Keresés

Részletes keresés

Pipacs24 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 160

Sziasztok!

Eladó áron alul Lenkei Prémium Közepes Életerő Multivitamin, bontott, 138 db van benne, lejárat: 2021., a rozsakvarc24@gmail.com címre írjon, ha érdekel valakit.

SuperSaiyan2 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 159

Üdv! :)

Mivel régóta küzdtem depresszióval és a B3 vitaminról jókat olvastam ezért vásároltam DR lenkeitól b3 vitamint, 100 mg-os kiszerelés.  Szóval elsőnek 50 Mg-al kezdtem és hát a bal combomba az izom elkezdett rángani.  Mennyire megbízhatóak a DR lenkei által forgalmazott vitaminok?  
fél órája remeg a bal combom, ha valóban tudom ezt váltja ki. Akkor lehet jobban jártam volna a jól bevált Sciter Nutrition Mega Daily one plus-al amit szedtem és azzal sose volt semmi mellékhatásom. 

A Mega Daily one-tól mondjuk neon sárga volt a vizelettem, de mást gond nem volt vele. 

Előzmény: yezsamen (158)
yezsamen Creative Commons License 2018.08.21 0 0 158

A kombucha gomba teát te magad tudod előállítani. B vitamin stb. OLVASS UTÁNA

szivarvany34 Creative Commons License 2017.12.05 0 0 157

Szerintem nincs még egy ilyen ország, ahol ennyi táplálékkiegészítős , vitaminos weboldal lenne mint Magyarországon. Az észrevételem viszont az, hogy mindegy ki gyártja és forgalmazza azt a terméket USA, England, Magyar, stb. egy és ugyanaz.http://vitaminom.eu/termekkategoria/vitaminok-asvanyi-anyagok/

combucha Creative Commons License 2017.04.26 0 1 156

A dr. Lenkei Bio Alga-mix tartalmaz-e glutént ( búzafú, rozsfű, búza, rozs, zab, árpa részeit, akár nyomokban is). Lisztallergia elleni diétát folytatok, és nem ehetek napi 0,2 mg gluténnnál többet. Köszönöm a válaszokat.

József84 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 155

http://www.drlenkei.hu/termekek/eletero-multivitamin-nektar/

Hello a nevem József és a fennt belinkelt vitamint tudom ajánlani.  Ugyan ebben a problémában voltunk a 4 éves kisfiamal, evett de nem hizott,ausztriábol hozztunk természetes étvágy fokozokat vitaminokat és semmi, 4 napja szedi az az isza ezt a készítményt  és 2 kg hizott.Ugygondolom enél többet nem kell mondanom. Remélem tudtam segíteni a lányom 5 éves őt is Lujzának hívják

Előzmény: lujzi28 (151)
lillahedi Creative Commons License 2016.09.14 0 1 153

Javaslom, olvass el egykét könyvet. Elsőnek a Cenzúrázott egészséget.

 

http://www.drlenkei.org/konyveim/

 

Ezekben minden információt megtalálsz. De a kérdésedre válaszolva, nyugodtan adhatod, sőt...

 

Jómagam is forgalmazom már 5 éve a Lenkei vitaminokat és már vagy 10 éve fogyasztjuk. A gyermekeinknek egész kis koruk óta adjuk, először a folyadékot később meg már a tablettás vagy kapszulás készítményeket.

 

Ez nem életkor függő!

Nagyon mellé nem tudsz lőni, az esetleges többlet kiürül. Sok sikert. Minden jót.

Előzmény: lujzi28 (151)
rek80 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 152

A Lenkeiről nekem azt mondták, hogy az USA szabvány szerint van engedélyeztetve, és nem az Európai alapján, mert ez utóbbi szigorúbb. Nem tudom igaz-e, mert akkor hogy adhatná el itthon legálisan. Szóval nem hiszem, hogy így lenne (ráadásul egy konkurencia boltban mondta az eladó). Mindenesetre én ezt ajánlanám: http://andare.hu/work/legjobb-taplalek-foldon-es-urben/ Én ezt szedem, mert babát szeretnék, gyerkőcnek is lehet adni, mert teljesen természetes. Igaz, hogy értékesítéssel is foglalkozok, ezért ha gondolod, hogy csak ezért ajánlanám, nyugodtan nézz utána máshol is. Soha ne egy vélemény alapján dönts! :D

Előzmény: lujzi28 (151)
lujzi28 Creative Commons License 2016.03.08 0 1 151

Sziasztok!

