Keresés

Részletes keresés

Gyöngyike123 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 3609

Hello valakinek van keselyűfejű gyöngytyúkja? Vagy ismer tenyésztőt akinek van?  Az légyszives küldjön elérhetöséget a tothilonka41@gmail.com emailre köszönöm!

japipapi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 3608

Szia!!

Igaz, jó régi a poszt, de senki sem reagált, gondoltam talán a jövőre vonatkozóan talán nem haszontalan. Gondolom a tápelvonás okozta a kanibalizmust, többnyire. Ha, nem tudnak bogarászni, elegendő proteint, meszet, ásványi anyagokat, egymástól veszik el. Élet ösztön. A tábor nem ördögtől való, kifejlett időszakban már megvonhatod, hisz meg fogják keresni, amire szükségük van. Most jevés madaram van, örül is a szomszédság! 😂 Én mindig gépben keltettem, általában veszteség nélkül felnőttek. Tojótápot, mészgrizt, főtt tojátt, néha csontival "kedveskedtem". 

Ezek a madarak tulajdonképpen vadak, igénylik a szabadságot, kedvükre csatangolnak, de a többsége estére haza jön. Amelyik nem, valószínűleg valahol a fazékba került. 

Előzmény: Tekiartur (3607)
Tekiartur Creative Commons License 2018.11.26 0 0 3607

A múlt évben átvettem a második szomszédomtól egy pár gyöngytyúkot, akik háromszor próbáltak költeni, de csak a harmadik költés 8 darabjából maradt 5 darab. AZ idén kiderűlt hogy az ötből 3 kakas és csak kettő a tyúk. A három tyúkocska természetesen egy fészekbe tojt, de kotlás jelét nem tapasztaltam. egyszer- nyár vége felé már többször átjártak ketten a második szomszéd kertjébe, ami elég dzsumbujos volt, aztán csak ritkán jelentek meg enni. gondoltam, hogy valamin mesterkednek, de vad kutyák vannak, akik már elöző évbe is átjöve megtépték őket.  Telt az idő, szerettem volna tudni mi újság, mert lett volna akivel kooperálhattam volna keltetés ügyébe , ezért megkértük a szomszédokat és a férjem megleste a fészket amibe huszon tojás volt, így reménykedtem, hogy lesz pár darab, pár nap múlva - késő délután-óriási vihar volt és csak azt láttam, hogy az összes tyukocska a lucfenyőfán éjszakázott. Másnap reggel  a férjemmel összeszedettem a tojásokat, hogy megnézzem fiassak voltak-e. Ugyanis a sok kakasból csak egyet hagytam, mertkergették egymást. Tízenkét tojásban teljesen kifejlett gyöngyösök voltak. sőt egy ki volt pattogva, még kicsit mozgott is, de a melegvíz már nem segített. Ezekután elhatároztam, hogy veszek egy keltetőt, és -bár késő volt, de próbálok keltetni. Az 51 db behelyezett6 tojásból 28 darab kelt, aminek én nagyon örültem.Szépen ettek, és mivel én nem akartam tápozni, csak indítótápot kaptak utánna pedig kukorica, tritikáké ésárpa dara keverékét. Négy hétig szépen megvoltak- még a gyengébek is, mert sokat kellett segítenem a kibújásban.eKKOR ÉSZREVETTEM, HOGY AZ EGYIK CSŐRE VÉRES! Sajnos több mint a felének  a csőre tövénél a két orlyuk között kicsipkedték. Ekkor külön raktam a KANNIBÁLOKAT-, de most azt látom, hogy a csipettek is csípik egymást- a tollat szedik le egymásról.Most teszek a darakeverékbe örölt tojáshéjat, nevelőtápot, pici sót, és egy kafocid nevü terméket, utóbbit a kannibalizmus ellen javasolták.Mit rontottam el az etetésüknél? Megköszönném, ha valaki tudna egy jó módszert ajánlani.-

Előzmény: claas patrol (3584)
sm16 Creative Commons License 2018.10.17 0 1 3606

Üdvözlöm a gyöngytyúk kedvelőket.Sok sikert a neveléshez.Nagyon szeretem őket.

madar86 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 3605

:-( szegenyek :-( inkabb a kakasok szeretnek hangoskodni.

