Keresés

Részletes keresés

Őszinte Ököl Creative Commons License 2023.09.25 0 2 849

A woodcone-kat az esetek erős 80%-ban úgy árulják, hogy komplett a teljes mini hifit. Viszont akik így veszik meg, azok instant kib@sszák a készüléket, és csak a hangfalakat tartják meg. :D 

Én beletartoztam a 20%-ba. 

retroanalog Creative Commons License 2023.09.25 0 2 848

Spektor 1 nekem is van, és még az én - nem woodcone - uxt200h dobozkám is veri a spektor 1-est. Főleg ami a magas- és a középsávot illeti. A mélyek terén talán kicsivel gyengébb a Dalinál. 

Előzmény: Őszinte Ököl (846)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.25 -2 3 847

ja, ugyanolyan, mint retroanalógé, semmi varázslat nincs benne, ahogy sok okoskodás sem - és pont ezeket a "semmilyen" cuccokat szeretem, mert nem kell előtte semmit bemagolni a hangjáról, hogy milyennek "kell" hallani, csak lebaszod bárhova, és zenél. Ez a facucc, azonban varázslatosan is néz ki, simán elhiszem, hogy a "legsemmilyenebb" természetes hang jön ki belőle:

 

A nagyon finom belső hangolásoknak azonban sokkal nagyobb jelentősége van még annál is, mint ahogy a cikkben említve van! Ezek döntik el a végső felhasználási célnak legmegfelelőbb tulajdonságokat is. Magyarán, nem tudod, mitől olyan kurvajó, de nem is árulják el valójában soha, csak megy a marketinghalandzsa ;Đ

Előzmény: Őszinte Ököl (846)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2023.09.25 0 2 846

Azt nem tudom, hogy neked konkrétan melyik van. (A tiéd is ugyanaz típus, mint retroanalog olvtársnak?) Nekem az SP-EXA1 woodcone van. Egész tűrhetően szól, szerintem még a Dali Spektor 1-esemet is lepipálja. 

 

Egész jókat írnak róla:

https://longkft.hu/audioblog/a-legkisebb-orias-wood-cone/

 

Igaz, itt egy másik woodcone-ról, az sx-wd9vnt-ről írnak. A JVC mini hifijeinek az egyutas hangfalai egész jók voltak, még a nem woodcone típusok is. 

Előzmény: Mono SE (845)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.25 -2 3 845

hát ezqrvajó, ilyen mikrodobozom nekem is van féltucat egyéb doboz mellett a fáskamrában. Egy komám elküldött egy vaterás sefteshez, hogy hallgassak meg neki valami hirdetett dobozpárt, ott láttam a fazon tévéje mellett ezt a jvc párost. Mondtam neki, hogy akkor viszem el a hirdetett dobozpárt, ha ezt a két gyufásdobozt is mellé rakja. Röhögtünk egyet, és odaadta;Đ:

 

Egészségesebb hangja van, mint a kétutas, 3x ekkora monitornak, amiért odamentem...

 

Előzmény: retroanalog (844)
retroanalog Creative Commons License 2023.09.25 -1 2 844

Tegnap szereztem be egy JVC SP-UXT200H hangfalat. PC-hangszórónak egész jól megállja a helyét, a kis szélessávú. 

big-dewil Creative Commons License 2021.12.24 -2 0 843

pont másfélszer annyi + posta, mint amit én árulok itthon, és ez meg is hallgatható, ez amit linkeltél, meg egy szép nagy zsákbamacsek. )))

 

 

Előzmény: LézerPulyka (841)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.24 -3 0 842

 

Szuper, most már csak magadat kéne kicsit észrevenni ;p

Előzmény: metalex (840)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.24 -1 2 841
Előzmény: big-dewil (839)
metalex Creative Commons License 2021.12.24 -1 0 840

Igen, észrevettem, csak későn....:-)

Előzmény: tibtiborkaba_new (834)
big-dewil Creative Commons License 2021.12.24 -2 0 839

egy baja van nekije. rohadt drágák önmagukban a hangszorők, és hol van még a pontosan hozzávaló doboz? 

 

http://www.audio-constructor.com/index.php?main_page=index&cPath=1_363&sort=20a&page=1

Előzmény: Őszinte Ütés (836)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.23 -2 2 838

Arról már hallottam én is, hogy a Lowther az jó egyutasban. 

Előzmény: Őszinte Ütés (836)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.23 -5 1 837

szerintem te vagy a javíthatatlanul naiv hülye, soha nem ismered fel időben a kommunikáció határait;Đ

Előzmény: AudiJo (835)
Őszinte Ütés Creative Commons License 2021.12.23 -2 3 836

Van egy egyutas hangfal amit volt szerencsém meghallgatni egy ismerősnél, ez pedig a Lowther Acousta. Jazz, rock, blues, klasszikus, country, reggae, ska muzsikákban jól teljesített. Nem kellett hozzá külön magas hangsugárzó, sem mélynyomó. Mindent szépen adott. Egy ilyen beszerzésén agyalok egyébként. 

AudiJo Creative Commons License 2021.12.23 -2 0 835

Láthatóan semmit értesz és semmiből nem tanulsz, úgyhogy inkább hagyjuk!:(

AJ

Előzmény: metalex (833)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.12.23 -2 2 834

A két öreg a btamas meg a mono...

:D

Előzmény: metalex (833)
metalex Creative Commons License 2021.12.23 -2 0 833

Annyit szeretné csak hozzáfűzni, hogy itt a fórumon soha semmilyen tudásomat nem fitogtattam, főleg a nem létezőt nem.

