Keresés

Részletes keresés

Busáné Nagy Bernadett Creative Commons License 2020.12.22 0 0 106

 

Busáné Nagy Bernadett vagyok, a Budapesti Corvinus Egyetem közgazdásztanár mesterképzés hallgatója.
A Multikulturalizmus a pedagógia intézményekben című tantárgy kapcsán multikulturális oktatás témában végzek kérdőíves felmérést.
Kérem a kérdőív kitöltésével Ön is járuljon hozzá tanulmányaim sikerességéhez.
A kérdőív kitöltése önkéntes és anonim.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyUKh5EnUGsRVxgkhUy_Mfgancpiqg4LvrbcTXc1lhNlpFRw/viewform

 

Köszönöm, hogy a kérdőív kitöltésével segíti a tanulmányaimat!

szemanvg Creative Commons License 2020.11.26 0 0 105

Kedves Kollégák!

Végzős gyógypedagógus hallgatóként a szakdolgozatom elkészítéséhez kérek segítséget. A szakdolgozatom vizsgálja a tanulásban akadályozott tanulók fejlesztési lehetőségeit a közművelődési intézményekben.Kérem, hogy aki teheti töltse ki a kérdőívet, amely 3-4 percnél nem telik több időbe. Nagy segítség lesz számomra.

 

Előre is köszönöm mindenki együttműködését!

 

Ezen a linken érhető el a kérdőív:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGVHqPiJIdJmP4Cadcv_6rpgv1XxntFx_0PArm0Yv0yVv8-g/viewform

 

 

Üdvözlettel, Szémánné Veres Gabriella

Pubog Creative Commons License 2019.05.02 0 0 104

Kedves Pedagógusok!

 

Végzős tanító szakos hallgató vagyok a győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán. Szeretnék segítséget kérni attól, aki még nem tette. Kérem akinek van 3 perce , legyen szíves kitölteni a kérdőívem!  Elsősorban vizuális nevelést oktató tanítóktól várom a kitöltéseket! Köszönöm szépen előre is a segítséget!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzciBsDdpW3jYjOn35K43dUNelC5Nz-anKV1PTQqmBPlsh5A/viewform?usp=sf_link

Pubog Creative Commons License 2019.04.23 0 0 103

Kedves Pedagógusok!

 

Végzős tanító szakos hallgató vagyok a győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán. Kérem akinek van 3 perce , legyen szíves kitölteni a kérdőívem!  Elsősorban vizuális nevelést oktató tanítóktól várom a kitöltéseket! Köszönöm szépen előre is a segítséget!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzciBsDdpW3jYjOn35K43dUNelC5Nz-anKV1PTQqmBPlsh5A/viewform?usp=sf_link

Hollin89 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 102

Sziasztok! 

Ha valakit érdekel a pozitív fegyelmezés témaköre (akár szülőt vagy pedagógust) a blogomon kétrészes cikket írtam róla. Észrevételeket, véleményeket szívesen várok, illetve ha valaki jártas közületek a gyakorlati alkalmazásban, akkor örülnék, ha megosztaná velem és olvasóimmal. :) Itt az első rész, itt pedig a második. 

zoli9119 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 101

Tisztelt fórumozó pedagógusok, végzős tanító szakos hallgató vagyok, kiégés témakörében írom a szakdolgozatom, kérdőívem kitöltésével segíteni tudják dolgozatom alakulását, köszönöm segítségüket.

 

https://goo.gl/forms/bIJFnKMtY4qkXk8D2

szabo.judit0531 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 100

Kedves Szülők, Pedagógusok!

 

Végzős hallgató vagyok az ELTE TÓK óvodapedagógus szakán, és most írom a szakdolgozatomat az óvodás korú gyermekek mesehallgatási és mesenézési szokásairól. Olyan kérésem lenne, hogy akinek óvodás korú gyermeke van, és akad néhány szabad perce, kitöltené a kérdőívemet a szakdolgozatomhoz? Nagy segítség lenne!

 

Előre is köszönöm!

 

https://www.survio.com/survey/d/G5G0K1F0F5U4G7S7C

Edina. V Creative Commons License 2017.10.12 0 0 99

Kedves Mindenki!

