Keresés

Részletes keresés

chris1990 Creative Commons License 2022.10.18 0 0 53

Üdv mindenkinek!
Kaptam egy PLC beadandó feladatot a suliban és sajnos elakadtam. Elég kevés óránk volt PLC programozásból. Kitől kérhetnék segítséget? A program: Melsoft FX Trainer
Köszönöm!

kutas leszek Creative Commons License 2021.10.11 0 0 52

Üdvözlök mindenkit! Kaptam egy feladatot amivel nem igazán boldogulok ezért szeretném kérni a fúrumtársak segítségét.

Omron CJ2H-CPU64-EIP plc szeretném festo CMMT-AS-C5-11A-P3-EP-S1 servo driver-t összehozni. mindkettő ethernet/ip kommunikál.

Egyszerű feladatra lenne használva pont-ról pontra küldeni. A festo honlapról egy slr file, és egy cms file tudtam letölteni. 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Trike. Creative Commons License 2021.02.11 0 0 51

Az előző ábra helyesen...

Előzmény: Trike. (50)
Trike. Creative Commons License 2021.02.11 0 0 50

Egy elméleti PLC feladathoz kérnék segítséget:

 

Adott egy bemenet és egy kimenet. A kimenet állapotot vált amikor a bemenet magas szintre lép.

S.I.76 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 49

Sziasztok!

Segítségre lenne szűkségem!

Van egy Omron Sysmac CPM2A PLC-m.

Milyen programot töltsek le és honnan, hogy tudjak vele gyakorolni?

 

Segítséget  előre is köszönöm!

Holcziii Creative Commons License 2020.09.26 0 0 48

Sziasztok!

Wibond 32x8 RG típusú kijelző leírását keresem. 

Esetleg valakinek nincs meg? 

Nem tudom megszelidíteni 🧐

Előre is köszönöm 

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.16 -1 0 47

Ahelyett, hogy magyaráznám a bizonyítványom, hogy a vizsga után már semmire sem emlékeztem és a gyakorlatban sem találkoztam vele, annyiban segíthetek neked, hogy ebből a két könyvből készültünk a vizsgákra, mint a PLC programozón, mind a technikusin. És persze mindkét iskolában jó tanáraink voltak. Ők javasolták, hogy ezekből készüljünk a vizsgákra, na meg a jegyzetekből.

 

Előzmény: edit_kavics (46)
edit_kavics Creative Commons License 2020.06.13 0 0 46
  1. Sziasztok, egy ilyen feladatban valaki tudna segíteni? Határozza meg az alábbi logikai függvény legegyszerűbb hazárdmentes alakját Karnaugh tábla segítségével és realizálja NAND kapukkal F=∑4(0,3,5,10,13,15)
Peter atyuska Creative Commons License 2020.01.11 0 0 45

Sajnos nem sok eséllyel. Ez nem szabványosított így a gyártók saját hw - sw kombinációkat alkalmaznak ezért a programozási felületük sem egyforma. Beszéltél a gyártóval? mert lehet hogy segítőkészek ez ügyben.

 

Én si most kezdek foglalkozni PLC vel de sajnos egy gyártót ki kell választani és azzal foglalkozni. Nem véletlen hogy a cégek megmondják milyen gyártó melyik rendszeréhez értő PLC programozót keresnek.

Előzmény: ve.andras (44)
ve.andras Creative Commons License 2019.12.31 0 0 44

Sziasztok,

 

szuksegem lenne egy kis segitsegre.

 

CNC koszorugepeket javitok,uzembehelyezek stb.

Lenne egy lehetosegem,hogy PLC vezerlesbe belekostoljak,eddig meg nem volt ra szuksegem,de miert is ne.. eloszor diagnosztika, kesobb aprobb makrok irasa, stb..stb..)

 

Ezek a gepek Fanuc vezerlessel mukodnek.Sajnos nem talaltam hasznalhato kezelofeluletet amin gyakorolhatnek.

Van egy "manual guide" nevezetu szoftver, de ezt sehonnan sem tudtam letolteni -valoszinuleg dongle is kell hozza..

Nem ismerem igazan a "letras" programozast,de eleg sok hasznalhato anyagot talaltam a neten hozza?

 

 

-Tudna nekem valaki ajanlani egy olyan PLC szoftvert, ami a legjobban hasonlit a Fanuc (31)-hez?

 

 

Nem surgos, nincs gond,de elore is koszonom a segitseget!

 

 

Andras

 

 

 

 

András82 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 43

Köszi a választ.

Kértem, és kaptam is már tematikát.

