Keresés

Részletes keresés

rogues Creative Commons License 2021.11.26 0 0 508

Üdv. adott egy dvb-t vevő / egyszerű orion, de vadi új/ és automatikus keresésnél nem találja a z m1, duna, dunaworld csatornákat. nem tudja valaki hogy kell kézileg beállitani, ha egyáltalán lehetséges, vagy mi lehet a hiba. jódarabig volt, aztán újrakerestettem és eltüntek

süti01 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 507

sziasztok! segítséget kérnék tőletek hátha valaki  jobban benne van a témában, vettem 1 Alcor HD-2800 DVB-T vevő, médialejátszót, az volt a terv hogy videókén használom hogy felvegyek vele ha nem tudom megnézni a tv-t. de csak az alap csatornákat telepíti, kb 8-at, hiába tettem bele a konnex kártyát amit kaptam, a digitális csomagomhoz, de nem hangolja be egyiketsem, pedig több mint 100 csatornánk van. ja Tarr-os szolgáltatónál vagyunk. ha valaki tudja a megoldást segítsetek! köszi

Doky586 Creative Commons License 2017.10.24 0 1 506

"szükségem van digitális antennára ?"

 

Igen. Lakhelytől függően kicsire-nagyra. (de nem szobaantennára, mert az csak lehúzás)

Előzmény: mephysto (505)
mephysto Creative Commons License 2017.10.24 0 0 505

sziasztok,

 

van egy 42LA690S tv-m, ami a specifikáció szerint: http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-42LA690S-smart-3d-tv azt állítja, hogy képes DVB-T/DVB-C/DVB-S2 műsorszórás vételére.

 

Abban az esetben, ha én szeretém a MindigTV-t nézni rajta, akkor ezen felül szükségem van digitális antennára, vagy sem? Szerintem egyébként igen, de nem vagyok benne biztos.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

 

Doky586 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 504

Akkor ne Analógot kerestess vele, ne is DVB-T -t hanem DVB-C -t...

Előzmény: waters (503)
waters Creative Commons License 2017.08.12 0 0 503

Sziasztok.

 

Van egy ilyen Panasonic tvm

 

http://www.hazi-mozi.hu/hmoklist.php?xid=1&yid=0&oid=13&rnd=3545a&old=1&bid=1502568646&zid=4323

 

Most költöztem olyan helyre ahol Digi van, a többi szobában tökélétesen mennek a tvk, de ez csak az analógot találja meg, ha dvb t keres akkor semmit se talál.

Áthoztam kiváncsiságból a gyerek tvjét és azon azonnal jött a hd....

Van valami tippetek?

 

Köszi

egymegegy Creative Commons License 2013.12.14 0 0 502

Na szép jó estét hölgyeim és uraim!

 

Az alábbiakat azért írom le, hogy ha olvassa vlki aki ugyanezzel a problémával küzd, legyen infója és ne vezessék félre a korábban leírtak (ha már engem félrinformáltak, nyilván a legjobb szándékok mellett is).

 

Előzmény:

Régi doboztévémet szerettem volna felokosítani annyiban, hogy le tudjak rajta játszani digitális tartalmakat - azaz filmeket. Pénzem nem lévén, olcsó megoldást kerestem. Sok tájokozódás után a legolcsóbb, még működőképesnek tetsző megoldásnak egy belépő szintű, 6-7 ezres DVB beszerzése tűnt. (Szóba jött még médialejátszó - de az drágább; illetve DVD-lejátszó, ami hasonló ár, de végképp felelseges mechanikus mozgó résszel.)

 

Mivel lövésem se volt a DVB-khez, idejöttem erre a fórumra rákérdezni, hogy jó ötelt-e ez: Finoman lebeszéltek. "Bóvli" hangzott az ítélet, és hogy ne számítsak arra hogy ilyen meg olyan formátumokat lejátszik.

Ezt kicsit furcsálottam, mert 2013-ban annál kevesebbet el sem tudok képzelni, hogy egy filmet lejátszon egy ilyen kütyü, de hát elfogadtam az okosabbak intelmét.