XVI. kerületi magánóvoda óvónénit keres. Ha tudtok olyan fiatal, lelkes kollégát, kolléganőt aki szívesen dolgozna egy lelkes, nyugodt csapatban és biztos munkahelyet keres hosszú távra kérlek továbbítsátok neki ezt az elektronikus címet ahova várjuk a fényképes önéletrajzát: maganovoda16@gmail.com

Köszönöm szépen!

Methodikzentrum1 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 98

Kedves Kollégák,

 

német nemzetiségi táncoktatói továbbképzéseket indít 2017. októbertől továbbképző központunk:

 

A német néptáncoktatói képzés első 30 órás modulját november 19-én indítja a Methodikzentrum Továbbképző Központ, általános iskola első, és második osztályos  korosztályait tanító pedagógusok, óvónők drámapedagógusok és tánccsoportvezetõk részére.  8 modulból álló táncpedagógus képzésünk második modulján hallgatóink elsajátíthatnak a német nemzetiségi oktatási programban levő általános iskola első és második osztályos korosztály számára fontos, magyarországi német és német táncokat,  népdalokat, énekeket, különbözõ játékokat. Célunk, hogy a végzett hallgató az iskolai nevelésben, a közoktatásban, a művészeti, valamint az iskolán kívüli oktatásban képes legyen  a képzés során elsajátított  elméleti, gyakorlati, módszertani ismeretek átadására; a korosztálynak megfelelő képességek, jártasságok és készségek kialakítására. Ismerje a német nemzetiségi, valamint a német nyelvterületek hagyomány, népi játék, néptánc tanításának módszertani specifikumait; a tartalmi szabályozás dokumentumait. A NAT kiemelten kezeli, mint műveltségi részterületet a tánc- és drámapedagógiát. Ezek kiindulópontját a hagyományőrzés jelenti, ami a verbális és nonverbális kifejezőképesség fejlesztésén, az improvizációs technikák elsajátításán át juttatja el a tanulókat a mindennapi élet jelenségeinek megismeréséig. Német néptáncoktatói képzésünk, ennek megvalósításához kíván segítséget nyújtani, azaz, hogy a hallgatóink magukévá tehessék ennek a viszonylag kevésbé ismert, de a tanításban igen jól felhasználható módszernek az alapjait. A német néptáncoktatói képzésünk által hallgatóink nemcsak színesíteni képesek oktatási munkájukat, hanem új lehetőségek birtokába jutnak, mind a szakképzés területén, mind a tanulókkal való foglalkozásban, személyiségük megismerésében és alakításában. Emellett tudásukat a különböző iskolai rendezvények, illetve színjátszó körök, iskolai színpadok vezetése során is sokszorosan kamatoztatni tudják.

Jelentkezési határidő: 2017. szeptember 25.

A képzés díja: 55.000 FT

A képzési időpontok: 2017. 10. 07.  (8,30-16,00)

2017. 10. 14. (8,30-16,00)

2017. 10. 21. (8,30-16,00)

2017. 10. 28. (8,30-14,00)

 

A képzés helye: Budakeszi Methodikzentrum

A képzést szervezi:     Methodikzentrum Továbbképzõ Központ

2092 Budakeszi, Erdõ u 103,

Tel:+36309378674

 

Jelentkezési lap letölthető: www.methodikzentrum.eu

 

Tiborcsik Creative Commons License 2017.06.03 0 0 97

Értem, szóval az adott középiskola minden tanára, aki ezt a diákot tanítja, mehet a lecsóba. Mert ez a 9-dikes diák ebben a tanévben egy tucat tanártól begyűjtött már több tucat szaktanári figyelmeztetőt, meg pár fegyelmi eljárást.

 

Megmondom őszintén, nem MEGMONDÓ peda bölcseletre számítottam, hanem egzakt jogszabályi utalásra.

Előzmény: RJancsi (96)
RJancsi Creative Commons License 2017.06.02 0 0 96

9 évig tanítottam, így talán hozzászólhatok a témához. Szerintem ha egy diák ilyet mond vagy tesz, a tanárnak el kell gondolkodnia arról, hogy mitől fajult el idáig a dolog. Persze nem mindegy, hogy általános iskolai vagy (majdnem) felnőtt középiskolás a fenyegető. Ha általános iskolai diákról van szó, akkor az a tanár nem való a pályára. Ha középiskolás a delikvens, akkor is megkérdőjelezhető a tanár tevékenysége. Épp attól kellene pedagógusnak lennie, hogy a nála esetleg évtizedekkel fiatalabb neveletlen suhancot anélkül le tudja szerelni, hogy ez agressziót váltson ki. A tanár iránti tisztelet és megbecsülés nem a fegyelmezéstől alakul ki, az nem tanítás hanem idomítás. Ha nincs miért felnézni egy tanárra arról nem a diák tehet.