 

Tanácsra, tapasztalaton alapuló véleményetekre lenne szükségem azzal kapcsolatban, hogy a Lenkei féle életerő vitamint 10éves rendkívül sovány gyermeknek adhatom-e? Nem találtam a honlapon ezzel kapcsolatban tájékoztatót, de lehet h nem voltam elég figyelmes.

Rengeteg vizsgálaton átestünk már korábban, nincs szervi oka, felszívódási zavara, egyszerűen csak ilyen alkat-szokták mondani, de sajnos legutóbbi betegségekor abból a kevésből is sikerült leadni 2kg-ot, így mindenképp fel kellene turbóznunk valamivel.

 

Arról van esetleg információtok hogy mi alapján döntse el az ember melyik életerő változatot választja?

 

köszönöm előre is

lillahedi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 150

http://hu.wikipedia.org/wiki/Aszkorbinsav

 

A "szintetikusan" előállított aszkorbinsav ugyanaz mint, mondjuk a citromban vagy paprikában levő aszkorbinsav.

 

 

Előzmény: SolDurka (149)
SolDurka Creative Commons License 2015.02.19 -1 0 149

Az aszkorbinsav csupán szintetikusan előállított olcsó C-vitaminrész, folyamatos fogyasztása egyensúlytalanságot okoz a szervezetben. A csipkebogyó és a nagy C-vitamin tartalmú élő növények  viszont valóban gyógyító hatásúak.

 

Ami meg a vitamin, ásványi anyag és nyomelem fogyasztást illeti, ma annak a CSUPÁN tizede van meg az élő táplálékokban, mint ami még a gyermekkorunkban megvolt bennük. Ezért fontos a jó minőségű - nem szintetikus alapanyagú - táplálékkiegészítők szedése. A külhoni termékek nagy része nem teljes értékű szintetikus alapanyagot  tartalmaz.

SolDurka Creative Commons License 2015.02.19 -1 0 148

Akaratlan keveredtem erre a fórumra, és bocsi, de kirázott a hideg az aszkorbinsavról való értekezésről. Mindenki magánügy persze, hogy mit művel magával, ám engem úgy tanítottak,  hogy segíts, ne árts! A kommentelők szíves figyelmébe ajánlom ezt a könnyen érthető cikket, tessenek eltekinteni a gyermekvállalással kapcsolatos részektől.    

 

ÖNMAGÁBAN A SZINTETIKUS VITAMIN NAGYON KEVÉS

A vitaminok esetében azzal szinte mindenki tisztában van, hogy azok a szervezet számára nélkülözhetetlenek. De sajnos ezek az anyagok egyre kisebb mennyiségben találhatóak meg manapság a táplálékokban, így a megnövekedett szükségletet máshonnan is kell pótolni. Az orvostudomány egyik nagy áttörése – amihez Szentgyörgyi Albert is nagyban hozzájárult – hogy szintetikus úton elő lehet állítani a vitaminok egy részét. Ez pedig tökéletes megoldás akkor, ha a mindennapokban szeretnénk egy kicsit többet tenni az egészségünkért. Ráadásul vannak olyan esetek, amikor alapból fokozottabb a szervezet vitaminigénye- pl. terhesség során.

ELŐÁLLÍTOTT ÉS TERMÉSZETES: Az előállított anyagok egyik nagy hátránya, hogy a felszívódásuk nehézkes, a hasznosulásuk nem túl jó. Ez nem gond abban az esetben, ha egy egészséges ember mindennapi támogatás gyanánt szedi őket, de egy kismama megnövekedett igényeinek már nem feltétlenül tesznek eleget. A kémiailag előállított anyagok mellé ezért a felszívódásukat segítő más anyagokat kapcsolnak. Ez azonban még mindig nem teszi lehetővé azt a mértékű hasznosulást, amit a szerves formában felhasznált vegyületek adnak.
„A vitaminok felszívódásának rendszere igen bonyolult, és egymásra épülő. Ahhoz, hogy valóban nagy mennyiségben hasznosulhassanak, egy sor más anyag jelenléte is szükséges. Ez persze nem jelenti azt, hogy az egyszerű vitaminkészítmények haszontalanok, csupán azt, hogy ennél jóval nagyobb mértékben is hasznosulhatnának a bennük lévő anyagok.

