Keresés

Részletes keresés

Viktor+touran Creative Commons License 2014.01.31 0 0 15

Sziasztok.

Eladó a képen látható csillár, és fali lámpa. Van más színben is.
Fali lámpa és csillár.
Csillárnál a mérettel együtt az ára is változik.


Viktor+touran Creative Commons License 2014.01.31 0 0 14

Sziasztok

Eladó a képen látható csillár, és fali lámpa. Van más színben is.
Fali lámpa 13000Ft. Csillár 30000FT-tól
Csillárnál a mérettel együtt az ára is változik.

papisti Creative Commons License 2010.06.03 0 0 13
Helló!

Pontosan mire is gondolsz? Le szeretnéd festeni?
Előzmény: hannabori (12)
hannabori Creative Commons License 2010.05.07 0 0 12

Sziasztok!

Van valami ötletetek mivel-hogyan tudnám ezt az állólámpát feldobni?

Nagyon színesre nem szeretném, elegáns legyen.

 

Halskette Creative Commons License 2010.03.08 0 0 11
Persze, fémből lenne a keret, azt kihagytam.
Előzmény: Halskette (10)
Halskette Creative Commons License 2010.03.08 0 0 10

Ne légy hozzám ilyen kegyetlen :-))

 

Azért annyira nem nehezek ezek az üvegek, hogy vasmacska és egyéb nehezékek kelljenek hozzájuk.

Gondoltam négyszögletes keretre, aminek az alsó szélei ki lennének fúrva és oda be tudnám damillal kötözni az egymásra fűzött üvegbigyókat. Csak keret kellene, de azt honnan...?

Előzmény: .ZsL. (9)
.ZsL. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 9
Nem akarok morbid lenni, de ha a Duna-parton sétálva találsz egy elhagyott vasmacskát (utoljára Nagytétény és Érd között láttam rozsdállani egyet, úgy négy évtizede...), és fel tudod valahogy erősíteni a plafonra, az biztosan elég masszív lesz!

Sajnos, túl gyér a fantáziám ehhez a feladathoz. Csak a Dexion-Salgó vasak jutottak még eszembe, amikből szintén elég erős tartót lehetne összecsavarozni, előzetes vasfűrészes méretre vagdalással, vagy egy vállalkozó kedvű üvegesnél, esetleg akvaristánál is megrendelhetsz kellően vastag üvegcsíkokból összeragasztott tartószerkezetet...
Előzmény: Halskette (8)
Halskette Creative Commons License 2010.03.06 0 0 8

Hú, ez nekem nagyon tetszik :-) Én mindig stukkó mögé bújtatva láttam ezt a fajta világítást, nem is tudtam, hogy ilyen mint LED-szalag, létezik és pofonegyszerű alkalmatosság. Ezt fejben fogom tartani :-)

 

Lefotóztam az üvegdarabkákat:

 

 

 

Ezekből szeretnék egy egyszerűbb csillárt csinálni. Csak egy erősebb váz a gondom...

Előzmény: .ZsL. (6)
.ZsL. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 7
Annak idején 1mm vastag, félkemény alu-lemez kb. 15 x 15 cm-es darabját vagdostam meg lemezollóval csillag-alakúra úgy, hogy az egyes ágait 3-3 helyen átfúrva, majd ívbe hajlítva, a furatokba becsavartam azokat a kb. 2 cm hosszú, külső menetes csődarabokat, amikre rá lehetett csavarni a műanyag lámpafoglalatokat. Utána már csak vezetékezni kellett, a vezetéket átdugni a "csillár" felfüggesztő csövén és fölakasztani a mennyezet csillárkampójára. Vagyis lett egy 12 foglalatos lámpatest, amelynek minden foglalatába 25-40 W-os Tungsraflexet csavarva, eléggé jól fénybe terítette azt a szobát. Akkoriban lehetett kapni tirisztoros fényerőszabályozós érintőkapcsolókat, most nem tudom, mi a helyzet, egészen más témakörben barkácsolok néha...
Előzmény: Halskette (4)
.ZsL. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6
Gondoltál-e flexi-led szalagra?
Aztán ha elengeded a fantáziád...
Pl. egy kisebb, gumi nélküli biciklikerék küllői közé tekered, megfelelően összekomponálva a "meneteket" az üvegdíszek elhelyezésével, és igazán energiatakarékos, mégis fényűző műalkotás lehet a mennyezetlámpád.
Előzmény: Halskette (3)
Halskette Creative Commons License 2010.03.06 0 0 5

Örömmel venném, ha fotókat tennétek fel házilag készült csillárokról, lámpákról...

Halskette Creative Commons License 2010.03.06 0 0 4

Az esernyő váza mint forma nem rossz, de tényleg nagyon vackok a mai esernyők, nekem 1 év alatt tönkremegy vagy 3-4 is :-)))

 

Nekem fontos az erős megvilágítás, akár 100 wattnak megfelelő energiatakarékos izzó jó lenne hozzá. Ráadásul ezek az üvegdarabok szórnák is a fényt.

 

Előzmény: .ZsL. (1)
Halskette Creative Commons License 2010.03.06 0 0 3

Elég sok van és nehezek. Este felrakok fotót a mintadarabokról.

 

De nem feltétlen akarok nagy csillárt, lehet diszkrétebb is, inkább modernebb, egyszerűbb fazonra gondolok, az illik jobban a szobámhoz.

 

Előzmény: .ZsL. (0)
PETYUS Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2
Az esernyővázakkal az a baj, hogy még esernyőváznak sem jók, olyan gyengék.
Előzmény: .ZsL. (1)
.ZsL. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1
Pl. egy nyitott esernyő vázához mit szólsz? Lefelé fordítva, azaz nyéllel fölfelé. Persze a szövet nélkül. A lámpák foglalatait pedig az egykori esernyő nyelére szerelheted...

Kérdés, hogy milyen lámpákkal szerelnéd? Villanykörtékkel, gyertyaizzókkal, HgL-lel, infrával, UV-vel, LED-ekkel, körfénycsövekkel, kompaktokkal?
Előzmény: Halskette (-)
.ZsL. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 0
Mennyi a súlyuk, és hány darab?
Ez lehet a tervezés alapja. Meg az, hogy milyen lámpákkal szeretnéd társítani a díszeket (stílus)? Én is amatőr vagyok, és régen barkácsoltam csillárt, pontosabban mennyezeti lámpát, még a Tungsraflex-korban.
Előzmény: Halskette (-)
Halskette Creative Commons License 2010.03.06 0 0 topiknyitó

Van egy zacskó csiszolt üvegfüggőm, csodaszépek.

 

Hogyan csináljak ebből egy egyszerű csillárocskát? Miből legyen a váza, az üvegfüggőknek van súlyuk....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!