Keresés

Részletes keresés

szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.14 0 0 209

Volt ez máshogy is...

Köpeczy százados kiképzőtisztünk mesélte Debrecenben, hogy ő nemrégen még őrnagy volt. De amikor az albán minisztereket szállító amerikai gép lenyeste a Drávaszöget, majd (oroszul nem tudván) nem szállt le a felszólításra, Köpeczy kiadta a tűzparancsot.

Egyik vállát megveregették (titokban), majd mindkét vállán átrendezték a csillagokat, és száműzték a Kossuth laktanyába. Mi szerettük őt - realista, jópofa ember volt. Egy cigarettaszünetben adta elő az alábbi történetet:

Na kopasz, maga este a sötétben átugrik a kerítésen, hogy a Zöld Takonyban megigyon egy-két üveg sört. Egy fószer odaül az asztalhoz.

- Sanyarú lehet a katonaélet.

-Hááát...

-Meghívhatom egy sörre?

- Nem bánom (aztán több korsó lett belőle).

- Biztosan sok mocskos munkát el kell végeznie..

- Hát igen.

- Konyhán is szokott dolgozni? - firtatja az idegen.

- Elég gyakran - így a kopasz.

- Gondolom rengeteg tányért kell elmosogatnia.

- Háát, legalább xxx-at.

 

Na látja, maga barom, most árulta el a zászlóalj létszámát a NATO kémnek:-((

Előzmény: Mono SE (208)
Mono SE Creative Commons License 2023.12.14 -1 0 208

"kocsival jöttek értem"

 

Dettó, csak értem nem "jöttek", hanem egyszerűen nem engedtek haza, de még kimaradásra  se, ha gyakorlat vagy elsőfok volt.

 

Azért ez a kazettás hülyeség - mint "legújabb technológia" - bevezetése jellemző a honi észkombájnokra. Gondom, most is ugyanez van, csak most az élelmes (és nélkülözhetetlen;))) informatikusok vezetik meg ilyen-olyan baromsággal a "szakembereket". Mindenesetre jópár ilyen csíkosgatyás szakembert láttam idegesen össze-vissza futkosni egy-egy lefokozás-hullám idején... Pl. mikor egy amerikai gép (véletlenül vagy direkt?) átjött a jugó határon, és a Taszárról felküldött MIG Pápa felé indult rá (pont 180 fokkal, azaz ellentétes irányba;), és mire észbekaptak, az amcsi a Mig háta mögött megfordult a Balatonnál, és kicsit arrébb kényelmesen kiment a légtérből. Ez sokáig téma volt, és ezt sem a bakák baszták el. De lehet, az ezredes urak kazettán várták az új parancsot ;ĐĐĐĐ

Előzmény: szicsu1007 (207)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.12 0 0 207

Én sosem láttam futárt lepecsételt kazettával. Hogy a háttérben mi zajlott, arról nem mindent kötöttek az orromra. De ha a parancsnoki magnó fejlesztése alatt nem hozzánk (a BRG-be) jöttek ki specifikációt egyeztetni az ezredesi rangban lévő elvtársak (némelyik "civil" ruhát hordott), akkor kocsival jöttek értem, hogy elvigyenek a Szilágyi Erzsébet fasorra.

És miközben a kommersz magnóinknál (MK 21 és utódai) maximalizálva volt az import anyag-költséghányad, a parancsnoki magnóban bizony TIS tranzisztorok is meglapultak (a magas hőfok igények miatt jól szerepeltek ezek a szilíciumok). A kecskeméti gyáregységben fél éjszakán át "sültek" a próbadarabok a kemencében (mert nappal egy másik termék foglalta el a helyet), hogy aztán lemérhessük a hőállóságot.

A termék végül nem ért el "milliós" darabszámot. Három ponton is elbukott:

1. A próbapadon járatott nyomógombok körül megrepedt a gumiszigetelés, sérült a vízállóság.

2. A több tucatnyi gombakkumulátor (tápellátás) egy része felpuffadt, kidurrant.

3. A kazetta gyorstörlésére szánt kemény mágnes nem jól látta el a funkcióját (maradt egy kis szótagérthetőség).

Előzmény: Mono SE (206)
Mono SE Creative Commons License 2023.12.12 -2 0 206

"a futár elvitte a lepecsételt kazettát a zászlóaljhoz"

 

 

Akkor miafrancnak voltak a híradósok? Mondjuk, pont 1971-től voltam egy ilyen OLP központ vevőtermének a váltásparancsnoka, 23 db Molibden készülék

 

 

 

 

volt lehangolva dunántúli repülős és rakétás egységek frekvenciáira, amin folyamatosan géptávírók vernyogtak, plusz egy R1250-es 

 

 

amin rádiótávírász prüttyögte ugyanezeket a légvédelmi adatokat, vagyis a levegőben lévő repülők pozícióját percenként...

