Keresés

Részletes keresés

Zsefe Creative Commons License 2013.11.04 0 0 55

Sziasztok!

 

1 éve használok egy garmin oregon 550 est.

néhány nappal ezelött azt tapasztaltam, hogy nem tölti be az eddig fölvett útvonal pontokat, megijedtem hogy esetleg kitörlődtek, de a gépben megvannak.

 

Útvonalpontok_01-NOV-13.gpx

Útvonalpontok_14-OKT-13.gpx stb.

 

Vannak rögzített nyomvonalaim is.

 

azt írják :

Útpont/Kedvenc/Helyszín 2,000

Útvonalak 200

Nyomvonal memória 10000 pont, 200 menthető

 

 

az Útvonalpontok_01-NOV-13.gpx -t az után csináltam amikor nem töltötte be a pontokat, most csak ezeket tölti be.

 

Gondolom elértem valamilyen korlátot.

El tudja ezt nekem valaki magyarázni?

Vagy hol találok erről érthető leírást.

PUSH-gps-sports Creative Commons License 2009.11.16 0 0 54
Sziasztok,

Vannak track file-jaitok kedvenc útvonalaitokról? Kérlek osszátok meg velünk az útvonalakat és kalandokat.
Itt: www.push-sportgps.com - Magyarnyelvű kezelő felülettel.
szeretnénk népszerűsíteni a túrázást ésaz egészséges életet.
A feltöltött tracket- el tudjátok küldeni, megnézni térképen, stb.


Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 53

Szervusztok!

 

Tud valaki letölthető MAGYAR nyelvű manuált a Garmin Oregon 550-es készülékhez???

 

 

paragabika Creative Commons License 2009.10.07 0 0 52
Sziasztok!

Van egy problémám a Coloradoval.

Készítettem egy térképet még a Venture készülékemhez transparent tulajdonsággal, tehát alatta látszik az alaptérkép.

Ezt átraktam a Coloradora és nem látszik alatta az alaptérkép.

A GPS Trackmaker-ben létrehozott téképet MapDekode programmal konvertáltam IMG formátumúra, majd ezt a SendMap-al juttatom fel a készülékre.

Hogyan lehet megoldani ezt az átlátszóságot?

Előre is köszi:

Paragabika
mogo Creative Commons License 2009.07.15 0 0 51
Hali

Tudjavalaki mi a rák az a waypoint averaging?
3.01-es firmware-t letöltöttem, felraktam, és az új funkciók közt találtam. De nem találok rá sehol értelmes leírást.

Amúgy Oregon gps-ről van szó.

Köszi
novalusz Creative Commons License 2009.04.21 0 0 50
Köszönjük a válaszokat! Bár a magam részéről azt hiszem egyelőre elnapolom a beszerzést, kíváncsi volnék a beígért képekre!
Előzmény: GLaszlo82 (49)
GLaszlo82 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 49
Sorjában a személyes tapasztalataim: (csakhogy pörögjön a fórum:-))

Novalusz:

Egy fél éve vagyok Oregon 300 tulaj, előtte papír térképpel (illetve néha kölcsön Etrex Vistával) jártunk túrázni. Valóban kell egy kis idő, míg átszokik az ember, a papír térképen ránézésre, kapásból nagyobb területet lehet átlátni. Viszont az oregon kezelését gyorsan meg lehet szokni, nagyon felhasználó barát, s a térképeket is villám gyorsan kezeli (2.95Beta soft. van rajta). A turistautak láthatósága miatt nem kell aggódni. Így fél év elteltével nem hiányzik a papír térkép+tájoló.

Annyi hátránya azért van a kijelzőnek, hogy ellenfényben nem látszik tökéletesen, de ezzel együtt lehet élni (kézzel leárnyékolni :-))

Holnap ha lesz időm teszek fel képeket, turistautakról.

Ackbar:

Nem kell félni a koszos kéztől, gondolom nem fáradt olajban mártod meg a kezed, a normál "erdei" koszt meg bírja. Ami az előnye az érintő képernyőnek az Etrex vagy a Csx-hez képest, az a sebessége és az, hogy sokkal felhasználóbarátabb. Kattintassz a képernyőn s máris megjelenik a hozzá tartozó menü, térképen is gyorsabb mászkálni.
geocaching-re meg kifejezetten jó, feltöltöd a gpx-eket, s a hozzájuk tartozó szöveges infót a kijelzőn olvashatod, bárhol, bármikor.




novalusz Creative Commons License 2009.04.20 0 0 48
Szerintem itt tedd fel a kérdésed, az a topik pörög rendesen.
Előzmény: Ackbar (46)
Friczy Creative Commons License 2009.04.19 0 0 47
Esetleg egy ilyen:
http://www.pdatech.hu/webaruhaz/1757-garore300s.html?vmcchk=1
Előzmény: Ackbar (46)
Ackbar Creative Commons License 2009.04.15 0 0 46
Sziasztok!