Sajnálom, hogy a viccet semmilyen formában nem érted.

És tévedtem, ez a stílus nem angol arisztokrata, hanem a Muppet Show két örege a balkonon.

Előzmény: AudiJo (832)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.23 -2 0 832

Az nem vicc, hogy hülyeségeket írsz le, még ha odarakod a végére a smile-it is!

Már a hallás sem úgy müködik, ahogy azt Te leírod - 40Hz alatt és 12kHz fölött nem hallani semmit! A 40 Hz eleve hamis, hisz az életkor előre haladtával csak a magas hangok érzékelése romlik, a mélyeké nem (azt a fülön kívűl szinte az egész testeddel érzékeled)! A magasaknál  sem olyan a folyamat, ahogy azt Móricka elképzeli - kész passz, mintha elvágták volna! A zene hallgatásakor ez még kap egy olyan csavart, hogy a tudat "előállítja" azokat a frekvenciákat amiket a fül már egyébként nem hall!

 

"Kicsit olyan angol arisztokrata-módon viselkedtek itt a fórumon, olyan zsémbesen."

Nem, csak nem bírjuk, ha valaki hülyeségeket beszél - még viccből se!

 

Egyébként meg ha már fitogtatod a nagy angol tudásod, akkor tudhatnád, hogy a "balance" egy l-el írandó! De persze ez is csak a vicc kategória Nálad!

AJ 

Előzmény: metalex (829)
big-dewil Creative Commons License 2021.12.23 -2 0 831

sosem voltam irigy senki szaraira. ez egy tipikus hülye duma. ráfogni a saját fobiáinkat az ellenfélre. Jah, a regád is egy fos. Marha irigy lehetek arra is. Főleg hogy kissé másabb ligában pörgetem a lemezeim. 

Előzmény: _percy_ (825)
metalex Creative Commons License 2021.12.22 -3 1 830

A minuszoló srácnak : te még így sem érted, mi ? !

:-)

Előzmény: metalex (829)
metalex Creative Commons License 2021.12.22 -3 2 829

Urak!

AudiJo és Mono Se Urak különösképpen.

Akkor elmagyrázom a vitzemet, mert látom, hogy nem ment át. :-)

Nem akartam hangfal témában vitát generálni.

Abból próbáltam tréfát űzni, hogy az idősődéssel egyetemben némileg romlik az emberek hallása.

Erre utalt a kisebb lesugárzási tartományra szolgált megjegyzésem.

És higgyétek el, csak tréfa volt.

Kicsit olyan angol arisztokrata-módon viselkedtek itt a fórumon, olyan zsémbesen.

De jó ez, meg van a ballance.

Előzmény: AudiJo (828)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.22 -1 0 828

"....(a megmaradó köztes sávba sokan beletalálnak, jóval olcsóbban)..."

 

De jó is lenne, ha élet ennyire egyszerű lenne!:)

AJ

 

Előzmény: metalex (821)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.12.22 -1 1 827

Ez a B&W olyan, mint egy ... váza. A B&W Nautilus sem jön be küllemre, de ez az Emphasis .... hát... egy ilyen nagyon-nagyon elvont absztrakt berendezésű szobába elmenne látványnak. 

Előzmény: btamas70 (811)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.22 -3 0 826

"...100%-os hanghűséggel sugároz le mindent..."

 

Bocs, vedd úgy, hogy nem szóltam.

Előzmény: metalex (824)
_percy_ Creative Commons License 2021.12.22 -1 0 825

Mindig is rém irigy voltál, csak az a jó ami neked van vagy volt. A te bajod :)

Előzmény: big-dewil (820)
metalex Creative Commons License 2021.12.22 -1 0 824

Egyébként, ha van egy- egyébként zeneileg k@rva jó hangsugárzóm, ami pl. 5Khz és 12Khz között,

100%-os hanghűséggel sugároz le mindent, de csak ebben a tartományban dolgozik, akkor zeneiség szempontjából ez még elég sz@r, hiába nagy a "jósága".

De tényleg nem akarok kötözködni, csak ezt a szurkát még el kellett engednem !

Egyébként meg tudok mindent : )

Előzmény: Mono SE (822)
metalex Creative Commons License 2021.12.22 -1 0 823

Tudom.

Próbáld meg kérlek olyan kontextusban értelmezni a szöveget, amilyenben írtam!

Ott volt a végén a mosolygó-fejecske.

Mielőtt kialakulna egy ünnepek előtti hangfal-Gate, itt a fórumon, hogy kinek a füle nagyobb :-)

Előzmény: Mono SE (822)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.22 -3 1 822

Elég nagyot tévedsz, de nem rontom el a karácsonyodat;)

 

(A hangfal jósága vagy szarsága - és főleg a zeneisége - nem frekvenciaátvitelének a függvénye.)

Előzmény: metalex (821)
metalex Creative Commons License 2021.12.22 -1 1 821

Azért van egy olyan előnye is annak, hogy az ember öregszik.

Egyre több olyan sugárzó lesz ami megfelel a hallásának.

Amikor már 40 Hz alatt és 14 KHz felett nem hall az emberfia semmit, legalább nem kell nagyon drága HF-et venni :-)

(a megmaradó köztes sávba sokan beletalálnak, jóval olcsóbban)

:-)

big-dewil Creative Commons License 2021.12.22 -1 0 820

no, no, a tannoyod pl überszarul szól.

Előzmény: _percy_ (816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!