Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.06 0 1 150

Egy hír a "kondorosknak"

 

2022. Augusztus 23 -i történés, Vitorlázó Műrepülő VB.

 

Az advance- ban sajnos nem indult magyar !

Itt az első napi győztes nincs 18, 2 éve repül, 2 hónapja repülte először az advance programot

és 1 hónapja ült először a Swift-ben !!!!

 

Viszont minden nap műrepűl kb. 1 órát a CONDOR szimulátorral is...

 

---

 

 

58ajo Creative Commons License 2019.11.13 0 0 149

Hello!

 

Szeretném megvenni a CONDOR2 progit, de mennél többet olvasok róla egyre inkább elbizonytalanodok és ezért egy pár dolgot szeretnék kérdezni.

 

- van egy ilyen configom, szerintem el megy rajta de szeretném, ha megerősítenétek.

     https://www.passmark.com/baselines/V9/display.php?id=129581215321&fbclid=IwAR1ClZneXvcPGeJRrr5U46A0pZTtxywLMffEJEU_hD-ansuIaaJcd5P7V-w

 

- ha külföldön vagyok és a programot megvásárolom akkor ha hazajövök magyarországra akkor használható marad? (nincs beleprogramozva valahogy, hogy csak       abban az országban használható ahonnan rendelték? )

 

- a kódokkal tényleg ennyi baj van mint ahogy egy páran írják?   vagy csak túlaggódom?

 

- a vásárlástól való elállás jogát hogy lehet itt érvényesíteni?, gondolok arra, hogy ha megveszem és mégsem fut?

 

- nincs rá lehetőség, hogy regisztrálás nélkül kitudná próbálni az ember és ha megy akkor megvenné és aktiválná? (adnának ra egy napot a próbára és addig nem   lehetne újra elindítani amíg nincs aktiválva

 

Köszönöm, hogy elolvastátok ha tudtok kérlek segítsetek.

 

Üdv!

poloska irto Creative Commons License 2019.04.27 0 0 148

Hello!

 

1, Az UAC része, hogy a rendszer mappákat (pl. ProgramFiles) védi, az oda irányuló file műveleteket átirányítja az APPDATA alatti virtuális másolatra (elvileg kikapcsolható)

 

2, Condor Club - Pilótaranglista - Repülési nyomvonal feltöltése

(be kell tallózni a feltöltendő FTR file-t, utána a benyújtás gomb)

Előzmény: AntalR (147)
AntalR Creative Commons License 2019.04.25 0 0 147

Szép napot!

 

Segítséget szeretnék kérni Condor szimulátorral kapcsolatban. Magamról annyit, hogy a repüléshez annyi közöm van, hogy siklóernyővel repültem néhány évig...

 

Igyekszem, röviden összefoglalni az esetet illetve a kérdéseimet.

Informatikus vagyok és egy idős (83) ügyfelem használja a Condor V1 szimulátort Windows 10-es gépen. Eredetileg azért hívott mert nem találta a mentett igc és ftr fájlokat.

Leírás szerint a C:Program FilesCondorFlightTracks könyvtárba kellene legyenek de a C:Users"User name"AppDatalocalCondorFlightTracks vagy valami hasonló de mindenképpen az AppData alatt volt.

Kérdés 1: Ez normális? Annyi adalék, hogy 64 bites gépen az Programfiles (x86)-os könyvtárba van telepítve a Condor az-az 32 bites verzió. Szerintem ennek nem lehet köze ahhoz, hogy hova rakja az igc és ftr fájlokat.

Második probléma, hogy ügyfelem szeretné feltölteni a repüléseit a Condor Club honlapjára. Elmondása szerint kb. 2 éve töltött fel utoljára. Megmutatta, hogy ezüst és aranykoszorút illetve 500/750/1000 km-es diplomát is szerzett.

Ami furcsa volt számomra, hogy szerinte mindig is a Condor club weblapján a feladatok/igc konvertálása ftr fájllá töltötte fel úgy, hogy kiválasztotta az igc fájlt majd rányomott a benyújtás gombra. Én értelmezésem szerint ez nem az a funkció amit állít. (A böngésző le is tölt valami konvertált fájlt).