Kedvenc mondásom: ha egy kacsa nem tud úszni, nem biztos, hogy a víz a hülye...

Előzmény: Tiborcsik (95)
Tiborcsik Creative Commons License 2017.06.02 0 0 95

Mit lehet tenni, ha egy diák az órán a tanárát megfenyegeti, hogy órák után megvárja és megveri? Fel lehet jelenteni, vagy ilyesmi?

Beti 0309 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 94

Élősarok az osztályteremben? Kell ez nekünk?

 

Kedves tanító/tanítónő! Köszönöm, hogy hozzájárul a kutatásom eredményeihez, melyben azt vizsgálom, hogy, érdemes-e időt és energiát befektetnie a pedagógusnak, hogy élő környezetet alakítson ki az osztályteremben.
Köszönöm, hogy időt szán kérdőívem kitöltésére!

 

 

https://docs.google.com/forms/d/1xtm_CTUdfk784a1KEvN-DGonZC6dRiBkMSK7zQ8EA9k/viewform?edit_requested=true

Petra1996 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 93

Tisztelt pedagógusok!

Rehák Petra vagyok, első éves gyógypedagógus hallgató. Szeretném egy óvodapedagógus és egy alsó tagozatos pedagógus segítségét kérni egy házdolgozatomhoz, amely az iskolakezdéssel kapcsolatos. A kérdőív kitöltése 20 percet vesz igénybe.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2OFVYXrqRpvsvcg1H--nzQlU3MjGY993COq_S-4_WyLeIKw/viewform?usp=sf_link

A segítségüket előre is köszönöm.

Tisztelettel,

Rehák Petra

dudasanita29 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 92

Tisztelt általános iskolai tanítók és tanító szakos hallgatók!

 

Szakdolgozatom témája kiégés a tanítói pályán. Kérdőívemmel a tanítók és a tanító szakos hallgatók kiégését szeretném felmérni. 

 

A kérdőív az alábbi linken érhető el:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzceSmqGi9NrNw7zXdHgY90KQvAWvYkRiFiPzKIGW-Ew2hlg/viewform

 

A kérdőív kitöltésével hozzájárulnak szakdolgozatom eredményességéhez, mely mindössze 5 percet vesz igénybe.

 

Tisztelettel: Dudás Anita

 

Dóra Katona Creative Commons License 2017.02.09 0 0 91

Általános iskolai pedagógusok!

2017-ben Gödön induló tanodánkba keresünk általános iskolai pedagógust. 6-7 éves gyerekeket kellene 1-4. évfolyamig végigkísérni. Nyolc órás bejelentett állás lenne, de 6 órás vagy 4 órás állásra is lehet jelentkezni. Részletesebb elképzelést a tanodáról, annak működéséről a linken találnak. Aki kedvet érez egy laza, családias mini iskolában tanítani, az jelentkezzen bátran.
https://drive.google.com/drive/folders/0B8DIvwO7G3kYeHU2bmNRaFI5N1k?usp=sharing

katona.dora73@gmail.com

brata1986 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 90

Kedves általános iskolában tanító pedagógusok!

 

Szlafkovszki Anett az SZTE-JGYPK Tanító szakos, végzős hallgatója vagyok. Szakdolgozatomat az interaktív tábla digitális alkalmazásairól írom, melyhez készítettem egy kérdőívet. 

Dolgozatom megírásában nagy segítségemre lenne, ha  kitöltenék az alábbi kérdőívet, mely az interaktív tábla használatával kapcsolatos.

 A kérdőív a következő linkre kattintva elérhető:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7urwzHOL6ZIfESmq-svEoffa67751muW99-NamOHooAL4Ng/viewform

 

Kérem, segítsék munkámat! A kitöltés nem vesz több időt igénybe, mint 10 perc. 

 

Előre is nagyon szépen köszönöm a kitöltéseket és a segítséget.

