Keresés

Részletes keresés

MariaMmm Creative Commons License 2024.02.12 0 0 47

Szokatlan párunk van, a pasim főz nekünk, nem én

Baldwin a mókus Creative Commons License 2023.01.18 0 0 46

Sajnos az én nejem már nem főz :-(

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.06 0 0 44

Az én Feleségem nagyon szeret főzni, de sütni többet szokott. Mivel én is szeretek főzni, és így sokszor azt én csinálom.

SHovatova Creative Commons License 2022.07.24 0 0 43

Hát ez az... Egy férfi többnyire akkor főz, ha kedve van hozzá (és ráér). Különben ráhagyja az asszonyra. Ami önmagában még nem lenne gond - ha pl. rendszeresen megoldaná a bevásárlást.

Ha a topic nyitó kérdés hozott volna ide valakit, a mostani párom annyit főz, hogy mindenkinek a háztartásban jusson étel. Na jó, tudom nem így értette... Annyit főz, amennyire szükség van. Ha nekem nincs rá időm, akkor meg tudja oldani és zokszó, kérés nélkül meg is teszi, amit nagyra értékelek :)

Szerintem van összefüggés a beosztás és a között, hogy ki mennyire/ hogyan oldja meg az otthoni étkezést. De ha a nő valami oknál fogva ritkabban, miért ő kell gondoskodjon a párja ellátásával??? Nem tud szegény rabökni a kínai kifőzdében, hogy melyik kaja tetszik neki, vagy nem tudja hol kapni zsemlét? Ez a nő gondoskodik a kajáról felfogás két dolgozó felnőtt esetében, városi élet mellett totál gáz, joggal problémaforrás. 

G.Mona86 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 42

Ez egy izgalmas téma.. Az én párom szeret főzni, de csak ha kedve van hozzá. A mindennapokban rám marad a feladat. 

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 0 0 41

Én is

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.26 0 0 40

Főleg én.

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.26 0 0 39

Mosogatni mindenki utál.

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.25 0 0 38

Mert azt senki nem szereti.

Előzmény: Hell Goo (30)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.17 0 0 37

Az én feleségemet tehermentesitem a főzéssel.🙂🙂

Előzmény: trombitafújó (36)
trombitafújó Creative Commons License 2021.09.25 0 1 36

Semennyit sajnos. Ezért kénytelen vagyok én magam csinálni.

LTvedtél? Creative Commons License 2021.04.17 0 0 34

Abszolút értelemben is, viszonylagos értelemben is kevesebbet, mint kellene.

Nem érdekli túlzottan a konyhai munka és az időt is sajnálja rá !

- Azt mondja a kritikára, h tudhattam, nem egy konyha tündér. majd kárpótol másban :-)

Bezzeg én szeretnék, de nincs rá időm - általában.

diciassette Creative Commons License 2021.01.22 0 0 32

Semennyit. :)

Én főzök.

Előzmény: Hell Goo (30)
Hell Goo Creative Commons License 2010.02.05 0 2 30
Az én párom akkora ínyenc, hogy be se enged a konyhába... csodákat művel :)
Persze, amikor már mosogatni kell.... khkhm.... na igen... akkor mehetek :P
Előzmény: xxxentúl (28)
farkaslik Creative Commons License 2009.12.21 0 1 29
Nálunk mindig az főz ,aki előbb ér haza,vagy éppen több időt tölt otthon :)
xxxentúl Creative Commons License 2009.08.27 0 1 28
Egy rántotta elkészítése főzésnek számit??

Ezen kívül más nem készítek a konyhában.

Viszont a páromnak nem kell tudnia miért meleg a radiátor.

A párom a lakást és minket tart rendben mi a fiaimmal az udvart és a kertet.

Neki nem kell fát vágni vagy pakolni, füvet nyírni kerítést festeni stb. pedig egy kertes háznál mindig van mit csinálni!

Szerintem így jól működik

H e a t Creative Commons License 2009.08.11 0 0 27

Korrekt :-)

 

Nekem szerencsém van: nagyrészt a kedvesem gondoskodik a családi bevásárlásokról, én pedig inkább a speciális, csak piacon kapható dolgok megvételéről.