A vitaminok felszívódása sokkal jobb, ha azokat természetes formában veszi magához az ember, hiszen ebben az esetben a gyümölcsben vagy zöldségben már eleve benne vannak azok a segédanyagok, amik segítik a hasznosulást. Sajnos azonban ez ma már nem ilyen egyszerű. Napjainkban a gyermekvállalás ideje kitolódott, ez vitathatatlan tény. És az is igaz, hogy egy huszonegy-két éves hölgy sokkal nagyobb mértékben képes szükségleteit az élelmiszerekből fedezni – még terhesség alatt is – mint 30 hoz közeli, vagy azon túli társaik. Az ő esetükben a megfelelően hasznosuló, az élelmiszerek mellett bevitt vitaminok és ásványi anyagok sokszor szükségesek, elkerülhetetlenek.” – mondja Ratkó Tünde szülésznő.

A BIOLÓGIAILAG AKTÍV ANYAGOK JOBBAN BEÉPÜLNEK: Biológiailag aktív egy anyag akkor, ha el is jut a neki rendelt célállomásra. A legtöbb készítmény azonban ezt nem tudja olyan mértékben prezentálni, ahogyan azt kellene. Persze a piac széles, és sok termékkel találkozhatunk, ám azok, melyek a vitaminok szempontjából kiemelkedően jól hasznosulnak, nem tartalmaznak ásványi anyagokat és nyomelemeket, amik azonban szintén elengedhetetlenül fontosak a gyerekvárás időszakában.

„Természetes, hogy a vitaminok a saját közegükben, vagyis a gyümölcsök és zöldségek fogyasztása közben képesek a legjobb hatékonysággal beépülni, ráadásul itt sok ásványi anyag is bejut a szervezetbe. Sajnos azonban sokszor ezeknek az élelmiszereknek a fogyasztása nem elég ahhoz, hogy megfelelő mennyiségben jussunk a létfontosságú anyagokhoz. Ez fokozottan igaz a terhesség alatt, hiszen az anyának megnövekedett, mindig a terhességi trimeszterekben változó vitamin és ásványi anyag igénnyel kell számolnia. Éppen ezért az erre az időszakra javasolt készítmények közül is érdemes azokat keresni, amik természetes formában és a természetes fejlődési szakaszokhoz igazodva tartalmazzák, a létfontosságú anyagokból, amiket csak lehet. – fűzi hozzá a szakértő. /Forrás: PP Életforma/

Panja Creative Commons License 2015.01.20 0 0 147

Itt kellene kezdeni! E jelzésű adalékok és hasonlók.

Előzmény: dodo25 (100)
ferembá Creative Commons License 2014.01.03 0 0 146

Ezt olvastátok? Lassan két éves a hír...

 

http://www.origo.hu/egeszseg/20120223-tizszer-tobb-dvitamint-javasol-az-uj-magyar-ajanlas.html

 

9 évvel a Lenkei könyv megjelenése után:-) Valami végre elkezdődött??

 

Az egyik legérdekesebb részt idemásolom:

 

"A magyar lakosság 25(OH)D3-vitamin-szintje átlagban 15-20 nmol/liter körül mozog, miközben a normál tartomány 30-60 nmol/liter. Ha tízmillió magyar D-vitamin-szintjét csak a normál tartomány alsó küszöbére szeretnénk felhozni, akkor ehhez egy évben körülbelül 15 milliárd forintra lenne szükség. Cserébe viszont körülbelül 200-250 milliárd forint lenne a különböző betegségek gyógykezelésén megspórolható összeg az amerikai és nyugat-európai modellek szerint" - mondta dr. Lakatos Péter, a Semmelweis Egyetem I. sz. Belgyógyászati Klinikájának endokrinológusa.

helloeverybody! Creative Commons License 2013.06.15 0 0 145

Pontosan így jártam én is.

Előzmény: originalqszi (113)
helloeverybody! Creative Commons License 2013.06.15 0 0 144

Túlszedted magad, ez tuti. Én is szedtem nagy dózisban magas vérnyomás miatt multivitamint (vitaminkirály, ugyanaz mint a Lenkei, csak olcsóbb), a vérnyomásom rendbe jött, de az ízületeim teljesen kikészültek. Mindenem fájt, ráadásul eltartott egy jó ideig, mire gyanakodni kezdtem, hogy a túl sok vitamin, gyógynövény (Calli tea) lehet az oka. Most nem szedek semmit, majd télen, de csak módjával, egy keveset.

Előzmény: flipper1 (115)
nazsolt75 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 143

Nem Lenkei, de nem találtam élő vitaminos fórumot, bocs.