 

Csakhogy ez mind kamu volt, mert a tényleges éles adatok vezetéken mentek ;)

 

Erre jött a Tenkes kaptánya, és lepecsételt borítékban átadott egy magnókazettát a tüzérzászlóalj parancsnokának, amin egy csíkosgatyás elordította magát, hogy Riadó!!!??? Hurrrrrrá!!!!!

 

 

 

 

Előzmény: szicsu1007 (202)
Mono SE Creative Commons License 2023.12.12 -2 0 205

"már évek óta meghalt..."

 

akkor egyszer csak feltámad;)

Előzmény: gabocza1 (203)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.12 0 0 204

Sajnálom.

OFF

Én csupán dicsekedni akartam, mert ezt a magnót én fejlesztettem (mármint az elektromosság egy részét). Persze a motoráramkörön nem volt mit fejleszteni, az "jött" a japán motorral. A felvevő erősítőt meg Szokolay Zoli találta ki: 0,5-500 mV (60 dB) bemenőjel változásra 1 dB volt a kimeneti válasz. És mindez kétféle feléledési időállandóval, hogy ne "sóhajtozzon". Nekem maradt a lejátszó erősítő meg a négy kivezetéses törlőfej és a belőle alkotott oszcillátor (törlés és előmágnesezéshez). Nem lett belőle nagy üzlet, de legalább többször együtt vacsorázhattam a Varsói Szerződés "tábornokaival". Az NDK-s főtisztek (némi alkohol után) nagyon vevők voltak a magyar viccekre (én meg  csiszolgathattam a Rigó utcai nyelvtudásomat:-))).

Ja és ekkor használtunk először SMD-t (1970 !!). A kész áramköröket kétkomponenses aralditba öntöttük, hogy rámehessen a tank:-)). Az volt a hős, aki ebből a katyvaszból kibányászta és kicserélte a sérült alkatrészt (Gábor Lajos alias Gábor úr, a Siemens bölcsőjében nevelkedett monori műszerész).

Ez se ma volt:-(((

Előzmény: gabocza1 (203)
gabocza1 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 203

Szegény Oldrad koma akinek válaszoltál, már évek óta meghalt...

Előzmény: szicsu1007 (202)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 202

Ez egy úgynevezett "parancsnoki" magnó volt, amit az orosz és az NDK hadsereg számára fejlesztettünk. A tábornok kazettára mondta a parancsot, a futár elvitte a lepecsételt kazettát a zászlóaljhoz, ahol egy ugyanilyen magnón lehallgatták a parancsot, aztán "Tűz!".

Ezt a magnót egy méter magasról a sarkára lehetett ejteni, vagy beletenni egy lavor vízbe:-)))

Előzmény: oldrad (29)
AudiJo Creative Commons License 2021.07.11 -2 0 201

A post keletkezéséhez képest ez majdnem 9 év....:)

Lényeg hogy sikerült és Te örülsz!:)

AJ

Előzmény: kutyafog (200)
kutyafog Creative Commons License 2021.07.10 -2 0 200

na, meg is oldódott! Csupán hét év kellett és itt van..😃

Előzmény: Törölt nick (90)
gyilok58 Creative Commons License 2020.01.07 -2 0 199

mk-21-22-23-25 magnót vennék.

quad Creative Commons License 2019.10.20 -2 0 198

Nem tartom valószínűnek, hogy egy négy éves hirdetés aktuális legyen. Ráadásul a szerzője már egy éve nem írt az Indexen,

Szerintem inkább küldj neki E-mailt, a címe nyilvános.

Előzmény: emba USA (197)
emba USA Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 197

SZERBUSZ ARRA LENNEK KIVANCSI HOGY EZ A DECK MEG AKTUALIS VAGY MAR MEGVETTE E VALAKI

Előzmény: gammaszeg (129)
Baltássy Creative Commons License 2019.03.23 0 0 196

Philips microkazettát keresek megvételre, új, vagy újszerű állapotban.

