Keresés

Részletes keresés

kerteszpeti Creative Commons License 2011.12.16 0 0 42

Üdv mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni van-e eladó japán naspolya és virginiai szilva  magja valakinek,és a vásárlás feltételei.Tisztelettel  kertészpeti.

 

parga 010 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 41

Nekem volt tisztitott és héjjas pálmamagom is, mindkettő kigyökeresedett, csak ültetés előtt a héjját le kell áztatni.

Előzmény: Törölt nick (37)
Rmárika39 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 40

 

Sziasztok!

 

 

Most fedeztem fel ezt a topikot és lenne pár kérdésem:

 

 

Van-e tapasztalatok klemátisz és bougainvilea magvetésével kapcsolatban?

 

Érdemes-e próbálkozni velük és ha igen milyen módon (előkészítés, időpont, hőmérséklet, föld stb).

 

Esetleg sejti-e valaki mennyire szokták megőrizni az anyanövény tulajdonságait?

 

Köszönöm előre is!

 

Márika

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.14 0 0 39

Koszonom szepen:)

hazavinni szeretnek majd azert kerdeztem,hogy meddig tudom eltarolni:)

Előzmény: vierzig (38)
vierzig Creative Commons License 2011.10.08 0 0 38

Szia! Előnyősebb, ha rajtahagyod! Mert a magnak nem szabad kiszáradnia. De leg jobb, ha nem tárolod egy másodpercel sem, mint optimális, mert hamar elvesztik a csíra képességüket.

 

Pl. shamaerops humilis (európai törpepálma) 4 hónapra csírázik. Tehát ha november elején veted el, akkor pont február végére hajt ki, akkor már a szükséges napfény rendelkezésre áll !

 

A phoenix-nél (datolya pálma) csak 1 hónap kell a csírázáshoz.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.05 0 0 37

Sziasztok..

 

Van valakinek fogalma,hogyan kell a palma magokat tarolni? Letisztitva,vagy a hejat rajtahagyva?

Koszi ,ha valaki olvassa es valaszol is:)

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.01 0 0 36

Látom nagyon rég volt itt bejegyzés, pedig nagyon jó kis fórum lehetne.

Az indító könyv nekem nagyon tetszik!!!!!

Inki1989 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 35
Hello mindenki!

Nem régen vettem egy ficus robusta féle nővényt, de fogalmam sincs róla, hogy hogyan kell szaporítani és mikor lehet azt (tavaszal, ősszel). Nagyon tetszik és szeretnék még a lakás minden részére tenni majd egyet.
Aki tud kérem segítsen!
köszike
szalmaszál Creative Commons License 2009.04.30 0 0 34
Igen teljesen jól, köszönöm! :-)
Előzmény: 1ibolya (32)
1ibolya Creative Commons License 2009.04.26 0 0 33
Ezek szerint,ha 2 hónap múlva még nem kelt ki az összes,ne idegeskedjek?:-)Nekem is van 1 sárga színű nagyobbacska,5 levéllel.Ősszel vettem,még a lakásban szomorkodik.Már volt a kertben,csak bejött az éjszakai hideg,ezért beköltözött.
Előzmény: tigriscsillag (30)
1ibolya Creative Commons License 2009.04.26 0 0 32
Szia!!!!!!!!!Olyan gyönyörű az Encián.......Legalább 10 virág van rajta.Kedvencem lett!!!Köszi!!!Banán is jól van?A Kánák is megnőttek,de még nem ültettem ki őket,várnom kell,hogy megerősödjenek...Kutyaveszély van:-)
Előzmény: szalmaszál (29)
napene76 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 31
szervusz
a te hozzászólásodban akadtam a hajnalka névre - hát igen, áztatás - sajnos az első zacsin amit kaptam, ez nem volt felírva így nemáztattam be- 2-3 hete vetettem és még semmi jele az életnek - akkor lehet hogy kezdhetem előről ? vagy még várjak? kerítés mellé lenne a, ami elég gyomos, füves volt, innen tettem szabaddá egy részt, öntözöm is - fészekbe vetettem - ugyanide vetném a másidik próbálkozást is, ha ne várjak tovább
köszi a választ, üdv
Előzmény: endru (18)
tigriscsillag Creative Commons License 2009.04.24 0 0 30

Pár éve (3-4?) elültettem 3 papagájvirág magot. Már nem emlékszem, hogy mennyi idő múlva, 2 db kikelt, a 3. mag 1 év múlva. Azóta már csak 1 tő van meg belőlük, most kb. 20 cm-es.