 

Azért nem adtam fel, feltúrtam az egész netet egyéb (angol) leírások, tesztek, stb. után, és aztán gondoltam még további tájékozódó jelleggel (meg talán egy éles tesztre is) benézek egy boltba is. Nem fokozom, az eladó rábeszélt a legolcsóbbra, azt mondta nyugodtan vegyem meg lejátszik az mindent, ő is próbálta. Az itteni kommentek miatt kétkedtem, de mondtam neki, oké én megveszem, de ha nem játszik le mindent, simán visszahozom számlástul 72 órán belül és szépen visszadják a pénzt.

 

Ez volt délután, hazahoztam, beüzemeltem, kipróbáltam. Az első próbák valóban visszaigazolták az intelmeket, felét le se játszotta. A kis pendrive-om látta, a külső vinyómat nem. Szóval kuka. Azért gondoltam mielőtt visszaviszem, kijátszom az utolsó kártyám: frissítés. Szépen lekaptam a honlapról a legújabb szoftvert, lássuk mit tud. Feltelepítettem, és - dobpregés - azóta minden maga a tökély. Látja a külső vinyót is, ami tele van korábban letöltött filmekkel, sorozatokkal. Egy jó órát próbáltam, több tucat filmmel és és sorzatokkal. MINDENT lejátszik. Mindent. A patkószeget is. Hanggal, felirattal. Ahogy kell. Tökéletes. Mkv, avi, mp4, stb. Képminőség szebb mint a téhóm sztrím. Tökély.

 

Két "nagy" hibát sikerült eddig felfedeznem, egy filmet nem játszott le, illetve magát a fájlt sem látta, de lehet hogy az a könyvtáram tényleg üres valamiért, még nem tettem vissza a számítógépre a vinyót, majd megnézem. Másik, hogy van egy egy pixel vastag halvány fehér vonal vízszintesen fent ahol sok film felső fekete csíkja és a tényleges mozgókép határa van. Gőzöm sincs mitől van, lehet még turkálnom kell a beállítások között, vagy talán elég lesz neki egy restart, de pont letojom, ez a kis havány vonal akkor se zavar ha ott marad.

 

Na ennyi. Úgy tűnik 2013-ban mégsem irreális elvárás egy belépő szintű DVB-től az alap filmlejátszás... hanggal, felirattal.

 

És ez jó :)

 

Boldog karácsonyt evribadi!

 

Ati_66 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 501

Vagy csak aki benézett 1,5 óra alatt nem ismeri a TV-t és azt gondolta akinek net-je van a google-t is tudja használni:-)

 

Van benne DVB-C tuner, de a szolgáltatódtől függ, hogy kódolja-e és ha igen akkor  kell-e hozzá külső eszköz (box) vagy a CI slotban is használhatod a kódkártyájukat.

 

A nagy szolgáltatók közül úgy tudom egyedül a DIGI kábelen nem kódolt a digitális adás.

Mivel úgy látom 2009-es modell ezért a UPC kábel digitális adása kizárólag box használatával nézhető, mert a TV még nem CI+ kopatibilis.

Előzmény: vzoli1972 (500)
vzoli1972 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 500

Ez 1 doglott forum... :-(

 

vzoli1972 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 499

Sziasztok!

LG 32SL8000 TV-m van, kabeles digitalis musorokat tud a ketyere vagy szukseges valami kulso segedeszkoz hozza?

Udv VAZO

ezustgolyo Creative Commons License 2013.12.09 0 0 498

Sziasztok!

Van egy auna dvb-t 200 tv tunerem ami megtalalja az adokat de az m1, m2, duna es duna world a radio adok kozott van amit legalabb hallok de az osszes tobbit amit tv adonak ismer fel pl. Tv2, rtl klub se kep se hang, azt irja "service not running".

Masik tuner a lakasban ezzel az antennaval tokeletes.

Ha nem tudna az mpeg4 et akkor gondolom be sem fogna ugye?

Mi lehet a baj?

Elore is koszi!

BiharyG Creative Commons License 2013.12.08 0 0 497

És a linkelt médialejátszók közül melyiket javaslod? Amelyiknek van scart kimenete is?

 

HD filmeket emlegettél... Akkor hogy jön ide a scart?