Kérdés 2: Jól gondolom, hogy a  feladatok/igc konvertálása ftr fájllá menűpont nem repülések Condor clubba feltöltésére való? Ha igen, akkor hol kell feltölteni és mit ahhoz hogy számolják az eredményeit (feladat benyújtása alatt?)?

 

Minden segítséget előre is köszönök.

 

Üdvözlettel, Antal

CNorbee Creative Commons License 2013.11.23 0 0 146
CNorbee Creative Commons License 2013.11.15 0 0 145

Sziasztok!
Frissült a hírek oldal! 
Téma: !!! SBC2014 !!!
Condor Magyarország oldala itt
(Esetleg nem jelenne meg, töröljétek a böngészőtök minden előzményét, és frissítsétek az oldalt!)
Üdv.

feketefelh Creative Commons License 2013.10.24 0 0 144

Igen, én ugyanaz a hármas van együtt. Uros-nak is írtam már, még régebben is, de semmi válasz nem volt. Azé' próbálkozok

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.24 0 0 143

Tudod újra telepíteni, de csak ugyan azt a hármast együtt, Ha biztos vagy benne, hogy nem aktiváltad a PP1 kódodat más Condor kóddal, akkor mindenképpen baszogasd Urosékat.

Előzmény: feketefelh (142)
feketefelh Creative Commons License 2013.10.24 0 0 142

Tehát vettem valamit, amit csak 1x tudok használni? A Condor-t is megvettem annó, ugyanazzal a kóddal telepítettem már többször, és a PP1-hez is csak ugyanaz az egy kódom van, amivel eddig is használtam.

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.24 0 0 141

Ha a PP1 regisztrációs kód már fel lett használva más Condor liszenszhez, akkor nem lehet újra aktiválni. Tehát a Condor kód - PP1 kód - PP2 kód az első aktiváláskor összerendelődik.

Előzmény: feketefelh (140)
feketefelh Creative Commons License 2013.10.23 0 0 140

Köszi! A PP1-hez nem fogadja el a SAJÁT aktiváló kódomat. Mit lehet tenni? Uros nem válaszol...

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.23 0 0 139
Előzmény: feketefelh (138)
feketefelh Creative Commons License 2013.10.22 0 0 138

Hello 

Valaki el tudná nekem küldeni a PP1 és PP2 telepítőket? Az aktiváló kódok megvannak, csak a file-ok hiányoznak, és mivel régen vettem, nem tudom újra letölteni sajnos. 

gaspen kukac t-online pont hu

CNorbee Creative Commons License 2013.05.13 0 0 137

Sziasztok!
Frissült a hírek oldal!
Téma: Condor világbajnokság 2013-as évad elindult!
Condor Magyarország oldala itt
(Esetleg nem jelenne meg, töröljétek a böngészőtök minden előzményét, és frissítsétek az oldalt!)
Üdv.

CNorbee Creative Commons License 2013.01.21 0 0 136

Frissült a hírek oldal! 
Új cikk: 2012. évi Rotter Lajos vándordíj eredmények!
http://www.pumaszallas.hu/condor.html
(Esetleg nem jelenne meg, töröljétek a böngészőtök minden előzményét, és frissítsétek az oldalt!)

CNorbee Creative Commons License 2013.01.12 0 0 135

Sziasztok!
Még bő egy hét van hátra, ne maradjatok le róla!Olvassátok el figyelmesen! IGC-t, és FTR-t is küldjetek FONTOS!
Hivatalos oldal:http://www.pumaszallas.hu/CONDOR/Rotter/Rotter2012/Rotter_nyito2012.htm

Condor Club-on:http://www.condor-club.eu/showtask/0/?id=5692
Hajrá!

CNorbee Creative Commons License 2013.01.12 0 0 134

Akkor mindenképp állítsd be, hogy egységes legyen a Condor név, farokjel, lajstromjel. Versenyre beregisztrált adataid legyenek a programban is. Ezt már elvesztetted szerintem.

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 133

Tegnap végre sikerült repülni az SBC 14. task-ján, be is értem a célba. Kb. 30. helyre lenne jó az eredmény, de viszont a nem stimmel a farokjel a progiban meg a condor-club oldalon, így nem tudom feltölteni. Lehet ezzel valamit tenni? 

