Keresés

Részletes keresés

Devil23 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 26
Üdv., 2010-es Budapesti CD telefonkönyv kellemene (Telekomos, felesleges), 27 éves autista fiú vagyok, gyűjtöm a telefonkönyveket. Sajnos nincs vezetékes telefonunk. Előre is nagyon szépen köszönöm segítségüket!:)

Üdv. Devil
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 25

Nem találtam a kérdésemhez közelebbálló topikot. Premier Noblesse 300 Deck háromkészülékes telefon MAGYAR nyelvü használati utasitását keresem. Próbáltam a neten, angolul megvan, csak az én nyelvtudásom kevés, forditgatok, de 22 oldal!
A készülék egy éve még kapható volt nálunk is, ha valakinek van, és bir hozzá magyar nyelvüt, megkönnyithetné napjaim.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 24
http://www.origo.hu/techbazis/hightech/20100601-hova-tunnek-a-telefonfulkek.html
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 23
Piréznek ? ;)
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 22
Itthon már minden koszos c...nak van legalább két mobilja, az iskolás gyerekek meg a szüleik nevére megvett 900-9000 Ft kezdőrészlettel elhozható érintőképernyős lófaszságokkal szaladgálnak.
Előzmény: Garbai Sándor (12)
anubisaa5 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 21
Volt alkalmam érintőlegesen nyilvános tel. munkakörben dolgozni, és nyugodtan mondhatom, hogy minden probléma ellenére nagy üzlet volt kb. 15 éve. Legalábbis a mi körzetünkben, ahol nyáron komoly idegenforgalom van. Szerintem most is üzlet lenne, ha odaállnának mellé. Ez kb. olyan eset, mint a MÁV. Ha valamit lezüllesztenek, biztos nem lesz üzlet, és akkor lehet privatizálni, stb.

Tudok kapásból 3 érvet, amiért szükség lenne rá mobilkorban is:
a.) nincs nálad mobil valamiért és mégis telefonálnod kell
b.) anonim, visszanyomozhatatlan hívás kezdeményezése (nem csak terroristáknak)
c.) külföldieknek, de akár hazai mobilosoknak is olcsóbb bizonyos irányokba

kapásból ennyi jut eszembe, de szerintem alapvető lenne most is és ha állambácsi lennék, kötelezném is rá a szolgáltatókat.
A házunk előtt volt egy pénzbedobós fülke, kb. 1,5 éve szerelték le. Én sokat csodálkoztam, hogy egész komoly forgalma volt. Pl. néhány utcabeli is onnan telefonált, és sok autós állt úgy meg, hogy mobilból nézte ki a számot!
Az majdnem biztos, hogy azért verik szét a fülkéket, mert nem lehet rajtuk beszélni. A ami tech. színvonalon pedig ez megoldható. Konklúzió: a gazdától függ, hogy valami nyereséges vagy nem.
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.25 0 0 20
Három másodpercezés, ami anno hat másodpercezésnek indult...
Előzmény: Fabrik (15)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 19
kevesebb mint 2 forint.
Előzmény: KCM-494 (1)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 18
Olcsóbb ? Nem hiszem csak kényelmesebb.

Az olyan csak nem az hanem Push to talk . Ha megnézed a OCC motoros filmet ott kifejezetten ezt hasznaljak. Gondolom sokkal olcsóbb mint a kapcsolt vonali hívás.

Nálunk sajnos rongyrázásként indult a mobil és lett belőle a "bunkofon" csak mostanság kezdi kiheverni ezt a megrázkódtatást.
Előzmény: Fabrik (15)
KCM-494 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 17
Hát igen, tényleg 60 másodperc. Utánanéztem! :DD Amúgy tényleg főként a mobilt használják az emberek, meg mobilon is vannak nagyon jó vezetékes tarifák.
Előzmény: joska61 (6)
KCM-494 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 16
Hát akkor én nagyon el vagyok maradva, mert fogalmam sincs, hogy milyen percdíjak vonatkoznak a fülkékre! De ha egy érmével olyan sokat lehet beszélni, akkor nem rossz!
Előzmény: Törölt nick (4)
Fabrik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 15
Az USA-ban volt egy igen elcsszett rendszer, ami igen hátráltatta a mobil terjedését és ez vissavetette anno a mobilhálózatot. Itthon meg eleve olcsóbb mobilozni, mint fülkézni.

Ott egyébként láttam fura dolgokat. Tömegesen használták CB-nek a mobiljukat (push mailbe nyomott hangfájlozás). Az érzés olyan volt, mint anno nálunk a 3 másodpercezés.