 

Amerikai vitamint vettem (nagy, ismert webshop), amin lejárati idő nincs, csak gyártási dátum(date mfg). Ami még szerepel, az: LOT NO. (01) és alatta a "gyártási szám". Szóval a kérdés, hogy mikor jár le a termék? Van olyan termék aminél ugyanez, csak a LOT NO után 02, vagy 03 szerepel. Arra gondoltam, hogy ez a 01,02,03 jelzi, hogy hány év az eltarthatóság, de ez csak tipp.

Vannak magyarországon termékek, pl illatszerek aminél hasonló a helyzet, ott 24 hónap eltarthatóság felett nem kötelesek ráírni a lejársti időt.

Ha esteleg valaki tudja mi a helyzet a vitaminoknál, kérem segítsen ebben.

Előre is köszönöm!

 

Zsolt

Deskó74 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 142

Ja még annyit hozzátéve,hogy ezt a közel prémium erős csomagomat kb 5-6.000

C vitaminnal egészítem ki/nap.

/ 190cm,90kg/

 

A legnagyobb beigazolásom mindenképp az,hogy ezen dózisban használva, 

a multicsomagot ,szó-szerint nem vagyok másnapos! :-)))))

/ vagy csak teljesen elenyészően/

Előzmény: Deskó74 (141)
Deskó74 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 141

Lenkei doktor rendkívül találóan fogalmaz a "Betegségnek tűnő állapotok"

előadáson, valahogy így:

 

A jelen egészség kultúránk valahol a sötét középkor szintjén van.

 

Nagy igazság!

Sajnos az emberek legnagyobb részének halvány lila fogalma sincs

a legfőbb kincséről at egészségről.

 

Jó lenne ha mindenki megértené.

Vitamin pótlásra égető szökség van a mai világban!

 

Mennyire is pontosan?

Az teljesen egyéni.

 

Szeded pl. a közepes csoimagot több hónapja és nem tapasztalasz

érzékelhető pozitív változást?

 

Akkor kevés a közepes, válts nagyobb csomagra! Butaság ettől félni!

Szüksége van a szervezetnek vitaminokra, adjuk meg neki azt szükséges

a normál működéshez.

Ja.....hogy mi is a normál működés...???

Sajnos fogalmunk sincs, mert folyamatosan koplaltajuk a szervezetünket

és az szerencsétlen csak döcögve üzemel és mi ehez szoktunk hozzá.

 

Én kezdtem Lenki közepes csomaggal, majd pár hóbap után éreztem,hogy

jó-jó, de még nem érzem annyival jobban megam.

Ezután váltottam erős csomagra és szembesültem a várt hatással.

Nagyon sok pozitív megtapasztalásom lett azóta.

 

Vagyis helyesebben összeválogattam magamnak a Lenkei receptúra szerint

a vitamin csomagomat, ami valahol az erős és prémium erős között van, csak

jóval olcsóbban.

 

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

 

 

 

 

 

 

 

 

lillahedi Creative Commons License 2013.04.22 0 0 140

Üdvözlöm! Én vagyok a pápai Pi-VÍZ FORRÁS vezetője. Jöjjön be bátran az üzletbe, szívesen segítek Önnek, válaszolok a kérdéseire, elmondom a vevőim tapasztalatát. Tisztelettel: Horváth Lajos

Előzmény: kerbelne (138)
lillahedi Creative Commons License 2013.04.22 0 0 139

Mindenkinek más a C vitamin igénye. Napi 1 g a minimum. Szentgyörgyi idősebb korában már 8 g körül is fogyasztott. Én napi 3x1g-ot alapból eszem, de inkább többet. Mellette a valamekyik vitamincsomagot+D vitamint. Kb. 15 éve legalább nem voltam beteg/le is kopogom/. Néha egyszer egyszer ha érzem, hogy valami nem ok, C vitamin fel 10-15g-ra másnapra semmi bajom. De mindenki találja meg, hogy mi jó neki. A családunk évek óta szedi, azóta komolyabb betegség nem volt, max pár nap, de az is vigyorogva.

Előzmény: janman (137)
kerbelne Creative Commons License 2013.04.07 0 0 138

Sziasztok!

Véleményeket várnék a Dr. Lenkei alap vitaminjáról?!

Pápán ez az üzlet (pi-víz forrás) foglakozik a Dr. Lenkei vitaminok forgalmazásával, vagy az Ő vitaminjatit nem lehet kapni gyógyszertárban is? Lehet, hogy hülye kérdés volt.

Válaszokat előre is köszi!

janman Creative Commons License 2013.03.31 0 0 137

Az enyém bírja. :) A C-vitaminből mennyi a sok vagy kevés azt én nem tudom megmondani. A Lenkei doki szerint a napi ca. 1gr nem sok. Szent-Györgyi Albert is napi 1gr-ot szedett és eléggé sokáig élt...

