Keresés

Részletes keresés

vkombi Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4751

Sziasztok!

2017-ben Gödön induló tanulókörünkbe keresünk általános iskolai pedagógust.

6-7 éves gyerekeket kellene 1-4. évfolyamig végigkísérni.

Nyolc órás bejelentett állás lenne, de 6 órás vagy 4 órás állásra is lehet jelentkezni.

Részletesebb elképzelést a tanodáról, annak működéséről a linken találnak. Aki kedvet érez egy laza, családias mini iskolában tanítani, az jelentkezzen bátran.

https://drive.google.com/drive/folders/0B8DIvwO7G3kYeHU2bmNRaFI5N1k?usp=sharing

katona.dora73@gmail.com

emam Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4749

Kedves noaaa!

 

Iskolát keresünk a gyerkőcnek, iskola témában olvastam korábbi hozzászólásaidat (2008, 2010 jó rég volt már ...) és láttam, hogy Ti nagyon meg voltatok elégedve az általános iskolával, aranyos volt a tanítónéni, kevesen jártak az osztályba stb. Megírnád légyszíves, hogy melyik iskolát választottátok?

 

Nagyon köszi!

Előzmény: noaaa (1322)
Gyu88 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 4748

Szia!

 

Én 1995 ben kezdtem, szóval lehet némi változás..:D

 

szerintem a réig oktatás jobb volt...Habár mindenkinek az jön be amiben felnő..:)

Előzmény: Babola_ (4747)
Babola_ Creative Commons License 2014.09.15 0 0 4747

Nem biztos, hogy jól jár vele a kistesód, mert lehet, hogy ők már másmilyen betűket fognak tanulni. Nálunk pl. mostanában olyan gyorsan változik az írott betű szabvány, hogy a fiam idén már más betűalakokat tanul, mint a nővére két éve. :-o

Előzmény: Gyu88 (4746)
Gyu88 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 4746

Sziasztok!

 

 

Régi fórumozó vagyok, de a kistesóm hamarosan kezdi a sulit jövőre;)

 

Nekem régen voltak ilyen írott betűs munkalapok ahol a betűk szaggatottan voltak nyomtatva, és úgy kellett összekötni azokat...

 

Valamilyen formában nincs ilyen valakinek, mert mindenhol keresestem de sehol nem találom..:S

 

előre is köszi!

 

 

lesifotos Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4745

Vakációóóóóó! :)

 

zsugab Creative Commons License 2013.06.06 0 0 4744

Sziasztok!

Kedves szülők és gyerekek!

 

Ha nem megoldott még a nyári sportprogram jöhetnétek úszni!

Aki tud már gyakorolhat!

5éves kortól bármely korosztálynak!

Kis uszoda,tiszta víz-vidám hangulat!

 

Most akciósan Zuglóban KISCSOPORTOS úszásoktatás


 van egész nyáron délutánonként!

Kezdés: 2013 Június 17 17h

Hely: KSI uszoda-XIV.Istvánmezei u. /Keleti pu .1má busszal


bővebben:http://gabzsu.5mp.eu

http://tanitas.5mp.eu

 

érd.6203637054

 

úszni tanulunk youtube : úszóhód film

Jó nyarat mindenkinek!

Ammandina Creative Commons License 2013.06.03 0 0 4743

Szerintem sehogy. 2-3 hétig nálatok lesz és remekül fogjátok érezni megatokat együtt.

A szülők majd felhívják, remélhetőleg nem sokszor. Az én anyukám se hivogatja az unokáit amikor azok a másik nagymamánál vannak egy másik országban. Az az ő idejük.

Előzmény: kívagioken (4742)
kívagioken Creative Commons License 2013.06.02 0 0 4742

Rövidesen elhozzuk külföldről első alkalommal nyaralni (2-3 hétre) 5 és fél éves unokánkat. Édesanyja a lányunk, a férje külföldi, külföldön élnek. A kisfiú mindent ért, amit magyarul mondunk, de még csak tőmondatokban tud válaszolni, önállóan még ritkán szólal meg magyarul. Nagyon össze van nőve a szüleivel és a kinti nagyszülőkkel. A nagyszülők hozzák-viszik az óvodába és sok időt töltenek vele, mert a szülők rendszerint későn érnek haza a munkából.

 

Kérdésünk lenne azokhoz, akik voltak már hasonló helyzetben vagy vannak ötleteik, tapasztalataik ezen a téren másoktól.

 

Hogyan célszerű a kapcsolattartást gyakorolni a szülőkkel? Rendszeres telefonálgatás, skype nem zavarná-e meg a gyereket?

