Keresés

Részletes keresés

tamas1971 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 76

Sziasztok.

Néhány terméket szeretnék rendelni, amiből a minimális rendelés 3-5000db.

Van olyan, aki az Alibabáról rendelt így nagyobb tételben?

Érdekelne, hogy lehet-e ilyen mennyiséget rendelni vállalkozás nélkül?

Érdekelne, hogyan megy a vámolás, és mennyi járulékot kell fizetni, és mik ezek? (áfa, adó, stb?)

Érdekelne, hogy a fényképeket leszámítva hogyan lehet meggyőződni a minőségről, és mennyire lutri az egész ügylet?

Kérem, csak olyan írjon, akinek konkrét átélt tapasztalata van nem csak tippje.

Köszönöm.

Tiberioo Creative Commons License 2021.01.10 0 0 75

Szeretnék rendelni az alibaba.com-on egy infra szaunát. Van ebben valakinek tapasztalata. Köszi

Karger Creative Commons License 2020.11.21 0 0 74

Sziasztok!

 

Már töbször vásároltam az Alibabáról, megelégedéssel.

Most is kinéztem valamit amiből elsőre kettőt rendelek, mert ez a minimum, de most nem tudom hogyan, mert nincs lehetőség a vásárlás megkezdésére, csak az eladóval lehet csetelni.

Mellékelek egy linket, kérlek segítsetek ha tudtok.

https://www.alibaba.com/product-detail/Geniun-Legitimate-Ninebot-Z10-Electric-Unicycle_1600148924777.html

 

 

Padre540 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 73

az mit jelent,hogy kihagytátok az alit?A szokásos,hogy whattsappon felvetted a kapcsolatot az eladóval és ennyi?

Ha nem felejted el,majd jelezz vissza,hogy megérkezett e minden,meg úgy minden rendben zajlott e.

Előzmény: phareck_ (72)
phareck_ Creative Commons License 2020.05.17 0 0 72

Végül a Transferwise-on keresztül fizettem. Nagyon jól működött, és ez volt a legolcsóbbb. Alibabát és a jutalékát kihagytuk a történetből.

Padre540 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 71

Csak kérdés,cégesen rendelsz,gondolom magánszemélyként nem lehet?

Előzmény: nicknév1233 (70)
nicknév1233 Creative Commons License 2020.05.12 0 1 70

Fizess kártyával, figyelj, hogy legyen "trade assurance". Fizethetsz paypallal is ami a legolcsóbb de akkor elveszted az alibaba garanciát. Én 200.000 körül szoktam rendelni annak olyan 25$ a díja

Előzmény: phareck_ (69)
phareck_ Creative Commons License 2020.05.06 0 1 69

Sziasztok!

 

Nagyobb összegű rendelé esetén az alábbi lehetőségeket ajánlja fel az Alibaba

 

 

Az online transfernél azt írja, hogy Magyarországról nem lehetséges.

A bankkártyás fizetés nagyon drága.

 

Marad a Wire transfer, amiről nem tudok semmit. Egy oldalt találtam, ami úgy tűnik hogy az, de ebben sem vagyok biztos, hogy ekkora összeget elmerjek ezen keresztül küldeni.

https://transferwise.com/

 

És az online bank payment, aminek nem tudni, hogy végül pontosan mennyi lesz a költsége.

 

Ki mit javasol, 800.000Ft-os összeg esetén.

 

Előre is köszi!

Padre540 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 68

Szerintem sehol,az eladó fogja megmondani,ez nem olyan mint az aliexpress.

Előzmény: paplanoszozo (67)
paplanoszozo Creative Commons License 2020.03.02 0 0 67

Alibaba-n hol lehet megnézni hogy mennyi a szállítási költség egy rendelésnél? pl: itt

 https://www.alibaba.com/product-detail/White-Zinc-Plated-Scaffolding-Screw-Eye_60733640823.html?spm=a2700.7803241.0.0.41f93e5f2A8J20

Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.10 0 0 66

kár hogy nincs az alibabának kelet európai raktára akkor egyszerűbben meg gyorsabban lehetne  tőlük vásárolni

Padre540 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 65

Szia!

Az "alap" a free shipping,mondjuk 1 dobókocka,de ha több kell,akkormár van szállítási költség.

Adj egy linket,megnézem.

