de az autónál is.

Apuci50 Creative Commons License 2023.06.18 0 0 5031

Hmm

Mindig lesem a facebukkot is hátha látok valamit, kifejezetten a scarabeo is be van írva mint keresés , de ezt nem tette elém véletlenül sem,mert itt van tőlem egy köpésre :((

Mocsok facebbukk

Még az eladóval van is némi előzmény ismeret, adott jópár tanácsot a scaráról!neki is van az is.

Aztán most nézem a többi dolgát :/ háát kerestem a hátsó lengéscsillapítókat erre ott hirdeti ://

 

ez sem jött elém :((

 

De utálom a facebukkot.

 

Köszi a linket!!

Előzmény: Lonesome Rider (5030)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.06.17 0 0 5030
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.06.16 0 0 5029

Hááát ezt megítélni nem lehet szerintem.Ahány kút annyi tulajdonos.Ami bevált annál maradni kell.

Előzmény: Apuci50 (5028)
Apuci50 Creative Commons License 2023.06.16 0 0 5028

oké. Nem az oktán szám a kérdés. Amúgy én már sajnos szívtam az etanolos szar 95 össel, azóta 100 as mindig (mert abban jóval kevesebb az etanol)

Sajnos a benzin- benzin közti különbség már nagyon kiemelkedő :// Itt most arra célzok hogy a régi "igazi" benzinek és a mai kutyult 100 fajta adalékkal megrakott benzin utánzatok milyenek :((

 

És arra szerettem volna választ kapni: jó lehet a megérzésem hogy mindegyik kút máshogy adalékol,így más a motor ""teljesítménye"" érzete  Mol van közel hozzánk,90% az tankolok.

A Shell az nagyon szar lett felénk :(( , Győrben az OMV nél tankoltam mint ha nem is ugyan az a motor lett volna alattam :O

 Sokkal egyenletesebb és dinamikusabb volt a motor az omv -tól. Csak nekem kiesik Győr 45km így nem éri meg oda járni tankolni.

Előzmény: Lonesome Rider (5027)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.06.15 0 0 5027

Én minden járműbe a 95 öst rakom.Hibátlanul működik minden.

 

Előzmény: Apuci50 (5026)
Apuci50 Creative Commons License 2023.06.15 0 0 5026

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem: Ki milyen benzinnel tankol?

van amit jobban szeret a motor és van amit nem annyira?

Teljesítményben vesztek észre valamit?

 

Igazából arra lennék kíváncsi melyik töltőállomáson kapható jobb nálatok?

Mol 100 + ost szoktam tankolni,de utoljára OMV 100+ ost tankoltam mert az a kút esett útba ,és mint ha máshogy menne a moci.

Apuci50 Creative Commons License 2023.06.12 0 1 5025

Mai kirándulás :))

 

https://www.relive.cc/view/vE6Jnpxz7g6

Apuci50 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 5024

Előzmény: Kisvillszer (5023)
Kisvillszer Creative Commons License 2023.06.11 0 0 5023

Szia Apuci50! Nem vagy egyedül a fórumon, csak mindenki javítgat. :-)  Pénteken sikerült széthúznom a blokkfelejet, meg levenni a csapágyakat. A hajtás oldali szimmering volt a legrosszabb, már ki volt a rúgó úgy elkopott. Megvettem a Robogók szervíz és javítása könyvet, most olvasom. Jó ötletek vannak benne. Látom te sem unatkozol.

rexipeti Creative Commons License 2023.06.11 0 0 5022

Sziasztok, köszi az infókat. Egy barát gondolkodott, h megvegye-e az 50-est. Valhol olvastam, h a di-tech problémás.

Előzmény: Apuci50 (5017)
Apuci50 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 5021

Te sem mondhatod komolyan hogy egy 500 ezres motorra vegyek 250-300 ezerért 2 hátsó telót?

 

Vagy neked van valami nagyon jó áras ismeretséged??

 

De nekem elég lesz a nevetlen egyszerű 20-40 ezres teló is :))

Aztán ha 2 évente kell cserélni akkor is sok sok évig kitartok abból a BITUBO árból :P

Előzmény: Lonesome Rider (5019)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.06.08 0 0 5020

Nyilván a karbantartás az alap.Ezeknél inkább a megelőzés mint az utómunka:))

Előzmény: Apuci50 (5018)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.06.08 0 0 5019

Ha cseréled,érdemes meg gondolnod a Bitubo telókra!

Előzmény: Apuci50 (5016)
Apuci50 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 5018

A scarabeo is befecskendezős :P mégis jó! (a hanyag gazda a legnagyobb hibájuk!!! )

Karbantartásokat meg kell időben ejteni és hibamentes tud lenni! Gyertyát,szűrőket időben cserélni, jó minőségű keverő olajat használni, ha egy mód van rá akkor etanol mentes benyát, az injektorosnál 100 ast.

 

Ja és jó akku legyen! mert ha lehervad az akku akkor nem megy egyik sem!!

Előzmény: Lonesome Rider (5013)
Apuci50 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 5017

Volt karbis és injektoros is :))

 

A karbis és az injektoros is a benzinre allergiásak :// nem szeretik az etanolt, megeszi az üzemanyag csöveket. És ami fontos jó keverő olaj legyen! Nem baj ha drága alig eszik belőle!

Nagyon jó mocik az injektoros is szuper ,nekem 2L/100 km el el ment!!(elő van írva neki a 100 as benzin)

És alattam tartósan 75-80Km/h val!

a pirosabb a karbis a fekete az injektoros 

 

 

Ha oda figyelsz rájuk, Az egyik legjobb robogó!

Előzmény: rexipeti (5012)
Apuci50 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 5016

nekem is le-le kopogott a teleszkóp,ezért is volt létszükség a gyors javítás! Most hogy minden jó benne : Ég és föld a közlekedés vele (előtte - utána) én szinte mindig fos utakon megyek :/ erre csak azok vannak :(

De most nagyon kellemes lett!

Még a hátsó csillapítók cserére várnak amint találok! de még annyira azok sem érezhető rossznak így.

Előzmény: rexipeti (5011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!