Keresés

Részletes keresés

brics Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46
Előzmény: brics (45)
brics Creative Commons License 2010.08.20 0 0 45
Kitettem egy akváriumot a napra, kb. egy hét múlva már nem láttam bele, csak azért gondoltam.
Előzmény: egyszerűnick (40)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 44

17-szer több víz

vazze

Előzmény: egyszerűnick (41)
ivaan Creative Commons License 2010.08.17 0 0 43

Painttal csináltam elég morickára sikeredett de a lényeg így is látható.

Ja és jpg-ként mentettem el használd a beszúrás gombot nem elég feltölteni.

 

Előzmény: egyszerűnick (33)
ivaan Creative Commons License 2010.08.17 0 0 42
A sosav mindent mególd :D
Előzmény: brics (39)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 41

Üvegmennyiség:

 

A 34. hsz.-ban az első képen látható pár adat a tervrajzal kapcsolatban.

2 fontos adat a szükséges üvegfelület, és az ebből következő vízmennyiség.

Ennél a tervnél 6,3 négyzetméternyi üvegmennyiséghez 23.800 liter tartozik.

Ha pontosan ennyi üveg felhasználásával egy akváriumot készítenénk, vagy vennénk, akkor ebben az esetben csak kb. 1.400 litert kapnánk.

(ez az érték egy kocka alakú akváriumhoz tartozik, a hatodik oldal nem beleszámolva)

egyszerűnick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 40

napok alaaaaaaatt?

sztem ezek részlet kérdések.

A terv még közel nincsen ilyen szinten.

Egybként ahogy nézem az akváriumomat, nem nagyon torzul a kép ilyen nagy szögben.

brics Creative Commons License 2010.08.17 0 0 39
Meg az üveg tisztítását kell megoldani (akár algaevő hallal), mert az belülről napok alatt bealgásodik.
Előzmény: brics (38)
brics Creative Commons License 2010.08.17 0 0 38
Nekem az jutott eszembe, hogy mivel kicsi az üveg, sok halat csak szögben lehet látni, nem fog-e torzítani nagyon... Az üveg / víz / levegő határfelületnél komoly fénytörés lehet, mint egy prizmánál.
Előzmény: egyszerűnick (37)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 37

A kis üvegfelület miatt szerintem ideális ez a forma, ami egy homokórára hasonlít, ezen a formán felül csak annyi az extra, hogy a lépcsőnem szemben van az üveggel.

De egybként én a másik tervet csinálnám meg.

Előzmény: boxer-gs (36)
boxer-gs Creative Commons License 2010.08.16 0 0 36

Első ránézésre kukoricadarálónak tűnt. :-)

 

A nézőteret minek így megbonyolítani?

Előzmény: egyszerűnick (35)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 35

....ez egy másik terv

itt az üveg elég minimális

egyszerűnick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 34

 

 

 

...............ez az egyik elképzelés

egyszerűnick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 33

heló

Ezt a rajzot hogyan sikerül és mivel berakni ide?

Nagyon megköszönném, sokat segítene!

Előzmény: ivaan (32)
ivaan Creative Commons License 2010.08.08 0 0 32

Én ilyesmit gondoltam ki hátra a támfalba, minél jobban besüllyesztve a földbe.
Sajnos valszeg télen szétfagyna ezért még átgondolom.
eurázsiai_gazdi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 31
A szomszéd kerti tavacskákába beköltözött egy békuci. A másik szomszéd tavából jött állítólag! Nagyon furi! Etetgetik, szeretgetik, el ne menjen! :)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 30
.
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 29

mondom az egyik oldala, te meg a másik oldalára gondoltál....

ha nem érted, az egyik szó értelemszerűen azt az oldalt jelöli, amit sokan direkt átlátszatlanná tesznek... vagyis a hátsó oldal, ami a fal felé néz.........

és igen nagyon jó lenne ha ide tudnék rajzokat rakni, de nem tudok.. nem értek hozzá, mert amiket eddig ide akartam rakni, azok túl nagyok voltak (volt egy powerpointos és egy paintes próba is)

..

Legegyszerübb példája elméletben ennek a dolognak: gondolj egy nagy akváriumra, a szokásos arányokkal, de csak az egyik oldala van üvegből, a többi fólia és mindez a földfelszín alatt és persze, ha látni is akarjuk a halakat oldalról, mint egy akváriumnál, egy ároknak ils lennie kell, amihez egy lépcső vezet le.......