2 éve kaptam egy nagy cseréppel. Egész nyáron kinnt van, hozza a leveleket, de nekem még nem virágzik.

Előzmény: 1ibolya (27)
szalmaszál Creative Commons License 2009.04.24 0 0 29
Szia! :) Szépen nő a kála. :)

A fagytűrő banános topicban érdeklődj, többen megpróbálták, Marimama51 többfélét is sikerrel kikeltetett.
1ibolya Creative Commons License 2009.04.24 0 0 28
Senkinek nem keltek ki?:-(
1ibolya Creative Commons License 2009.04.21 0 0 27

Sziasztok!

Ma ültettem Steriliza+banán magokat.A kikelési idejükkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

szalmaszál Creative Commons License 2009.04.09 0 0 26
Újabb növény indult el benne. Szépen csírázik az exochorda. :-)
Előzmény: CBNora (21)
Mozo66 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 25


....ja bocs ..... most nézem a régi könyv címét . Gratulálok hozzá szép darab .

Még egyszer ...elnézést .
Előzmény: moonshadow (23)
Mozo66 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 24
A növények " tenyésztése " helyett használjuk a " termesztés " szót ....sokkal szebb és helyesebb is .
Előzmény: moonshadow (23)
moonshadow Creative Commons License 2009.04.02 0 0 23

Hát igen, bezzeg a régi időkben még tudtak magról tenyészteni.

Aki túl tudja tenni magát a topikcím okozta megrázkódtatáson, a könyvben sok érdekességet találhat. :)

Előzmény: taormina1 (22)
taormina1 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 22
Ez a topiccím egyre cifrább lesz!
Növényeket nemhogy magról, de semmiröl sem tenyésztünk; azt állatokkal szoktuk.
Miért nem maradtok egyszerüen a vetésnél?
CBNora Creative Commons License 2009.04.01 0 0 21
Praktikus, több rekeszes edény.
Előzmény: szalmaszál (20)
szalmaszál Creative Commons License 2009.04.01 0 0 20
Nóra, a levendulánál is működik a papíron csíráztatás. :)

Négercsókos átlátszó műanyag szörnyűségbe, a csókoknak kialakított alapba tettem a papírrétegeket a magokkal.

A teteje rápattintható, és szintén átlátszó, így éri a fény a magokat, fényre csíráznak.
Előzmény: CBNora (5)
endru Creative Commons License 2009.03.24 -1 0 19

Ne is köss belém, de másba sem. Ha valami nem tetszik, ne olvasd el, főleg ha nem kérsz tanácsot.

Kb. 20 éve nevelek bonszájt, mindenféle magot összeszedek, noha magról nem szoktak bonszájt nevelni. Nem vagyok biológus, csak akarom tudni miért nem csírázik a magom.

De egy előadáson hallottam, hogy egy expedició Dél-Amerikából hozott valamilyen fenyőmagot. Nem tudták kicsíráztatni. Azután az ottani dendrológusok megmondták, hogy meg kell perzselni azt a fenyőmagot, azután csírázik. Az erdőtüzek végzik azt a természetben.

 

Előzmény: hannabori (13)
endru Creative Commons License 2009.03.24 0 0 18

Taormina.

remélem nem gondoltad komolyan, hogy minden létező magra adok tanácsot? A hozzászólást azért írtam, hogyha bárakármelyiktek találkozik egy nehezen csírázó maggal, akkor mivel próbálkozzon.