Előzmény: Mooni (3604)
Mooni Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3604

A T. család leszavazott, mert annyira hangosak voltak, a maradék 2-3, pedig megetette magát a rókával, mert nem voltak hajlandóak éjszakára visszajönni az ólba. :( Így csak a szép emlékek maradtak. Irigykedem is! :)

 

Előzmény: madar86 (3603)
madar86 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 3603

Vissza neztem a forumot evekre visszamenoleg hova lett mindenki abba hagytak a tartasat?

madar86 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3602

kiss markó Creative Commons License 2018.07.14 0 0 3601

Nekem van facebook csoportom,nem kifejezetten gyöngyös de oda felpakolhatod őket,több mint 3000 ember van a csoportban,minden nap vannak uj képek stb.

Előzmény: madar86 (3598)
madar86 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 3600

madar86 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 3599

s

Előzmény: madar86 (3598)
madar86 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 3598

Hhh miert kerestem,de nem leltem....sajnos ez mar elavult :-( normalik kepet fel sem lehet tolteni :-(

 

Most vasaroltam kisgyongyiket színeseket valogattam :-)

 

Jo lenne ha lenne egy csoport....

Előzmény: kiss markó (3597)
kiss markó Creative Commons License 2018.07.01 0 0 3597

Miért?

Előzmény: madar86 (3596)
madar86 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3596

Valaki nem keszit facebookon gyongyis csoportot????

(volt)kotkoda 1 Creative Commons License 2018.05.01 0 1 3595

"Gyengélkedik"  valóban ez az oldal, de hoztam  egy  nagy családi képet.  Tyúkanyóka ki keltett 12 csibét, és éppen akkora időzítettem a  napos gyöngyikék vásárlását (50 db) Próba- szerencse, bemutattam  neki a sok kis gyöngyit,

a szeme se rebbent,  ennek már két hete, mindenki elégedett, főleg én.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.11 0 0 3594

Mi történt ezen az oldalon minden régi topikos eltünt?Hol van kotkoda,Krisztián?és nem akarok személyeket keresni,de ez

kihalt egy oldal lett.

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.11 0 0 3593

Régen kezdtem a gyöngyösök tartását részben hobbiból és gazdasági megfontolásból.

tartásuk nehézségének leküzdéséhez találtam ki ezt a megoldást legolcsóbb.

 

https://keritesmania.hu/webaruhaz/kert-agrar/facan-halo/volier-facan-halo-4-0m-szeles-4.html?pop=0

 

Sok sikert!!

Előzmény: Tekiartur (3586)
frutella Creative Commons License 2018.04.06 0 0 3592

Sziasztok! Van esetleg valakinek eladó csokoládé, viola vagy mellényes gyöngytyúkja?

HoltSio Creative Commons License 2018.04.06 0 0 3591

Szia.

A gigantok is egy hete kezdték.

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (3590)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 3590

Üdvözlök mindenkit,ujjra visszatértem a fórumra és kíváncsi vagyok,hogy tojnak-e a szabad tartású gyöngyöseitek,az enyéim egy hete elkezdték.Mától gyűjtöm a szaporításhoz.

claas patrol Creative Commons License 2018.03.14 0 0 3589
claas patrol Creative Commons License 2018.03.14 0 0 3588
claas patrol Creative Commons License 2018.03.14 0 0 3587

Valami megoldást keresek én is. Szeretnék gyöngyikéket..A csivitelésüket is elviselném.. ,-))  :-)) Legalább elárulják a nemüket aztán..  ,-))

https://www.youtube.com/watch?v=Mol4ZNy9Cmo 

 

Előzmény: Tekiartur (3586)
Tekiartur Creative Commons License 2018.03.11 0 0 3586