CNorbee Creative Commons License 2012.12.15 0 0 132

Frissült a hírek oldal: !!! Új Czechoslovakia 3.0 DEMO és PRO elkészült !!!

http://www.pumaszallas.hu/condor.html

 

Készült látványos analízis az SBC 9.ik napjáról is. Érdemes végignézni!

 


CNorbee Creative Commons License 2012.11.10 0 0 131

Sziasztok!

Hamarosan indul a Sky Battle 2013 versenysorozat!

Vasárnap, azaz holnap este edzőnap, csütörtökön első versenynap!

Hasznos fórum link melyet olvassatok el. http://forum.condorsoaring.com/viewtopic.php?f=26&t=14691 

Bárminemű problémátok van, ide jelezzétek a szervezők felé.
Érdemes a verseny alatt a látható távolságot közepesre, normál-raállítani.

Esetleg a nagyobb felbontású és méretű tájegységekre alkalmazni

az alábbi mintázatcsökkentőt.http://www.condor-club.eu/generic/236/

Játék előtt kapcsoljatok ki minden felesleges háttéralkalmazást, nehogymenet közben lefagyjatok.

(Skype, Messenger, Win update stb.) Érdemes a fullscreen emulation képbeállítást alkalmazni. 

Néhány jó tanácsot megfogadva talán elkerültök esetleges kék képernyőfelugrását.

CNorbee Creative Commons License 2012.10.21 0 0 130

Sziasztok!
Hosszú idő után frissült az oldal ismét!

Téma: !!!SBC2013!!! Sky Battle Cup 2013

Lehet nevezni készülődni, izgalmas telünk lesz!
http://www.pumaszallas.hu/condor.html
Hajrá!

CNorbee Creative Commons License 2012.09.12 0 0 129

Sziasztok! 
Oldalunk főmenüjében megtaláljátok, de azért a linket is berakom: 

http://www.pumaszallas.hu/CONDOR/Rotter/Rotter2012/Rotter_nyito2012.htm 

Akit érdekel a dolog, olvassa végig, és ha nem jönne tömeges ellenvetés 
szombattól beélesedne a dolog, és az fpl is letölthetővé válik.

leicam4p Creative Commons License 2012.07.23 0 0 128

köszi!

Előzmény: CNorbee (127)
CNorbee Creative Commons License 2012.07.23 0 0 127

Szia!

Valószínűleg nincs választott szimbólum.

Menj az Eszközök/Egyéb lehetőségek/3D nézet- nél legyen minden kipipálva.

Alatta a Simbol/Stílus legyen Autómatikus kiválasztás, vagy Repülőgép.

Előzmény: leicam4p (126)
leicam4p Creative Commons License 2012.07.22 0 0 126

sziasztok,

 

kérdésem, h condorból seeyou-ba importált igc file 3d nézetében miért nem látom a gépet, csak egy nagy fekete kört?

CNorbee Creative Commons License 2012.07.15 0 0 125

Sajnáom, pedig egy jól konfigurált és karbantartott gépen működnie kell.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 124

elszállt Columbia scenery-vel is. most egy darabig megint nem kondorozok :D

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 123

még jó, hogy kiírtam CD-re annó, amikor még prémium tag voltam :-)

Előzmény: CNorbee (121)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 122

kösz megpróbálom

 

Q6600 / 2,4GHz

4Gb RAM

512MB VGA

 

FSX gond nélkül megy, az meg azért jóval nagyobb gépigényű

Előzmény: CNorbee (121)
CNorbee Creative Commons License 2012.07.15 0 0 121

Szóval szerintem töröld ki az egészet, semmi maradvány ne legyen. Majd telepísd vagy másold be, már nem tudom milyen exe vagy zip. Alps XL (without textures) (2011.01.16.)3 399107,19 MiB azután csak a legalsó Normal resolution textures
505,26 MiB fájlt másold be a helyére. A HD adalékokat ne rakd fel. Próbáld ki úgy. Írják is hogy nagyon jó gép kell hozzá. Több javaslatom nincs.

Előzmény: CNorbee (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!