Előzmény: Pap Andrea (136)
Pap Andrea Creative Commons License 2013.03.30 0 0 136

Oké, köszönöm! Kipróbálom én is az aszkorbinsavat. :) De ha én ebből sokat eszem v. iszom, lehet bajom? Bírja a gyomor?

Előzmény: janman (135)
janman Creative Commons License 2013.03.28 0 0 135

Nézd, és se rá- se lebeszélni nem akarlak semmire. Én csak azt írtam, hogy nekem mi volt a tapasztalatom. Amúgy olvastam a doki majd minden könyvét, és ott azért csoda dolgokat írtak. Szóval lehet, hogy valakinek bejön a vitaminszedés.

Az aszkorbinsavat (C-vitamint) egyébként úgy szedem, hogy este lefekvés előtt a pohár vízben beleteszek egy lapos kávéskanál port (ez ca. 1000mg), felkeverem, aztán az egészet megiszom. Semmi extra. Így ca. 10Ft/1000mg-ra jön ki a dolog.

Előzmény: Pap Andrea (134)
Pap Andrea Creative Commons License 2013.03.28 0 0 134

Szia! Köszi  válszt! Tehát, ezzel azt mondod hogy nem ért semmit a vitminszedés? :( Ne is próbálkozzak tovább? Az aszkorbinsav szedésére már én is gondoltam, mivel sokan vagyunk és már a c-vitamin is igen drága egy nagy családnak. Kiprobálom. Te hogy szeded? Vagy adnak hozzá szedési javaslatot?

Előzmény: janman (133)
janman Creative Commons License 2013.03.28 -1 0 133

Szia. Én 2012 júliusában kezdtem el szedni a doki készítményeit. Kezdtem 1000mg-os C-vel, aztán következő honapban közepes csomag volt terítéken. Nem igazából éreztem semmit, gondoltam emelem a csomag erősségét. Jött az erős csomag három egymást követő hónapban. Így érkeztem el karácsonyra. Aztán a vitaminok ellenére januárban elkapott valami influenza-féle. Aránylag gyorsan kilábaltam belőle (2-3 nap). Meglepődtem, hogy egyáltalán elkaptam valamit, de a relatív gyors 'gyógyulás' még megnyugtatott. Aztán rá pár hétre, hogy minden rendben volt ismét elkaptam valami hasonló dolgot, pedig nagyon vigyáztam magamra. Na itt lett elegem! Én többet nem szedek 12eFt-os vitamint.

Viszont a doki tanácsát pár dologban megfogadtam. C-vitamint most is szedek, de nem a doki-félét, hanem a gyógyszertárban kapható sima, zacskóban tárolt aszkorbinsavat, ami meg ugye végül is maga a C-vitamin. :) Az ára így meg nagyon baráti tud lenni. Sok vizet iszok, erre nagyon ügyelek. És már nagyon várom a jó időt, mert akkor irány a szabad levegő, és min. 45 perc futás, kétnaponta.

Előzmény: Pap Andrea (132)
Pap Andrea Creative Commons License 2013.03.28 0 0 132

Sziasztok! Én már túl vagyok 1-1 doboz alap és közepes vitamincsomagon, ehez napi 3-4e mg c-vitmint szedek. Azért kezdtem szedni, mert 3 műszakrendben dolgozom és ez nagyon kimerítő a számomra, főleg az éjszakázás. Van 3 gyermekem is akikkel nem keveset kell foglalkozni. Sajnos nem sok változás javulást érzek. Többet vártam a vitminoktól. Valmit rosszul csinálok vagy mást kéne szednem? A vérnyomásom is alacsony maradt, ez általábn 98/62, pulzus 84. Nem dohányzom. Várom a segítségeteket, tapasztalatokat, véleményeket. Előre is köszönöm. Andi

diamondtheta2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 131

Ja, én próbáltam már,  1 éve kb. csináltam üzletet is, de abbahagytam, viszont a soul tényeg iszonyat jó, s aki kipróbálta mind ezt mondta ismerőseim közül is, csak kell hozzá némi pénz, mert nem olcsó. Ha olcsó kell akkor nesze pl filléres c vitamin :D

ötfelezős Creative Commons License 2012.07.08 0 0 129

Én 1991 óta eszem napi 1500 mg C vitamint, semmi bajom tőle. Igaz, jót sem tett. :)

Előzmény: Lány a Holdról (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!