Előzmény: boxer-gs (28)
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.26 0 0 28

"az akváriumoknak is csak a mobilitás szempontjából üveg az egyik legnagyobb oldaluk a 2 közül"

 

Én meg azt hittem, azért üveg, hogy lássuk, mi van mögötte. :-)

 

Amúgy nem nagyon vágom, hogy ha a földbe akarod teljesen süllyeszteni a tóakváriumodat (vagy mit?), akkor hová kerülnének az üvegfalak? Most már igazán rajzolhatnál egyet!

 

Vagy egy hagyományos kerti tóra gondoltál egy olyan ablakkal, melynek a felső éle értelemszerűen a tavat körülvevő talajszint magasságában lenne és az ablakhoz le kéne menni egy árokba? Vagy hogy?

Előzmény: egyszerűnick (27)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 27

végülis az akváriumoknak is csak a mobilitás szempontjából üveg az egyik legnagyobb oldaluk a 2 közül

persze az aljuk teljesen feleslegesen, a 2 kis oldaluk meg szinte feleslegesen van üvegből

Így miért kellene üvegből csinálni, a fólia olcsóbb, a földtömeg stabil...

 

Előzmény: egyszerűnick (26)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 26
ja és ha nem lenne egyértelmű, ez nem egy akvárium, hanem egy tó, aminek üveg fala(i) van(nak), vagy ablakai
Előzmény: yxc432 (20)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 25

perszehogy most megjeleníti...

 

egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 24

francba.. elveszett a válaszom, vis nem látszik... mindegy

a lényeg az, h a fő probléma az üveget tartó váz, az üveg és a fólia/beton szivárgásmentes illesztése, ragasztása

Előzmény: boxer-gs (21)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 23

a nyomásról elképzelésem szerint egy valamilyen fa, talán vas szerkezet gondoskodna, csak azt kellene kitalálni, hogy hogyan lehet szivárgásmentesen megoldani a váz és az üveg összeragasztását. A nyomás az üveget a vázhoz préselné, tehát ez a ragasztónak csak segítség.

2 fó probléma van:

1: A váz/keret és az üveg szivárgásmentes illesztésének problémája

2: A vázszerkezet és a földtömeg által megtámasztott fólia/beton közti szivárgás kiküszöbölése

 

 

Előzmény: yxc432 (20)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 22

ja

ezeket én is néztem

A 2.-ban aztt mondja, g az üveg az "fiberglass", ami szerinte nagyon jó erre a célra, de nem tudom, hogy ennek mi a magyar megfelelője, azt találtam rá szótárban, hogy üvegszál... de biztos van valami normális neve, ami konkrétan ezt takarja.

A 3. videó a legjobb sztem.

Mégegyszer mondom, hogy sztem sokkal egyszerübb föld alatt csinálni mindezt, vgyis nem egyszerübb, de olcsóbb, mivel csak a saját munkába kerül (a kiásás), utána meg egy fólia, vagy betonréteg olcsóbb.

Előzmény: boxer-gs (21)
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.26 0 0 21
yxc432 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 20
Ha arról van szó, amire gondolok, akkor az egy olyan anyag, amit csak méretre vágva lehet felhasználni, nem lehet ragasztani, toldani, stb. csak keretbe illeszteni. Akváriumhoz viszont nagy nyomásnak ellenálló ragasztás szükséges.
Előzmény: egyszerűnick (18)
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 19
a linkekből ekég sok ötletet lehet szerezni arról, hogy kb mi a topik témája
egyszerűnick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 18

nemtudom, még nem láttam közelről ilyet, csak egy lehetséges anyag

..vagyis valószinűleg láttam, csak még nem tudtam h mit látok, mert pl a buszmegállóban, vagy ilyesmi helyeken alkalmazzák, mert eelvileg 200-szor ütésállóbb, mint az üveg, meg bírja a jeget, meleget, sugárzást, stb..

csak azt nem tudom, hogy egy víztömeg megtartásához milyen vastagság szükséges..

Én fa szerkezettel képzelem el az üveg keretét, biztosítását, oszlopokkal, merevítőkkel, távtartókkal, stb.

Előzmény: yxc432 (16)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 16
A polikarbonátot hogyan illeszted, ragasztod?
Előzmény: egyszerűnick (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!