Előzmény: egymegegy (493)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 496

Még az lehet jó megoldás, hogy egy médiacenter gépet összeraksz erre a célra, igaz az drágább lesz, de pl. kb. 20e ft-ért beszerezhető egy alap kétmagos gép, amihez kell egy HDMI-s VGA kártya, és egy jobb hangkártya, ami kiküldi a hangot a tévének vagy tudja kezelni a hangrendszert/erősítőt. Ingyenes Linux (Ubuntu pl. de van külön mediacenteres változat is) rá egy Mplayer és már biztosan bármit bármikor le tud játszani. Vagy akár egy windows XP és egy VLC

egymegegy Creative Commons License 2013.12.08 0 0 495

Értem.

Köszönöm a hozzászólásokat.

Előzmény: Doky586 (494)
Doky586 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 494

Mivel eddig egy 6eFt-os bóvli képességein filóztál ezért neked kell döntened.

15eFt felett kezdődnek a használható cuccok (+HDD bele) de 100eFt-ig nem kell elmenned.

 

Az ár és a minőség(használhatóság) egyenesen arányos (mégha nem is lineárisan).

Előzmény: egymegegy (493)
egymegegy Creative Commons License 2013.12.08 0 0 493

És a linkelt médialejátszók közül melyiket javaslod? Amelyiknek van scart kimenete is?

 

 

Előzmény: Doky586 (492)
Doky586 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 492

"Lehet mégis dvd lejátszót kéne vennem USB-csatival"

Ez még rosszabb választás. Megmondtam (linkeltem) mit kellene venned...

Előzmény: egymegegy (491)
egymegegy Creative Commons License 2013.12.08 0 0 491

Hát itt vidéken sok lehetőség nincs próbálgatni, van kb. egy tecsó meg egy euronics, de azért megpróbálom, háta. A listád nagyon hasznos, köszi, akkor majd ilyen filmmekel megyek a tesztre.

De az előző hozzászóló útán sok illúzióm nincs, úgy látszik túl nagy elvárás 2013 végén hogy egy belépő szintű kütyü simán lejátszon hd minőségű mkv filmeket felirattal...

 

Lehet mégis dvd lejátszót kéne vennem USB-csatival, a lemezekkel nem bajlódnék, azt is pendrivval használnám, de az talán képes a korrekt lejtászásra.

 

Előzmény: Törölt nick (490)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 490

Szerintem a legjobb ha keresel egyo ylan boltot, ahol van lehetőség kipróbálni és viszel magaddal pendrive-on teszt fájlokat különböző kódolású filmek, képek, zenék stb. Mivel bírkózik meg és mivel nem. A feliratos filmekkel szokott baj lenni, X264-es filmekkel, AC3 hang, MKV formátum HD minőségben (nem elég erős a proci).  Érdekes módon pl. a 2004-ben vett Yamada DivX lejátszónk simán visz majdnem mindent a tombolán nyert jóval fiatalabb Daewoo meg alig, nem kezeli a feliratokat, nem boldogul az ac3-al, a régi Yamada meg visz majdnem mindent. Az USB-s Samsung LCD tévé viszont eddig még mindennel boldogult.

egymegegy Creative Commons License 2013.12.08 0 0 489

Dehogy várom cimbora, ha kicsit lejjebb nézel, pont azzal kezdtem hogy belinkeltem a gép infóit. Csak valami tapasztalaban, véleményben bíztam, hogy ne fussak bele egy szar vételbe, hátha valaki ismeri a jószágot.

De amit írtál, már az is nagyon hasznos köszi, ha tiéd lényegében nem ad hangot az általam használni kívánt üzemmódban, akkor ennyike :) Keresek más megoldást, vagy ha csak jóval drágább van akkor elfelejtem :)

Köszönöm a hozzászólásokat.

 

Előzmény: Doky586 (488)
Doky586 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 488

"ezért kérdeztem, hogy a kinézett Strong prima VI mit tud?"

 

Remélem nem azt várod hogy mi keressük elő neked a usermanualt a weben? ez a feladat rád vár...

 

Az én Strongom (ami dulpájába kerül az általad megnevezettnél) például az AC3 hangsávos filmeket némafilmnek játsza le.. (azaz a filmek 90%-a némafilm lesz).