Most keresgélek GPS-t, nekem az Oregon 300 nagyon megfelelne, csak az érintőképernyőtől félek egy kicsit.
Túrázáshoz használnám, ebben némi geocaching is benne foglaltatik. Tegyük fel, hogy nem ejtem le, nem verem oda a kijelzőt, ha tiszta kézzel használom, nem is viszek fel rá koszt, amitől esetleg karcolódna. No de mi van, ha valahol mászni kell és koszos lesz a kezem? Használat előtt törlőkendővel mossak kezet?
Így látatlanban nem tartom jó ötletnek az érintőképernyőt, bár most kétségtelenül ez a trendi, de én messzemenően funkcionalista vagyok, kényelmesen, eredményesen szeretném használni.
A véleményeteket kérném ez ügyben.

Üdv: Ackbar
novalusz Creative Commons License 2009.04.14 0 0 45
Sziasztok! Valaki fel tudna rakni pár képet az Oregonról, ahogy az a turistautak.hu mondjuk a Csóványost mutatja különböző nagyításokban? Amit találtam a neten, azon nem látszódott hogy melyik út milyen jelzésű, illetve baromi kis léptékű volt a nagyítás. Még nem volt hasonló kütyüm, és érdekelne hogy mennyire nyomasztóan kicsi az áttekinthetőség a normál papír térképhez képest.
Brian63 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 44

Meg a belső memória mérete!

 

Előzmény: optikus (43)
optikus Creative Commons License 2009.02.24 0 0 43
szin es az alapterkep:

http://www.geochallenge.hu/index.php?mit=80&khir_id=25
Előzmény: PÍT (42)
PÍT Creative Commons License 2009.02.24 0 0 42
Valaki összefoglálná mi a lényeges eltérés 300 és 400t között. Köszönettel!
Sancho Creative Commons License 2009.02.24 0 0 41
Hát más, mint az Oregon... :-D A Garmin 2x0W sorozata jól használható, szép a kijelzője. De megfontolandó már a 2x5W, mely kicsit újabb sw-t használ.
Előzmény: csiriprelek (39)
optikus Creative Commons License 2009.01.28 0 0 40
netem a muszaki adatokat a geochallange.hu-n es aszongya hogy tudja az
EOV koordinátarendszer-t.
http://www.geochallenge.hu/index.php?mit=90&keszulek_id=185
Előzmény: indulagorogaludni (28)
csiriprelek Creative Commons License 2009.01.12 0 0 39
Sziasztok! A Garmin 250W készülékről milyen tapasztalataitok vannak?
optikus Creative Commons License 2008.12.20 0 0 38
nem tudom mivel repulsz nem ertek hozza a leirasbol meg nem sikerult kihamoznom.
nyilvan ahhoz hogy kezeld az erintokepernyonek szabadon kell lennie. vedotokot meg nem lattam hozza (ettol meg lehet), esetleg valami olyan mint a pdaknal, becsukhato elolappal. meg persze foliat is lehet ratenni bar sztem nem sok teteje van. ha bevered akkor ugyis kampec, ossze meg nem karcolodik az ember ujjatol (leven hogy stylust itt nem kell hasznalni).
Előzmény: paragabika (36)
optikus Creative Commons License 2008.12.20 0 0 37
hat lajtos. es eleg draga. 3600ft egy gyari rogzito. nekem mar van 3 db, mert egy van a bicilkilmen 1-1 meg a ket rolleremen. varosban tekerek (patka le fol es hasonlok), egy kozepkategorias montival arra eleg. de a felfogatasa nem egy csucs, gyorskotozovel van megfogatva. igaz eleg massziv darabokkal de pluszba meg ratettem 2 vekonyat is. az alja gumirozott igy nehezen fordul el de alatettem ketoldalas szupeperos ragszallagot az is sokat segit. sztem orszagutira boven eleg, azert hegyre turistautakra mar nem biztos. mivel elorefele kell levenni ezert egyszer sikerult hassal leutni, de elkaptam (nem nyomtam ra elegge mikor feltettem). azota ratettem egy csukolpantot amit atvetek a kormanyon, igy ha le is jonne akkor sem esik le. a rollerhoz kicsit atalakitottam a cuccot es igy eleg massziv lett, esztergaltam egy muanyag idomot amit kimartam, arra van racsavarozva es ez az egesz raszerelve a kormanyra. majd megprobalom ezeket lefenykepezni.
Előzmény: Friczy (35)
paragabika Creative Commons License 2008.12.20 0 0 36
Egyszer egy valóban erősszeles leszállásomnál, több éves gyakorlatomtól ellentétben, a fényképezőgépemet nem raktam vissza a táskába, mivel viszonylag alacsonyan megláttam egy kényszerleszállt vihornyát.
A szél legalább 50 métert vonszolt, mire szikerült megfékeznem az elemeket :-)
Természetesen egy komplett géptakarítás lett a vége és 8 e ft-om bánta a mutatványt.
A GPS csak kicsit poros lett.
Bár az Etrex sorozaton működés közben használhatok védőtokot.
Gondolom az Oregonon így nem működne az érintős képernyő.
Pedig olyan szép.
Lehet, hogy 60 csx lesz a váltásból.
Előzmény: optikus (34)
Friczy Creative Commons License 2008.12.20 0 0 35
És milyen a bringára rögzítés stabilitása? (én Etrex Vistát használok jelenleg, annak - országúti bringázáshoz - elég stabil a felerősítése.)
Előzmény: optikus (34)
optikus Creative Commons License 2008.12.19 0 0 34
hat ha annyira rosszul szallsz le hogy serul akkor mar sztem ugyis mindegy... ;)
egyebkent nagyon jo az erinto, meg hogy idojarasallo, en biciklin es rolleren hasznalom es sokkal praktikusabb mint gombokkal meg tekerovel kinlodni. alapdolgokat meg kesztyuben is el lehet erni, persze ha be kell potyogni egy varosnevet ahhoz mar kicsi az abc de amugy jo.

