Keresés

Részletes keresés

Csilla Vajda Creative Commons License 2020.06.06 0 1 12683

Pontosan igy jártunk Nagy Gabriellával ! Megvettük a kiskutyát amiről már az első nap kiderült hogy tele van bolhaval, kötőhartya gyulladása van és hasmenése! Mikor megpróbáltam facebookon felvenni a kapcsolatot Gabriellával , rögtön letiltott és a telefonhívásomra nem válaszolt! Kell legyen egy szeretetet   Magyarországon amelyiknek hatalmában all foglalkozni az ilyen lelketlen emberekkel amelyek ketrecben tartanak egy életen át ilyen kis kutyákat és csak egy pénz gyárnak használják őket ! Legalább 5 kutya volt egy 1 x1 méteres ketrecben, és egy másik szobából ugatás hallatszott de mikor megkérdeztem , hogy megnézhetem-e azokat Gabriella nem engedte meg! A Kolyok kutyák meg szinten egy nagyon kicsi ( kevesebb mint 1X11 méteres ketrecben voltak legalább 5-ön

Előzmény: [fidelio] frilac (12674)
Krinya20 Creative Commons License 2017.01.18 -1 0 12682

http://dogsurf.hu/sitter/sitter-profile?id=2578&service=1
sétáltatás, szocializáció, alapengedelmességi gyakorlatok tanítása, viselkedési problémák megoldása, ha többet szeretnél az átlagos sétáknál
keress bátran, a Dogsurf oldalon vagy a krinya20@gmal.hu emailen.

feketevanessza Creative Commons License 2017.01.02 0 0 12681

Hali! Ne haragudj csak most lattam a postod es azt szeretnem kerdezni, hogy mennyire betegeskedo a kutyusod illetve mekkorara nott meg? Nekem is minim van ma kaptam de feltem nagyon olyan kis torekeny :(

Előzmény: danyizoltanne (12623)
Kitty555 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 12680

Mini Máltai selyemkutyust vennék olcsón ha valaki tud kérem szóljon.
Előre is köszönöm.
kitty.cica5555@gmail.com   06302385831

Gyöngy66 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 12679

Sziasztok.Melyik száraztáppal etetitek a máltai babákat?

Sáminé Horváth Elvira Creative Commons License 2016.07.18 0 0 12678

Mutyi 12 hetes kis rosszcsont.     :)

perger.g Creative Commons License 2016.04.08 0 0 12677

Sziasztok!
Két hete vásároltunk egy édes kis fehér pamacsot. :) Egy ismerősünk azt állítja, hogy minket jól átvertek, mert ő neki semmi köze a máltai selyemkutyushoz. :( A kutyus nem volt olcsó! Törzskönyve nincs, de számomra ez nem is fontos, hisz én hobbi célra vásároltam.

Twini03 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 12676

Cukorfalat :) Hol vettétek? 

Előzmény: d.jocov (12675)
d.jocov Creative Commons License 2016.01.12 0 1 12675

Megvan a lányaim öröme.....

ma hét hetes...

[fidelio] frilac Creative Commons License 2015.11.22 0 1 12674

Vigyázat csaló!

Segíteni szeretnék azokon akik még nem jártak úgy pórul mint én. Januárban vettem egy máltai selyem kiskutyát NAGY GABRIELLÁTÓL,  de sajnos már másnap kiderült, hogy a kiskutya beteg, állandóan hasmenése volt. NAGY GABRIELLA azt mondta hogy biztosan a kutyatáptól van. Több fajtát kipróbáltam,majd orvoshoz fordultam. Több körös kivizsgálás után kiderült, hogy a kiskutya shunt-ös, műteni kell.  A tenyésztő reakciója az volt, hogy altassam el a kutyust. A műtét és a kivizsgálások több mint 200.000 Ft-ba kerültek, azt kértem a tenyésztőtől, hogy a kutya eredeti árát, 90.000 Ft-ot térítse meg, de több hónapos hitegetés után ezt a mai napig nem kaptam meg. Ezek után nem lepett meg, hogy a kifizetett törzskönyvet sem kaptam meg.