 

Shiro Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4741
Nalunk a fiamek hasonlo aron voltak 4 evig. Minden evben nagyon szerettek, jo programok voltak, es az ellatasra sem volt panasz.
Előzmény: Fogonda (4739)
Pamina Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4740

nem, tényleg nem irigység, arra próbáltam utalni, hogy nem csak Bp.-en vannak múzeumok, de a linkelt tartalom alapján vidékről vidékre utazva nincs utazási visszatérítés

Előzmény: Lovászi (4736)
Fogonda Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4739

Az én lányom most másodikos, idén mennek először erdei suliba. A szállásuk a Tihanyi-fsz-en lesz, valahol a Belső-tónál. (Bp-ről.) Egyelőre úgy néz ki, hogy kb. 25e lesz a költség. Mondjuk legalább lehet részletekben fizetni - jövő hónapban 10ezer, év elején még 10 és áprilisban 5ezer. Így is elég húzós, remélem megéri majd az élmény. :)

 

Előzmény: Lovászi (4738)
Lovászi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4738

A nagyobb gyerekeimnél anno úgy volt (10 év korkülönbség van a középső és a kicsi között), hogy a suli állta a költségek oroszlán részét, mi csak kb. 5-6 ezer Ft-ot fizettünk az 1 hétre. Akkor a Hortobágyon voltak, és rendesen voltak foglalkozások: mentek bogarászni, madarászni, sokat játszottak. Nem mozdultak ki 5 napig a szálláshelyükről, ami egy táborban volt. Nagyon élvezték.

A kicsi osztálya tavasszal volt erdei suliban, ami inkább 1 hetes osztálykirándulás volt. Mivel mi az Alföldön lakunk, a Salföldre mentek. Minden nap mentek valahova: kőtenger, Tihany, Badacsony, Nagyvázsony, stb. Egy direkt erdei iskolának titulált szálláshelyen laktak, ahol nem volt 1 hétig melegvíz, folyton csesztették őket a vendéglátók egész idő alatt (egy éjszaka a falu közepén lévő virágágyásból eltűnt 2 tő muskátli, nyilván csak a gyerekek lehettek) + bónuszként utolsó este még csőtörés is volt az egyik fürdőszobában. De ez legalább jó drága volt. Az egész tábor a költőpénzzel együtt majdnem 50 ezerbe került. Sok klassz helyen voltak, de elveszett az elmélyülés valamiben élménye, szóval idén biztos nem szavazunk meg még egy ilyen mászkálós erdei sulit.

Előzmény: Fogonda (4737)
Fogonda Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4737

Pont ezt akartam írni a napi termést végigolvasva. Pedig én nem szoktam felismerni a másodnickeket, de őt nem lehet eltéveszteni. Ahol megjelenik pár hozzászóláson belül kivágja a biztosítékot.

 

Ha már pénzbeszedés: mi a véleményetek az erdei iskoláról? Biztos jó buli, de elég húzós anyagilag. És persze ez sem kötelező, csak éppen senki sem szeretné, ha a gyereke kimaradna belőle. (Legalábbis a lányom osztályában gyak. minden szülő megszavazta, hogy persze, menjenek.)

Előzmény: Lovászi (4733)
Lovászi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4736

'oszt mégis itten irigykedel... nohát-nohát ;-)

Előzmény: Pamina (4735)
Pamina Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4735

öööö vidéken élek, egy kis faluban magam is :D

Előzmény: Lovászi (4734)
Lovászi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4734

Így van. Most kezdhetsz irigykedni ránk, vidékiekre ;-)

Előzmény: Pamina (4731)
Lovászi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4733

Ne foglalkozz vele... Időről időre bekattan nála valami, és megkezdni évi rendes ámokfutását az indexen, különböző nickeken reinkarnálódva. Könnyű felismerni, tudod: A stílus maga az ember...

Előzmény: Ammandina (4730)
Lovászi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4732

Ha országos hatáskörű múzeumot látogatnak a gyerekek, nem kell semmilyen utazási költséget befizetni, mert ingyenes, ergo semmit nem is kapsz vissza...

Előzmény: énisegy..2 (4726)
Pamina Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4731

na, szóval akkor ez a fajta utazás sem ingyenes mindig, mindenhol, mindenkinek...

mindegy is. 

Előzmény: Ammandina (4730)
Ammandina Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4730

Jó értelmezted. Bp-i iskola nem tud ingyen utaztani gyereket ezzel a kedvezménnyel csak Kaposvárra vagy Szentendrére. Vidéki iskolák pedig Bp-re, Szentendrére vagy Kaposvárra. 

Nem minden múzeum van ingyen, csak az ott felsoroltak.

Mindegy, kaptunk még1 kirohanást, hogy hülyék a gyerekeink, vagy nem foglalkozunk velük, de ez hogy jön ide?