Előzmény: paragabika (33)
paragabika Creative Commons License 2008.12.19 0 0 33
Értem.
Csak azért gondoltam, mert sok szempontból hasonlóak.
Tetszik is ez a sorozat és a repüléshez praktikusabb az érintő képernyő, mint a joystick, bár sérülékenyebb egy-egy rosszabb leszálláskor.
Előzmény: burvinyek (32)
burvinyek Creative Commons License 2008.12.17 0 0 32
Nem, az eTrex sorozat marad, és további családtagok is várhatóak mindkét sorozatban jövőre. Az Oregon az Oregon, semmi köze az eTrexekhez.
Előzmény: paragabika (31)
paragabika Creative Commons License 2008.12.10 0 0 31
Sziasztok!

Ez az oregon sorozat, az Etrex utódja akar lenni?

Esetleg tervezek váltani ezért kérdezem.

Előre is köszi:

Paragabika
indulagorogaludni Creative Commons License 2008.11.25 0 0 30
Köszi :-)
Előzmény: optikus (29)
optikus Creative Commons License 2008.11.21 0 0 29
hat probaltam nezelodni a temaban de nem sok okosat leltem. garmin honlapjan semmi muszaki adat. a keszulekben van coordinatara valo kereses lehetosege. de en ehhez keves vagyok talan a tobbi tulaj okosabb. alant irtam reggelj be ide es ott talan tudnak valaszolni:

http://gpsgames.hu/forum/2/102/garmin_colorado_es_oregon_/
Előzmény: indulagorogaludni (28)
indulagorogaludni Creative Commons License 2008.11.18 0 0 28

EOV=Egységes Országos Vetületi rendszer (geodézia)

 

Frissítési együttható=milyen időközönként frissít (hány másodperc)

Előzmény: optikus (27)
optikus Creative Commons License 2008.11.18 0 0 27
sorry, ha ertenem a kerdesed akkor valaszolok (ha tudok).
mi az az eov? meg mi ez az egyutthato?...
Előzmény: indulagorogaludni (26)
indulagorogaludni Creative Commons License 2008.11.16 0 0 26

Két kérdés az Oregon 200-al kapcsolatban.

 

- Tud-e EOV-t kezelni (EOV koordináták keresése a terepen, illetve terepi pontok EOV koord. az oregonon)?

- Mennyi a frissítési együtthatója?

 

Eddig egy Magellan meridian colorom volt (eltört a kijelzője:-(). Ezt szeretném lecserélni. Egyzerűen arra vagyok kiváncsi, hogy mennyivel (mivel) tud többet, illetve kevesebbet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!