Azóta kiderült, hogy egy lelkiismeret nélküli kutya "gyártóval " volt dolgom túltenyészet kutyát vettem, a Társasági Kutyások Kinológiai Egyesületéhez több ilyen jellegű panasz érkezett NAGY GABRIELLÁVAL kapcsolatban.

hunszilvi Creative Commons License 2015.09.30 0 0 12673

Manó kutyusunk idén 14 éves!

hunszilvi Creative Commons License 2015.09.30 0 0 12672

Fürdetés ügyben szólnék hozzá.

 

Én nem hordom kutyakozmetikába. 2-3 havonta teljesen megfürdetem fehér kutyáknak való samponnal, de a fejét babasamponnal mosom, mert az enyém lenyalogatja! Panelgyermek a miénk, naponta 3 alkalommal visszük le sétálni és minden feljövetelnél berakom a kádba és sima (nem szappanos vízben) lemosom a popsiját, lábacskáit és pofiját. A napi többszöri mosdatástól kiszárad a bőre, ezért csak sima vízzel mossátok le a kutyust.

hunszilvi Creative Commons License 2015.09.30 0 0 12671

Sziasztok! Én 7 éve csatlakoztam be egy máltai anyucis és lánya családba. Sajnos 3 éve (14 évesen) elvesztettük az anyucit. Most ugyancsak 14 éves a kislány máltaink. Semmi baj nincsen vele, szépen öregszik, kicsit lassabb, mint pár éve és szürkületben gyengén lát, de nagyon vidám kiskutya. Volt egy előttem kérdező: a kutyakozmetikus kitépkedi a füléből a szőrt, de csak a hallójáratból kell kiszedni. Nekünk nem nagyon kellett, mert mivel nem fülledt be, így nem okozott hallásproblémát.

 

Ancsiti Creative Commons License 2015.09.26 0 0 12670

sziasztok!

Kb 1 hete akadtam rá a fórumra és elkezdtem visszaolvasni. Elég lassan haladok, mert több mint 400 oldal sok idöbe kerül :)

Sajnos úgy látom, hogy a kezdeti lelkesedés alábbhagyott, amit nagyon sajnálok. Jó lenne, ha újra élne ez a topik is.

Boldog máltai gazdi vagyok már több mint 1 hónapja. Trixi a kislány becsületes neve, de csak Titinek hívjuk a 4 hónapos drágaságot.

Türelmetlenül várom, hogy jelentkezzetek és beszélgessünk, osszuk meg a tapasztalatainkat

cricri Creative Commons License 2015.09.14 0 0 12669

Sziasztok! Kezdő máltais vagyok, és a segítségeteket kérném. 3 hónapos a kis dögöm, aki újabban rendszeresen a fülét (?), vagy a füle körül vmit vakar... nézegettem a fülét, de azon kívül hogy szőrös, nem látok mást. Számomra furcsa, hogy ennyire szőrös a kutyi füle belül - kérdezném, hogy nem kéne azt kivágni neki?  És ha igen, hogyan? Előre is köszönöm a segítséget!

Tibbe Creative Commons License 2015.09.07 0 0 12668

https://www.facebook.com/events/597641113707547/597641667040825/

 