Engem is érdekelt, mit takar.

400 órás képzés.

Arra is van lehetőség, hogy elmenjünk megnézni a helyet, illetve beszéljünk az oktatóval. 

Én mindenképp élni fogok ezzel a lehetőséggel.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.21 0 1 42

Mindenképpen érdemes. Meg kell nézni a tanfolyam tematikát. Ugyanis van (vagy volt) egyszerűsített, kb. 60 órás és van egy teljes, egész tanéves és teljes értékű bizonyítványt adó 400 órás. A 400 órában van szabályozástechnika (pl. PI, PID szabályozás, ezeknek az egységugrás jelre adott válaszai, különböző számrendszerek elmélete), elektropneumatikus és elektrohidraulikus vezérlések és szabályozások, mechatronika, amikre emlékszem és legalább egy fél tucat PLC típus és programozásuk. De a teljes gyakorlathoz kell, hogy rendelkezésre álljon egy felöltöztetett PLC, amin gyakorolhatsz. Viszont a munkaerőpiacon nagyot nyom a latba, ha magáról a tanfolyamról van papírod. Másrészt - ahogy nálunk is állnak a dolgok - a munkaerőhiány kiterjed az üzemmérnök munkakörökre is, és ha van alkalmas technikus, de főleg, mint te, mechatronikai képesítésű dolgozó, akkor a feladatok nagy részét rá, rád is bízzák. Csak biztatni tudlak.

Egy valamit tudnod kell, ha megbíznak egy feladattal, akkor azt úgy teszik hogy a terepmunkát is el kell végezned. Nem kábelfektetésre gondolok, hanem az előző átalakítandó rendszer teljes ismerete szerinti felmérés, vagy egy új rendszernél a nyomvonaltervet, szekrénytervet is el kell tudnod készíteni, egy olyan dokumentációval, ami tartalmazza a gyártó szerinti anyaglistát, ami költségelni és rendelni tud az illetékes vezető vagy osztály.

Ha egy rendszert kell felépítened, annak a működését fejből akkor is köpnöd kell, ha bármikor rákérdeznek.

Sok lesz az irigyed, de ne törődj velük! Én azt szoktam mondani, hogy lehet tanulni és akkor be is fogják a pofájukat.

Előzmény: András82 (41)
András82 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 41

Sziasztok!

Gondolkodtam azon, hogy elvégzek egy OKJ-s PLC programozó képzést (itt Debrecenben).

Szerintetek mennyire van ennek szakmailag értelme?

Engem tényleg a programozás érdekelne.

Alapvetően gépészmérnök (hegesztőmérnök) vagyok van korábbról elektromos végzettségem is (mechatronikai technikus).

Olyan szinten érdelek a dolog, hogy automatizálással forgalkozom, és tervezek különböző készülékeket, amelyek adott esetben PLC-vel lennének vezérelve (ipari robottal összeköttetésben).

A gépészeti részét meg tudom/tudtam eddig csinálni a dolgoknak, viszont a villamos részéhez eddig mindig segítség kellett (ami vagy van, vagy nincs).

Viszont nekem már az ajánlatadáskor is tudnom kellene villamos szempontból milyen költsége van a dolognak, illetve jó lenne, ha a programozás (ne adj isten villamos tervezés) részét is meg tudnám oldani.

Még egy diplomára nincs, inkább használható tudásra lenne szükségem, lehetőleg olyanra, ami "up to date", tehát a mai kor követelményeinek megfelelő.

Ráadásul nem annyira akönyv és az elmélet érdekel, hanem a gyakolrat.

2001-be végeztem mint mechantonikus, azóta sokminden történhetett már a PLC-k terén.

Jó lenne olyan szoftverekkel dolgozni/tanulni amiket ma már használnak cégek (TIA portal stb).

 

PLCguru Creative Commons License 2018.03.20 0 0 40

Sziasztok!

 

Szeretném figyelmetekbe ajánlani az alábbi linken lévő webshop-ot, ez itt nálunk egy teljesen új márka.

http://www.rievtech.hu/

A webshopban Mikro PLC-ket, Ethernet PLC-ket, GSM/GPRS PLC-ket, Wifi PLC-ket, a hozzájuk tartozó bővítő modulokat, tartozékokat és különböző méretű HMI-ket találhattok kedvező áron.
A kínálat mellett ingyenesen letölthető szoftvereket valamint teljes körű szakmai támogatást nyújtanak, ami nem utolsó szerintem.

xbatomi Creative Commons License 2018.01.28 0 0 39

Sziasztok!