Főzni mindketten főzünk, bár lassan már ő az, aki gyakrabban :-). Nagyon ért a sült húsokhoz, a grillételekhez, meg a hideg csipegetnivalók elkészítéséhez. Nem beszélve az italokról :-)

 

Mivel mindketten önálló, önmagunkat egyedül is teljeskörűen ellátni képes egyedek vagyunk, akik napi min. 8 órát dolgozunk is, nagyjából egyensúly van otthon a házimunkában is. Mondjuk én még többet is nyüzsgök, mint amennyit ő szükségesnek tart :-)

 

Egyébként meg imádunk főzni.

Előzmény: érdeklődő szurkoló (5)
zsebkutya Creative Commons License 2009.06.11 0 0 26
Végülis, becsődölne az a sok kifőzde, ha mindenki főzne otthon.
A felborult családi szerepvállalás miatt már nagy szó, ha a mirelit előkerül manapság...
Előzmény: csabilaci (22)
csabilaci Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22

az exem nem erőltette meg magát....de tudott ha akart..én meg nem igényeltem, hogy mindig a konyhában sündörögjön......voltak jobb programok.

 

 

nyucus Creative Commons License 2007.09.24 0 0 21
Nekem az egyik fiam szakácsnak készül , imád a konyhában kotyvasztani kis kora óta. De emellett 8 éve focizik / most volt 14 éves/ és nagyon kemény tud lenni a pályán. Viszont sose fog éhenhalni ha felnő , és reggel maga vasalja ki a ruháját ha suliba megy. Ettől még nem csorbul majd a tekintélya he egyszer megnősül. Egyébként nekem 5 gyermekem van és mindet önállóságra nevelem , és nincsenek kötelező feladataik ,csak amit maguktól szívesen megtesznek. Párommmal annakidején közösen tanultunk főzni , így sokszor ő főz hétvégén ha szabadnapos és én meccsen vagyok valamelyik fiammal.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20
Na sírd el a bánatod, mi hiányzik ennyire a pocakodból!
Előzmény: Vasalat (1)
ereik Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19

Vasalat tanulj meg főzni, de csak magadnak, majd meglátod mit csinál a párod, ha éhen marad!

 

érdeklődő szurkoló Creative Commons License 2007.07.10 0 0 18
Vasalat, a te problémád akkor nem is olyan bonyolult. Egyszerűen keress egy főzni szerető nőt. Vagy fogadd el a főzni nem szerető párodat, úgyahogy van.
uhufix Creative Commons License 2007.07.10 0 0 17

"törődik a párja élelmiszer-ellátottságával "

 

Nekem ebből a mondatból tűnt úgy, hogy a nő dolga az uraság kiszolgálása.

A soraim közt pedig nem jól olvastál. Éppen azt mondtam, vagy gondoltam, ahol a férfi megkeresi az egész népre valót és anyunak nem kell dolgoznia, ott igenis legyen a nő dolga minden "női" házimunka.

De ha a nő is dolgozik, ott bizony ne várja el a férj, hogy minden házimunkát a nő csináljon.

Az én férjem pl. akadt, hogy nem volt munkája, (én nyáron elég sokat a munkahelyemen vagyok), de ő egész nap heverészett és még a seprőt se vette a kezébe, mikor délután hazaestem, akkor meg azt várta, hogy tálaljam fel neki az ételt, mikor azt se tudtam hol a fejem, mert nyaraltattunk is.

 

Na erre mondtam, hogy nem kell mindent a nőtől várni. Sajnos a mi környékünkön nem jellemző, hogy a férfiak kiveszik a részüket a házimukából, holott sok nő dolgozik.

 

Biztos vannak nők, akik elvárják, hogy a férfi a tenyerén hordozza, ez szerintem nem jellemző, legtöbben csak egy jó szóra, kedveskedésre várunk, de pl. az is jól esett volna személy szerint nekem, ha a férj (akivel megszűntem egy háztartásban élni) egyszer elmosogasson.