2015.10.10-én szombaton 13 órai kezdettel Klubkiállítást rendezünk! Helyszín: Monostori Erőd a Komárom CACIB területe.
KLUBKIÁLLÍTÁSRA nevezhető fajták
Bichon Frise, Bolognese, Chinese Crested Dog, Coton de Tulear, Havanese, Japán Chin, Lhasa Apso, Löwchen, Máltai Selyemkutya, Pekingi Palotakutya, Shih-Tzu, Tipeti Spániel, Tibeti Terrier
A kiállításon kiadható címek:
    HPJ (fajtánként, nemenként)
    CAC (fajtánként, nemenként)
    CHAMPION CAC (fajtánként, nemenként)
    VETERÁN CAC (fajtánként, nemenként)
    FAJTAGYŐZTES (BOB)
Bírók:  
Matyáš Jaroslav: Bolognese, Havanese, Bichon Frise, Shi-Tzu, Tibeti Terrier  
Homonnai Erika: Chinese Crested Dog, Coton de Tulear, Japán Chin, Lhasa Apso, Löwchen, Máltai Selyemkutya, Pekingi Palotakutya, Tipeti Spániel
A bíróváltozás jogát fenntartjuk!
Nevezési határidő: 2015. szeptember 26.
Sok szeretettel várunk minden kedves kiállítót és érdeklődőt.
Nevezés online: http://www.hod-dog.hu/
vagy dogshow@abeinfo.hu e-mail címen,
vagy levélben ÁBE - Ázsia Törpekutyák és Bichonok Fajtagondozó Egyesülete,
8994. Zalaszentgyörgy, Kossuth Lajos utca 80.
Számlaszám: ERSTE 11600006-00000000-66136523
Elérhetőség: +36 30 99 77 864
Minor Puppy, Kölyök és Fiatal osztályban a nevezéseket el tudjuk fogadni chipszámmal és a két szülő törzskönyv másolatával is.
PROGRAM:
12.45- Megnyitó, 13.00 – Bírálatok kezdete
*A bíróváltozás jogát fenntartjuk!
Az Ázsiai Törpekutyák És Bichonok Fajtagondozó Egyesülete TENYÉSZSZEMLÉT is tart az alábbi fajtákban:
BOLOGNESE
HAVANESE
LÖWCHEN
LHASA APSO
PEKINGI PALOTAKUTYA
SHIH-TZU
TIBETI SPÁNIEL

Tomi8208 Creative Commons License 2015.09.02 0 0 12667

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? MINI máltai selyemkutyust keresek ami ugye Amerikából származik, valaki ismer tenyésztőt akár külföldön is??? :)

Diána38 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 12666

Szia ,én kimondottan kutya kölyöksamponnal mosom ,mert nagyon érzékeny bőrűek . A szemét van kimondottan szemkörnyéklemosó azzal szoktam kezelni .Persze a barna foltot nem tünteti el . Fürdetni elég félévente orvos szerint .

Előzmény: zsolesz1980 (12660)
Diána38 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 12665

Sziasztok ! Van egy édes 5 hónapos Máltai fiú kutyám és egy 11 hetes kislány . Gondom a kutyussal kezdődik .Royal Cannon smalt tápot kapott kicsi kora óta ,de észre vettem az utóbbi időben ,hogy sokat vakaródzik és kicsit hígabb a széklete a normálisnál .Mondtam az orvosának ,azt mondta váltsak más ételre ,és legyen nagyon változatos .Így is tettem ,de még mindig ugyan úgy van sőt rosszabb a szemei körül látni ,hogy enyhén piros ,biztos ,hogy alergia .Nektek ,volt már ehez hasomló ?

zsolesz1980 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12664

Sziasztok.Érdeklődnék,hogyan ,milyen időközönként lehet fürdetni,milyen sampont,balzsamot ajánlatos használni,és ugye a fésülés .Most csak a tappancsát mostam le,mert szerdán fürdették mielőtt elhoztam.Minden tanács érdekelne!

Tibbe Creative Commons License 2015.07.16 0 0 12663

Tahitótfalu messzi van neked?

Előzmény: kutyustakarok (12659)
zsolesz1980 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 12662

Köszönöm a választ!