Előzmény: Apa27 (64)
Apa27 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 64

Sziasztok! Én az AliExpress-ről akartam rendelni...Az volt hozzáírva a termékhez, hogy free shipping. Maguk a dobókockák 6 dollárba kerültek volna, míg a szállítás díja 9 dollár lett volna. Nem vettem meg a a termékeket... Most ez hogy van? Hogy free shipping, ha mégis 9 dollárt ír be kiszállítási díj gyanánt?

PitykeG Creative Commons License 2019.02.06 0 0 63

Mert az Alibaba is pénzből él. Gondolom a jutalékot akarja megspórolni.

Előzmény: Padre540 (62)
Padre540 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 62

Sziasztok!

 

Alibabáról szeretnék rendelni,az eladóval leegyeztettem hogy miből mennyit szeretnék.Azt írta,hogy vegyem fel vele whatsapp-on a kapcsolatot.Miért akarja "kikerülni" az alit?

PitykeG Creative Commons License 2018.08.12 0 0 61

Szerintem semmilyenhez. Ha az Alibaba maga nem téríti vissza neked, akkor nincs több lehetőséged.

Előzmény: Lívia Miklósi (60)
Lívia Miklósi Creative Commons License 2018.07.20 0 0 60

Segítséget szeretnék kérni.

 

Amennyiben ha cégként vásárolunk az Alibabáról, és nem történt teljesítés, milyen szervezethez lehet fordulni a pénzvisszatérítése érdekében?

 

Az úgymond eladó e-mailben jelezte, hogy nem tudja teljesíteni a kérésünket, és kérte, hogy adjunk számlaszámot, de arra valamiért nem tudott utalni, indítottunk papypal-os fizetési igényt kérésére, de a pénz azóta sem jött.

 

Tud valaki segíteni?

 

Előre is köszönöm.

 

Lívia

luci87 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 59

Nem merek innen rendelni, pedig a fiam dícséri... sok rosszat olvastam.Inkább maradok a Wishnél...pedig azt mondják az drágább...

Mészgagéza Creative Commons License 2017.06.22 0 0 58

Elolvastam az itten leírt tapasztalatokat az alibaba vásárlásokról, és azt kell mondjam, nagy részben tükrözik az én véleményemet is, ami tömören: ÁT AKARNAK VÁGNI! Tisztelet a kivételnek, ha van. Csak sok levelezgetés és egyeztetés  után derül csak ki, hogy valami nem stimmel az ajánlatukkal, vagy az ár vagy a áru illetve annak minőségével.

Szerintem, aki nem elég körültekintő és beleugrik, azok rá is fáznak.

Tipikusan cigánykodnak mindenen amolyan kínai módon, adott szó (leírt szöveg) semmit nem ér, tehát csak az próbálkozzon ott, akinek marha sok ide van rájuk.

Kedvencem, amikor kérés nélkül mintadarabot akar eladni teli áron amire ígérgeti hogy a köv rendelésnél lesz kedvezmény is :)

Ámbár, ha a ő helyzetünkbe képzelem magam, mentségükre legyen mondva, hogy biztos sok szerencsevadász vevővel  találkoztak már, akik fűt-fát megígértek nekik a jó árért cserébe.   

h.apci Creative Commons License 2017.04.28 0 0 57

Mostanában sok apróságot rendeltem külföldről, így Kínából is. Az Ebayt szeretem jobban, mert gyorsabb, megbízhatóbb, mint az AliExpress, ami viszont olcsóbb. Beleszaladtam az AliExpressen egy egy éve fennlévő szállítóra, a Happy Farm No.1 cégre (kapcsolattartó:  Angela K). Háromféle magot rendeltem tőlük mindössze 1,68 € összegben még 2017. 02. 04-én. A küldeményt a mai napig nem kaptam meg, feltételezhetően elveszett. Reklamáltam, többször megnyugtattak, hogy az övék a felelősség, hitegettek, de a vételárat nem utalták vissza. Állandóan ugyanazt ismételgették, s kérték a pozitív értékelést. Megnéztem, nem egyedi esetről van szó, sok negatív értékelést kaptak már, sokszor nem kapták meg a megrendelők a megrendelt árut. Javasolom elkerülni ezt a társaságot; megbízhatatlanok.