Mostanában kezdtem PLC-vel ismerkedni! Egy olyan problémám van, hogy beszereztem egy kínai MPI kábelt, amit win 7 pro 32bit rendszerre telepített step7 5.5 ön sikerült rábírni a kapcsolat teremtésre! (Ehez is jó idöbe telt mire megtaláltam a jó drivert! Amit a step7 telepít az nem volt elég!) Most viszont laptop csere miatt 64 bites rendszeren szeretném használni, de ilyen drivert sehol nem találok! (OP rendszert nem szeretnék cserélni a 8GB ram miatt!) Ha van valaki, akinek esetleg már sikerült megtalálni vagy küldtek hozzá, azt megköszönném ha megosztaná! (Persze csak ha használ még ilyet valaki rajtam kívül! :)

 

 

jopi0411 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 38

Projektől megmaradt 2db eaton programozható plc vezérlő eladó, új használva nem volt. 

Érdeklődni emailben. 

Aszabo85 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 37

PLC rendszerek eladók ha valakit érdekel az l35e és modulok is vannak plusz van ml1400 As vagy 1100 As is kihasználatlanság miatt

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.20 0 0 36

Arról fogalmam sincs, de a Simaticot egyedi berendezésekben ma is használjuk. Az S5-öt s.

Előzmény: GA0425 (34)
dB Thunder Creative Commons License 2017.05.20 0 0 35
GA0425 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 34

Sziasztok! Ez a kettő eszköz vajon manapság mennyit ér, mennyiért lehetne eladni? Lenne akit érdekelne?

topdon307 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 33

Üdv mindenkinek.

 

Lenne egy eladó plc-m.

 

Link: http://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Omron_CJ1M_CPU13_Etn_plc_elado_melyen_ar_alatt_41478002.htm

 

Projectből maradt rám, nem futott gépben sosem. Új ára 800.000 körül mocorog.

 

Érdeklődni: plctechtb@gmail.com

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 32

A diodas cucc kb ugyanaz mint amire gondoltam csak mas megvalositasban. Mivel a helyi adottsagokat nem ismerem, mi merre mennyi, igy ezert irtam ezt. De a vegeredmeny kb ugyanaz,marmint a 14 bol 4 re kodolni elv, csak en elsore cimekben gondolkodtam, csak a megvalositas formaja kicsit mas. A lenyeg hogy sikeres a dopog.

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 1 31

Neked, meg nekem, meg annak, aki nem lusta gondolkodni :-) Én egy diódás kódátalakítót csináltam 14-ről 4-re. Ezért új cuccot vettek volna egy jelentéktelen gépre.

(Ez nem része a CJ1M rendszernek, az egy nagyobb project.)

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 30

De meg lehet oldani maskepp is. a kimeneteket felhasznalva, azokrol megcimezve a kapcsolokat. De a megszakitaskezeles eleg gazos lesz. 

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 29

Ez halal egyszeru. A megallok mint 4 bites cimen azonosithatoak, 4 biten 16 allomas kezelheto azaz kettot meg tartalekolhatsz is valamire, pl vegallas, vesz allapot. De lehet ezt osszevissza bekabelezni nagyobb koltseg, mint egy nagyobb bemenetszamu plc.

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 28

A CJ1M-et elfogadták :-)

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 27

Találós kérdés:

 

Van egy sínen járó kocsid. A kocsinak 14 helyen kell megállnia (14 NO helyzetérzékelő). A kocsi működését PLC-vel kell automatizálnod, de egy olyan PLC-t adtak hozzá, aminek csak 4 bemenete van.

Hogy oldanád meg, hogy a program mégis 14 állapotot lásson?

Kimeneted van bőven, küldd ki mind a 14 állapotot a kimenetekre!

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 26

Mivel a kulcsszó: "Az Omron támogatja a két legfontosabb ipari hálózati szabványt, ez a DeviceNet..."

 

Ezen a linken: https://industrial.omron.hu/hu/products/catalogue/automation_systems/programmable_logic_controllers/modular_plc_series/cj1m/communication_units/default.html

 

Oké, nem fárasztalak, megdolgozom a pénzemért és a dicsőségért!

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 25

Az Omron az kicsit más (logikailag) mint a többi, de tuti arra is lehet illeszteni, ott is használatosak a lenti buszok,konverterrel meg nincs akadálya.


Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 24

Találtam is olyant, amivel nem mászok bele a főnökeim lelkivilágába, mivel CJ1-est mi is használunk. Dolgozom tovább :-)

Előzmény: Törölt nick (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!