 

Tisztelettel:

 

Szlafkovszki Anett

Purattu Creative Commons License 2016.09.01 0 0 89

Tisztelt Kollégák!

 

Az alábbi dologban kérnék segítséget:

Feleségem középiskolai közismereti HÍD II. programban dolgozik immár három éve. Az idei tanévtől osztályfőnök is lett a "hidasoknál".

Kérdésem: jár-e ezért valamilyen pótlék, ha igen, akkor kötelezően adni kell vagy csak adható? Hol lehet a törvényi/jogszabályi hivatkozást megtalálni?

 

Köszönöm! Eredményes tanévet kívánok mindenkinek!

RJancsi Creative Commons License 2016.08.23 0 0 88

Én csak felsőoktatásban húztam le 9 évet, de meggyőződésem, ha akár kisgyerek, akár közép- vagy főiskolás diák nem figyel az órán, az elsősorban a tanár hibája. Őszintén szólva én is nehezen viselem és ásítozok, ha valami unalmas előadáson kell fél- háromnegyed órát üldögélnem (olyankor én sem szoktam figyelni, mert minek) :)

 

 

Előzmény: Rosaceae (86)
Borsószemhercegnő Creative Commons License 2016.08.23 0 0 87

Általános iskola 2. osztályáról beszélsz? Stressz? Nehéz magaviselet? :O

Abból indulj ki, hogy ennyi idős gyereknek a FELADATA A JÁTÉK! Ez legyen az alapgondolatod, amikor felkészülsz az órákra!

Előzmény: Rosaceae (86)
Rosaceae Creative Commons License 2016.08.07 0 0 86

Sziasztok! "Friss" pedagógus vagyok. Szeptemberben kezdem a pályafutásomat, 2. osztályos gyerkőcökkel. Mint hallottam, az előző tanítónőjük feladta, nem bírta a stresszt. Az igazgatóság is figyelmeztetett,hogy nehéz magaviseletű osztályról van szó. Tapasztalt pedagógusok tanácsaira lenne szükségem. Hogyan legyek jó tanítónőjük? Szigorúság vagy engedékenység? Valami ötlet az ösztönzésre, magaviselet javítására? Egyéb javaslat, meglátás, tapasztalat? Nagyon szeretném, ha sikerülne "elkapnom" őket. Szeretek tanítani, és szeretném, ha jól is csinálnám. De ugye az iskolapadban tapasztalatot nem adnak, ezért szeretnék itt kapni egy icipicit. 

mókuspele Creative Commons License 2016.08.05 0 0 85

Kedves általános iskolában tanító pedagógusok!

 

Kérlek titeket segítsétek a szakdolgozatomat az alábbi kérdőív kitöltésével:

 

https://goo.gl/forms/Lme4rbfMGO3GJI422

 

Köszönöm szépen!

K.A.Anita Creative Commons License 2016.08.02 0 0 84

Kedves fórumtagok!

 

A gyakornoki státussal kapcsolatban vagyok kissé elbizonytalanodva, és hiába böngészem a minősítési eljárással kapcsolatos tájéloztatót, illetve kiadványokat, nem találok benne kielégítő vákaszokat.  2015-ben diplomáztam vizuális és környezetkultúra - tehetségfejlesztő tanár szakon. Időközben a második a szakom megszűnt (tehetségfejlesztő tanár), jelen időszakban próbálok elsőként valamely budapesti intézményben gyakornokként elhelyezkedni. A nem túl szerencsés szakpáromból kifolyólag kevéssé valószínű, hogy egy adott intézményben lesz szerencsém teljes állást elnyerni (a pályázatok döntő többsége is részmunkaidős foglalkozásként, illetve egy esetben óraadó státuszban van meghirdetve.

A kérdésem az lenne, hogy mivel (legalábbis tudtommal) a gyakornok óraszámának meg kell lennie (heti 30), hogyan tudom a pedagógus 1. minősítő vizsgámat teljesíteni? (Pl. 2 intézmény alkalmazásában van meg a heti 30 órám, de megjelölöm azt, amelyben vizsgázni szeretnék?)

Illetve, amennyiben most valamely intézménybe felvételt nyerek gyakornokként, a KLIKK kijelöl egy másik iskolát is számomra, vagy magamnak kell keresnem? Illetve jogilag egyáltalán lehetséges, hogy felvegyenek egy általános iskolába óraadói státuszban"frissen" végezve?