Zsazsa90 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 56

Sziasztok!

Hat most figyeljetek, mert en is az Alibaba.com-nak vagyok az aldozata!!! 

A tortenet a kovetkezo ezt csak azert irom le, hogy masok okuljanak belole!

Meg tavaly rendeltem toluk egy Food cart-ot ami magyarul egy bufe kocsi!

Toluk rendeltem a gepeket is tehat felszerelve, ami ugye nem volt olcso! Atutalassal  lehet fizetni, meg szerzodest is kuldenek! Mezes-mazosak addig meg el nem kuldod a penzt! Sajnos most mar rajottem ezert nem lehet pay-pallal fizetni,mert az ugye ved, addig nem kapjak meg a penzt ,meg az aru nem er ide, vagyis az en esetembe azUSA-ba! A tortenetnek meg nincs vege! Minden le lett nekik irva es mindent le okeznak! En kertem, hogy a gepek a 110V tudjak irtak, hogy oke!

Irtak, hogy legyek nyugodt, minden rendbe lesz es a kocsiba beleteszik a megrendelt gepeket es igy csak egy nagy csomagot kell atvenni a vamon! Allandoan kertem a munkafolyamatokrol a kepeket! Mindig volt valami kifogas! Juliusba lett megrendelve decemberbe kaptam meg a bufekocsit, de sajnos a kepek hianyoztak, a villanyszereles Europai Szabvany, a palacsintasutogep szinten europai szabvany, tehat minden hasznalhatatlan!!! Ujra kellett a villanyt szereltetni , ami ugye megint horror penz!

a kontener jott vagy 6 hetig,utana kb 3 hetig allt a vamon! Kiderult ott ki sem nyitjak csak atvilagitjak es a papiron szereplo osszeg utan fizettem a vamot!!!! 

Rogton reklamaltam, mondtak ,hogy nyugi a gepek arat visszaadjak! Most mar tudom, hogy igy huzzak az idot, hogy az Alibabanal sem lehet reklamalni, mondvan kicsusztunk az idobol!

Tehat most ott tartunk hogy se penz, se gepek! Ugy $7000 vertek at! Most mar az emailekre sem valaszol  Az elado!!!!!

Mindent tudok emailekkel bizonyitani es meg sem adjak vissza a penzt!!!! 

A ceg neve: Sanghai Baoju Maschine Co Ltd

A ket elado neve: Amy Guo, Lisa Zhang

aki mind a ceggel es ezekkel az eladokkal talalkozik messzire kerulje el a oket es ne rendeljen toluk!!!!De amit ajanlani tudok magat az Alibabat is keruljetek, mert sok leanyvallalata van ami tobbnyire  KAMU!!!! Az ugyved sem vallalta az ugyet, mert sokkal tobbet kikene fizetni perkoltsegre!

kerdesem az, hogy tud-evalaki olyan forumot ahol a ceg rossz hiret lehet  Kelteni!

Az Instagrammrol mar toroltek erdekes modon a bejegyzesem! Ott is garazdalkodnak , videokat tesznek fel a bufekocsikrol, aminek a fele sem igaz!!!!

Nem tudom hova lehetne fordulni a panasszommal!!! Otlet vagy ,ha esetleg tud nekem valaki segiteni azt megkoszonnem!!!!!

 

Robo83 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 55

Az utóbbi időben erősen gondolkoztam az innen történő rendelésen, mennyire hasonlít az Aliexpress-hez? Utóbbiról ezen lapon eléggé sok információt láttam: http://veszo.com/forum/aliexpress. Viszont  hiányosak az ismereteim, még inkább a gyakorlati tapasztalataim..és nem nagyon merek használható referenciák nélkül rendelni tőlük.

slakkia Creative Commons License 2016.10.02 0 0 54

http://kkvimport.hu/ bá rlehet így már nem éri meg

 

Előzmény: iamtwo (47)
GARFIELD Creative Commons License 2016.08.11 0 1 53

Xbox helyett javasolnám a "Magyar helyesírás szabályai" című könyvet. Komolyan fájt végigolvasni. :(

Előzmény: Csanad Bejan (51)
IszikeMagaszaki Creative Commons License 2016.05.16 0 0 52

Senkinek sem javasolnám az Aliexpress-től vásárlást, azon belül különösen a "Shenzen Skyblue Co.Ltd." nevű kereskedő tabletjeit!

