Keresés

Részletes keresés

drgynod Creative Commons License 2013.01.16 0 0 29

ÉRTHETETLEN :

1 / MIÉRT NEM JELENTETTE A MEGYEI VAGY KERÜLETI FOGÁSZATI FŐORVOSHOZ ?

2 polgári perben kérje a kifizetett összeget és fájdalomdijat.

3 Adatait adja meg az adóhatóságnak

 

Üdv : egy fogorvos

Előzmény: kdcjsdcv (26)
trehány nőszemély Creative Commons License 2011.05.10 0 0 25

sziasztok

 

egy olyan kérdésem lenne hogy lehet valamit csinálni egy olyan helyzetben amikor egy 10 fogon lévő koronából letörik egy darab :(

 

sajnos elég látványos helyen van és nincs 300k megcsináltatni még egyszer az egészet :(

 

 

Harland Creative Commons License 2008.01.08 0 0 24
Köszönöm.
Előzmény: bakajsik (23)
bakajsik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 23

Az azonban nem ritka, hogy egy mechanikai sérülésen átesett fog fogbélgyulladással válaszol az erős ingerre. Egyszóval a tojás van előbb, nem a tyúk.

 

Gyakran előfordul az is, hogy a fog egy kevésbé látható részén kezdődik és a mélybe terjed a szuvasodás, majd később a terhelés hatására beroppan az alászuvasodott zománc. Ilyenkor a szuvasodás okozza a fogbélgyulladást.

bakajsik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 22
Nem.
Semon Creative Commons License 2008.01.06 0 0 21
Nekem terepkerékpározás közben akadt hasonló gondom. Egy esés után a metszőfogaim elég csúnyán letörtek. Látványosan! Az érzés sem volt kellemes. Elmentem pár helyre (ingyenes konzultáció), végül a Madách Dentálnál csináltattam meg. Nem koronát, hanem egy "kompozit" héjat  kaptam. Fel sem tűnik a különbség és egy beüléssel meg is volt! Ha meg lehet oldani Nálad is, én mindenképp ezt javaslom.
Előzmény: Törölt nick (18)
Harland Creative Commons License 2008.01.06 0 0 20
Egy kérdés: előfordulhat, hogy a zománc egy darbaját a fogbél belső gyulladása miatt a túlburjánzó - vagyis védekező - dentin "löki le"?
sfi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 19
A korona nem egyenlő a felépítéssel. Az enyémen sincs korona, csak a letört rész van kipótolva.
Előzmény: rettentó (16)
rettentó Creative Commons License 2007.08.27 0 0 16
Koronát tesz rá valószínűleg, azaz felépíti, ha elmész dokihoz. Töméssel ne érd be! Kicsit borsos lesz az ára, de nagyon örülni fogsz neki utána. Nekem a két szemfogam járt így felül, most egy harmadik lent, de abba porcelánbetétet tesz, mert annyira ripityára tört. Rendese tudsz vele rágni, és nem fog TOVÁBB TÖRNI!!!
Előzmény: Törölt nick (-)
verz Creative Commons License 2007.08.27 0 0 15
Te meg kérd vissza az iskolapénzt, mert még azt se tanították meg veled, hogy a nyál az lúgos...


Topiknyitónak!
Egyébként, ha jól értem, metszőfogról van szó, az általában nem szuvasodik ilyen kis "hiánytól", mert állandóan csiszolódik. Csak akkor kell "felépíteni", ha esztétikai vagy más okokból zavar.
Előzmény: padisah (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 14

Örülj, h csak ennyi tört le :-)

Nekem a negyede egy hetesnek. Kutya baja nem volt soha. A letöréstől se fájt, még csak érzékeny se lett. A fogdokim épp nászúton volt Skóciában, azt mondta, ha nagyon akarok, elmehetek vele vkihez, de bőven ráérek, amíg hazajön. Megvártam, gyönyörűen megcsinálta, azóta se smi gond vele. A 15000-et bőven megérte.

Előzmény: Törölt nick (-)
merlina Creative Commons License 2007.08.26 0 0 13
csak ne a nyelveddel fogd oda, míg megragad... hehehe
Qqberci Creative Commons License 2007.08.26 0 0 12
Akkor marad a pillanatragasztó...
Előzmény: Törölt nick (5)
merlina Creative Commons License 2007.08.26 0 0 11
Én magam a fizetős ellátást javasolnám, így a fájdalom szinte, kínzás pedig teljesen nulla. A hiányzó darabnál lecsiszolják, kiválasztják a színt, és lézerrel felépítik. És még garanciát is vállalnak rá! Sztk-ra ilyen dolgok nem működnek, sajnos.
Előzmény: Törölt nick (-)
sfi Creative Commons License 2007.08.26 0 0 10
Nekem egy letört fogdarabot egyszerűen kipótoltak, azt hiszem úgy mondta a fogorvos, hogy felépíti. Semmi fájdalom nem volt, nyugodtan mehetsz.
Előzmény: Törölt nick (-)
povedator Creative Commons License 2007.08.26 0 0 9
nekem évekkel ezelőtt tört le egy darab a bal felső egyesemből, de ahogy most elnézem éppen megérett a fogdoktorra :-(
padisah Creative Commons License 2007.08.26 0 0 8

Menj el fogorvoshoz és tömesd be, mert ahol ne védi a fogzománc a fogat, ott az ki fog lukadni. Nem kell elkapkodni, de ne felejtődjön el.

 

A tömés szerepe is elsősorban az, hogy elszigeteli a savakra érzékeny fogbelsőt a savas nyáltól, ahogyan a fogzománc is teszi.

Via Galvani Creative Commons License 2007.08.26 0 0 7
Sajnos, már most orvost javaslok. Kínzás? sajnos, nincs biztosíték ellene, de azért te döntesz. Választhatsz, stb.
Előzmény: Törölt nick (-)
Sch.Lacika Creative Commons License 2007.08.26 0 0 4
Majd idővel letompul a sérülés éles széle. Ha fáj, vagy látod, hogy szuvasodik, menj el orvoshoz...
Előzmény: Törölt nick (-)
binlaci5 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 3

majd visszanő

RealCorpus Creative Commons License 2007.08.26 0 0 2
Éld az életed.
Előzmény: Törölt nick (-)
4Hópihe Creative Commons License 2007.08.26 0 0 0
leánykámmal történt hasonló fogdoki azt mondta fogmosás után kenjünk oda fogkrémet...
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 topiknyitó

Olyan problémám van, hogy az alsó fogsorban az első fogamból egy kb 1mm mély 2mm széles darab letört. Egyébként egyáltalán nem fáj, csak érzem és mivel nincs rajta fogzománc, picit kellemetlen, de nem fáj!!!

Ezzel mit csinálnak?

 

Tudom, menjek el dokihoz, de volt sajnos hasonló problámám több éve, nagy kínzás lett a vége, aztán elmentem egy másik dokihoz, aki azt mondta, hogy nem úgy kellett volna... Hosszú.

 

Ezért szeretném előre tudni, hogy nagyjából mire számíthatok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!