 

Bocs, ha néhányan úgy éreztétek, hogy én minden esetben a nőket védem.

Előzmény: Törölt nick (14)
Ordas Creative Commons License 2007.07.10 0 0 16

Kicsit elkanyarodva az emancipáció érdekes egy dolog. Nagyon vecces szembesíteni az emancipuncikat (a FÜGGETLEN NŐ és tsai) nézetük hüyleségére. Ők azt szeretnék, ha a ffi tenyerén hordozza őt, de közben egyenlőség. Erre szoktam mondani. Ez így nem megy.

 

2 szerep van.

Vagy tenyeremen hordozlak és mindent megkapsz, de akkor azt teszed, amit én mondok (gyk. addig nem ülsz az asztalhoz enni, amíg nem engedélyezem), vagy együtt küzdjük le a gondokat, geyenlően feloztva. Azaz te fogsz néha meghívni vacsorázni, felezzük a költségeket.

Utálom, ha egyesek a két féle szerepből összeválogatják a nekik kellemesebbeket. :)

 

Női szemmel tuti van olyan is, amikro a ffiak alkamazzák az összeválogatást :) De akkor nekik kell szólni.

 

UFF

Előzmény: Törölt nick (14)
Ordas Creative Commons License 2007.07.10 0 0 15

Vásárláshoz nem kell sok ész, tehát a férfi is meg tudja csinálni, pedig házi munka :)

Na jó, "szégyencédula" és telefonos segítséggel :)

 

Lehet én vaygok naív, de remélem mai családok nagy részében munkamegosztás van.

 

Szigorúan a topicindítót nézve: én is elvárom, hgy főzzenek rám, mert marhára nem tudok, de cserébe csinálok más "női" munkát + alap ffi melók.

Előzmény: uhufix (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 14
„de akkor se várja el a nőtől, hogy szolga módjára éljen mellette.”

Ezt hol írta?

„Az rendben is van, ha tényleg megkeresi a pénzt”

én meg ezt nem értem. Azt érted ez alatt hogy a ffinek kötelessége megkeresni a családnak a pénzt, a nő pedig nem köteles főzni? Az rendben van hogy a házimunkából mindenki köteles kivenni a részét, de a pénzt már a ffinek kötelessége megkeresni?
Előzmény: uhufix (13)
uhufix Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13

"A vásráláshoz nagy ész nem kell, törvényszerű a munkamegosztás ezen formája."

 

Ezt a mondatodat nem értem, de a többivel egyetértek. Pl. az én anyám dolgozott, apu pedig kivette a részét a házimunkából. Ő se főzött, nem is vasalt, de minden mást megcsinát.

Csak az dühített a topicindítónál, hogy természetesnek veszi, hogy a nő kiszolgálja a teremtés koronáját.

Az rendben is van, ha tényleg megkeresi a pénzt, de akkor se várja el a nőtől, hogy szolga módjára éljen mellette. Persze van, mikor ezt a nő szívesen teszi, de hát ha így van, semmi baj.  A baj az, hogy máig is az van a köztudatban, hogy a nő dolga minden házimunka, a gyereknevelés, csak elfelejtik sokan, hogy nagyon sok nő emellett munkahelyen is dolgozik. 

Előzmény: Ordas (12)
Ordas Creative Commons License 2007.07.10 0 0 12

Nem erről van szó.

 

A vásráláshoz nagy ész nem kell, törvényszerű a munkamegosztás ezen formája.

 

Én főzni nem tudok, nem is nagyon kívánok megtanulni, csak alapszinten (mélyhűtő+mikró :) ). Cserébe részben takarítok, bevásárolok, de a főzés női dolog (mégha a meserszakácsok szinte kivétel nélkül férfiak). És a csapszerelés is az én dolgom.

Előzmény: uhufix (6)
hobe Creative Commons License 2007.07.10 0 0 11
Valamit rosszul csinal a ferjed, en ezt napi 6 ora munkaval erem el:-) Ezert is van idom/kedvem sutni-fozni.
Előzmény: Törölt nick (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!