Januárban rendeltem egy tabletet, április elején megkaptam, használhatatlan, hibás akkumulátorral. Külső áramforrás nélkül el sem tudtam indítani, ha feltöltöttem az akkut, másnap reggelre kikapcsolt állapotban is kimerült.

Elindítottam a vitát (dipute), felajánlottak 3 megoldást, hogy válasszak:

1. 35% visszatérítés

2. küldenek egy új akkut és egy videot, hogy hogyan kell kicserélni

3. Ha visszaküldöm a gépet, visszatérítik a teljes vételárat, de a postaköltséget nekem kell viselni és az ÁFA-t és vámot sem térítik meg.

Mindent összevetve: azt válaszoltam: kérem a 35%-os visszatérítést. Mivel ez egy szimpla, pár perces banki tranzakció lenne, vártam egy hetet: nem jött semmi. Akkor folytattam a "dispute"-t és azt írtam: ok. elfogadom az új akkumulátort is.

Nos itt tarunk! Ez április közepén történt, azóta nem küldtek semmit. se pénzt, se akkut! Hetenként reklamálom, minden alakalommal újra és újra megígérik, hogy küldik...de nem küldik! Küldtek egy kamu, kitalált transzfer számot, egyik követő rendszer sem találja!

Közben találtam egy budapesti szervizt, akik tettek bele egy akksit, 12 eFt-ért, nem eredeti, a kapacitása is kisebb, de legalább használható.

Azóta megfogadtam: soha többé az Aliexpressen semmit sem vásárolok! Másnak sem javaslom!

Csanad Bejan Creative Commons License 2016.04.16 0 0 51

Sziasztók! én nemrég rendeltem valamit az Alibaba.com-rol de sajnos átvertek!! Mondom hogy mi történt : Rendeltem egy Xbox one Conzolt ami 150$ értékbe volt , nem is volt gond mind adig amig el nem küldtem a pénzt , persze ingyenes volt a szállitás meg minden DHL jött volna , az Iparos a végen ki találta hogy nem elég a pénz mert többe kerül a posta Kölcség amire számított , és azt mondta hogyha rendelek meg legalább 2 xbox one akkor fogja tudni csak  küldeni , persze még kellet volna küldeni 300$ , és mondtam hogy felejtse el , mondtam neki hogy semmi gond ha nem tudgya küldeni az Xbox one , akkor küldje vissza a pénzt : nah itt jönn a csavar , erre azt írta hogy csak 90-napon belül tudgya vissza küldeni , mert hogy ez a cég politikája !!! erre teljesen ki akadtam , de nem volt mit tennem igyhát várnom kell , és úgy érzem várhatóm azt a pénzt , mert soha nem fog vissza jönni , ugyan úgy vissza tudgya küldeni ahogy én küldtem neki , de fojton a 90 napot emlegeti , el küldtem a PI...a de semmi , ezt azért írtam le hogy legalább ti tanulhat ok az én hibámbol és nem követitek el ezt a hibát ! Nem mondom hogy kicsi összegbe nem lehetne rendelni , de igy Szívás !!! Én egy életre lemondtam az Alibaba.com -rol nagyon figyeljetek oda hogy hogyan rendeltek az oldalról mert sok kamu cég van !! 

 

sundamrt Creative Commons License 2014.01.09 0 0 50

Karácsony előtt rendeltem az Aliexpressről két pendrive-ot. Az egyik még egyenlőre jó is, a másik nem bírt csak pár órát. Leírtam részletesen itt.

 

 

 

 

 

 

 

Chichano Creative Commons License 2012.07.08 0 0 49
Dh gate vagy valami hasonlo nevu oldalt lattam meg reklamozni..
Előzmény: ibalogh10 (48)
ibalogh10 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 48

Sziasztok.

 

Olvasom a sok negatívumot erről az Alibabáról. Olyan terméket szeretnék rendelni ( vizifoci ) ami nálunk egyrészt nem sok van,másrész jóval drágább. Ebayen nem találtam ilyet.

Még ha olyan sok a posta költség akkor is megérné. Ötlet?köszi

iamtwo Creative Commons License 2011.09.30 0 0 47

Semmi.

Előzmény: mediterro (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!