Úgyhogy az USA nem jó példa. Jó példa lenne Franciaország, Németország stb. Ott mennek a fülkék. Igaz a rongálás meg nem menő annyira.
Előzmény: turnbull (8)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14
Sok helyen olyan a fülke, mint a legtöbb rokkantaknak fenntartott parkolóhely a belvárosban: statisztikának jó, ki lehet pipálni az előírt darabszámot, de célnak megfelelően használni nem lehet.
Előzmény: Vámpír2009 (13)
Vámpír2009 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 13
Na, én sok-sok év után kb . egy hónapja szorultam nyilvános telefonra, egyszerűen lemerült a mobilom. Két fülke is útbaesett, mindkettő elnyelte a pénzemet, de nem produkált semmit. Úgyhogy felőlem vihetik a p....ba az összeset. :)
Előzmény: Törölt nick (-)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.25 0 0 12
Viszont érdekes módon USA-ban még mindig kisebb a mobilmánia, mint minálunk.
Előzmény: Törölt nick (9)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.25 0 0 11
Szerintem az állam is részben vagy egészében kivonult a dolog mögül, hiszen kötelező de veszteséges feladatot nem lehet (vagy nem lehetne?) úgy előírni, hogy nem adnak hozzá némi zsét.
Előzmény: Fabrik (5)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 10
Kórházakban most is vannak nyilvános telefonok.
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 9
Saját tapasztalataim szerint ott használják is az emberek....
Előzmény: turnbull (8)
turnbull Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8
Az USA-ban elég sok nyilvános telefonkészülék van, pedig viszonylag fejlett országnak mondható.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7

Én az elmúlt 10 évben egyszer szerettem volna fülkét használni, a környéken lévő (megyeszékhely) lévő 6 fülkéből egyik sem volt használható.... vagy a rongálások miatt, vagy üzemzavar.

 

Idejét múlt ökörség... falvakba kiraknék 1-1 darabot a központba, kórházakba, állomásokon, azt ennyi.

Előzmény: joska61 (6)
joska61 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6
60 másodperc. :-D Viccet félretéve, az nincs rendben, hogy komplett települések maradnak nyilvános telefon nélkül, de összességében valószínűleg 0 a kihasználtsága ezeknek. Mindenki (no jó, majdnem) zsebében ott lapul legalább egy feltöltőkártyás mobil, és én már évek óta nem láttam telefonfülkében embert.
Előzmény: KCM-494 (1)
Fabrik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5
Anno volt egy szabályozás, hogy 500 lakosonként kell egy fülke (ez a koncesszió része volt). Ez azért kellett, mert a fülke mindig (még az átkosban is) nagy ráfizetés volt.

Aztán miután nem kellett 20-25 évet várni a telefonra, hanem 1 hét alatt bekötötték, most meg már mindenkinek van 1-2 mobilja, nagyon nem éri meg.

A rongálás mindig is nagy iparág volt, amivel nem lehet versenyezni. 1 fülke éves fenntartása nagyságrendileg több százezer forint. Ennyit sosem termel ki.

Szóval a legnagyobb kihasználtság idején is deficites dolog nem hiszem, hogy most megérné.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 4
Már régen drop charge tarifa van és egy érmével egy óran kersztül lehete beszélni.
Előzmény: KCM-494 (1)
bindera Creative Commons License 2010.05.25 0 0 3
Nálunk a ház előtt volt egy, azt hetente porrá zúzták az "erős" emberek.
Most egy postaláda van a helyén, szerintem arra sincs semmi szükség.
manhattani Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2
Ugyanarra a településre, vagy másikra?
Ugyanannak a szolgáltatónak a vonalát vagy másikét? :-))
Előzmény: KCM-494 (1)
KCM-494 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1
Mennyi egy perc a fülkéből vezetékes számot tárcsázva?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 0

Nyilván a kihasználatlanságuk miatt tűnnek el. Amiben nincs biznisz, megszűnik.

Ennyire egyszerű. Lehet az posta, kisbolt, telefonfülke.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 topiknyitó
Biztos más is tapasztalta, hogy az utóbbi időben a T-Home, az Invitel és a UPC(telekom) brutális módon lecsökkentette a nyilvános telefonfülkéi számát, sok esetben teljes településeket hagyva nyilvánosan használható telefonszolgáltatás nélkül. Szerintetek mi ennek az oka, miért nem éri meg fenntartani ezeket az állomásokat? Ennyire nincs már igény a vezetékes telefonra? Én pl. jobban szeretek ezekből telefonálni, még mindig olcsóbbak, mintha mobilról hívsz vezetékes telefont.

Jó lenne képeket látni itt mostani és régebbi telefonfülkékről és nyilvános telefonkészülék típusokról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!