E- mailom publikus.

quad Creative Commons License 2018.12.06 0 0 195

Ajándékba bármikor érdekel. :-)

Előzmény: gabocza1 (185)
quad Creative Commons License 2018.12.06 0 0 194

Csak szeretnélek megnyugtatni, hogy a 178-as hozzászolásban felkínált magnó egy 3302-es tipus. (Hozzáértő ezt a kép alapján felismeri)

Erről már előzőleg, illetve a felkinálásban is azt írtam, hogy esetleg megfelel, ha nem találok 3300-ast.

 

Hol it a megtévesztés? 

 

 

 

Előzmény: XNC (188)
AudiJo Creative Commons License 2018.12.06 0 0 193

Sajnállak! No comment!:(((

AJ

Előzmény: XNC (188)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.06 -1 0 192

kell minden fórumra egy aktuális idióta, egyébként kurva unalmas lenne az élet

Előzmény: btamas70 (191)
btamas70 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 191

Nem megmondtam, h egyszer majd vissza fogjuk sírni a pettinghuszárt?:ĐĐĐ

Előzmény: AudiJo (187)
spacc Creative Commons License 2018.12.06 0 0 190

Trottylikám!

Beigazoltad  a mondást, mi szerint: "Isten nem ver bottal"      :))) 

Előzmény: gabocza1 (185)
gabocza1 Creative Commons License 2018.12.06 -1 0 189

Előzmény: XNC (188)
XNC Creative Commons License 2018.12.06 0 1 188

Már ne haragudj, de kénytelen vagyok kijavítani azt, amit írtál:

 

A 177-es hsz.-ban írta le először, hogy mit szeretne.
Mivel nincs nekem ilyen eladó, azért erre nem is reagáltam; holott láttam a hirdetést.

 

Aztán a 179-ben sikerült megtévesztenie azzal, hogy 1 másikra meg azt mondta;
hogy MEGFELELHET, ha nem talál mást.

 

Azt az egyik hozzászólásában sem írta ezek közül, hogy ő csak Philipset, csak régit, csak akármilyet akarna venni.

Előzmény: AudiJo (187)
AudiJo Creative Commons License 2018.12.06 0 0 187

Úgy látszik, hogy számodra olvasni és értelmezni az olvasottakat jelentős kihívás - quad pontosan leírta, hogy mit szeretne. Egy olvtárs felrakott egy fényképen egy másik öreg Philips-et és kérdezte, hogy az esetleg megfelelne-e quad-nak. Erre quad azt válaszolta, hogy hogy ragaszkodna a 3300-hoz és egyelőre még keresgélne. Tehát egyáltalán nem írt olyat, hogy a fényképen felrakott esetleg megfelelne Neki! 

Persze ha csak azért okoskodtál, hogy juszt is Tied legyen az utolsó szó, akkor tekintsd tárgytalannak ezt a port-ot!:(((

AJ 

Előzmény: XNC (186)
XNC Creative Commons License 2018.12.06 0 1 186

Aztán később írtad 1 másikra, hogy ESETLEG az is megfelel.

Akkor még nem mondtad, hogy régiséget keresel............

Előzmény: quad (184)
gabocza1 Creative Commons License 2018.12.05 -2 1 185

Nekem ilyenem van, ajándék, ha szeretnéd...

 

Előzmény: quad (184)
quad Creative Commons License 2018.12.05 0 1 184

Olvasd már el mit írtam: Philips EL 3300 kazettás magnót vennék Esetleg 3302 is jöhet.

 

Szerintem ennél pontosabban nem lehet meghatározni, mit keresek.

 

 

 

Előzmény: XNC (182)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.05 -2 0 183

elhúzhatnál már a francba audiolandról, ne kelljen már minden topikban kerülgetni az ostobaságaidat, mint földúton a tehénxart

Előzmény: XNC (182)
XNC Creative Commons License 2018.12.05 0 1 182

Ez nem hozzáértés kérdése:

pontosan kell megadni, hogy mit akarsz; és akkor arra fogunk válaszolni!!!!

Előzmény: quad (181)
quad Creative Commons License 2018.12.05 0 1 181

Talán nem kéne mindenbe beleszólnod, amihez nem értesz.

Én a legelső, compact kazetta lejátszására készült magnóka keresem.

Előzmény: XNC (180)
XNC Creative Commons License 2018.12.05 -1 1 180

Hasonlót lehet kapni újba is:

 

https://www.electronic-star.hu/HiFi-es-TV/HiFi-komponensek/Diktafonok/RQ-132-hordozhato-kazettas-felvevo-diktafon-mikrofon-USB-nelkul.html

 

A mikrofon beépített.

Ha külsőt akarunk hozzá használni, akkor azt külön kell megvenni, de van hozzá rajta csatlakozó.

Előzmény: livE10 (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!