A többi igényednek is akkora az esélye mint a lottó főnyereménynek.. :-)

Előzmény: egymegegy (487)
egymegegy Creative Commons License 2013.12.07 0 0 487

Köszi!

Na végre témánál vagyunk, pont ezért az infóért jöttem ide :) Mert nem tudom biztosan, ezért kérdeztem, hogy a kinézett Strong prima VI mit tud? 

 

Nagy elvársaim nincsenek, legyen egy sima fapados kezelőfelület/menü, amiben választhatok a pendrive-omon lévő filmekről, meg játsza is le rendesen felirattal, tekerés, visszatekerés, stop - kb. ennyi. Szerintem ennél kevesebbet el sem lehet képzelni... Mondjuk ha még extraként a felirat méretét is lehetne állítnai, hát az pazar lenne.

De ha ezeket nem tudja, vagy csak a filmformátumok egy részét játsza le, akkor felejtős...

 

Előzmény: Doky586 (486)
Doky586 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 486

Arra azért számíts hogy a DVB-vevők médialajátszási képességei messze elmaradnak a céleszközök (usb/utp médialajátszók) tudásától..

Előzmény: egymegegy (485)
egymegegy Creative Commons License 2013.12.07 0 0 485

Igen, árban egyformák, de dvd lemezekkel nem akarok bajlódni, minek, ha egy pendrive is megteszi.

 

Előzmény: Törölt nick (482)
egymegegy Creative Commons License 2013.12.07 0 0 484

Köszönöm, de kifejezett cél, hogy minél olcsóbban ússzam meg. Sajnos erre nincs több. Szóval amit belinkeltem, az a reális, és ha megtudomnám valakitől, hogy rendesen lejátsza a szokásos filmes formátumokat, meg hozzá a feliratot is, akkor megveszem.

Ez reális, és igazából elég is: a netről mindent le lehet szedni, aztán csak pendrive és nézem a tévén.

 

Előzmény: Peter atyuska (483)
Peter atyuska Creative Commons License 2013.12.06 0 0 483

Ezen elkéne gondolkodni, mid van mit szeretnél a mit szeretnélen van a hangsúly

- LAN kapcsolat mintha pc lenne

- DVB-T vevő egység

- multimédia lejátszó képesség egy USB előlapi port esetleg DVD lejátszó

- extrák

 

mert lehet hogy egy kicsit komolyabb kütyüvel jobban járnál összeségében mint amit most elképzeltél. Pld http://forgat-sat.hu/webshop/alma-2300-hdtv-foldi-es-muholdas-vevo-usbpvr-ethernet-conax-p-1023.html igaz van ára és nincs DVD benne. vagy Panasonic DMR-EX645EPK

Előzmény: egymegegy (481)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 482

Jó a DVB-T vevő is erre, de egy mezei DVD lejátszó is elég lehet ha van rajta USB port. De árban kb. ugyanott vannak.

egymegegy Creative Commons License 2013.12.05 0 0 481

Jóestét, szeretném a letöltött filmeket lejátszani a régi tv-men, és ha jól tájékozódtam, erre a legolcsóbb megoldás egy ilyen DVB.

 

 

Így képzelem: pc-> usb drive -> dvb -> tv.

 

Ami fontos hogy lejátssza a tipikus formátumokat (avi, mkv, stb.), ÉS kezelje a feliratokat is. 

 

Na most itt vidéken sok bolt nincs, de a tecso ilyet kínál:

http://www.strong.tv/hu/products/receivers/terrestrial/high-definition/prima-6

 

Ezt javasoljátok a leírt célra? Scart van rajta, tehát rá tudom kötni a tv-re.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 480

Van, nem is egy:

Hauppauge WinTV HVR 930C HD - Hybrid TV-Stick (DVB-C, DVB-T, Analog, USB 2.0)

http://www.terratec.net/de/produkte/TERRATEC_H7_91100.html

http://www.elgato.com/de/eyetv/eyetv-hybrid

Előzmény: Törölt nick (473)
PoliBili3 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 479

Jó, kíváló minőségű koax kábelt tudnátok ajánlani és, hogy hol lehet beszerezni? Kb 200 méter kellene.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!