Előzmény: Pamina (4729)
Pamina Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4729

megnéztem a tájékoztatót, de eszerint nem minden múzeum, csak az ott felsorolhatók látogathatók íly módon ingyen, és az utazási kedvezmény is ezekhez kötődik, de lehet, hogy ez utóbbit nem jól értelmezem. Bár ez:

  1. Díjmentes utazásra jogosult a csoport az iskola székhelyének vasútállomásától a budapesti pályaudvarig és vissza. Ha az iskola székhelyén nincs vasútállomás, az iskola székhelyéhez legközelebb eső vasútállomás lehet az indulási hely. A díjmentes utazás nem szakítható meg, és hosszabb út részbeni fedezéséhez nem használható fel. 

eléggé ezt támasztja alá (bp.-i múzeumokról van szó, más településekre nem érvényes)

Előzmény: áim (4725)
Pamina Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4728

Lenne egy fontos kérésem:

akinek van Apáczai kiadós, 5. osztályos Hon- és népismeret könyve, és esetleg nélkülözni is tudná, írna nekem privátilag?

erről lenne szó:

http://www.apaczai.hu/konyv/hon-es-nepismeret-5-6

 

szegény gyerekemnek sikerült egy olyan könyvtári példányt kapnia, ami korábbi kiadás, és nem ugyanaz a tartalma, mint a frisebbeknek.

énisegy..2 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4727

Mégegyszer leírom..........hogy ide többet nem írok,   túl sok az irígy anyuci...... /tanulni kéne velük, leülni, nem a tanár hibája,m a szülőé igen....ha hülye a gyerek az a szülőt minősíti!!!!!!/.........pusszantyú

énisegy..2 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4726

Csoportos jegyet veszel, ez több mint 5 fő....visszafelé bemutatod és visszakapod kp az árat.

Előzmény: áim (4723)
áim Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4725

Hoppá :)

Megtaláltam !

 

Nekem tényleg újdonság. Ma sem ültem hiába a gép előtt :)))

Köszönöm!

áim Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4723

Bocs, ha értetlennek tűnök, de akkor a példa kedvéért:

- megveszi a csoport a jegyet (tényleg, hány főtől számít csoportnak? a kísérő is beleszámít vagy csak a gyerekek?) a vonatra vagy a buszra csak az odaútra

- belép 1-2-3 múzeumba a nap folyamán (több napos kirándulásnál is lehetséges az utazási kedvezményt igénybe venni?)

- visszafelé a kasszánál felmutatja a múzeumi belépőkről kapott számlát (milyen múzeumok számítaniak? Van erről valahol lista?) kéri a visszaútra szóló jegyet, és a jegy mellé megkapja az odaúti jegyek árát????

 

Mi van akkor, ha a buszsofőrnél vagy kalauznál kell jegyet venni? Ők biztosan nem fognak kifelé fizetni a kasszából, illetve kétséges, hogy lenne-e nála egyáltalán annyi pénz.

 

Milyen csoportokra vonatkozik ez a fajta kedvezmény? Csak általános iskolásokra? Vagy a tankötelezett korúakra (ovi nagycsoporttól a középiskolákig)?

 

Nem nyaggatlak, ha tudsz adni vm. honlapcímet vagy jogszabályt :), akkor igyekszem onnan informálódni.

Előzmény: énisegy..2 (4722)
énisegy..2 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4722

Ez az országon belül van, bármilyen vasút, busz ....visszafelé a jegyet kérve és felmutatva bármilyen belépőt visszakapod a return vaghy bármily  ut. költséget..........na ezt nem tudják a szülők de 5-6 ezer ft-ot kapnak vissza...:)

Előzmény: áim (4721)
áim Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4721

Énisegy!

 

Írnál arról, hogy hogyan (milyen szervezeten keresztül, stb.) történik nálatok ez az utazásiköltség-visszatérítés?

A praktikus oldala érdekelne, mert erről még nem hallottam.

Előre is köszi!

 

 

(Egyébként nálunk tényleg nem szednek semmit osztálypénznek. Ilyen is van. Bár síelni sem járnak a gyerekek.)

énisegy..2 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4720

Na kéremszépen....ide utoljára írok, vagy hiszitek, vagy nem hogy Alsópáhokon élünk, Keszthelytől 5, a Hévízi tótól 2 km-re.....igen, aki ide az országból jön, fizethet egy semmeringi utazást.......íjjj, talán ezért testvérváros, a rosszindulat, a fröcsögés  nem nagyon érdekel, jó helyen élünk, klassz a suli, lehet agyalogni hogy hmm...de mnből, és na, és hogyan.........de most nemn érek rá, a hévízi tóra ugrunk ki......2 naponta, az még meleg.-....és ilyenkor ingyenes.........és puszika, de a  fröcsire mopst nem érek rá.....:))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!