 

RJancsi Creative Commons License 2016.06.06 0 0 83

Ezzel jobban igazolható a kérdés mibenléte: LINK

Vagy szerinted a Te általad belinkelt program az eredeti, és mindenki azt másolja?

Előzmény: Ófecskék (82)
Ófecskék Creative Commons License 2016.06.06 0 0 82
Előzmény: Egy tanárnő (81)
Egy tanárnő Creative Commons License 2016.06.02 0 0 81

Üdv Mindekinek!


Egy pedagógiával kapcsolatos dologban szeretnék a segítséget kérni.
Sok iskola Pedagógiai Programjában szerepel a következő rész (szó szerint):
"Eszményeinkben olyan tanuló képe él, aki a közös családi és iskolai nevelés eredményeképpen egyesíti magában az alábbi tulajdonságokat:
• humánus,...
• erkölcsös,
• fegyelmezett,
• művelt...." (itt még hosszú felsorolás van.)

 

A kérdésem az, hogy tudja-e valaki, hogy ez a gondolat kitől származik eredetileg? Ki írta ezt?
Előre is köszönöm a segítséget!

xclass Creative Commons License 2016.01.28 0 0 80

Kedves Pedagógusok!

 

Szeretném a figyelmükbe ajánlani az XCLASS-t, a kreatív tanársegédet, nyelvi labort!

Biztosan mindannyian észrevettük már, hogy a fiatalok életében mekkora szerepet játszik manapság a számítógépek használata. A délutáni elfoglaltság, a barátokkal való kapcsolattartás és az ismeretanyagok szerzésének ma ez a legkedveltebb formája. Éppen ezt a fogékonyságot, ezt a számukra barátságos közeget kihasználva szeretnénk õket megközelíteni az oktatás területén is: multimédiás eszközök segítségével.

Kellõ kreativitással, kísérletezõ kedvvel a XXI. század technikáit az oktatásban is alkalmazhatjuk. Természetesen a hagyományos oktatás létjogosultsága örök, azonban emellett az ilyen új technikák változatosabbá, színessebbé teszik az órákat és új távlatokat nyitnak az oktatásban.

Az XCLASS egy olyan számítógép-alapú oktatórendszer, amely a legmodernebb módszertanok segítségével kitûnõen alkalmazható

  • hagyományos (közismereti) tantárgyak kiegészítõ oktatására
  • digitális nyelvi laborként – idegennyelv oktatáshoz
  • kompetencia alapú mérésekhez – tantárgyaktól függetlenül
  • PC alapú órák felügyeletére, oktatási anyagok gazdagítására

Facebook: https://www.facebook.com/xclasslabor/

Weboldal: http://www.xclass.hu/

Köszönöm érdeklődésüket, megtisztelő figyelmüket!

Vitényi Roland

+36703102597

Arim92 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 79

Tisztelt Pedagógusok!

Először is elnézésüket kérem a kellemetlenkedésért, de engedjék meg,hogy zavarjam Önöket pár perc erejéig! Tudom,hogy ez a fórum nem az egyetemisták megsegítéséért jött létre, de rengeteget lendítenének rajtam - de főleg a szakdolgozatomon-, ha szánnának pár percet (~10) a kérdőívcsomag kitöltésére, a feltüntetett linken!
Nagyon szépen köszönöm a segítségüket, igazán hálás vagyok az altruizmusukért!

Minden tiszteletem az Önöké,
Makai Míra
("pedagógusgyerek") :)


KÉRDŐÍV ELÉRHETŐSÉGE
https://docs.google.com/forms/d/1N4L5Ap-t_FA2bOBXC4DBGN_du6mv9i7RJ8T7SvQBr7M/viewform

ms1964.2 Creative Commons License 2015.09.18 0 0 78

Kedves Kollégák!

 

Tudja valaki, hogy mikor nyílik meg a szeptember elejére ígért portfólió feltöltő felület? Értesítést nem kaptam, előfordulhat, hogy engem kifelejtettek?

arsis Creative Commons License 2015.05.28 0 0 77

Sziasztok!

 

Ötleteket várok Pedagógusnap alkalmából készülő műsorhoz. Arany, gyémánt diploma átadás.  Gitár, zongora felállás.

Előre is kösz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!