Hát mikor a fenyőfán ülnek akkor nem érik el a kutyák, de csak éjszakára ülnek el. Tavaly bizony átjött két kerítés alatt és megkopasztotta őket, Egy szatyor tollat szedtem össze az Önkormányzatnak írt levélhez, mert úgy gondolja a kutyatulajdonos, hogy nem neki kell megoldani, hogy ne menjenek a kutyái az utcára a második szomszédba, hanem a 80 éves szomszédasszonynak, aki már nem csinál semmit a kertjébe. Akkor nálunk történt az eset, de én már leneylonoztam a kerítés alját, de tegnap megint a szomszédasszonynál volt az a vérengző az én pöttyöseim meg átrepültek, majd szívbajt kaptam. hiába vágtam le a szárnyaikat. Ma megyek kórházba, de ha megjövünk rögtön kerítjük Őket úgy, hogy fenn is legyen háló. Remélem az megoldás lesz!! Persze akkor is néha kiengedném, hogy szedjék össze a rovarokat, gazmagokat.

Előzmény: claas patrol (3584)
frutella Creative Commons License 2018.03.07 0 0 3585

Kedves Mindenki!

Keresek keselyűfejű gyöngytyúkot és fehér gyöngytyúkot. Van esetleg valakinek eladó vagy tudnátok segíteni, hogy hol tudnék venni? Köszönöm.

claas patrol Creative Commons License 2018.03.05 0 0 3584

-)) A FENYŐFÁN ÜLLÖKET, ... le tollasítani ???...  ez valóban ffi-as kihívás lesz.  ,-))  ... Ha tudod fotózd.... le ezt a hadműveletet. Köszi előre is, ... a helyi vadászok ( ELNÉZTÜK, HOGY NEM FÁCÁN ELMÉLETTETT ,MEG HAGYJUK MEG, pl.  MÁSOKNAK)  ... hmm... ,-))  ,-))   egyszerűen lelövik...    :-((  :-((

u.i. Bocsi csak egy egyéni tapasztalat, vélemény volt....

Előzmény: Tekiartur (3582)
macózug Creative Commons License 2018.03.04 0 0 3583

Érdekelne néhány gyöngytyúk, csak a helyzet az, hogy Budapesten lakom...nem tudom, milyen megoldás lehetne...

 

Előzmény: kissgy87 (3581)
Tekiartur Creative Commons License 2018.01.09 0 0 3582

Szervusztok! Képzeljétek tavaly októberben mind a nyolc tojás kikelt, s mivel még két hétig melegek voltak a nappalok szépen cseperedtek aztán hármat valami ért és most van öt szép pöttyösöm. Sajnos már nem akarnak az ólba beülni, a lucc fenyőfán ülnek, de most jön a hideg, a nemüket képtelen vagyok  megállapítani, talán majd ha sisakjuk is lesz. Kérdezném tőletek, hogy a múlt éviek még szaporodnak-e idén? MIKOR VÁLNAK LE AZ ÖREGEKRŐL AZ IFJAK? Most együtt megy a hét darabos csapat. Nagyon röpülnek, és félek, hogy előbb- utóbb a második szomszédig érnek, ott meg több a kutya, akik a múlt évbe is megtépték az öregeket. Most szépen ki vannak tolasodva, mi a véleményetek levágjam a szárnyaikat? Múlt évben az egész kert az övéké volt, de kacérkodom a gondolattal, hogy egy részt lekerítünk nekik, de lehet, hogy akkor nem kotlanak? Köszönöm előre is aki megosztja a tapasztalatát velem.

kissgy87 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 3581

Sziasztok , ha érdekel valakit van eladó hagyományos, de szép nagy testű gyöngyösöm, kb 30 fele tyúk-fele kakas,(hajdú-bihar , Hajdúdorog) 06305182242

Tekiartur Creative Commons License 2017.09.20 0 0 3580

Még egyszer elült az anyám, és a harmadik hét végén mind a 10 tojás eltűnt. A fészeknél egy darabka tojáshéjt sem találtunk csak gyöngyi tollat. Most két napja megint űl 8 db tojáson, de már nem sok reményem van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!