Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2018.12.16 0 0 208

Hogy ne menjek el nagyon off topik írányba, a hostàkról is írnék. Már nyugalmi állapotban vannak, vàrják a tavaszi ébredést,tegnapi naptól kezdve hótakaró alatt.

unartis: Creative Commons License 2018.12.16 0 0 207

Ezt a választ a télálló banános topikba kezdtem írni, valami oknàl fogva mégis itt kötött ki, itt jelent meg. De, ez, hogy történt, fogalmam sincs. :-)

Előzmény: unartis: (206)
unartis: Creative Commons License 2018.12.14 0 0 206

Ma végül  levágtam a banán áltörzsét, december elején volt -2c*-nál hidegebb, ez az a hőmérséglet amikor le szokott fagyni. Ami érdekes, hogy az áltörzs belseje a 5 c * vékony részeken még növésben volt, a külső héjrészben meg fagyott víz is volt, ez a rész levédte a belső részt. Eddig a leghidegebb -4, -5 c* volt. Vajon ha nem vàgnàm le zavsdzig mennyire fagyhat vissza?! Amúgy már novemberben a tövét 1 méter magasan csirkeháló kerettel körbe kerítve, avarral feltöltve védem.

 

unartis: Creative Commons License 2018.11.03 0 0 205

Nekem is nagyon tetszenek, ezek lettek a magokból. És már pereg az ide Hosta mag is, akit érdekel szívesen küldök válaszborítékban.

Előzmény: Ranyu (204)
Ranyu Creative Commons License 2018.11.02 0 0 204

Nagyon helyesek!:-)

Előzmény: unartis: (203)
unartis: Creative Commons License 2018.11.02 0 0 203

Növögetnek a magoncok, van köztük különbség:

unartis: Creative Commons License 2018.05.01 0 0 202

kelnek a hosta magok amiket vetettem:

unartis: Creative Commons License 2018.05.01 0 0 201

együtt a Hosta undulata és Hosta fortunei hyacinthina mutánsok, nem valami nagy termetűek:

unartis: Creative Commons License 2018.05.01 0 0 200

A Hosta fortunei hyacinthina rizómából meg ez:

unartis: Creative Commons License 2018.05.01 0 0 199

Na és a tavalyi érdekesség amit undulataként kaptam, valójában egyik tő sem nézett úgy ki, mint a Hosta undulata és Hosta fortunei hyacinthina. Az egyik tavaly két színű leveleket nevelt a másik sem hasonlít a leírt fajtára. Alacsonyabb kékebb leveleket nevel, idé tünt jobban fel  különbség a két fajta  tavalyi rizómái között

 

előzmény linkje:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143402123&t=9191854

 

Idén így nézett ki a két levélszínű, már tavasszal nem hozta a két levélszínt, hanem egyből, most tavasszal olyan krémszínű leveleket nevel, mint tavaly ősszel:

 

Hosta undulata rizómából idén ez lett:

 

 

Előzmény: unartis: (198)
unartis: Creative Commons License 2018.05.01 0 0 198

Indulnak az árnyékliliomok a kertben!

unartis: Creative Commons License 2018.01.25 0 0 197

Írtam privátban!

Előzmény: anita11113 (196)
anita11113 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 196

Szia!

 

Akkor valahogy vegyük már fel a kapcsolatot priviben! :D

Szeretek/szeretnék hozzám hasonló virágbarátokkal csacsogni! :D ;)

anita1113@gmail.com

Ez az e-mail címem ha van kedved akkor ide tudnál írni és akkor megkereselek majd én is,hát nem tudom pontosan mikre vadászol,de van nagyon nagyon sok féle magom, meg mindig szoktak lenni fiókáim is

pl: aloe, meg agave fiókák,sivatagi rózsák,én igazából minden evő vagyok!:D

Előzmény: unartis: (195)
unartis: Creative Commons License 2018.01.21 0 0 195

Azért nem lett sok magom tavaly(2017-ben), így kíváncsi vagyok mi lesz belőlük, de majd az ideiből, ami majd lesz, tudok küldeni, ha tudsz várni. Valószínű hibridek lesznek. De lehetnek érdekes formák! Ja és előre tudnád jelezni, akár privátban is(ősz tájékán).

Virágokból speciális növényekre gyúrok, kimondottan észak-amerikai fajokat gyűjtök(a Hostak kivételesek, mert az árnyékot is hasznosítom velük, ami nem sok van  a kertben, de azért van néhány olyan helyem.).

Előzmény: anita11113 (194)
anita11113 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 194

Szia!

 

De jóó neked! :D Nem maradt még magod?

Szívesen cserélnék veled van sok szép virágmagom cserébe! :D

Ha esetleg igen akkor írj majd!

Fent vagyok a facen tudnánk beszélni priviben is! :D

 

Előzmény: unartis: (191)
Ranyu Creative Commons License 2018.01.16 0 0 193

Nem tudom, merre laksz. Beretvás kertészet évente egyszer, anyák napja előtti szombaton nyílt napot tart, fantasztikus választékkal, nagyon jó árakon.

Gazlap-on közös szervezésű növényrendelések vannak (folyamatban van a tavaszi), Lukonbulbs-tól is lehet rendelni szépeket.