Előzmény: az ördög pénztárosa (12661)
az ördög pénztárosa Creative Commons License 2015.07.16 0 0 12661
Főtt húsokat és rizst adhatsz neki
A csoki tilos.Nagyon fontos a kalcium.Vehetsz bármilyen kiegészítőt de ha ráütsz a kajájára egy nyers tojást abban is benne van és még sok más.Csontot még ne mert kicsi és a csöves csont (pl csirkecombcsont) tilos mert bélelzáródást kaphat.Ha érzékeny a szeme akkor kamillával törölgesd.
Előzmény: zsolesz1980 (12660)
zsolesz1980 Creative Commons License 2015.07.16 0 1 12660

Sziasztok.Most vettem egy 8-hetes Máltai selyem kutyát,tudnátok segíteni abban,mivel,és hogyan etessem,azt már olvastam tejet,burgonyát ilyesmit nem szabad neki adni,meg a szeme környékét hogyan és mivel lehetne tisztán tartani,mire kell ilyen kutyánál figyelni?Válaszokat előre is köszönöm.

kutyustakarok Creative Commons License 2015.07.05 0 0 12659

Elnézést, hátha valaki olvassa. Nekem is egy máltai kislányra fáj a fogam, de sajnos amelyik tetszik és az ahol én lakom nagyon messze van. Autó hiányában nem tudok érte lemenni. Kérlek aki olvassa és tud esetleg Bpest és környékén eladó cuki kutyust az írjon!  Előre is köszönöm a segítségetek.

 

Lora

Fanni212 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12658

 

 

sziasztok! szerintetek mért van az , hogy a 9 hetes maltai selyemkutyuskam megugat, agresszív lesz, ha " bizonyos ülőhelyzetben vagyok. talán azt hiszi h egy nagyobb kuya vagyok ? mért lesz agresszív ? mindig ezt csinálja másokkal is. 

bmonika86 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 12657

Judymay! Szerintem mindenkepp vidd el elsosorban egy kutyakozmetikushoz. Majd jo minőségű sampont es balzsamot kell venni. Az en maltaim 5 eves lesz, de olyan a szore mint kiskoraban, miota egy nagyon jo minosegu nemet termekkel furdetem.  Ha esetleg van nemetorszagban ismerosod, akkor az ehaso.de oldalrol lehet rendelni. Nem olcso, de higitani kell vizzel, ezert nagyon sokaig eleg, es nagyon finom illata van.

Judybay Creative Commons License 2015.01.02 0 0 12656

Sziasztok

A mai nap folyamán vettünk egy 1 éves kan máltai selyem kutyust! Sajnos a szőre nagyon elhanyagolt, be van keményedve, fürdetés és a szárítás sem segített rajta! Tudna valaki segíteni, hogy mivel tehetnénk újra széppé? Nagyon aranyos kutyus :-) egy kis tünemény :-) Előre is köszönöm a válaszokat

pimpa007 Creative Commons License 2014.09.08 0 1 12655

 Sziasztok! Már régóta olvaslak Benneteket, és meggyőztetek arról, hogy nekünk is egy kis máltai kutyus kell! A mai napon bővült a családunk ezzel a tüneményes kislánnyal! Remélem felébred a topik!! 

Talannemfoglalt Creative Commons License 2014.06.05 0 0 12654

Szia :)

Igazan nincs mit. Igaz, a kora miatt valoban az altatas rizikos lehet, de ha egeszseges egyebkent, nem hinnem. Lehet, hogy erdemes masokat is megkerdezni.

fogkovet mi evente szedetunk, 8 es fel eves a mienk, a boditas, ha egeszseges, nem igazan nagy gond. Lekopogom, eddig nem volt gondunk.

Sajnos nagyon kovesedik o is, hiaba rag, eszik szarazat. De az inygyulladas is okoz egyeb problemakat, akarcsak nalunk, embereknel. A mostani leszedesnel azt vettem eszre, hogy a doki nem boditotta olyan gyorsan, inkabb szakaszonkent. 

 

Rugdalozot probaltal adni ra? Akkor nem fer hozza. huncut a hatat szokta neha egy helyen vakaraszni, kap egy polot, es nem sebesiti ki. 

 

Azert egy tizeves maltai nem annyira oreg, inkabb idosodo. :)

Előzmény: Boom74 (12653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!