Néhány példát azért tudok.

datolya és egyébb pálmák:a magvéget ferdén lereszelni, vigyázva a szemre, amelyik a mag bevágásánál van. + áztatás. Hamarabb kel ki.

Citrusfélék: 24 óra áztatás. A mag ha megszárad, akkor elveszíti csíraképességét. Ha nem oltod be, akkor 10 - 15 év után terem, de legtöbbször vacak termést ad.

forrázni: Akácia (nem akác!), albizzia, sophora, .

Hidegkezelés: a fenyőfélék nagyrésze, ciprusok, olajfa (olivia), írisz, babér, ginkgo.

Keményhéjú bogyók, melyeket a madarak eszik: tiszafa, borbolya, tűztövis, madárbirs: forrázás, ecetkezelés, ha lehet repesztés, nagyobb méretüknél reszelés. Ezeknél a földben sok tápanyag kell, mert a madárpotty azt is létrehozza.

Nyír, fény kell a csírázáshoz, ezért feluletre vetni.

A juharféléknél fajonként mást kíván, erről nincs saját tapaszatlatom, csak könyvekből: a legtöbbjüket akkor kell vetni, amikor félig érettek "viaszérésben" vannak, de a cukorjuhar magját lehulláskor azonnal el kell vetni.

csak áztatás: kivi, kamélia, papaya, gránátalma, hajnalka, hibiszkusz, diospyros (kakicsümölcs), licsi (csak pár napig csíraképes, ezért mire hozzánk kerül töbnyire nem csírázik.

Ha szaporítani akartok, meg kell próbálni a dugványozást, mert így biztosan az a fád lesz amiről szedted, és 2 - 4 évvel hamarabb lesz kész növényed. Magról - föleg akkor ha hibrid - nem lesz a növényed ugyanolyan mint az anyanövény.

Ha konkrét kérdésetek van - ha tudok - válaszolok.

Előzmény: taormina1 (15)
moonshadow Creative Commons License 2009.03.24 0 0 17

Gondoltam végül legyen a totyik is magról tenyésztése, ezzel is utalva az ajánlott könyvre, melynek címe: Növények magról való tenyésztése. :)

Kissé régies cím, mert a könyv is régi, 1889-ben jelent meg.

moonshadow Creative Commons License 2009.03.23 0 0 16

Most látom, hogy a topiknyitóban nem jelent meg a hivatkozás.

Tehát erről a könyvről lenne szó, jó kis praktikákat lehet találni sok növény fajta magvainak, terméseinek csíráztatására, hajtatására, nemutolsósorban szaporítására. :)

http://www.dolgaim.hu/books/MANMVT/index.html

taormina1 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 15
Megmondanád azt is, hogy melyik növényre mi vonatkozik?
Előzmény: endru (9)
hannabori Creative Commons License 2009.03.21 0 0 14

Hát igen..:)))

Anyósom azért szed rengeteg magot hogy pár megmaradjon....:)))

A fűtött üvegház nekem az hogy radiátor feletti pocon műanyag tojástartóban nevelném a magocskákat.

Másom nincs, és sajna biztos hogy nem is lesz:(

Ezt tudom most megtenni, vagy várok még 2-3 hetet míg elmúlnak a fagyok....

Előzmény: agicza (12)
hannabori Creative Commons License 2009.03.21 0 0 13

Köszönöm!

Én értettem mi a jelentősége ennek a topicnak a címből, nem biológus vagyok hogy belekössek, egyébként nem kérnék tanácsot.

És igen, ez nagyon száraz, bár lehet ez a szakmai oldala, én mégis inkább

egy többéves tapasztalatra "szomjazom" mint egy száraz bemásolt szakmai szövegre.

Ha van tapasztalatod persze szívesen veszem:)

De amit bemásoltál, mag és mag között rengeteg különbség van, időben, fajtában,

melyik magnak kell fény, és melyik csírázik sötétben, melyik januárban és melyik a fagyok elmúltával.

 

Előzmény: endru (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!