Előzmény: ani1113 (190)
unartis: Creative Commons License 2018.01.16 0 0 192

Volt régebben Nyíregyházán egy gyűjtő., aki kimondottan nevesített fajtákat árult, ezt találtam  a világhálón, nem valami friss az árlistájuk, mert 2011-es:

 

http://www.hostakert.hu/

 

A L!DL-ben szoktam februártól vásárolni, ha valami érdekeset látok, több fajtám onnan van, érdemes jól megnézni  a tasakokat.

Előzmény: ani1113 (190)
unartis: Creative Commons License 2018.01.16 0 0 191

Tavaly őszre(2017 végére) lettek magok a mi kertünkben növő Hostákon is, idén tavasszal megpróbálkozom a magvetéssel. Friss mag remélhetőleg jól fog kelni, cserépbe tervezem vetni, esetleg, balkonládába. A jól bevált virágföld+homok keverékre fogom rászórni, amit kisütött homokkal fogok takarni kb 0.5 cm vastagságban, árnyékos helyen, nedvesen tartva fogom hagyni.

Előzmény: ani1113 (189)
ani1113 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 190

Szia! 

 

Nem tudtam megnyitni a linket pedig érdekelne.

Nem tudsz esetleg egy elêrhetőséget megadni?

Érdekelne kinél lehet különlegesebb hosta fajtákat vásárolni! :D

Válaszodat előre is köszi:Ani

Előzmény: chablis74 (109)
ani1113 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 189

Szia!

 

Láttam,hogy irtad,hogy nagyon sokféle árnyékliliomod van,gratula hozzájuk! :D

Azt szeretném kérdezni,hogy magról való ültetêssel próbálkoztál-e már és ha igen akkor mik a tapasztalataid???

Válaszodat előre is köszi!

Üdv:Ani

Előzmény: denob (164)
unartis: Creative Commons License 2017.10.29 0 0 188

Mármint ebből a zöld-sárga feles levelű növényből, ez, az a korábbi változat jobban tetszett volna...

Előzmény: unartis: (182)
unartis: Creative Commons License 2017.10.29 0 0 187

Ez kicsit megingatta  az árnyékliliomok levél változatlanságát, ahhoz képest hogy miként indított, ez lett belőle:

 

Előzmény: unartis: (186)
unartis: Creative Commons License 2017.10.02 0 0 186

Változott a levélzete ennek a Hostanak, sajnos már nem ilyen szép, világoszöld és fehér sávos a levélereknél, elég mutatós lett volna ha megtartja ezt a tavasszal látható mintát, kíváncsi leszek jövőre is így indít mint idén tavasszal.

 

 

Előzmény: unartis: (182)
unartis: Creative Commons License 2017.10.02 0 0 185

Szia!

 

Sajnos még nincs szaporításra érdemes tövem, tehát még fiatal növények nem nagyon sarjadtak, de tél végén, tavasz elején a L!dl-ben szokott lenni rizóma, azok nálam mind meg fogták, érdemes nézelődni!

 

Idén is lett magom, vajon a dekoratív levelű fajták magjáról szaporítva mennyire őrzik meg, vagy örökítik  a sárgán foltos levélzetet az utódokban?

Előzmény: BZsu82 (183)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 184

Nekem van szaporulatom "Hosta albopicta" fajtából, ha érdekel írjál privátban.

Ez egy fehér levélszélű fajta.

Előzmény: BZsu82 (183)
BZsu82 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 183

Sziasztok kedves hosta rajongók! Az idei évben immár én is csatlakoztam ezen növény szerelmeseihez! Három fajta hostával rendelkezem jelenleg és nagyon szeretném bővíteni a csapatot! Ha valamelyikőtöknek esetleg lenne már nagy példánya, amiből tudna/szeretne kiszedni, szívesen megvenném! :-) Köszönöm!!!!!

unartis: Creative Commons License 2017.04.03 0 0 182

Indulnak a hostak/árnyékliliomok!

 

Februárban vettem a L!DL-ben, hosta rizómákat(Hosta undulata és Hosta fortunei hyacinthina) egy-egy csomaggal, a minden csomagban egy pár rizóma volt, amelyeket becserepeztem.

 

Ezekből amúgy már nőt a kertünkben, de ami igazi meglepetés volt, hogy a Hosta undulata két rizómájából fejlődő két növény nem teljesen egyforma, az egyik az ugyanolyan levélmintázatú mint amit korábban vettem típust, a másik viszont egészen más mintázatú lett, nagyon dekoratív.

 

Fajtabeazonosításban remélem tudtok segíteni:

még cserépben:

 

Hosta undulata immár kiültetve a korábbiak mellé, a levélmintázatuk láthatóan azonos(jobbra van az új szerzemény):

 

 

A Hosta undulata csomagból  a másik növény, szerintetek mi lehet a fajtája?:

 

unartis: Creative Commons License 2017.02.01 0 0 181

Sziasztok!

 

Régen jártam erre fele, a hosta-k még az igazak álmát alusszák! Hiszem van még egy kicsi a télből!

unartis: Creative Commons License 2017.02.01 0 0 180

Tavaly ősszel több tövem magot érlelt, kísérlet ként vetni is fogok, hátha kialakul valami érdekes fajta!

Sárimári Creative Commons License 2015.05.26 0 0 179

Énis köszönöm,ugyanis nekem is van egy Great expectations -om, de eddig nem tudtam, hogy az, viszont teljesen ugyanolyan mint a tiéd, szóval sikerült nevet is társítanom a növényemhez. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!